Bellen met uw Betaalrekening: 06-9272 kpjNIEUWS ’In den Zevende Hemel’ geopend Geslaagde Informatieavond Agrariërs over Bedrijfsovername a PGB-nieuws De Rabofoon Leerlingenorkest IVN dialezing Hallo KPJ-ers! Carnaval 1993-nieuws! fefc- - s MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 10 FEBRUARI 1993 PAGINA 5 A4 i’3 Rabobank. Aangenaam es? Op donderdag 4-2-1993 organiseerden de Ra- bobanken Moergestel en Oisterwijk een thema-avond over bedrijfsopvolging inde landbouw. Ongeveer 130 personen woonden deze avond bij. Na een korte inleiding door de voorzitter W. Helmer over met name de rol van de Coöpera tieve bank kwamen de andere inleiders aan het woord. Als eerste gaf de heer E. Vreman, sektorhoofd S.E.V. van de N.C.B., een heldere uiteenzet ting over de vele facetten van een bedrij fsover- name. Belangrijk is niet alleen de positie van de opvolger, maar ook die van de ouders en overige kinderen. Meestal door de vorming van een maatschap wordt een bedrijfsoverna me voorbereid. Tijdig overleg binnen het ge zin en ondersteund hierin door S.E.V.be- drijfstakdeskundige, accountant en bank moet dit proces op gang brengen. Een proces van ja- ren waarin steeds de juiste keuzes gemaakt moeten worden. Belangrijk daarnaast is een voldoende schaal grootte naar de toekomst toe en vermogens vorming voor de opvolger kan de feitelijke overname alleen maar versoepelen. Door een nog niet geheel doorzichtige regelgeving van de overheid en de te verwachten maatregelen op het gebied van streekplannen en milieu zijn de te maken afwegingen niet eenvoudig. Ook op fiscaal gebied moet aan veel randvoorwaarden voldaan worden om de bedrijfsoverdracht zo soepel mogelijk te laten verlopen. De heer J. Meurs, kredietadviseur agrarisch van Rabobank Nederland, gaf de visie van de Hij constateerde verder op basis van de CBS- cijfers dat de landbouw in Moergestel en Oisterwijk zich qua schaalgrootte zeer goed heeft ontwikkeld. Dit is naar de toekomst toe ook van het grootste belang. Een buffer, om tegenvallers op te vangen en andere noodzake- lijk (her-)investeringen te doen, moet op ieder bedrijf aanwezig zijn. Concluderend: Goed geoutilleerde bedrijven geleid dpor een vakbekwaam ondernemer ge ven een bedrijf voldoende rentabiliteit en be- talingscapaciteit om te kunnen voortbestaan. Na een levendige forumdiscussie, waaraan naast de inleiders de heer van lersel, fiscalist ABAB/NCB en de directeuren van beide ban ken deelnamen, kan de voorzitter aan het slot van de avond alleen maar tot de conclusie ko men dat deze bijeenkomst als zeer geslaagd be schouwd mag worden. Een S.E.V. informatiseringsmap als naslag werk werd aan iedere deelnemer uitgereikt. Namens het leerlingenorkest, Peter Geerts. meld in een orkest. De middagrepetitie bestond uit het oefenen van de muziek met het gehele or kest. Ook het slagwerk oefende in een groep hun muziek die ze te horen zouden gaan brengen. Om 16.50 uur zaten alle leerlingen op hun plaats in de concertruimte en het veeltallige publiek zat in afwachting van de te spelen muziekstukken. Het concert was een groot succes en het publiek heeft er erg van genoten. De leerlingen die hebben deelgenomen zijn weer een ervaring rijker en we hopen dat er volgend jaar net zoveel belangstelling zal zijn als er dit jaar was. bank in dit proces. Uitgangspunt was en is goe de ondernemerskwaliteiten met een positieve rentabiliteit. Deze 2 zaken zijn het zwaartepunt bij het beoordelen van de financiering. Als de ze namelijk van goed gehalte zijn, zijn in zijn algemeenheid de vermogenspositie en de ze kerheden nauwelijks nog een probleem. Aan vullende financieringsinstrumenten als Borgstellingsfonds voor de Landbouw en Ga rantiefonds Rabobank zorgen indien nodig voor voldoende aanvulling. Een tiental leerlingen van het leerlingenorkest van Prinses Juliana zijn op 31 januari naar Haa- ren gegaan om daar deel te nemen aan de regio nale leerlingendag. Dit jaar werd deze dag geor ganiseerd door de plaatselijke harmonie in Haa- ren en de Streekmuziekschool Oisterwijk. De leerlingen van Prinses Juliana vertrokken die ochtend om 9 uur, nadat de spullen ingeladen waren. Het ochtendprogramma in Haaren be stond uit het repeteren in groepen van mensen met dezelfde instrumenten. Na de middagpauze werden alle sekties verza- Op dinsdag 16 februari houdt de heer Piet de Jongh op uitnodiging