de politie GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. Cursus voor ouders bij Kruisvereniging Moergestel ’Anders kijken naar gedrag’, oftewel: Opvoeden is te leren (zie artikel hierboven) Een spel voor jongens en meisjes Bouwen... 'n zaak van vertrouwen... Op vakantie met het Nederlandse Rode Kruis Nieuwjaarsconcert van muziekvereniging ’Prinses Juliana’ Waarom vinden kinderen peanutbal zo leuk? Cursus voor ouders bij Kruisvereniging Moergestel bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en nieuwbouw De kosten bedragen f 40,- voor leden van de Kruisvereniging en f 60,- voor niet-leden, inclusief uitvoerige cursusmap en koffie. Oisterwijkseweg 32 5066 XD Moergestel Telefoon 04243 - 3604 machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave gratis adviezen Jubilaris in maart start er een cursus in Moergestel. De cursus bestaat uit 8 wekelijkse bijeenkomsten van 21/z uur en wel op de maandag van 20.00 tot 22.30 uur, te beginnen op 1 maart. U kunt zich tot 22 februari opgeven bij Petra van Nuenen-Hoffmans, Mispelbos 6, 5066 MB Moergestel, tel. 04243-3676. Maximaal 12 deelnemers worden toegelaten. De volgorde van aanmelding is bepalend voor deelname De cursus wordt gegeven in het gebouw van de Kruisvereniging aan de Pr. Beatrixstraat 27 door mevrouw Koosje de Vries. In een sfeervolle entourage presen teerde de harmonie op zaterdag 3 ja nuari alle onderdelen van de vereni ging: het leerlingen-orkest, de leerlin gen van de drumband en de drumband en tot slot het harmonie- orkest. Dat de harmonie zich nog steeds in een grote belangstelling mag verheu gen, bleek uit de geweldige opkomst van het publiek. Den Boogaard was werkelijk tot de laatste plaats bezet. Nieuwe instrumenten. Wijziging openstelling politiebureau Oisterwijk Driekoningenzingen 1993 ’Anders kijken naar gedrag’, oftewel: opvoeden is te leren Woninginbrekers blijven aktief Oproep aan alle houders van een bijzonder verlof D IA 6 eerst kmet ■vice! daarbij behorende bescheiden. Vanaf 1 februari 1993 kunnen de verlengde ver loven op de betreffende gemeentehuizen weer af gehaald worden. Voor Jantje Janssen was dit wel een zeer bijzon Met goed uitgevoerde werken werd de aandacht van het publiek tot de laatste minuut vastgehou den. Vooral voor de leerlingen van de drumband en het leerlingenorkest was dit een geweldige er varing. Een van de leerlingen zegt hierover: Het was leuk om voor een volle zaal de spits te mogen afbijten. De muziekstukken werden goed gespeeld en na afloop was dan ook iedereen tevre den. Wij hopen het volgend jaar weer mee te doen om te laten horen wat we kunnen. Op deze avond werden ook enige nieuwe instru menten aan het publiek gepresenteerd, waaron der de nieuwe pauken. De voorzitter gaf hierbij aan, dat de aanschaf van dergelijke instrumenten mede mogelijk wordt gemaakt door de zelfwerk zaamheid van de leden en de ondersteuning die de harmonie krijgt van verschillende sponsors en donateurs. Maast □k de tsnel i en u eoffi- irwijk. t Wei ners! naart Sratis 013- De reorganisatie van de Nederlandse Politie heeft ook gevolgen voor Oisterwijk en Moergestel. Door herschikking van het personeel is het nood zakelijk de openingstijden van het politiebureau in Oisterwijk aan te passen. Vanaf 1 januari 1993 is het politiebureau iede re dag geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Op vrij dagavond bovendien tot 21.00 uur. Op zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur en op zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Het bureau is telefonisch bereikbaar via het tele foonnummer 04242-19111. Als het bureau geslo ten is wordt u automatisch doorverbonden met de meldkamer. Voor alarm kunt u altijd 06-11 bel len. Dat geldt voor de politie, brandweer