Toneelgroep Tweede Jeugd laat zien wat het aankan Met ’Het ontvolkte huis’... Thea Vermeulen in Philips Muziekcentrum TELEVISIE Pierevariété ’93: geslaagd, maar wel met mankementen BEJAARDE PAKT DIEF I BEJAARDE OPLICHTER IN VOORLOPIGE HECHTENIS De zaal was drie maal bijna uitverkocht en evenzovele malen genoot het aanwezige publiek van het gebodene in de zaal van ’Den Boogaard’. To neelgroep ’De Tweede Jeugd’ presenteerde er het toneelspel ’Het ont volkte huis’ in ’n regie van Wilna Schut. 5 IA 6 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 MO. WETJES E N WEETJES U I T D E REGIO lichten. Een 68-jarige man is afgelopen don derdag op last van het Openbaar Mi nisterie in voorlopige hechtenis ge nomen naar aanleiding van een hoogst curieuze fraudezaak. De bejaarde ontving enkele maanden geleden een den gepresenteerd. Leeftijd is, in tegenstelling tot wat veel mensen doorgaans geneigd zijn te denken, geen verzachtende om standigheid inzake de juridische be oordeling van uw handelen. Ouderen in Nederland worden op precies dezelfde wijze bestraft als an deren. Laat u daarom ook nooit verleiden door kwaadwillende lieden die het tegendeel beweren en zeggen dat u er wel met een sisser van af zult komen. U zult niet bijvoorbeeld de eerste be jaarde drugskoerier zijn die z'n oude dag in de gevangenis mag slijten... Voor je het weet heb je een mes verbod"). (maandagavond, red.) toen zij ’n stukje tekst kwijt was. ’n Vertrouwd prachtig decor van Jan Weideveld, de geluidseffecten van Ron Siteur en de grime van Corry Slenders maakten het succes voor de groep compleet. Na deze drie avonden werd het stuk de woensdag erna nog eens gespeeld in het klooster St. Stanislaus en inmiddels zijn er ver gevorderde plannen om het toneelspel nóg ’n keer op te voeren in Oirschot. Waarschijnlijk zal deze opvoering na carnaval plaatsvinden. Tot slot willen we graag alle medewerkers van harte complimenteren en, naar het zich laat aan zien, zullen we met Kerstmis van dit jaar ’Het ontvolkte huis’ opnieuw kunnen gaan zien, maar dan in ’n integrale registratie die MTV ervan maakte. bleek dat een bedrag van zes ton op zijn rekening was bijgeschreven. Dit bleek echter een fout. De man wilde echter de levenswens van zijn niet dat u daarvoor de rekening zal wor- meer zo gezonde echtgenote - een reis naar Amerika - in vervulling laten iemand op heterdaad betrapt gaan. Hij haalde het geld van de reke ning en maakte zijn vrouw wijs dat hij het bedrag onlangs had gewonnen in een casino. Na terugkeer van hun reis, werd het echtpaar bij de douane En in alle gevallen: wanneer u onraad aangehouden en werd de man in ruikt, schroom dan niet de politie in te voorlopige hechtenis genomen. Aanstaande maandag 15 februari isop Nederland 1, om 19.30 uur in de NCRV Televisieserie 'Help' een gedramatiseerd beeldverslag te zien van het verhaal van de heer Reehorst, getiteld 'Kroegverbod'. Daarna volgt het aangrijpende - op waarheid berustende - verhaal getiteld "Zes ton". Verleidelijk Natuurlijk is het verleidelijk om geld dat per abuis op uw rekening is ge stort te houden, maar u dient zich wel te realiseren dat u daarmee in feite een misdrijf begaat. Alhoewel de gevolgen van uw daad dikwijls niet direct zichtbaar worden, kunt u er zeker van zijn dat vroeger of later de feiten boven water komen en Een wel zeer oplettende bejaarde was jongstleden zaterdag verantwoorde lijk voor het inrekenen van een ge wiekste dief die reeds enkele weken ons plaatselijk winkelcentrum onvei lig maakte. De oude heer Reehorst herkende de crimineel naar aanlei ding van een eerdere onplezierige ontmoeting in zijn stamcafé. Toen liet de bejaarde man zich nog afbluffen door het agressieve gedrag van de jeugdige delinquent. Dat had als ge volg dat de beide eigenaressen van dat* stamcafé de heer Reehorst een poosje niet meer wilden zien. Afge lopen zaterdag liet de heer Reehorst zich echter niet voor een tweede keer intimideren. "Nee natuurlijk niet", verklaarde hij later. "Ik voelde