a? Daar was geen plaats voor hem... Q OPHALEN HUISVUIL SPECIALE KERSTWEEKMARKT GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEBRUIK (HOOFD)INGANG Revalidatie centrum Breda geeft kunst meer kans BEKENDMAKING Voorbereidingsbesluit Hertog Janschool en Graaf van Urselschool BEKENDMAKING 'Pap, ik moet eens met je praten', had zijn oudste zoon gezegd. ’We gaan in de andere maand verhuizen Dat brengt veranderingen mee. We hebben maar drie kamers boven, Je weet wel, dat is de nieuwe bouw. We vinden het allemaal heel triest, Maar daar is geen plaats voor jou.’ Hij ging toen naar zijn jongste dochter Die maakte zich heel erg kwaad. ’Omdat zij nu gaan verhuizen, Zetten ze u op straat?’ Hij vroeg: 'Kan ik hier dan niet blijven?' ’Maar pap, je weet dat dat niet kan... Ik zou heel graag willen helpen, Maar het mag niet van mijn man.’ Ze hadden allemaal een anderde reden Ze schoven het op elkaar af. Van zeven kinderen was er niemand Die een thuis aan opa gaf. Toen heeft hij te langen leste Zelf het probleem maar opgelost En ging met zijn zeventig jaren Bij vreemde mensen in de kost. Daar heeft hij op zijn zolderkamer Een klein kribbetje van papier. Hij zucht: 'Iedereen praat van vrede En ik zit hier maar alleen.’ Dan hoort hij het Kindje zachtjes zeggen: 'Je ziet toch mij hier aan je zij? Toe troost je, toen ik werd geboren Was er ook nergens plaats voor mij!’ Aanstaande Tweede Kerstdag 26 de cember wordt in Den Boogaard, in de Boschzaal en de Looierszaal, weder om een expositie getoond met diverse soorten werken, gemaakt door tien in woners uit Moergestel. Onze exposanten: Bijstandsuitkeringen voor jongeren worden vanaf 1 januari anders Speciaal infoblad MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 X 22 744-1 7444 F 3. ides diend bij de Voorzitter van genoemde afdeling. 4 744-5 In verband met Kerstmis zal de weekmarkt plaatsvinden op donderdagmiddag 24 december a.s. van 14.30 uur tot 16.00 uur. Op deze speciale Kerstweekmarkt zijn aanwezig: - Ella, snoep, koek en banket - Smulders, groente, fruit en aardappelen - De Kort, kleding - van de Voort, bloemen en planten - Hoes, zuidvruchten - Den Dekker, kaas Omdat dit jaar 53 weken telt wordt het leegmaken van de minicontainer voor het GROENTE-, FRUIT- en TUINAFVAL een week overgeslagen. - WETHOUDERSSPREEKUUR - COMMISSIEVERGADERINGEN - RAADSVERGADERINGEN Moergestel, 23 december 1992. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A A M. van Zundert. Moergestel, 23 december 1992. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. Moergestel, 23 december 1992. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. t u lis- 990 een wo- De laatste ophaaldag van de GROENE minicontainer (restfractie) is op 29 december (week 53). De daaropvolgende keer 5 januari (week 1) wordt WEDEROM DE GROENE minicontainer geledigd!!! Op 12 januari (week 2) is dan de beurt aan de bruine minicontainer voor het groente-, fruit en tuinafval. Op deze manier kan ook het komend jaar zoals gebruikelijk weer elke even week de GFT- minicontainer worden geledigd. Dit betekent voor u dat u in die periode gedurende 3 weken het groente-, fruit- en tuinafval moet opsparen. Dus 1993: EVEN WEKEN BRUINE MINICONTAINER ONEVEN WEKEN GROENE MINICONTAINER aat >rt- :rs; ug, en. be- Met ingang van 1 januari 1993 zal de (hoofd)ingang aan de Raadhuisstraat als ingang die nen voor: be- >us. be- oor 211. van 4 januari tot 26 februari 1993. Expositie: Kleurenfotografie: Ton van Elsdingen. Textiele werkvorm: Phil van Bremen, Jos Bro- nowsri, Sarina Collignon, Bep Govaerts, Coby van de Heyden, Fien Hovingh, Thea de Jong, Lia Welsing. De werken zijn te zien op werkdagen van 8.OO IT. 00 uur in de gangen