Valentijnsdag 14 februari... Moergestelse dansparen 1993 Z Jongerenkoor y Moergestel 7 KETELAARS B R I N Chris van Raak I Aphrodite 5 J r n In Memoriam Jan Buijnsters V ’Crescendo’ presenteert uniek koffieconcert Na twee dagen ’strijd Kinderen van Moergestel, LET OP! I I Gezocht.gezocht. gezocht.... gezocht.... Louter winnaars op Carnavalsconcert Heemkundekring De Kleine Meijerij WOENSDAG 10 FEBRUAR11993 - 17e Jaargang - Nr. 750 G 3 r Zondag 25 april a.s. Die aardige kennis, een verre vriend, iemand die belangeloos karweitjes doet, de oppas. iedereen heeft relaties die het verdienen één keer per jaar extra in het zonnetje te worden gezet. Valentijnsdag op 14 februari is daar dé gelegenheid voor. Bestellingen graag opgeven vóór 13 februari. Kerkstraat 16, Moergestel 04243-3612 Bloemsierkunst d Huidverzorgingsinstituut Gesproken woord Huidverzorgingsinstituut JA 8 I® 19 TILBURG TELEFOON 013 - 434907 TIVOLISTRAAT 75 >l Van links naar rechts: Harm de Kroon, Miranda van Korven, Anita Bressers, John Bressers, Sander Smits en Jeske Coolen. Na diverse gesprekken is het gemengd zangkoor ’Crescendo’ gelukt een uniek koffieconcert te ge ven. Wij zijn in contact gekomen met een groot gemengd zangkoor ’Cantare’ uit Vught. Een goed bezet koor met prachtige gezangen en sket ches. Het koffieconcert wordt gehouden op zondag 25 april in ’Den Boogaard’, aanvang 12.15 uur. Wij willen dit graag nu al aan onze sympathisan ten bekend maken, zodat u deze datum vast kunt leggen. Niet vergeten dus. Wij komen ter zijner tijd hier uitgebreid op terug. Bestuur ’Crescendo’. Na een enerverende finale, afgelopen zondag in ’Den Boogaard’, werden aan het eind van de mid dag de prijzen uitgereikt voor ’de beste dansparen van Moergestel’. Ieder jaar volgt deze danswedstrijd aan het eind van de kursus die wordt gegeven door Dansschool Kuiper in samenwerking met ’Den Boogaard’. De paren waren geselekteerd tijdens de voorronde die ’n week eerder werd gehouden. De winnaars in de verschillende categorieën waren: Brons Ballroom: Jeske Coolen en Sander Smits; Brons Latin: Anita Bressers en John Bressers; Zilver Latin-American: Miranda van Korven en Harm de Kroon. Naast de wisselbekers en de herinneringen voor de winnaars was er voor elke deelnemer nog een cer tificaat. Wie van jullie heeft een leuke hobby en wil dat laten zien op de echte Moergestelse hobby beurs? Vind je het leuk om mee te doen, of wil je meer informatie bel dan naar Lia Oerlemans, tel. 2268 of Wint Willems, tel. 1442. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243 - 1474^ Ir Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Ijl Jongerenkoor Moergestel is een enthousiast koor, dat elke dinsdag van 19.15 - 20.45 uur repetitie houdt. Helaas zitten we zonder organist (e). Wil het jon gerenkoor blijven bestaan hebben we op korte termijn een organist nodig. Wie helpt ons uit de nood?? Heb je interesse kom dan dinsdagavond het pa rochiecentrum van Moergestel binnenlopen of bel naar Jannie van Esch-van Daelen, tel. 013-333993 of Hehny van Hees-van de Werf, tel. 04255-2292. Ook koorleden zijn van harte welkom. ’Je moet maar komen kijken en luisteren’ zegt de harmonie over haar inbreng op het Carnavalscon cert op 18 februari aanstaande in Den Boogaard. ’Vooraf gedetailleerd prijsgeven van ons pro gramma haalt de angel uit het karakter van dit lustrumconcert. Je kent de kwaliteit van onze drumband en orkest en de inventiviteit van en kele leden’. Dat is waar. Bovendien is zij bevrijd van de druk, die het concours in Veldhoven met zich meebracht. Zij won daar een eerste prijs in de klasse ’Uitmuntendheid’ en kan nu op het concert vrijuit musiceren en acteren. Een extra muzikale inbreng wordt geleverd door de groep ’Zuuket mar öt’ uit den Biest, de ver rassende en zeer overtuigende winnaar van het Liekesfist in Beek van dit jaar. Hun hit ’Ons vrouw’ prijkt ook op de verzamel-CD, die van de verse festivals in Brabant is gemaakt. De organisatie is er in geslaagd niet minder dan twee Brabantse kampioenen tonpraoten naar Moergestel te halen, te weten die van het vorig jaar Frans Brugmans uit Helmond en die van dit jaar Harry Sijbers uit Son. Ook zij geven nog niets prijs van hun act en zo moet het ook. Zij vallen regelmatig in de prijzen, wat