en GGD. Vakanties zijn belangrijk voor iedereen. Lekker uitrusten, een paar dagen er tussenuit, al le dagelijkse zorgen vergeten. Dat kan ook als je een handicap hebt of een chro nische ziekte. Daarvoor kan het Nederlandse Ro de Kruis zorgen. Het organiseert vakanties in Nederland en in het buitenland, vakanties waar u onbezorgd van kunt genieten omdat u weet dat u goed verzorgd bent door tientallen vrijwilligers, waaronder verpleeg kundigen. De lokaties waar de vakanties georganiseerd wor den zijn prachtig gelegen en merendeels volledig aangepast. Ook zijn er tal van mogelijkheden om uitstapjes te maken. Heeft u er zin in, of wilt u meer weten, dan kunt u contact opnemen met de plaatselijke contact functionaris, mevr. J. Wijnen, tel. 013- 639504. Ook dit jaar waren we welkom in Den Boogaard, waar de kinderen hartelijk werden ontvangen door de heer J. Geerts die het nu voor de 10de keer aan elkaar heeft gepraat. Onze hartelijke dank hiervoor. Verder onze dank aan alle mede werkenden onder andere: Pastor van den Broek, de heer J. Ceulemans en de dames C. Ceulemans, T. van Ganzewinkel, P. van Nuenen, P. Heij- kants en K. van de Loo. De chocolademelk was weer voortreffelijk. Dan rest ons nog te bedanken alle mensen die hun deur en hun hart hebben opengezet en die door hun giften hebben gezorgd voor het boven vermelde resultaat. Werkgroep M.O.V.-Moergestel. (Missie-, ontwikkelings- en vredeswerk). MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 13 JANUAR11993 vervolg van pagina 2 Dit jaar was de opbrengst van het driekoningen zingen 200,- meer dan vorig jaar. Het be droeg ruim 2000,-. Het geld is bestemd voor het project van Theo Raaymakers in Bolivia. Het kindertehuis in Cochabamba. Het aantal deelnemertjes overtrof ook het aantal van het vorige jaar namelijk 118 kinderen ver deeld over ruim 40 groepen. De prijzen zijn als volgt verdeeld: Groep 16: Marlou van de Loo: Zang, Groep 43: Silvie van de Sande: Kleding, Groep 48: Margriet Simons: Interpolisprijs. Het hoogste bedrag was opgehaald door Wibe Smit 150,-. Opvoeden gaat niet vanzelf. Veel ouders zitten met vragen rondom de opvoeding waar ze niet di- rekt een antwoord op weten. Hoe moet je om gaan met slecht luisteren, driftbuien, slaappro blemen, eetproblemen, angsten, ruzies en verle genheid? Tijdens de oudercursussen, georganiseerd door de Kruisverenigingen, wordt er aan de hand van eigen voorbeelden systematisch, stap voor stap, andere manieren besproken om tegen dit soort opvoedingssituaties aan te kijken èn er anders .PAGINA 7 mee om te gaan. Men krijgt meer inzicht in de wisselwerking tussen ouder en kind en men oe fent - ook thuis voor middel van hele concrete op drachten - nieuwe vaardigheden om gedrag te veranderen. Wel zo, dat het binnen de eigen ge zinssituatie past. Door het steeds uitwisselen van ervaringen met de andere deelnemers leert men van elkaar en ervaart men begrip en steun. De cursus, die ontwikkeld is door de G.V.O. funktionaris van de Regionale Kruisvereniging Midden-Brabant, de psychologe mevrouw Vera Verboven, is reeds op diverse plaatsen in de re gio met veel succes gegeven. De cursus is bestemd voor ouders van kinderen van 2 tot 12 jaar. Doel is om door een positieve en konsekwente benadering te komen tot een betere onderlinge relatie, meer zelfvertrouwen van zowel ouders als kinderen, minder gemopper en (weer) meer ple zier in het opvoeden en elkaar. In maart start er een cursus in Moergestel (zie ad vertentie hieronder!) dere avond. Hem werd de gouden bondsspeld verleend voor veertig jaar onafgebroken lidmaat schap van de harmonie. En niet zo maar een lid maatschap, maar werkelijk betrokken zijn bij het wel en wee van de vereniging en die op allerlei manieren ondersteunen. Muzikaal