me ellendig omdat ik niet Miepje en Truus mij een tijdje niet meer in hun zaak wilde zien en dat wilde ik niet nog eens beleven.." PAGINA 7 zijn spitsvondigheden, woordspelingen en dub belzinnigheden op het randje. Als iemand de zaal heeft platgekregen was deze kletsmeier het wel. Zijn spottend teruggrijpen op zeer herkenbare gebeurtenissen in en om de katholieke kerk was grandioos. Iedereen vond dees’ pestörke ’n suc ces. Cabaretgroep TEKUU’ bracht verbazing te weeg met een schitterend staaltje decor. De vier leden van het gezelschap hadden zichzelf ’inge monteerd’ in een reusachtige ’ingelijste foto’ van het Sint Jansplein met op de achtergrond de be kende panden. Adembenemend stil stonden ze in pose en daardoor was het net echt. Jammer dat het buikorgeltje het even liet afwe- ten waardoor Niels van Hulten van de organisatie éfkes als sto rend element de ’foto’ moest binnensluipen om het euvel te verhelpen. Hetgeen hem niet lukte, zodat de orgelman in de ’kiek’ eerder tot leven moest komen dan de bedoeling was om in de zij lijn zijn instrument in orde te maken: Maar toen de vier in de foto allemaal begonnen te bewegen werd het pas echt mooi. Met een eigen tekst op de weemoedige melodie ’Het Dorp’ (Sonneveld), onder bijkomende klanken uit ’t orgeltje, bezong men wat er in Moergestel allemaal teloor is ge gaan en hoe treurig het toch is dat wij bij Oister- wijk worden ingelijfd. Heel goed gedaan. Jam mer dat de tweede act een stuk minder was. Daarover maar niet teveel gezegd, maar dat viel even tegen en TEKUU’ kon beter. Dat weten we. ’De Naemloze Vijf’ voerden een oubollig to neelstukje op. Het was een terrasscène waarin twee nette dames enerzijds en twee onbehouwen heren anderzijds, die in geen enkele relatie tot el kaar stonden, beurtelings met elkaar overhoop la gen en toenadering zochten. Toch nog grappig om naar te kijken. Ad de Beer, bekend genoeg, lid van deze Vijf, zal het stukje wel geschreven hebben. Het zat daarom wel goed. Juist die ou bolligheid gaf het effect van ’ouwerwets dorpsto- neel’ in het patronaat. Pater Adrianus had niet zijn beste dag denken wijHij kwam nogal zwak over en wellicht ware het beter geweest als de Abt van de Achelse Kluis, waarvan hij zei vandaan te komen, hem achter slot en grendel had gehouden. Zijn teksten over het leven achter de kloostermuren waren gespeend van originaliteit. Misschien moet zijn Communiteit eens een noveen voor hem houden, opdat hij ’t in het vervolg beter doet. Anderzijds was zijn liedje over de Paters op het carnaval in Rio wel leuk. Aardig gezongen. Zijn gitaarspel was nog het beste deel van z’n act. ’Chefkok’ had meer verwachtingen opgeroepen dan hij waarmaakte. Iedereen had een te hoge dunk van Frans Verbunt, de man die dit jaar werd uitgeroepen tot Tilburg’s beste tonpraoter en die dergelijke lauweren in het verleden ook al eens verwierf. Dat had ’m moeten worden, maar ’t werd ’m nou net niet. Althans niet helemaal. Dat wil zeggen, hij had een slechte start, kwam langzaam op dfeef maar eindigde grandioos. Wij weten wel hoe dat komt. ’Chefkok’ had bij zijn eigen menu moeten blijven. Het op de korrel ne men van Moergestelse toestanden ging hem niet zo goed af. Te weinig inlevingsvermogen,...be grijpelijk. Maar in zijn ludieke beschrijving van menu’s, waarin hij uiterst sarcastisch de vloer aanveegde met snobisten, was hij meer dan meesterlijk. Tot slot Blaasorkest ’St. Ofnest’ uit Vught, dat de avond afsloot tot in de kleine uurtjes. Niet al leen in Den Boogaard maar nadien ook nog in de Pierewaaiers-residentie. Dit vrij grote gezelschap wist met voortreffelijke carnavalsmuziek een wa re slot-apotheose aan het Pierevariété te geven. De in een soort quakers-costuum uitgedoste mu zikanten wisten de kuip in Den Boogaard lang goed bezet te houden. En dan resten nog het presentatieteam, met mooie Vanessa als blikvanger en gelegenheidsor- kest ’De Blaoskaoken’, dat de gaten tussen de acts opvulde. Die hebben het alletwee weer per fect gedaan. Goede wijn