I Nog eens vier generaties i I I vit het gemeentehuis Jl Bond van Ouderen Ned. Ver. voor Slechthorenden Heemkundekring De Kleine Meijerij Let op: wijziging! Wethoudersspreekuur komt te vervallen De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavond. afd. Tilburg en omstreken ’Stoppen met roken’ Kommissievergaderingen De groene lachebek 69 College van Burgemeester en Wethouders Woningzoekendenspreekuur Algemene beroepenoriëntatie .'Act prik van de week BLIJFT ’T BIJ GOEDE VOORNEMENS? - samen werken aan een gezond bestaan 'MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 13 JANUARI 1993 PAGINA 11 IA 10 L met Johan van Oosterhoud k Op de foto zit de ruim 8 pond wegende Debo- ra op schoot bij over grootmoeder Trees Schols (79). Daarachter staat oma Riet de Kruyf-Schols (46) en uiterst rechts de geluk kig moeder Carin (24). De kleine Debora Janssen, Pastoor van Doorenstraat 7, zag het levenslicht op 27 de cember 1992 als doch ter van Goris en Carin Janssen-de Kruyf. Nog niet zo heel lang geleden publiceerden we vier generaties van uit dezelfde familie, maar dan in mannelijke lijn. Ditmaal zijn de dames aan de beurt... Op jullie activiteiten-agenda stond dat er op za terdag 16 januari een heren-zaalvoetbaltoemooi zou worden gehouden in Hilvarenbeek, maar dit moet zijn: zaterdag 23 januari. Wil je hieraan deelnemen dan moet je dat vóór 15 januari even dóórgeven aan John, tel: 1471. Ook dit jaar gaan we skiën met de KPJ. Op vrijdag 12 februari binden wij de latten on der en maken wij de ski- piste van de Beekse Ber gen ’onveilig’. Het je zin om mee te gaan, dan moet je vóór 1 fe bruari een deelname- kaart bestellen bij Jos, tel. 2817 of Judith, tel. 1262. Voor leden kost de kaart ƒ5,- per stuk. Let op: Géén kaart, géén deelname! Kaartjes voor het hengstenbal zijn ook weer ver krijgbaar. Leden kunnen tot 1 februari de kaart jes gratis afhalen bij: W. op ’t Hoog, tel. 3938. Daarna kunnen ook niet-leden de kaartjes afha len bij hetzelfde adres. De kaarten kosten dan 7,50 per stuk. 29 januari: Rik- en jokerconcours voor alle oude ren in Den Boogaard. Aanvang 13.30 uur. Het bestuur Door omstandigheden komt het wethouders spreekuur van a.s. maandag 18 januari te verval len. De Nederlandse Vereniging Voor Slechthoren den Afdeling Tilburg en Omstreken komt bijeen op donderdag 21 januari aanstaande om 2Ó.0C~ uur. Op deze eerste bijeenkomst van het nieuwe jaar houden we een kaartavond. Iedereen is van harte welkom, zowel leden als niet-leden. Wilt u iets meer weten van onze ver eniging of zelfs lid worden, dan kunt u contact opnemen met een der aanwezige bestuursleden. Plaats: Rode Kruisgebouw, Leonard van Ve- chelstraat 2, Tilburg. Voor nadere inlichtingen; tel. 04117-2304 of 04242-17447 (na 18.00 uur). Hier volgen een paar belangrijke berichten, die je als KPJ-lid zeker niet mag vergeten! Op vrijdag 15 januari gaan we handboogschieten bij ’t Stokske. Het is de bedoeling dat we om 20.15 uur samen komen bij D’n Tob, zodat de genen die geen vervoer hebben ook vlug bij ’t Stokske aanwezig kunnen zijn. Stoppen met roken. Wellicht het meest geuite goede voornemen voor het nieuwe jaar. Helaas gaat voor 80% van de rokers deze belofte aan zichzelf weer in rook op. Daarom is ons motto: ’Je laat je toch niet kisten door een sigaret’. Iedereen weet wel dat roken zeer ongezond is. Het is vooral slecht voor hart- en bloedvaten, de luchtwegen, en kan uiteindelijk zelfs leiden tot longkanker. Ondanks deze risico’s voor de ge zondheid blijft het voor de meeste rokers moei lijk om deze gewoonte op te geven. Roken is voor