op de begane grond van het Revalidatie Centrum Breda, Brabantlaan 1 Even zag het er naaf uit dat dit gebeuren dit jaar niet zou doorgaan, want er waren maar vier aan meldingen binnen, na twee verzoeken hiertoe in ’Moergestel-Nieuws’. Piërre Wolfs, initiatief nemer van het eerste uur, heeft toen actie geno men en diverse mensen gemobiliseerd. Want het zou toch jammer zijn als zo’n leuk ge beuren wat Moergestel Kreatief is, op deze ma nier verloren zou gaan. We zijn daarom blij, dat het toch is gelukt om U een gevarieerde tentoonstelling te kunnen aanbie den met onder andere olieverven, aquarellen, pastels, houtskool en potlood-tekeningen, thee- en koffie- werken, poppen en beeldjes. De opening wordt verricht door de Moergestel- se kunstenaar Kees Ketelaars om 12.30 uur. De burgemeester van Moergestel maakt op grond van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend dat de gemeenteraad in de vergadering van 1/ december 1992 heeft besloten te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid (voorbereidingsbesluit) voor de percelen waarop de Her tog Janschool staat aan de Duyvekotstraat en de Graaf van Urselschool staat aan de Kloosterlaan. De raad heeft tevens besloten dat het voorbereidingsbesluit onmiddellijk in werking is getreden. Het besluit met de daarbij behorende tekening ligt ter gemeentesecretarie sector Grondgebiedzaken voor een ieder ter inzage. c. degene, die tegen de aanvrage om vergunning tijdig bezwaar heeft ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder 1. Ali Steenbakker. Zij woont sinds 1964 in Moergestel en is 4 jaar geleden gestart met het maken van poppen, heeft de laatste 3 jaren ge werkt bij Betty Nagel. Hoofd en ledematen maakt ze van Darwy klei, en de aankleding tot in de finesses ontwerpt ze zelf. Er zitten zo’n 50 tot 60 werkuren in een pop, op de expositie toont zij er zo’n tiental. 2. Jan van de Wouw. Schildert al jaren en mees tal in olieverf. Heeft vanaf 1975 al actief deelgenomen aan Moergestel Kreatief en in 1988 een eigen expo sitie gehad met veel succes. Zijn voorkeur gaat uit naar landschappen waar van hij er nu enige tentoonstelt. Is de laatste tijd ook begonnen met het maken van skulpturen. 3. Mary de Klerk. Ze woont nu al zo’n vijf en half jaar in Moergestel en heeft vanaf 1987 al meegedaan met Moergestel Kreatief. Van haar werk ziet U diverse beeldjes en enige olieverf schilderijen. Momenteel volgt zij een aquarelcursus bij Cees van Gameren. 4. Jan Habraken, geboren en getogen Moer- gestelnaar. Hij heeft een jaar Tehatex opleiding en vier jaren N.H.T. opleiding. Werkt in diverse stijlen onder andere olieverf, pastel, krijt en sinds kort air brush. Hij toont nu pastels en houtskooltekeningen. 5. Johan Vermeer schildert al ruim twee jaar, en werkt samen met de Tilburgse Vrijdag’s Schil ders Groep die onlangs heeft geëxposeerd in het oude Kerkje in Middelbeers. Werkt meestal met olieverf. Van hem ziet u nu potloodtekeningen. 6. Ria Vertogen. Zij schildert sinds 1988 en heeft Op 1 januari 1993 worden enkele belangrijke ver anderingen aangebracht in de bijstandsuitkerin gen voor jongeren. Jongerdi van 18 tot en met 20 jaar komen over het algemeen alleen in aanmerking voor een uit kering voor thuiswonenden. Jongeren vanaf 21 tot en met 26 jaar krijgen in het eerste half jaar nadat ze de studie of opleiding hebben beëindigd een uitkering die vergelijkbaar is met de studie financiering. Voor echtparen en samenwonenden gelden speciale regels als een van de partners of beide partners tot een van de twee hierboven ge noemde groepen hoort. De nieuwe regels gelden over het algemeen niet voor jongeren die voor 1 januari 1993 al bijstand ontvingen. Over de