i 1 KETELAARS Levende kerststal sfeervol en een succes! Aphrodite j 3 E Bond van Ouderen ’t Is weer bijna zover! Driebandenliefhebbers opgelet De nieuwe ID-kaart, uniek, goedkoop en overal geaccepteerd 51 Winterloop 17 januari 1993 Roef! en Physique Kerstverhaaltjes. Wijziging spreekuren kruisvereniging Moergestel 'sportfen gezondheidscentrum TELEFOON 013 - 434907 TILBURG Want we gaan weerafslanken! Onze konditie verbeteren! Ons voorbereiden op de wintersport! wenst iedereen een sportief en gezond 1993! Wij helpen u op weg om hier daadwerkelijk iets aan te doen! Kijk op pagina 7 welke voornemens u alvast in kunt vullen. Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Moergestel'^ Tel. 04243 -1474 TIVOLISTR^AT 75 WOENSDAG 6 JANUAR11993 17e Jaargang - Nr. 745 Het ongemak van legitimeren De ID-kaart gemakkelijk verkrijgbaar Goedkoop en gemakkelijk Overal geaccepteerd en daardoor onmisbaar J eugdloop-Trimloop-Wedstrijd loop IO SÉ Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76. Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur: advertenties tot en met zondagavond Het parcours is gewijzigd en loopt vanaf het Roef!-terrein gelijk linksom naar het kapelletje en/of de Waterhoefstraat naar de Oisterwijkse weg en gaat linksom weer naar de Industrieweg en daarna weer linksaf Stokeind in tot het Roef!- terrein. We onderscheiden 2 ronden; een grote ronde: Roef!-terrein - kapel- Oisterwijkseweg - In dustrieweg - Stokeind - Roef! kleine ronde: Roef! - Waterhoefstraat - fietspad Oisterwijkseweg - Industrieweg - Stokeind - Roef! De afstanden: kleine ronde 1285 meter 390 meter 1675 meter; grote ronde 2065 meter. Afgerond komen we tot de volgende afstanden verdeling. Jeugdloop: 1 kleine ronde 1,7 kilometer 2 kleine ronden 3 kilometer (2960 meter). Trimloop: 1 grote ronde 2,5 kilometer (2455 meter); 2 grote ronden 4,5 kilometer (4520 meter); 3 grote ronden 6,5 kilometer (6585 meter); 4 grote ronden 8,5 kilometer (8650 meter); 4 grote en een kleine ronde 10 kilometer (9935 meter). Wedstrijdloop: 10 kilometer: 4 grote en een klei ne ronde (9935 meter). Tijden: Jeugdloop en trimloop starten om 10.30 uur. Wedstrijdloop start om 12.00 uur! Voor informatie kunt u bellen naar Physique, tel. 04243-3459 - 2672. Kleed- en douchegelegenheid is aanwezig! Iedere loper ontvangt een herinne ring tijdkaart. Voor de jeugd zijn er medailles te verdienen! Er zijn prijzen voor de eerste drie dames en heren op de 10 kilometer! Vanaf 1 januari 1993 kunt u bij de gemeente waar u woont een gemeentelijke identiteitskaart ko pen. Met de ID-kaart kunt u zich overal in Ne derland legitimeren. U hoeft dus niet meer per sé een paspoort of rijbewijs aan te schaffen. De prijs van een ID-kaart wordt mede bepaald door gemeentelijke leges. In onze gemeente bedraagt de prijs 30,50. Het achtste ’Januari Driebandentoernooi’ gaat weer van start, bij café de Klaore. De poule indeling is als volgt; 8 januari poule 1 K. van Poppel A. van de Werf H. van de Heuvel T. Schilders J. Puts 15 januari poule 3 M. van de Aker E. van Gisbergen A. van de Wiel P. van Kerkoerle J. Nou wens 17 januari poule 5 J. van Gisbergen P. Weiberts S. van Riel G. van Eindhoven A. Verbakel De elk jaar weer spannende wedstrijden begin nen om 19.00 uur behalve zondag 17 januari, dan wordt begonnen om 14.00 uur. 9 januari poule 2 L. van Gisbergen B. Dobbelsteen F. van de Donk P. Schilders K. Kouwenberg 16 januari poule 4 J. van Pelt A. Nouwens R. van Eert A. van den Meijdenberg N. van de Rijt ’Kunt u zich legitimeren?’. Een veel gestelde vraag. Bij de bank, notaris, het postkantoor, maar ook videotheek of casino. U heeft uw paspoort en rijbewijs niet meegenomen en daar staat u dan. Terug naar huis om uw paspoort te halen. Tijdverlies. Trouwens, misschien heeft u helemaal geen paspoort of rijbewijs. En aanschaf daarvan kost u ook weer geld. De ID-kaart voorziet in de behoefte van legitima tie en gebruiksvriendelijkheid. Voor de instanties die ernaar vragen, maar op de eerste plaats voor u. Met de ID-kaart kunt u zich overal in Nederland legitimeren. Een landelijke publiciteitscampag ne zorgt voor een snelle acceptatie van de kaart. In vele gemeenten worden de ID-kaarten afgege ven, maar alleen in de gemeente waar u in het be volkingsregister staat ingeschreven kunt u de ID- kaartt kopen. Dat gaat heel eenvoudig. Gewa pend met twee zwart-wit pasfoto’s en het beno digde geld vult u een aanvraagformulier in. De kaart vermeldt uw eigen kaartnummer en uw persoonlijke SoFi-nummer. De geldigheid be draagt vijf jaar en u hoeft geen nieuwe kaart aan te vragen als u verhuist. Raakt u hem kwijt of wordt hij gestolen dan is het de bedoeling dat u dat doorgeeft aan de politie of het gemeentekan- toor. Overigens, alleen Nederlanders kunnen een ID-kaart kopen. Mensen met een andere natio