Pierevariété ’93 1 Nieuwe Brabant - Brochure ’Campings- Bungalows-Groeps- accommodaties 1993’ Cursus Sportsponsoring Efteling ondertekent contract met Hongaarse artiesten a rr ro st t I ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! -BON Entertainment Hongaarse koks Kunst Pierevariété ’93: zaterdag 6 februari is het weer zover. Dan is het genieten ge blazen van sauwelen, cabaret, dans, muziek enz. Middels de succesvolle formule van de afgelopen jaren wordt weer topamusement geboden in ’Den Boogaard’. Van het college van burgemeester en wethouders Woningzoekendenspreekuur Hij is groen en gek op rood 70 1992 Was het jaar met heel veel vruchten aan bo men en struiken. Vlierbessen, lijsterbessen, ei kels, bessen aan de meidoorn, noem maar op. Ook veel rozebottels. Toen ze rijp waren en pr achtig rood gekleurd, kwamen de groenlingen er op af. De groenling, ook wel groenvink ge noemd, is een zaadeter. Hij is groen met helgele vlekken op de vleugels en straart. Het vrouwtje is wat doffer en heeft minder geel. MOERGESTEL-NIEUWS WOENSDAG 20 JANUARI 1993 PAGINA 6 Naam Straat Woonplaats Telefoon t/m 10 regels f 7,50 t/m 6 regels f5,- Uw ’Zoekertjes' kunt u uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt u gebruik maken van onderstaande bon (gewoon stukje papier mag ook). Wilt u de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt u f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) Uit de herfstkompetitie zijn beide teams als de gradant tevoorschijn gekomen. Het eerste team gaat in de winterkompetitie in de tweede klasse spelen en het tweede team in de zesde klasse. Het programma voor de eerste twee weken ziet er als volgt uit: donderdag 21 januari: Moergestel 1 - Slagzin 6; donderdag 21 januari: Moergestel 2 v r i j; dinsdag 26 januari: Sulzer Intra 1 - Moergestel 1 woensdag 27 jan.: Groenewoud 4 - Moergestel 2. De thuiswedstrijden beginnen om 20.30 uur in D’n Donk, Bosstraat la. Publiek is altijd wel kom. Op de maandagavonden kan er vrij gespeeld worden van 20.00 uur tot 22.00 uur. Er is nog plaats voor nieuwe leden, zowel dames en heren. Heeft u interesse, kom gerust eens kijken. Wilt u eerst inlichtingen, bel dan 3365. sauwel. Als geen ander weet Hein van Eekert het publiek bij zijn sauwel te betrekken. De wissel werking leidt steeds weer tot onverwachte komi sche situaties. In de Kmepn is Hein van Eekert al lang geen onbekende meer. De laatste jaren is zijn roem steeds uitgebreid en wordt hij gevraagd voor optredens verder in Brabant en ook in Lim burg. D’n Luie Hein zal tijdens het Pierevarié té ’93 ook zeker de zaal plat krijgen. ’Petazzie mi Scruwsaws Deze groep bestaat sinds 1989 en komt uit Hel mond. Tijens het optreden nemen Els Willems, Birgit van Ekert, Peter Adriaans en Marcel Ste vens de dagelijkse beslommeringen en irritaties voortdurende op de korrel. Zij doen dit zingend of in sketches, waarbij het dialect heerlijk tot zijn recht komt. De eerste optredens in Helmond waren overwel digend. Daarna volgde al snel de regio. In het na jaar 1992 heeft Petazzie mi Scruwsaws een eerste theaterprogramma in een uitverkochte schouw burg te Helmond verzorgd. De reacties waren ge weldig en Omroep Brabant was er snel bij om een deel van het programma uit te zenden. Nu is Moergestel als eerste in deze regio aan de beurt om kennis met hen te maken. Wij zijn er zeker van dat de groep in de smaak zal vallen ’Pe tazzie’ betekent ’stamppot’ en rekent u er maar op dat er gesmuld wordt. Muziekske St. Ofnest St. Ofnest wil alleen maar als muziekske aan gesproken worden. De leden zijn op verschillen de manieren herkenbaar. De volgende eigen schappen springen er echter uit. hebben bijna allemaal een open vizier, ze gaan bijna allemaal recht door zee, ze vertonen bijna allemaal een no-nonsense gedrag, ze houden bij na allemaal van een kort goed gesprek en zijn dus bijna allemaal ’gelijk to-the-point’, ze hebben bij na allemaal soms een wat onrustig gevoel, ze heb ben bijna allemaal een positieve instelling, ze hebben bijna allemaal een ’niet zeuren maar doorgaan’ mentaliteit. Op carnavalsgebied is er bij dit muziekske echter geen sprake van bijna. Dit terrein beheersen ze helemaal. In korte tijd heeft het muziekske zich een geweldig repertoi re en een aansprekende stijl eigen gemaakt. Het muziekske brengt een zeer aanstekelijke