van het IVN, afdeling Oisterwijk, een dialezing getiteld: Planten van droog naar nat en van schraal naar rijk. In de diareeks, gefotografeerd door Harry Sto- kwielder, laat hij ons zien hoe en waarom plan ten op bepaalde grondsoorten groeien. Een inte ressante avond voor hen die wat meer willen we ten over of genieten van bloemen en planten. Deze avond komt in de plaats van de voor 23 fe bruari in het IVN-blad aangekondigde avond. De locatie is ’Het Oude Nest’, J. Lenartzstraat 2 in Oisterwijk. De aanvang is 20.00 uur en zoals gewoonlijk gra tis toegankelijk. Bij het verlaten van de school werd deze foto gemaakt. Wie is het? Cor van de Wouw, vroeger woonachtig aan de Vossenhoom, tegenwoordig te Hilvaren- beek, was het middelpunt van onze rubriek de afgelopen week. De foto werd gemaakt op de dag van haar Plechtige Commune. Hoeveel staat er nog op de rekening? Is het salaris al gestort? Zijn die betalingen al afgeschreven? Met de Rabofoon heeft u nu een directe lijn met uw Betaalrekening. Via deze nieuwe service van de Rabobank kunt u zeven dagen per week, 24 uur per dagen voor 40 cent per minuut op de hoogte blijven hoe de zaken er voor staan op uw Betaalrekening. Van de Rabofoon gebruik maken is heel simpel. U belt 06-9272, waarna u verbinding krijgt met de computer die de meest up-to-date Op vrijdag 12 februari gaan we skiën bij de Beek- se Bergen. We vertrekken om 19.45 uur vanaf D’n Tob. Zorg dat je op tijd aanwezig bent, dan kunnen degenen die geen vervoer hebben ook op tijd bij de Beekse Bergen aanwezig zijn. Voor degenen die zich opgegeven hebben bedragen de kosten 5,- per persoon. Voor degenen die zich niet opgegeven hebben be dragen de kosten 15,- per persoon. We kunnen op de ski-baan terecht van 20.00 - 21.30 uur. Er zijn nog enkele kaarten voor het Hengstenbal verkrijgbaar. De kaarten kun je afhalen bij W. op ’t Hoog, tel. 3938. Voor niet-leden kosten de kaarten 7,50 per stuk. ’s Maandags met Carnaval gaat de KPJ weer dweilen. Ook dit jaar zullen we weer worden bij gestaan door het straatorkest ’Dinges’. We verzamelen om 11.30 uur bij D’n Tob Wil je ons vergezellen? Zorg dan dat je op tijd bij D’n Tob aanwezig bent. Wat vervoermiddel betreft, we zitten hoog en droog! Volgende week meer nieuws over het vervoer middel van de KPJ. D’n Tob clubgebouw KPJ, aan de Kerk straat naast de kerk. (Dit is voor degenen die nog steeds niet weten waar/wat D’n Tob is.) Het Bestuur nodigt U gaarne uit tot het bijwonen van de achterbanvergadering ter voorbereiding van de raadsvergadering van donderdag, 18 fe bruari aanstaande. De vergadering vindt plaats op dinsdag 16 fe bruari aanstaande om 20.30 uur in de zaal van De Veerkes. Tijdens deze bijeenkomst zullen de agendapun ten van de raadsvergadering worden besproken. Het bestuur rekent op uw aanwezigheid. Noteer in uw agenda: volgende achterbanverga dering op maandag 22 maart aanstaande! Na een fikse verbouwing van het monumentale 17e eeuwse pand St. Jansplein 7 (van wijlen Marti na Rijnen) is het omgetoverd tot, zoals de uitbater het noemt, Grand-Café ’In den Zevende Hemel’. In het café wordt de scepter gezwaaid door het jonge ondernemersechtpaar Theo en Montse Goes, die ook al eigenaars zijn van ’Busstop’ in Berkel-Enschot. Theo en zijn (Spaanse) echtgenote willen het café wel ’n heel eigen gezicht geven. Zo zal de bezoeker bij het nuttigen van een consumptie verrast worden op ’n klein Spaans hapje, ’n ’tapa’. Verder zijn er plannen voor een z.g. ’Spaans weekend’, ’n feest waarvoor de etablissementen rond het St. Jansplein zich uitstekend lenen, zegt Theo. Men kan in ’In den Zevende Hemel’ terecht op woensdag en donderdag vanaf 19.00 uur; vrijdag, zater dag en zondag vanaf 15.00 uur. Op maandag en dinsdag is het café gesloten. Graag wenst ’Moergestel- Nieuws’ Theo en Montse van harte sukses met hun nieuwe onderneming in Moergestel. informatie over uw Betaalrekening gesproken aan u doorgeeft. En omdat u een persoonlijke telefooncode heeft, bent u ook de enige die met uw Betaalrekening kan bellen. Een veilig idee. De Rabofoon is ideaal als u tus sen de bankafschrif ten door wilt weten hoe het met de financiën is gesteld. Wilt u meer informatie over de Rabofoon? Loop dan even bij de dichtstbijzijnde Rabobank binnen. Of probeer het eens: Bel 06-9272. Rabobank Q

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 5