toch een ga rantie moet zijn voor vele lachsalvo’s. Plaatselijke ’toestanden’ worden weer uit de doeken gedaan door Corrie Op ’t Hoog en Ricky Martens. Na het concert zal de avond een vervolg krijgen door het optreden van het hier zeer populaire or kest ’Wortel Negen’. Kaarten a 7,50 zijn nog te verkrijgen bij de Rabobank, Groentehal Crisje, Café-Restaurant Hans de Brouwer, Kadoboetiek Carola, Slijte rij In den Korenmaaier en Den Boogaard. Naast het beleven van een genoeglijke avond, waarop u uiteraard gekostumeerd wordt ver wacht, steunt u het gezamenlijke initiatief van de samenwerkende verenigingen om het lustrum tot een groot succes te maken. Wordt wekelijks gratis hujs-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel. Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond De heemkundekring De Kleine Meijerij heeft een bijeenkomst op donderdag 11 februari 1993 in Café Den Bartel te Haaren. De heer A. Maas uit Zutphen zal dan het een en ander vertellen over ’De invloed van de middeleeuwse kloosters op de Brabantst zanddorpen’. In het eerste deel van de lezing wordt nader ken nis gemaakt met de vraag hoe een middeleeuws dorp in Brabant er in die tijd uitzag. Met behulp van dia’s van nederzettingen uit de Kempen en Peelland zal nader worden ingegaan op de figging van akkers, weiden, heide, watermolens, kerken, boerderijen en driehoekige pleintjes. De meest belangrijke conclusie die daarbij uit de lezing van de heer Maas kan worden getrokken is dat de middeleeuwse infrastruktuur aan grote verande ringen onderhevig was. Na de pauze zal de heer Maas zijn bovenbedoel de conclusie toetsen als enkele Brabantse plaat sen (Bladel, Lierop en Vlierden) nader zullen worden besproken. Landschapselementen uit de middeleeuwen blijken in deze dorpen nog steeds voor een deel bewaard te zijn gebleven. De lezing begint om 20.00 uur en zal -zoals hier boven al vermeld- met dia’s worden toegelicht. De toegang is gratis. De heemkundekring De Kleine Meijerij omvat de gemeenten Berkel- Enschot, Esch, Haaren, Helvoirt, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. I Met leven en dood worden we dagelijks geconfronteerd middels geboorte- en overlijdensadvertenties. Het raakt je in feite pas echt, als het iemand betreft uit je kennissenkring of uit je naaste om geving. In een gemeenschap als ons dorp gaan berichten snel. Zo ook het bericht, dat Jan Buijnsters was overleden. Gevoelens van ongeloof, verbijstering en verdringing van de waarheid strijden met elkaar om voorrang. Als je Jan Buijnsters van zo nabij hebt mogen meemaken en met hem hebt mo gen samenwerken te dienste van de ge meenschap, dan ontkom je er niet aan of het beeld dat je van Jan hebt komt scherp naar voren. Ik heb Jan leren kennen en waarderen als iemand, die veel van zichzelf gegeven heeft aan andere mensen. Hij werd daartoe aangesproken op zijn kwaliteiten en hij zette zich met heel zijn persoon in. Jan zocht de uitdaging en in de bestuur lijke afweging liep hij niet weg voor moeilijke beslissingen. Alhoewel Jan zich over bepaalde zaken kon opwinden en zich nauwelijks de rust gunde, die ieder mens bij tijden zo nodig heeft, kon hij daarentegen ook de betrekkelijkheid ervan inzien. Jan was in het intermenselijk kontakt duidelijk aanwezig. Hij wist zich voor je in te nemen. Hij wist vrienden te maken en zijn direkte benadering, zijn humor en zijn hulpvaardigheid droegen daar in grote mate aan bij. Zijn eigen gevoelens schermde hij angst vallig af, maar toch wist je in deze fysiek grote man een klein hart onmiskenbaar aanwezig. Door het vroegtijdig heengaan van Jan blijft er een niet te verhelen verdriet ach ter bij zijn vrouw Riet en zijn kinderen Conny en Jack, over wie hij altijd met liefde en trots sprak. Woorden van troost proberen dit grote leed te verzachten. De aanwezigheid van zovelen in de uitvaartdienst onderstreept nog eens hoezeer een uiting van mede leven gestalte kreeg. Het is een voorrecht geweest deze man, Jan Buijnsters, van zo nabij te hebben mogen meemaken en hem tot je vrien den te hebben mogen rekenen. Moge Riet en de kinderen door zoveel medeleven de kracht krijgen om het gro te verlies te kunnen dragen. Noud Smits i - j “T

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1