SCHOON WATER BROODNODIG TELEVISIE Rob de Nijs: feest der herkenning i r e e SIMAVI VOOR MEDISCHE HULP IN ONTWIKKELINGSLANDEN Bureau Slachtofferhulp zoekt vrijwilligers! WEETJES WETJES U I T D E REGIO E N COMPUTE RWRAAK VADER GEEFT SCHOONZOON AAN BIJ POLITIE Eventjes je eigen douche aanleggen? Ook dan is: Uw hulp en belangstelling is écht noodzakelijk. Graag sturen wij u ons Wereld Water-boekje. Over wat water betekent in ontwikkelingslanden, water in Nederland, de vele raadsels rondom oerstof water etc. Zend de bon, een kaartje of brief naar ons adres. Ja. Ik wil méér weten. Wat wij vragen: Wat wij bieden: Selektie 'nformatie Er zijn ook veel ernstigei feiten rondom “ons water”. Zonder schoon water kan geen mens leven: slecht water veroorzaakt 80% van alle ziekten in ontwikkelingslanden; jaarlijks sterven 4 miljoen kinderen onder de vijf jaar aan een diarree-besmetting; in India en Afrika dreigen miljoenen mensen door watergebrek te sterven. Simavi heeft daar direct mee te maken. Dagelijks. 4 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 27 JANUARI 1993 PAGINA 4 B voor- Naam: Adres: Meer informatie over de gevolgen van alcoholmisbruik is te verkrijgen bij Optreden tegen Het zijn natuurlijk niet altijd schoon zonen die door overmatig alcohol gebruik levensgevaarlijke situaties in het verkeer veroorzaken. Maar het verhaal van de schoonzoon maakt in elk geval wel duidelijk hoe moeilijk die in beschonken staat uw woning of horecabedrijf verlaten. Vandaar de volgende tips: Houd in de gaten of uw gasten met de auto naar huis moeten. Bied ze geen alcoholhoudende drank meer aan. Geefalsgastheer/-vrouwzelfhet Stuur mij het Wereld Water-boekje van Simavi. Maak geen gebruik van‘dubieuze contacten'als niet of heel moeilijk te traceerbare bulletinboards e.d. S E I c k Wraak was het motief voor het ver oorzaken van de computerstoring die zich afgelopen vrijdag voordeed bij één van de bedrijven op ons gemeen telijk industrieterrein. Oorzaak van de storing was een door een virus geïnfecteerde floppy, die hiervoor met opzet was achtergelaten. De dader bleek één van de directeuren van een computeradviesbureau te zijn die eerder zaken had gedaan met de ge troffen firma. Ontevredenheid over het feit dat het contract onlangs werd opgezegd, was de reden die voor deze daad werd aangegeven. De schade die werd veroorzaakt valt volgens het gedupeerde bedrijf nog niet precies vast te stellen, maar zal zeker in de tienduizenden guldens lopen. Opletten geblazen! Je kan niet voorzichtig genoeg zijn met het beheren van computers en -computerbestanden. Door de politie is een folder ontwikkeld waarin aller lei tips staan over computer- beveiliging. Hier alvast de naamste punten daaruit: Gebruik een anti-virus pakket Ga zorgvuldig om met floppy's, laat ze niet slingeren en zorg er voor dat u nooit een floppy in uw computer inbrengt, waarvan u de herkomst niet kent. goede voorbeeld. Een kop koffie vlak voor vertrek werkt echt niet ontnuchterend! En tot slot: laat in uw eventuele optreden meewegen dat rijden onder invloed een misdrijf is! Als iemand die u lief is op het punt staat een bank te overvallen, zou u dan ook niets ondernemen? Gebruik een wachtwoord om het ongeoorloofd starten van het pro- het is om op te treden tegen uw gasten gramma tegen te gaan. Blokkeer het eventuele gebruik van een modem. Ach zo'n virus kan overal vandaan komen. (Hans Kesting en Pim Vosmaer in "Computet wraak"}. Spruitenbosstraat 6, 2012 LK Haarlem - Telefoon (023) 31 80 55 Postc./Plaats: Voor wie zaterdagavond de moeite had genomen om in ’t Draaiboompje te gaan kijken naar het optreden van Rob de Nijs (en dat waren er ve len...) werd het een feest der herkenning. Nog altijd lardeert de 50-jarige Rob zijn optre dens met ’n grote dosis enthousiasme wat met nummers als ’Hou me vast’ en ’Zondag’ en al wat er tussen ligt overslaat op het meestal talrijk opgekomen publiek. De meest bekende nummers volgen elkaar in snel tempo op, maar daar komt hij (en vooral het pu bliek) dan ook voor. En hoogtepunt bij elk van die optredens, of dat nou in de schouwburg of in ’n disco is, blijkt toch weer het ijzersterke ’Malle Babbe’ te zijn. Beperkt is het optreden in zo’n zaal natuurlijk al lemaal wel en dat komt hoofdzakelijk door de laagte van het plafond van ’t Draaiboompje. Het deed aan de kwaliteit van het optreden en de op perbeste stemming in de zaal echter nauwelijks iets af. Het traditionele dansje op het podium met een van de aanwezige