show en is overal een welkome gast. Pierevariété ’93 zal door het muziekske met een niet te overtreffen show worden afgesloten. Tijdens Pierevariété ’93 op zaterdag 6 februa ri wordt dus weer topamusement geboden. Voorkom teleurstellingen en zorg tijdig voor toegangskaarten. Deze zijn vanaf 20 januari a 10,- verkrijgbaar bij Pryma M. Denissen, Rootven 38. Vrijwel iedere sportvereniging wordt hedenten dage geconfronteerd met verhoging van accom- modatietarieven, daling van subsidies, toenemen de concurrentie, leden verloop enzovoorts. Ter wijl de kosten stijden en de reguliere inkomsten vaak niet meegroeien wordt het steeds moeilijker om nieuwe initiatieven te ontplooien binnen de vereniging. Om deze situatie het hoofd te kunnen bieden zijn diverse verenigingen de laatste jaren op zoek gegaan naar nieuwe financieringsbron nen. Ook sponsors maken deel uit van deze bron nen. Maar helaas blijkt het niet zo eenvoudig om een sponsor te vinden voor langere tijd. Wat kan een vereniging van een sponsor verwachten en wat heeft de vereniging de sponsor op haar beurt te bieden? Hoe benaderen we een potentiële Op deonderdag 14 januari 1993 werd in de stand van het Hongaars Verkeersbureau op de Vakantiebeurs in Utrecht, het contract onder tekend dat ervoor zorgt dat een aantal artiesten uit Hongarije in het komende Eftelingseizoen het Hongaarse thema vorm gaan geven. De heren P.M.R. Beek en A.L.R. van Daele, al gemeen directeur en adjunct directeur van het familie-attractiepark hebben niet alleen professio nele muzikanten in dienst genomen, maar ook zullen zij voor één seizoen in het Cameleonrestau- rant de scepter overgeven aan de Hongaarse chef kok Istvan Kovacs van Hotel Stadion te Boe dapest. Vanaf 8 april 1993 zullen een aantal professionele orkesten in het park aanwezig zijn om met ver ve Hongaarse zigeunermuziek te vertolken met oorspronkelijke muziekinstrumenten als violen, cimbalen, bas en klarinet. Ook kan bijzondere ouder Hongaarse muziek gehoord worden. Twee Hongaarse koks, onder leiding van chef kok Istvan Kovacs zullen in het tot Hongaars restaurant omgetoverde Cameleonrestaurant Hongaarse lekkernijen bereiden. Daarbij zal ge bruik worden gemaakt van typisch Hongaars kookgerei, dat nu al in de Èfteling-keuken geïnstalleerd is. Tijdens het hoogseizoen zal een schilderes uit Hongarije een typische muurschildering gaan maken naast de ingang van het themarestaurant. Het werk van deze artieste zal een aantal weken in beslag nemen. Ons gastvrije Brabant heeft veel mooie campings, prachtige bungalowparken en groepsaccommo- daties. Rustig gelegen in de bosrijke omgeving van West-Brabant en Midden-Brabant of in de Brabantse Kempen ten zuiden van Eindhoven. Elk jaar trekken hier honderdduizenden toeristen naar toe, op zoek naar rust, natuurschoon en ont spanning. Maar ook veel eigen inwoners van Bra bant zoeken hun vakantie-adres niet ver van huis en blijven lekker in onze eigen groene provincie. Voor al die mensen heeft de Provinciale VW Brabant onlangs een nieuwe brochure uitge bracht: ’Campings, Bungalows, Groepsaccom- modaties 1993’. De mooiste bedrijven presente ren zich in de kleurrijke gids en verder staan er zo’n 300 campings, bungalowparken en groep- saccommodaties overzichtelijk vermeld in de ta bellen. Zo kan men makkelijk een fijn vakantie verblijf op maat vinden. De brochure is gratis verkrijgbaar bij alle Brabantse VW-kantoren of telefonisch aan te vragen bij de Provinciale WV Brabant, tel. 013 - 434060. Uw tweewielerreparaties gratis opgehaald en thuisgebracht. Bel: SchepensTweewielers, Kerk straat 21Oisterwijk, tel. 04242-17326. Wij verzorgen ook privélessen bij u aan huis bedrijf. Examentraining Frans, Duits of Engels Mavo-, Havo- of VWO-niveau (o.a. computerondersteund onderwijs). Graag tot ziens! Molenstraat 16, Goirleof bel 013-347665. Wij hebben ons verzekerd van een groot aan tal topartiesten. Cabaretgroep IEKUU voert weer een act op. Twee nieuwe groepen, De Naemloze Vijf en De Goei Kameraai, gaan proberen minstens het sublieme niveau van on ze eerste Moergestelse cabaretgroep te evena ren. dansgroep Trend is vanzelfsprekend van de partij en gelegenheidsorkest De Blaoskao- ken o.l.v. Jacco Nefs zorgt weer voor de mu zikale ondersteuning. De presentatie is in ver trouwde handen bij Ton Jacobs en Vanessa van Oudheusden assisteert