en MTV-Bingo Over een terugblik en wat gaat komen in ’93 8 i I i I I .1 J KETELAARS in PARTY- EN VERGADERCENTRUM 1 1 I 1 1 Aphrodite n Schoolstraat 5 ’De Spikes Henk Wijngaard Bond van Ouderen 1.000,- aan prijzen! Inblaosavond bij ’De Klaore’... WOENSDAG 3 FEBRUAR11993 - 17e Jaargang - Nr. 749 G J j.w. Nu ook voor uw club, vereniging of groep! TELEFOON 013 - 434907 TILBURG TIVOLISTRAAT 75 I Donderdag 4 februari 19.00 uur: Veel plezier maken met het zingen, ’n hapje en drankje, in een van onze zalen. Al vanaf 25,- p.p. i.s.m. Scouting Moergestel CAFE TERRAS ZAAL St. Jansplein 5 - Moergestel - Tel. 04243-1665 - Fax 04243-3860 3®? Raadsvergadering 28 januari Voorstel tot het vaststellen van een gemeentelijk groenplan Is h Huidverzorgingsinstituut /SlzWaIï In de nieuwjaarsrede, waarmee Burgemeester Ter Veer de eerste raads vergadering van 1993 opende, sprak hij er zijn teleurstelling over uit, dat de ongelijkheid in de wereld in 1992 alleen maar is toegenomen. ’Ónze welvaart, tegenover zoveel ellende. Honger, oorlog, discriminatie en de oneindige stoet van mensen die op de vlucht zijn. Dit is de erfenis, waar mede we ook in 1993 dagelijks zullen worden geconfronteerd. Het vraagt niet simpelweg onze aandacht, maar ook werkelijke betrokkenheid. Op enig moment misschien, de bereidheid om tezamen met anderen onze verontwaardiging te tonen tegenover zoveel onrecht en menselijk leed’, aldus de heer Ter Veer. Voorstel inzake ontwikkelingen gemeentelijk woningbedrijf in 1993 Dit agendapunt gaat over het voornemen het ge meentelijk woningbedrijf te privatiseren. Dat dit punt tot een uitvoerige discussie zou gaan leiden was te verwachten. In een eerder uitgebracht rap port van het Nederlands Christelijk Instituut Volkshuisvesting worden de volgende vier aan bevelingen gedaan: Nieuw initiatief van ’Dinges’ op vrijdag 12 februari: 4? sang^ld"’e,een^!‘"d'XS 3 9 optraden van Tot ziens in Pan o™1-' KS HILD 1 MOERGESTEL TEL. 04243-1315 Voorafgaand aan de TV-uitzending kunt u vanaf 18.00 uur (alleen via MTV) luisteren naar MTV-radio. ’n Programma dat gemaakt wordt door Comé Schoenmaker en Peter van de Wouw. Kaarten a 2,50 zijn nog verkrijgbaar bij: Pryma M. Denissen, SparMart M. Raats, Slijterij ’In den Koren maaier’, Slagerij Jan van Zon- Reyrink en Bakkerij H. Verkooijen. 54W Donderdag 4 februari: Bingo voor Hen ouderen. Aanvang 13.30 uur in ’Den Boogaard’. 11 februari: Thema-middag Sjef van de Meijden- berg: aan vang 14.00 uur (twee uur) in Den Boo gaard. Woensdag 17 februari: Bingo Reuselhof aanvang 19.30 uur. 4 en 11 Maart: Cursus ziekenverzorging thuis. Hiervoor kan men zich nog opgeven bij een van onze bestuurleden: tel. 1641, 1770 of 2151. dreigt de vergelijking te ontstaan met groot grondbezitters in Derde Wereldlanden, die het bezit aan zich houden en het armere volksdeel eigen bezit onthoudenDe PGB wenst herzie ning van het huidige beleid met betrekking tot de verkoop van woningwetwoningen. De PGB zei daarom ook niet akkoord te zullen gaan met de voorwaarden waaronder privatisering zou gaan plaatsvinden. De SPM wil accenten leggen bij de klachten procedures. De SPM hoopt dat in de toekomst op de juiste wijze zal worden omgegaan met klachten van de huurder. Dat past in het klant vriendelijk beleid dat dit College yoorstaat. Verder kon de SPM zich vinden in het voorstel. In zijn reactie zegt de heer Loosveld dat het eigen