behoeft geen krans. Samengevat: Het Pierevariété ’93 is geslaagd maar moet volgend jaar nog beter lukken. Daarvoor zal er wat gesleuteld moeten worden aan de geluidstechiek. Die liet nogal te wensen over. Afijn, degenen die er waren, zullen er met plezier aan terugdenken en zij die er niet waren, hebben toch iets gemist. TvdW In het prachtige nieuwe Frits Philips muziekcen trum in Eindhoven wordt op zaterdag 24 april aan Thea Vermeulen een concert aangeboden on der de titel ’Thea Vermeulen in concert’. De Moergestelse sopraan zal opnieuw in het middel punt van de belangstelling staan van een fesste- lijke avond met prachtige opera- en operettefrag- menten en bekende musicalsongs. Medewerking wordt verleend door de bekende tenor Adriaan van Limpt, de Eindhovense Brabant zangers, de Souvenier des Montagnards en het orkest Bon Ton Plus (bekend van de CD presentatie in Moergestel). De kaartverkoop is inmiddels al vol op in gang. Thea Vermeulen is de afgelopen weken diverse malen met haar CD op de radio geweest in het programma van Marco Bakker. Vrijdag aan staande is ze te beluisteren op de VARA...(ove rigens zijn er nog enkele gereduceerde exempla ren van de CD bij de Rabobank te koop). De organisatoren van het Pierevariété ’93 ver dienen een compliment. Niet alleen omdat ze dit evenement prima in elkaar hebben gestoken met een klein budget maar ook omdat ze erin slaagden dit keer meer kwaliteit op de planken te brengen dan vorig jaar. En als men de moeite neemt om een op het allerlaatste moment uit gevallen ‘artiest’ te vervangen en dan ook nog kans ziet om de bezoekers een op de valreep herdrukt programma in de hand te stoppen dan is er serieus gewerkt. Bravo! Er zit dus zit vooruitgang in. Het veelkoppig pu bliek dat afgelopen zaterdagavond naar Den Boo gaard was gekomen zal voor het merendeel een plezierige avond gehad hebben. Zéker, een cri- tische kijker en luisteraar zal heel wat op- en aan te merken hebben gehad over het veelvoud aan acts dat de revue passeerde. Maar is zijn pret daardoor bedorven geweest? Welnee! En het gaat er toch alleen maar om, de mensen een leuke en gezellige avond te bieden. Het is ook waar wat presentator Ton Jacobs in zijn openingswoord zei. De strekking daarvan was de volgende: ’We moeten wel beseffen dat hier vanavond amateurs op het toneel staan, zonder pretenties, die er al leen maar liefhebberij in hebben U in de zaal te vermaken. Daar doen ze hun best voor. Alleen al het feit dat ze het lef hebben om hier hun nek uit te steken verdient al de grootste waardering’. Waar is het en dat was dus goed gezegd door de presentator, die op de van hem bekende wijze de programma-onderdelen ontspannen aan elkaar praatte. Jammer dat hij het te serieus deed. Hij heeft veel meer humor in zijn bagage dan hij deze avond debiteerde. Amateurs waren het dus, die optraden. Niets meer en niets minder dan dat. Waarvan er ver schillende behoorlijk wat in hun mars blijken te hebben. Dat zulke kwaliteit in Moergestel ruim voorhanden is, hebben we in 1986 kunnen zien, tijdens de Revue in het kader van het 75-jarig ju bileum van onze Harmonie. Hoewel het niveau van toen, in de jaren daarna nooit meer werd ge haald. Wellicht dat daardoor tegenwoordig de kaartjes wat minder snel zijn uitverkocht dan in het verleden. Toen stond men er voor in de rij. Laten we le Tableau de La Troupe nog eens voorbijtrekken. Wetend dat daar talent van eigen bodem en van elders in vertegenwoordigd was. Onze plaatselijke dansgroep ’Trend’ zorgde voor een flitsende en feestelijke opening met ‘America’ uit de West-Side Story. Prachtige cho reografie en schitterende costuums. Vaart en ver ve in de dans. Ook het tweede optreden, na de pauze, in een heel andere scène en met een mo dern house-music nummer, was perfect. Het mag gezegd worden, heel plezierig om naar te kij ken. Niet alleen omdat daar een stel goed gepro portioneerde en idem ogende Moergestelse mei den rondwervelde; ook omdat ze de klassering ’dansgroep’ ten volle