hem ongetwijfeld op een zeer charmante wijze. Verder treden de Tilburgse Opperleuterèèr Frans Verbunt, de succesvolle sauwelaar van Pierevariété ’91 Hein van Eekert en de trouba dour Ad de Bont op. De avond wordt afgeslo ten door Muziekske St. Ofnest. Deze namen staan borg voor een schitterend programma. U kunt met volle teugen genieten tijdens Pierevariété ’93. De komende weken stellen wij de optredende groepen nader aan u voor. Nu zijn dat: Cabaretgroep TEKUU’ Met veel genoegen denken wij terug aan de hu morvolle optredens van IEKUU met Medisch Centrum Moergestel en de 06-lijn. In deze acts liet IEKUU zien een geheel eigen kijk op Moer gestel te hebben. We zijn weer zeer benieuwd naar de nieuwe ervaringen van IEKUU. Veel wil de men nog niet loslaten. Het enige wat Kees Bierkens, Adrie Hoeven, Marlies van Rijzingen en Frank van de meijdenberg wilden vertellen, was dat ze er op uit trekken om te zien wat er achter de schermen zoal bekokstoofd wordt. Het is wel een gevaarlijk en duister terrein waarop men zich begeeft. Wij vertrouwen er op dat zij het er heelhuids afbrengen en dat de speurtoch ten vele komische belevenissen zullen opleveren. Deze zal IEKUU zeker op de eigen onderhou dende wijze brenge n tijdens Pierevariété ’93. Hein van Eekert, als D’n Luie Hein Deze sauwelaar herinnert u zich nog zeker als kraamverzorgster tijdens Pierevariété ’91. Als laatste artiest bracht hij toen een schitterende In de vergadering van het College van Burge meester en wethouders van 5 januari zijn o.a. de volgende besluiten genomen: Verleende bouwvergunningen Bent u van mening dat u door het verlenen van een bouwvergunning voor een van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw be lang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Wet administratieve rechtspraak overheidsbe schikkingen (Wet Arob) BINNEN 30 DAGEN na het verschijnen van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Moergestel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning indienen. op 5 januari 1993 is bouwvergunning verleend voor; - bouw potstal voor vleesstieren Vinkenberg 19a; - bouw erker aan het woonhuis Krijtestraat 7. Diversen een verzoek om een standplaats op de kermis wordt afgewezen omdat de kermis geheel is verpacht in 3-jaar contracten tot en met 1993. a.s. Maandag 1 februari kunt u tussen 19.00 en 20.00 uur op het gemeentehuis terecht voor het speciale ’Woningzoekendenspreekuur’. Hebt u vragen in verband met woonruimtever- ordening, puntensysteem, woningzoekendenlijst of algemene vragen met betrekking tot huisves ting dan bent u van harte welkom. sponsor en op welke wijze maken we de meeste kans een overeenkomst tot stand te brengen en te handhaven? Om verenigingen inzicht te geven in de mogelijk heden van sportsponsoring en hen wegwijs te ma ken in sponsorland organiseren B.O.T.S. dit voorjaar in samenwerking met de Stichting Spel en Sport de CURSUS ’SPORTSPONSORING’ in Tilburg. De cursus bestaat uit vijf avonden. De eerste vier bijeenkomsten vinden plaats op maandag 22 en 29 maart, 19 en 26 april aanstaan de. De vijfde bijeenkomst is een zogenaamde ’te- rugbijeenkomst’ en zal in het najaar worden ge organiseerd. Tijdens de cursus zal aandacht worden besteeds aan de volgende items: - Wat is sportsponsoring: rol van de sponsor, rol van de vereniging, en mogelijkheden van spon soring; - Voor- en nadelen van sponsoring; - Hoe wordt een vereniging aantrekkelijk voor een sponsor; - Opzetten en uitwerken van een ’Sponsorstap- penplan’. De inschrijftermijn voor deze cursus sluit op woensdag 17 februari aanstaande. Er geldt ech ter een maximum aantal deelnemers, dus vol is vol! Schrijf daarom snel in!! Sportverenigingen die meer willen weten over de ze cursus kunnen een cursusfolder met alle ins en oüts aanvragen bij B.O.T.S., maar ook rechtstreeks hun vragen voorleggen. B.O.T.S. is telefonisch bereikbaar via tel: 437283. Ze zijn bijna allemaal schoon aan de haak, ze met Johan van Oosterhoud Met de kijker heb ik, verdekt opgesteld, een groepje van deze vogels geobserveerd toen ze be zig waren de zaden met hun sterke snavels uit het vruchtvlees van de overrijpe rode rozebottels te pikken. Ik zag dat op de camping en ook bij de vele rozebottels langs de Nete in de polder van Lier. II >0

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 6