5 ÉR KETELAARS Thea en Wim Traa: kegelkampioen I Aphrodite Oudertoneel’De Tweede Jeugd’ Donderdag, zaterdag en maandag in ’Den Boogaard’ V olkstuindersvereniging ’Reuseldal’ Donderdag 28 januari 19.00 uur: Bond van Ouderen Moergestels echtpaar succesvol in Tilburgse competitie M.T.V. Bingo Scoutingnieuws Scoutingreünie op komst Kinder jury 1993 - 1 februari tot 1 juni WOENSDAG 27 JANUAR11993 - 17e Jaargang - Nr. 748 TILBURG TELEFOON 013-434907 TIVOLISTRAAT 75 De uitzending wordt herhaald op zondag 31 januari 13.00 uur. jï Huidverzorgingsinstituut Doe mee met de Kinderjury en win een van de duizend boekenbonnen. <8 Moergestel Scoutinggroep St. Jan. Toneelgroep ’De Tweede Jeugd’ die komend weekend weer drie voorstellingen verzorgt. K9 [“•sSsS™:: - Levende kerststal - Moergestel-Kreatief - Sport, met o.a. Ijspret, Winterloop, Veldrit en ’n optreden van de balletgroep van Sportschool ’Physique’ - Voorbeschouwing op voorstellingen van het Ouderentoneel en het komende Carnavalsconcert - De historie van Moergestel - Voorbeschouwing op het komende carnaval - Op de koffie bij... Janus Jonkers De natuur in met Gerard Kuijpers Voorafgaand aan de TV-uitzending kunt u vanaf 18.00 uur (alleen via MTV) luisteren naar MTV-radio. ’n Programma dat gemaakt wordt door Comé Schoenmaker en Peter van de Wouw. 28 januari: Toneeluitvoering ’De Tweede Jeugd’ voor alle ouderen, toegang gratis, aanvang: twee uur. 29 januari: Rik- en Jokerconcours, aanvang 13.30 uur. 4 februari: Bingo voor alle ouderen, aanvang 13.30 uur in Den Boogaard. Kosten 7 ronden voor 5,00 een ronde ter on dersteuning van de kerstviering, 1,00 per kaart of 3 kaarten voor 2,50. U bent van harte welkom, de koffie staat klaar. Het bestuur. i Misschien zijn ze bij U al aan de deur geweest en anders kunt U ze binnenkort verwachten. De verkopers van de bingoloten zijn weer op pad. Op 4 februari is het alweer de derde trekking van de leukste en spannendste loterij op lokaal nivo. Voor hen die M.T.V. niet kunnen ontvangen is er geen enkele belemmering om toch mee te doen. Als U de loten in de winkel koopt hoeft U deze alleen maar af te geven bij Mevr, van Zon, Schoolstraat 73. Zij zorgt dan dat de loten op de avond van de trekking in ons clubhuis nagekeken worden door ons team. De loten liggen vanaf aanstaande maandag in de winkels, te weten: SparMart, Pryma, De Koren maaier, Slagerij van Zon en Bakkerij Verkooijen. Laat de kans op een leuke prijs niet aan U voor bijgaan en zorg dat U verzekerd bent van vol doende loten. De kosten kan geen probleem zijn, daar de loten slechts 2,50 kosten. Scouting en M.T.V. hopen dat er weer vele men sen met spanning voor de buis zitten bij onze trekking nummer 3. Stel ons niet teleur! Wie liefhebberij heeft in tuinieren, of er zijn of haar hobby van wil maken, kan nog een tuin hu ren bij Volkstuindersvereniging ’Reuseldal’. De kosten bedragen 45,- per jaar. U kunt zich opgeven bij T. van Berkel, secreta ris, tel. 1837. Een veertiental dagen geleden heb ik al aange- kondigd dat er een reünie komt ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van Scouting in Moerge stel. Alle oud-leiding en oud-leden zijn welkom op vrijdagavond 5 maart in Den Donk. Van een aantal mensen heb ik enthousiaste reac ties gehad en hen zie ik terug op de reünie. Het bleek ook dat een aantal het vorige bericht had den gemist. Vandaar dat ik de pen weer ter hand heb genomen. Oud- leiding wordt ook persoon lijk aangeschreven maar oud-leden hopen we via de krant en mond op mond reclame te bereiken. Ik heb de daad bij het wooord gevoegd en de te lefoon gepakt. Na een half uur wist ik weer pre cies wie er nog meer in ’onze tijd’ gids was en welke kampen we hadden meegemaakt. De rest van de verhalen hebben we besloten te bewaren voor de reünie. Buiten dat je op de reünie kunt bijkletsen heb ben we nog meer in petto. Daarover