naliteit moeten immers al een geldig identiteits bewijs hebben. De ID-kaart heeft enkele belangrijke voordelen. Naast de hoge acceptatiewaarde, u kunt er im mers ovefal mee terecht, is hij door zijn formaat (1034 bij 734 centimeter) heef gemakkelijk mee te nemen en te bewaren in uw portemonnee, hand tas of schooletui. Dat is ook nodig want in het da gelijkse leven zult u uw ID-kaart regelmatig no dig hebben. U betaalt in onze gemeente: 30,50. Met de nieuwe en veilige ID-kaart, voorzien van uw pasfoto en handtekening, kunt u zonder pro blemen overal in Nederland aantonen wie u bent. Dat in de ID-kaart creatief, in de glinsterende cirkel de wieken van een Hollandse windmolen, de prijs en de wetenschap dat de kaart overal wordt geaccepteerd, maakt de ID-kaart een of ficieel, uniek en onmisbaar legitimatiebewijs. Binnenkort komt de toneelclub ’De Tweede Jeugd’ weer met een toneelstuk genaamd ’Het ontvolkte huis’, geschreven door A. Boere. Het is wel iets anders dan u van ons gewend bent, maar het zal zeker de moeite waard zijn om te ko men kijken. Er wordt door ons al hard aan gewerkt, dus hou alvast een van deze data vrij Op donderdag 28 januari spelen wij voor alle ouderen van Moergestel om 14.00 uur en voor hen is de entree gratis. Op zaterdag 30 januari om 20.15 uur en op maandag 1 februari om 20.00 uur spelen wij voor iedereen. De entree is dan 5,00. van hun waardering blijken. De Levende Kerststal zal zeker geen eendagsvlieg zijn, want naar aanleiding van de vele positieve reacties is besloten in 1993 het kerstverhaal weer op deze aansprekende manier te presenteren. De opbrengst van de collecte was ook buiten ver wachting. De kosten zin nog niet allemaal be kend, waardoor het vaststellen van het netto- re sultaat nog even op zich laat wachten. Wel staat vast dat een mooi bedrag aan De Hondsberg ter beschikking kan worden gesteld. Tot slot nogmaals complimenten en dank aan acteurs, zangers, muzikanten, bouwers, orga nisatie en overige medewerkers. Wij zijn ervan overtuigd dat de Levende Kerststal een mooie traditie wordt in Moergestel. 7 en 29 Januari: Rik- en Jokerconcours voor al le ouderen in Den Boogaard. Aanvang 1.30 uur. 14 januari: Themamiddag: Veilig Verkeer Ne derland; verzorgd door dhr. Smolder ouderen- voorlichter uit Goirle. Doel van deze informatiemiddag is: verhoging van de verkeerskennis, het wegnemen van de angstgevoelens en onzekerheid in het verkeer. Het bespreken van het verouderingsproces in re latie tot verkeersdeelname. Een verantwoord gebruik van vervoermiddelen te stimuleren. Zowel het autorijden, het fietsen, het lope ne het gebruik van het openbaaar vervoer. Verder zal dhr. Smolders ingaan op de nieuwe verkeersregels die sinds november 1991 gelden. Het belooft een belangrijk en leerzame middag te worden, en is toegankelijk voor alle ouderen. Daarom verwachten wij dan ook dat vele van U op deze informatiemiddag aanwezig zullen zijn! Het Bestuur Tweede kerstdag bezochten naar schatting 2000 bezoekers de Levende Kerststal. Manege FEVI- OR was in kerstsfeer omgetoverd en de kerststal was prachtig. In een sfeervolle entourage geno ten de bezoekers van schitterende opvoeringen van het kerstverhaal. De acteurs vervulden hun rollen met verve. Hierbij mogen natuurlijk de ve le jonge herders niet overmeld blijven. Zij acteer den ongedwongen en verzorgden de dieren lief devol. Mede door hun inbreng werd de Leven de Kerststal een genoeglijk kijkspel. De onder steuning van het kerstspel was bij vertelster, koor en orkest in zeer goede handen. Het ponyrijden, de grabbelton en de warme ver snaperingen waren ook een schot in de roos. De bezoekers genoten en lieten verschillende malen Enkele weken vóórdat het Kerstnummer van ’Moergestel-Nieuws’ verscheen deden wij ’n oproep aan de kinderen om ’n verhaaltje te schrij ven (of op papier te vertellen) dat we zouden kunnen publiceren in het Kerstnummer. Slechts twee kinderen reageerden op deze oproep en hun verhaaltje en gedicht werden dan ook geplaatst. Deze twee kinderen, Marlon van Dijk en Mar griet Simons, krijgen van ons dan ook de beloof de prijs die in de loop van deze week bij hen zal worden thuisbezorgd... Naar aanleiding van de verandering in de werk wijze van de wijkverpleegkundige zullen, met in gang van 1 januari 1993, de spreekuren ook ge wijzigd worden. Er komt een APART spreekuur voor de zuigelingen- en kleuterzorg. De spreekuren zullen dan zijn: Spreekuur patiëntenzorg: maandag t/m vrij dag 13.30-14.00 uur Spreekuur zuigelingen- en kleuterzorg; maandag en donderdag12.30-14.00 uur Telefoonnummer wijkgebouw: 04243 - 1594. Indien u niet kunt wachtten tot het spreekuur, kunt u dagelijks contact opnemen met telefoon nummer 013-635530 (24 uur bereikbaar). 'èSBSS;: :,r.' 'vzS/-'.-, JU ■t

Weekblad Moergestels Nieuws | 1993 | | pagina 1