schonen ontbrak evenmin en ook Bregje (Mulders, red.) smaakte het genoegen van ’n kennismaking met Rob op het podium, wat op haar ongetwijfeld een indruk zal hebben gemaakt. Ruim drie kwartier duurde het optreden maar daarmee is voor hem de kous nooit af. Graag laat hij, nadat hij zich heeft omgekleed, nog ’n tijd je tussen z’n fans zien om hen zodoende te kun nen voorzien van foto met handtekening, ’n Praatje kan er dan altijd af en dat siert ook de ’mens’ Rob de Nijs... Het Bureau Slachtofferhulp is een onderdeel van het Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Oisterwijk en omstreken. Burg. Verwielstraat 67, te Oisterwijk. Door de toename van het aantal hulpvragen wor den enkele vrijwillige medewerkers gevraagd. Zij krijgen, voordat ze ingezet worden, een basistrai ning welke in maart zal starten. Het Bureau Slachtofferhulp biedt hulp aan men sen die het slachtoffer zijn geworden van een mis drijf (bijvoorbeeld mishandeling of inbraak) of een verkeersongeval. De hulp kan bestaan uit emotionele ondersteu ning, maar ook uit praktische hulp. De emotio nele ondersteuning bestaat met name uit het bie den van een luisterend oor. Bij praktische hulp kan gedacht worden aan in formatie of hulp bij schadevergoedingsregehngen en het vergezellen van het slachtoffer naar de rechtbank. De direkte hulp wordt door vrijwil ligers geboden. Enthousiaste mensen die slachtoffers een luiste rend oor willen bieden en die bereid zijn zich tij dens de kursus te verdiepen in de beginselen van schadevergoedingsregehngen en gespreksvoe- ring. - een basistraining van 8 dagdelen; - werkbegeleiding; - deskundigheidsbevordering; - een vergoeding voor gemaakte kosten; - een prettige werksfeer. De basistraining is voor beide partijen een mid- iel ter selektie. Zowel de kandidaat-medewerker tls het bur ..u. Slachtofferhulp zullen na afloop van de basistrai ling een keuze maken. tiformatie over het bovenstaande kunt U telefo- isch inwinnen bij de coördinator, de heer J. Li- otté, dagelijks bereikbaar tussen 09.00 en 10.00 ur in het kantoor van de Stichting Maatschap- ilijke Dienstverlening, Burg. Verwielstraat 67, isterwijk, tel. 04242 - 19035. Het Bureau Alcohol Voor- lichtingsplan, 070-3407404 Anonieme Alcoholisten. In de grotere gemeenten is er een plaat selijke afdeling (zie uw telefoon boek). In Amsterdambevindtzich de landelijke centrale van de AA: het Algemene Diensten Bureau van AA, telefoon: 020-6149481. Consultatiebureaus voor Alcohol en Drugs, in iedere provincie te vinden. Meerinformatie hierover via het landelijk nummer: 030-720494. Veilig Verkeer Nederland, 035-211441. In bijna alle gemeen ten is er wel een plaatselijke afde ling van VVN, zie uw telefoon boek. En er is een cursus voor 'de gast heer of -vrouw': 'Wat kan ik voor u inschenken' die overal in het land wordt gehouden. Wilt u daar meer over weten: 05920-12434. En last but not least: mocht u een virus tegenkomen in uw software, meldt dit direct aan de politie. Want, zolang dit soort zaken niet worden gemeld, is het onmoge lijk om de eventuele daders op te sporen! Nadere informatie vindt u in de politiefolder 'Hoe veilig zijn uw computergegevens'. U kunt zich ook laten adviseren door een bona fide en gespecialiseerd automatiserings bedrijf of computerleverancier. Een wel zeer gepikeerde 53-jarige in woner van onze gemeente heeft afge lopen weekend zijn eigen aanstaande schoonzoon aangegeven bij de poli tie. De reden daarvoor was dat de jongeman, na overmatig alcohol gebruik, tegen de uitdrukkelijke wens van zijn aanstaande schoonouders in, toch 's nachts met zijn eigen auto naar huis wilde rijden. Omdat verder aandringen kennelijk geen zin meer had, besloot de bezorgde vader tot deze tamelijk ingrijpende maatregel. De verbaasde jongeman werd op nog geen kilometer van de woning van zijn schoonouders aangehouden. Bij controle bleek inderdaad dat het alcoholpromillage in zijn bloed de wettelijk toegestane norm verre had overschreden. Maak het voor vreemden moei lijk om in de ruimte te komen waar uw computer of terminal staat. Het gedramatiseerde verhaal 'Computerwraak' is aanstaande maandag 1 februari op Nederland 1, om 19.30 uur bij de NCRV in het programma 'Help' te zien. Het verhaal gaat in op wat er kan gebeuren indien onzorgvuldig met floppy's wordt omgesprongen. In 'De nieuwe vriend' maakt u kennis met de schoonzoon en met het dilemma waar de vader voor staat. o b b 0 o

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 4