veranderingen in de bijstandsuitkerin gen voor jongeren, zoals die per 1 januari aanstaande ingaan, is bij de gemeente een speciaal infoblad verkrijgbaar. Daarin wordt uitgebreid stilgestaan bij de veran deringen en de gevolgen daarvan. Dat infoblad kunt u gratis afhalen op het gemeentehuis, bu reau sociale zaken. PAGINA 23 onder andere les gehad van Cees van Gameren en sinds kort van Theo Kappe. In 1990 gestart bij Oily Copal met naaldskulptu- ren, die ontstaan zijn door een bepaalde kijk op gebeurtenissen en relaties. U ziet vijf aquarellen, vijf naaldskulpturen en een olieverf. 7. Frans Hurkmans, de oudste en trouwste deel nemer aan Moergestel Kreatief. Is na zijn pensio nering gestart met schilderen, van hem ziet U on der andere zijn versie van de Nachtwacht, waar maar liefst 110 werkuren in zitten en diverse an dere olieverven. 8. King Cornelissen. Woont al zo’n 20 jaren in Moergestel en is ruim 8 jaren geleden gestart met schilderen in de Hindelopenstijl, hetgeen uit groeide tot meer. Hij doet mee met deze expositie omdat hij het jammer zou vinden als er dit jaar geen Moergestel Kreatief zou plaatsvinden. Hij toont werken in diverse stylen. 9. Jeanne Geubbels-Denissen, woont sinds jongstleden juni weer in Moergestel. Heeft in 1977 en 1980 meegedaan met Moer gestel Kreatief. Heeft een jaar academie St. Joost, diverse cursus sen tekenen, schilderen, beeldhouwen, fotogra fie en etsen gedaan. Een half jaar de academie in Amman en een half jaar Rietveld in Aruba ge daan, en drie maal geëxposeerd. Zij toont U een zestal werken in koffie en thee. 10. Last but not least: Piërre Wolfs. Welbe kend, hij was de intitiatiefnemer van Moergestel Kreatief. Een natuur schilder met eeirgrote voorliefde voor wijdse hemelruimtes gevuld met wolkenpartijen. Verwerkt deze op een geheel eigen wijze impres sionistische stijl. De enorme diversiteit van de natuur en het land- schap zijn een onuitputtelijke inspiratiebron. U ziet enige olieverven en aquarellen. Tot en met 6 januari 1993 in ’Den Boo gaard’. De expositie is dagelijks geopend van 14.00 - 17.00 uur. Op Nieuwjaarsdag gesloten. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij hebben besloten te verlenen een vergunning ingevolge de Hinderwet aan: 1. W. op ’t Hoog, Oirschotseweg 79 te Moergestel, voor een melkrundvee- en jongveehouderij, varkensfok- en mesterij en vleesstierenhouderij annex mestopslag, voor de inrichting gelegen aan de Oirschotseweg 79; 2. Boshoeve B.V.B.A., Zandstraat 11 te Moergestel, voor een kalvermesterij annex mestopslag, voor de inrichting gelegen aan de Zandstraat 11 M. Pijnenburg, Oirschotseweg 64 te Moergestel, voor een edelpelsdierenfokkerij annex mestopslag, voor de inrichting gelegen aan de Reedijk 1 De vergunningen zijn verleend onder de voor dergelijke inrichtingen gebruikelijke voorwaarden, om gevaar, schade of hinder buiten de inrichting te ondervangen. De beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeentesekretarie, sector Grondgebiedzaken, ter inzage tijdens kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens genoemde termijn liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Biblio theek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Beroep tegen de beschikkingen kan worden ingesteld door: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; degene, die tegen de aanvrage om vergunning tijdig bezwaar heeft ingediend; bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet binnen 1 maand worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de be schikking en/of tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dat verzoekschrift moet worden inge-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 23