woningbezit in Moergestel al hoger is dan elders. Het huidige aantal woningwetwoningen in Moergestel ziet hij als een noodzakelijke buf fer. Dit neemt niet weg, dat hij bereid is te be zien in hoeverre wat meer woningwetwoningen verkocht kunnen worden. Uiteindelijk stemde de raad in meerderheid toch voor het voorstel, waarbij de PGB uitdrukkelijk om aantekening vroeg niet in te stemmen met de randvoorwaarden waaronder de privatisering van het gemeentelijk woningbedrijf moet plaats vinden. In dit gemeentelijk groenplan worden diverse ca tegorieën groen onderscheiden. In de nota wordt onder andere gesproken over het verkopen van openbaar groen door de gemeente, het verharden van groenstroken enzovoorts. Het beleid van het College van B&W is er op gericht bepaalde groenstroken binnen de kom, die daarvoor in aanmerking komen, te verkopen aan de direct I I Daarnaast zei hij erop te vertrouwen dat in 1993 en de volgende jaren de vruchten geplukt zullen worden van de herstructurering van de ambtelij ke organisatie. Ook de gemeentelijke herindeling kwam in zijn rede ter sprake. ‘Blijkt herindeling bij de gemeente Oisterwijk onontkoombaar, dan ztülen we als dorpsgemeen schap in de tijd die ons dan nog rest, alles in het werk moeten stellen om voor hetgeen, dat van uit het verleden is opgebouwd, ons bindt, en te kenend is voor het eigene van ons dorp, waarbor gen te bepleiten en in te bouwen, om zovel mo gelijk voor de toekomst te bewaren en veilig te stellen. In dit jaar zal de reconstructie van het Rootven voltooid worden. Een herinrichting, waarop we als Moergestelna- ren trots mogen zijn. Voorts sprak hij het vertrouwen uit dat de gebou welijke herschikking van de basisscholen, dankzij de goede intentie van alle betrokken partijen die jaar tot een goed einde zal worden gebracht. Voor de statistici onder u nog de volgende cijfers: In het jaar 1992 zijn 95 kinderen geboren en zijn ons 59 Moergestelnaren ontvallen. Een aantal van 201 personen hebben zich in de loop van het jaar hier gevestigd, terwijl in totaal 207 vrouwen en mannen uit Moergestel zijn vertrokken. Het aan tal inwoners was op 1 januari 1993: 5837. In 1992 is het aantal inwoners dus gegroeid met 30. Tot slot dankt burgemeester Ter Veer iedereen die zich inzet voor Moergestel; hij wenst ieder in Moergestel een in alle opzichten goed en gezond jaar toe. Na deze opening begon de eigenlijke raadsver gadering. Uit de 16 punten tellende agenda kregen de vol gende twee punten de meeste aandacht: - voorstel tot het vaststellen van een gemeente lijk groenplan; - voorstel inzake ontwikkelingen van het ge meentelijk woningbedrijf in 1993. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond aanwonenden. Aan de hand van een kaart zal binnenkort worden aangegeven welke gronden voor verkoop in aanmerking komen. AHe raads fracties stemden in met dit voorstel. 1. privatiseer het gemeentelijk woningbedrijf; 2. breng de financiële positie nader in beeld; 3. inventariseer de bouw- en woontechnische staat van de woningen; 4. formaliseer de inspraak van de Moergestelse huurders. In het voorstel van het coHege aan de raad wordt een aantal randvoorwaarden genoemd waarmee bij de onderhandeling over de overdracht van het gemeentelijk woningbedrijf rekening gehouden zou moeten worden. Alle partijen waren het er over eens dat de Moergestelse huurders tijdig en voHedig moeten worden ingelicht