terzijnertijd meer. De volgende keer vertellen we waar en hoe u kunt opgeven voor deze reünie zodat we een in schatting kunnen maken voor de inkopen. Tot dan, Scouting Moergestel. jongste zoon, die geregeld op bezoek komt, en, naar ze denkt steeds om geld te vragen, en ook aan de dienstbode, die nog altijd de moeder ziet als de boerin van de hoeve. Maar de maat is vol als de jongste zoon van moe der zomaar een kostbaar erfstuk cadeau krijgt. Ook de dochter voelt zich gepasseerd en kan dit niet verwerken. Dus komt er een familie bijeenkomst, en dat het wel eens anders kan lo pen als de oplossing die ze bedenken! Hoe dit allemaal afloopt kunt u zien op donder dag 28 januari, dit alleen voor alle ouderen van Moergestel om 14.00 uur in Den Boogaard. De toegang is dan gratis. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel, 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12,00 uur: advertenties tot en met zondagavond Zoals beloofd krijgt u hier vast een korte be schrijving van het toneelstuk ’Het ontvolkte huis’ in drie bedrijven, geschreven door A. Boere. Het stuk speelt zich af in de woonkamer van een boerenhoeve. De oudste zoon is getrouwd en runt de boerderij. De moeder is er blijven wonen en heeft daar een eigen kamer. Maar de verstand houding tussen moeder en schoondochter laat veel te wensen over: deze is zelfs vijandelijk te noemen. De schoondochter ergert zich dan ook aan de Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 04243-1474 q Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) g Welke boeken winnen straks de prijzen van de Nederlandse Kinderjury? Jij mag het zeggen. Je hebt vier maanden om zelf de leukste boeken van 1992 uit te kiezen. De meest gekozen boeken (verdeeld over de leef tijdsgroepen tot en met 9, 10 tot en met 12 en 13 tot en met 16 jaar) winnen een prijs. En met een beetje geluk, zit er voor jou ook een prijsje in. Je kunt een boekenbon winnen. De Kinderjury verloot er duizend onder iedereen die z’n deelnameformulier inlevert voor 1 juni aan staande. Op 19 juni wordt in een speciaal T.V.-program ma over de Kinderjury bekend gemaakt welke boeken bekroond zijn. Zo doe je mee 1. Haal een deelnameformulier bij de biblio theek; 2. Lees zoveel mogelijk kinderboeken die in 1992 voor ’t eerst in de Nederlandse taal zijn verschenen. Je herkent ze aan de sticker ’Kin derjury 1993’; 3. Schrijf op welke 5 boeken je de beste vindt. 4. Stuur je deelnameformulier voor 1 juni op of lever het tijdig in bij de bibliotheek. Wij zor gen dan voor verzending. Van 1 tot en met 19 februari is in de bibliotheek een tentoonstelling ingericht rond de Kinderju ry. Daar vindt je de boeken die meedingen naar een prijs. Je mag per keer één ’Kinderjuryboek’ lenen. Haal snel een deelnameformulier. Voor elke deel nemer ligt een kleine attentie klaar. Tot ziens in de bibliotheek, de mederwerkers. Thea en Wim Traa, Vooskerbos, is het vorige week gelukt om het kampioenschap van de Tilburg- se Kegelbond 1992 in de wacht te slepen. Het is voor het tweede achtereenvolgende jaar dat de titel bij de dames in Moergestel terecht komt (1991 Janny Zoontjens, red.) maar het is voor de eerste keer in de 75-jarige clubgeschiedenis dat de titel terecht komt bij ’n echtpaar. Thea werd kampioene bij de Dames A en Wim bij de heren B. Zij gaan nu ook samen naar de Nederlandse Kampioenschap pen om de Tilburgse Kegelbond te vertegenwoordigen. Graag willen we Thea en Wim van harte fe liciteren met het bereikte resultaat en uiteraard wensen we hen veel succes op de Nederlandse kam pioenschappen in april. Op zaterdag 30 januari om 20.15 uur en op maandag 1 februari om 20.00 uur is het voor iedereen toegankelijk. Kaartjes a 5,00 zijn verkrijgbaar aan de kassa op de dag van de uit voering. Tot dan. Toneelclub ’De Tweede Jeugd’.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1