verdient. Een lust voor het oog. ’Petazzi mi scruwsaus’ uit Helmond. Twee leu ke dametjes en twee jolige heren, kleurig aange kleed. Heerlijk sappig Helmonds dialect. Ze maakten aardige fratsen en zongen op eigen smeuïge teksten en met eigen instrumentale be geleiding lekker in het gehoor liggende liedjes van zeer bekende snit. Dat ze al eens in de Hel- mondse Schouwburg en voor Omroep Brabant mochten optreden is te geloven. De Petazzi me- dammekes en heren krege de handen op elkaar. ’De goei Kameraai’, drie rasechte Moergestel- naren die achtereenvolgens op de bühne kwamen met elk een sketch die het plaatselijk voetbal in 8 het verleden en in het heden tot thema had. Als eerste was daar Kees Jansen, met één S zoals hij opmerkte en geen familie van die andere meer bekende Janssens met 2 tweemaal S in de naam dus. Kees vertelde in goed gespeelde onbenullig heid over hoe het toeging met voetbal in lang ver vlogen jaren. Theo op ’t Hoog had een kostelijk verhaal over een geplande voetbalwedstrijd tus sen een elftal van Audacia en een representatief team van gemeente-ambtenaren. Hij zeverde heerlijk door over al het vergader dat daaraan gespendeerd werd en alle misverstanden die er bij de ambtenaren rezen. Regelmatig lag de zaal in een deuk als het clubje ambtenaren weer eens subtiel op de hak genomen werd, waarbij natuur lijk hun spreekwoordelijke ’snelheid’ de boven toon voerde. Werkelijk aauwmeuterij van het wa re tonproaterssoort. Koos van de Ven sloot de rij als opa Kiske, die met z’n nakomelingen in Til burg naar een voetbalwedstrijd van Willem II in Tilburg was wezen kijken. Hij vertelde de zaal wat hij zoal beleefd had op de tribune. Natuur lijk lukte het hem weer om de zaal vele lachsal vo’s te ontlokken. Vooral de comotie met het ge bit van de man naast hem op de tribune was van eersteklas buutformaat. Koos heeft dat tóch, dat relaxed leuteren met zijn voor dit doel aangepaste typische sleperige stem. Hij is niet voor niets links en rechts in Brabant in de Tonproatersprij- zen gevallen. En dan ’Kiske d’n Herdershond’, dit was niet alleen de inval- Ier maar ook nog een meevaller. Een tonproater van buitenaf die ons zijn weder waardigheden als pastoor uit de doeken kwam doen. Hier was een sauwelaar van het zuiverste water aan de beurt. Hij had daverend succes met Adviezen Wanneer u eigenaar van een zaak bent probeer dan altijd anderen te betrekken bij het toezicht. Spreek uw klanten aan, laat in ieder geval mer ken dat u hem of haar hebt gezien. Indien u een horecazaak hebt en u merkt dat er gestolen goederen wor den verhandeld, accepteer dat dan niet. U loopt het risico dat op advies van de politie de gemeente besluit tot overschrijving van de giro waaruit het intrekken van uw vergunning omdat u gelegenheid hebt geboden tot heling. Wanneer u te maken krijgt met een lastige klant ga dan niet in uw eentje de held uithangen. Betrek omstanders bij uw probleem. Wan neer u heeft u het recht die persoon vast te pakken en aan de politie over te dra gen. Maar let op: u mag niet voor eigen rechter spelen. De regisseuse had, samen met de groep, ’n uit stekende keuze gedaan om juist dit stuk te kie zen. Na ’n groot aantal blijspelen en kluchten speelde ’De Tweede Jeugd’ dit jaar ’n geheel an der spel waarvan de inhoud nog geheel past in de tegenwoordige tijd. Dien Ketelaars (80 jaar! en al vanaf het begin van De Tweede jeugd, 17 jaar geleden aktief), Wil- leke de Laat, Mien van de Snepscheut, Army van den Meijdenberg, Kees Jansen, Noud Vriens, Riet van Gisbergen, Sjaan van Lieshout en Nico van Elderen speelden met verve en met volle overtuiging hun rollen, waarbij vooral die van de ’kribbige’ Tonia (Mien van de Snepscheut) het meest de aandacht trok. De souffleuses Anny Nouwens en Colette van Raak hoefden niet zo vaak in te grijpen, al was Dien Ketelaars niet geheel tevreden over zichzelf op je keel! (Lex Goudsmit en Daniel Boissevain in "Kroeg- IF <<•-' ppitd ili

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7