hen namelijk zoiets als een ’goede vriend’. Daar kap je toch ook niet zomaar mee. Maar deze vriend heeft wel veel slechte kanten, toch een re den om deze ’vriendschap’ uit te maken. Als je wil stoppen met roken moet je er echt ach ter staan. Roken is een verslaving, die alleen met veel doorzettingsvermogen overwonnen kan wor den. Lapmiddelen zoals overgaan op lichtere si- Woensdag 13 januari 19.30 uur: Kommissie Or dening, Huisvesting en Gebouwen. Donderdag 14 januari 19.30 uur: Kommissie Openbare Werken, Natuur en Milieu. Donderdag 14 januari 21.00 uur: Kommissie Fi nanciën en Belastingen. Alle vergaderingen vinden plaats in het gemeen tehuis. garetten of minderen hebben geen zin. Dat komt omdat de meeste mensen na het overschakelen op deze lichtere sigaretten juist meer gaan roken. Ook het roken van een paar sigaretten per dag heeft schadelijke effecten. Een veilige hoeveel heid bestaat nu eenmaal niet! Per jaar stoppen zo’n 200.000 Nederlanders de finitief met roken. De helft van alle stoppers heeft binnen 24 uur last van vier of meer van de volgende bijverschijnselen: zin in roken, prikkel baarheid, angst/spanningen, concentratieproble- men, toegenomen eetlust, hoofdpijn, duizelig heid, transpireren en slaapstoornissen. Deze tij delijke verschijnselen maken het stoppen met ro ken niet altijd een pretje. Maar uiteindelijk word- - je er alleen maar beter van. Voor die mensen die hulp willen bij het stoppen met roken organiseert de GGD Midden-Bra- bant groepscursussen ’Stoppen met Roken’. Voor meer informatie hierover kunt u zich wen den tot de afdeling GVO van de GGD (tele foon: 013-643311). Vaak is hij te horen en te zien op de camping ‘De Bosfazant’. Behalve in het toeristenseizoen, want hij houdt niet van zoveel drukte. Wie dan wel? De groene specht bedoel ik. Ik vind hem een van onze mooiste in de vrije natuur levende vogels. En nu allemaal naar de camping om deze lache bek te ontdekken? Nee hoor, want u kunt hem ook op veel andere plekken in onze omgeving waarnemen. Ik noem hem ’de groene lachebek’. Deze specht met zijn groene rug en gele snuit zoekt meestal zijn voedsel op de grond. Het voedsel bestaat hoofdzakelijk uit mieren, vooral rode bosmieren. Op oude boomstronken, die rijk zijn aan insek- ten, zoals wormen, rupsen, kevers vindt hij zijn kostje. Uit zijn nogal lage puntscherpe snavel rolt hij een wel 10 centimeter lange kleverige tong waarmee hij insekten naar binnenhaalt. Roffelen kan hij heel weinig. Het geluid van de groene specht bestaat uit een luid en lachend klinkend ’l^luu-kluu-kluu-kluu-kluu’. ’t Is een bijzonder schuwe vogel. Hem tot dichtbij bena deren is er heus niet bijDeze algemeen voorko mende specht leeft in loof- en gemengde bossen. Zijn vlucht is golvend. De ’groene lachebek’ is ook een drummer van formaat. Met snelle bewegingen hakt hij een ovaal gat in een loofboom. Hij heeft dan ook ster ke nekspieren en een stevige snavel. De heemkundekring De Kleine Meijerij heeft een bijeenkomst op donderdag 21 januari 1993 in café ’t Oude Nest te Oisterwijk. Er wordt een drietal films getoond: ’De Coeveringse molen’, ’De lesten drop is den boterknop’ en ’De smid in zijn smidse’. De film ’De Coeveringse molen’ toont de ge schiedenis van de Coeveringse molen. De Coeve ringse molen is een standaardmolen. Er worden ook beelden getoond van een soortgelijke molen in werking. Tevens toont de film het bouwen van een monument door leden van de Heemkundige Kring De Oude Vrijheid op de plaats van de Coe veringse molen. ’De lesten drop is den boterknop’ gaat over melk. Getoond wordt hoe de