bij zowel het harmonie-orkest als het leerlingenorkest. Maar ook het ondersteunen van de harmonie bij alle andere activiteiten om de vereniging op een ge zond peil te houden. De gouden bondsspeld is hier dan ook zeker op zijn plaats. De harmonie blijft een actieve vereniging, die uw verdere belangstelling zeker waard is. De volgende activiteit waar u bij kunt zijn is het carnavalsconcert op donderdag 18 februari ii\_ ’Den Boogaard’. Tot dan! Het spelidee is erg simpel. Peanutbal is een slagspel. De slagpartij: Sla de bal zo ver mogelijk en loop hierna een afgesproken afstand, Hiervoor krijg je een punt. De veldpartij: Probeer te ver hinderen dat de slagman zijn of haar doel bereikt door hem of haar uit te maken. Over het uitma ken worden afspraken gemaakt. Het doel van het spel is voor beide partijen her kenbaar. En of de slagman of de veldpartij zijn doel gaat bereiken is tijdens de spelakties goed zichtbaar en roept de spanning op. ’Haalt ie het wel of haalt ie het niet’. Het is een sterk individueel spel. Jij slaat - jij loopt de homerun - jij gooit de bal. Echter alle spelers dragen bij aan het totale resultaat. Je kunt niet om iemand heen peanutballen zoals bij bij voorbeeld hockey of basketbal mogelijk is door twee goede spelers die elkaar steeds zoeken. Bij een teamspel kan één individu het spel maken. Bij een individueel spel maakt iedereen het spel. Het gebruik van spectaculaire hulpmiddelen als knuppel, handschoen en zachte bal die erg veel op een honkbal lijkt laten de peanutter ’honkbal’ spelen. Bij S.V. Roef! wordt ook peanutbal gespeeld; een spel voor jongens en meisjes van 5 tot 9 jaar. Wil je ook eens kennis maken met deze sport? Wij trainen op vrijdag van 17.00-18.00 uur in de sporthal de Vonder. In april gaan we naar buiten en in mei beginnen we met wedstrijden. Kom gerust eens vrijblijvend meetrainen. Als u meer informatie wilt kun je kontakt opnemen met Annie Hekker-Jonkers, tel. 04243-2932. v Opnieuw is er deze week op diverse plaatsen in gebroken in woonhuizen. In alle gevallen was er sprake van de gebruikelijke werkwijze. De da dels) forceerde(n) aan de achterzijde van de wo ning een klepraampje, of de achterdeur of slaap kamerraam. Vervolgens wordt de hele woning doorzocht. Opvallend is dat de woninginbraken zowel in de avonduren als ook ’s-nachts plaats vinden. In de Pastoor Janssenstraat werd de achterdeur geforceerd. Nog niet bekend is wat er weg is. Ook in bejaardencentrum ’De Reuselhof heb ben onbekende de afgelopen weken geprobeerd in te breken. Op de parkeerplaats langs rijksweg 58 is een vrachtauto aangetroffen die daags ervoor in Reu sel was gestolen. De vrachtauto is kennelijk bij een andere diefstal gebruikt en daarna achterge laten op de parkeerplaats. De storm ging in het weekend aardig te keer. Op de Moergestelseweg waaide één van de dode beu ken om. Eveneens op de Moergestelseweg werd eerder in de week een zwalkende automobilist tot staan ge bracht door de politie. Bij onderzoek bleek dat hij duidelijk te veel gedronken had. Naast een stevig verbaal werd ook zijn rijbewijs ingevor derd. Omwonenden hadden in ons dorp een oude man aangetroffen bij de bushalte. Nadat hij door de politie was opgehaald bleek al snel dat hij door de invloed van alcohol de weg naar huis niet meer kon vinden. Hij werd door de politie thuis in Moergestel afgezet. ingevolge de Wet Wapens en Munitie van Moergestel en Oisterwijk M.i.v. 1 februari a.s. verliezen alle verleende Bij zondere Verloven van de betrokken inwoners van Moergestel en Oisterwijk hun geldigheid. Verzocht wordt om de verleende verloven vóór vrijdag 22 januari 1993 ter verlenging aan te bie den op het politiebureau te Oisterwijk met alle

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 7