over de komen de privatisering. Hopelijk kan men op de voor 15 februari geplande informatie-avond in Den Boo gaard komen tot formele opzet van het huurder- soverleg. Het CDA ging in grote lijnen akkoord met de randvoorwaarden waaronder privatisering zou moeten plaatsvinden. Wel hoopt het CDA greep te houden op het toewijzingsbeleid. De PGB wees op de saillante verschillen die er in de regio bestaan met betrekking tot het toewijzingsbeleid. De heer Smits (PGB) vreest dat dit zou kunnen leiden tot ongewenste situa ties voor de Moergestelse woningzoekenden. De heer Loosveld zegde toe in het overname- overleg zich sterk te zullen maken voor de handhaving van het huidige toewijzingsbeleid. Verder stelt het college voor het thans geldende beleid met betrekking tot de verkoop van wo ningwetwoningen te handhaven. Met name bij de PGB schoot dit in het verkeerde keelgat. Het hui dige beleid gaat uit van een handhaving van het totaal aantal woningwetwoningen in Moergestel. Het aantal voor verkoop in aanmerking komen de woningwetwoningen hangt volgens dit beleid samen met het aantal nieuw te bouwen woningwetwoningen. De heer Smits wil graag in ruimere mate de huidige huurders in de gelegen heid stellen hun woningwetwoning te kopen, zonder overigens tot uitverkoop over te gaan. Hij onderbouwt zijn opvatting met zinnen als: ’Nu Voor het eerst in zijn bestaan gaat het Moer- gestels straatorkest ’Dinges’ iets organiseren. Afgelopen jaren zijn zij meerdere malen te gast geweest bij vele collega-orkesten. Nu zij de kin derschoenen echter duidelijk ontgroeid zijn, werd het tijd om nu eens, op hun beurt, voor gastheer te spelen. Aangezien de meeste blaaskapellen het naderend feest van carnaval als hét hoogtepunt van het jaar beschouwen, lijkt een voorproefje daarop op z’n plaats... De bedoeling voor de Inblaosavond is simpel: in een gezellige sfeer, zonder jury, zonder prijzen, eens samen muziek te maken, waarbij de kompe- titiedrang ontbreekt. In nauwe samenwerking en gesponsord door Ca fé ’De Klaore’, de uitvalsbasis van straatorkest ’Dinges’, wordt deze avond aldaar georga niseerd. Natuurlijk is elke carnavalvierder van harte wel kom, temeer daar op deze Inblaosavond ook een primeur plaatsvindt. Carnavaltninnend Moer gestel kan dan getuige zijn van een eerste optre den van een nieuwe Moergestelse blaaskapel: ’Clapopp’ o.Lv. Jacco Nefs. Zet ’m op jongens! Dat ’Dinges’ een drukker tijd tegemoet gaat, blijkt wel uit het volgende: 20 februari: Deelname aan de carnavalsoptocht in Biest-Houthakker, daarna duiken ze in het Moergestels feestgewoel. 21 februari: De meeste leden van ’Dinges’ lopen onder de vlag van Drumfanfare ’Moergestel’ in de optocht. *s-Avonds zult u hen ongetwijfeld te genkomen in het dorp. 22 februari: Traditiegetrouw dweilen met de K.P.J. Daarna wordt ’s- avonds alles nog eens ’dunnetjes’ overgedaan. 23 februari: Bezoek aan diverse instellingen, een z.g. sociale middag, die wordt afgesloten met de deelname an het Döllekesgatse Blaosspektakel. Of er daarna in Moergestel uitgerust wordt valt te betwijfelen. Kortom: een programma dat de moeite waard is om bijtijds ingeblazen te worden. Vrijdag 12 februari vanaf 20.30 uur: Inblaos avond in Café ’De Klaore’. MOERGESTEL Tel. 04243 -1474 J Ijl I M lüi. ih Ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) jl A12

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1