melk met de hand gewonnen werd, het vervoer van de melk met paard en wagen of met de trekker en de verwer king tot boter in de voormalige Stoomzuivelfa- briek Sint Oda te Sint Oedenrode. De titel ’De smid in zijn smidse’ spreekt voor zich. Het gaat om de manier waarop het ambacht werd uitgeoefend rond 1910. De avond begint om 20.30 uur en de toegang is gratis. De heemkundekring De Kleine Meijerij omvat de gemeente Berkel- Enschot, Esch, Haaren, Helvoirt, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. In de vergadering van het College van Burge meester en Wethouders van 29 december 1992 zijn onder andere de volgende besluiten geno men: Verleende bouwvergunningen Bent u van mening dat u door het verlenen van een bouwvergunning voor een van de hieronder omschreven onderwerpen rechtstreeks in uw be lang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de Wet administratieve rechtspraak overheidsbe schikkingen (WetjArob) BINNEN 30 DAGEN na het verschijnen van dit blad een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Moergestel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een ver zoek tot treffen van een voorlopige voorziening indienen. op 29 december 1992 is bouwvergunning ver leend voor: - bouw woning aan de Reedijk. op 29 december 1992 is positief gereageerd op de melding tot: - het plaatsen van een dakkapel op de woning Rootven 57. a.s. Maandag 1 februari kunt u tussen 19.00 en 20.00 uur op het gemeentehuis terecht voor het speciale ’Woningzoekendenspreekuur’. Hebt u vragen in verband met woonruimtever- ordening, puntensysteem, woningzoekendenlijst of algemene vragen met betrekking tot huisves ting dan bent u van harte welkom. 14 januari: Themamiddag Veilig Verkeer Neder land; verzorgd door de heer Smolders, ouderen- voorlichter Goirle. Doel van deze informatiemiddag is: verhoging van de verkeerskennis. De heer Smolders zal ingaan op de nieuwe ver keersregels die sinds november 1991 gelden. Wij verwachten dat het een leerzame middag zal zijn, en hopen dat vele van u daarbij aanwezig zijn. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; hoofdingang aan de Raadhuisstraat, AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur, ingang aan de Kloosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. GROF HUISVUIL: Wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 1235; sluitingsopgave laatste vrijdag v/d maand 16.00 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN: Aan riolering, wegen, centrale antenne-mrichting e.d. (na controle eigen apparatuur) kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 Begin februari 1993 start er weer een cursus be roepenoriëntatie voor mannen en vrouwen die werkloos zijn en een eerste of nieuwe beroeps keuze willen maken. Centraal staat het plaatsen van deelnemers in betaald werk of een opleiding. De cursus omvat de volgende onderdelen: - beroepenoriëntatie; - werk- en studie-ervaring; - beroepskeuzetest; - informatie over beroepssectoren; - om- en bijscholingsmogelijkheden; - informatie vanuit arbeidsbureau of andere in stellingen; - excursies naar bedrijven of centra voor vakop leidingen; - solliciteren. De cursus bestaat uit 12 bijeenkomsten en de eigen bijdrage is 30,-. Kinderopvang is (in overleg) mogelijk. Dag: donderdag-ochtend van 09.00-12.00 uur. Plaats: Oisterwijk. Aanmelden? bel of schrijf naar Sonnevanck, George Perklaan 3, 5061 VN Oisterwijk, tel. 04242-82491. Maandag tot en met donderdag van 9.00 -17.00 uur, vrijdag 9.00 - 13.00 uur. IL T ■»v BIDDEN IRABANT

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 11