1 o Verzekerd voor de toekomst! L.R. F.E.V.I.O.R. Audacia-nieuws Als ’t gaat vriezen... De Kerstkabouter Achtste veldrit van Moergestel IVN boswandeling Zwembad ’De Leye’ zet het nieuwe jaar goed in Gilde Sint-Joris Dan denkt iedereen natuurlijk al gauw aan de Elfstedentocht. Wat wordt het dit jaar? Het heeft tot nu toe amper gevroren, maar de leden van schaatsclub de Vennen verlangen naar hun tweede toer tocht. S.V. Roef! Handbal Binnen leuk, buiten leuk, handbal is altijd leuk! Mono’s tegen DDW 1 en DDW 2 Op de eerste zondag in het nieuwe jaar wordt de achtste veldrit van Moergestel verreden. Mixed-voetbal en Nieuwjaars receptie bij Audacia S.V. Roef! Korfbal MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 PAGINA 17 16 (klasse LI) g 39 punten. ■i Revolverschot 1. Th. Roosen 2. P. Bijsterveld 2e prijs 2e prijs Margriet Simons, Past, van den Boogaard- straat, 9 jaar, stuurde ons het volgende verhaaltje... i-i 3-4 0-1 5-3 43 punten; bokaal; 42 punten; bokaal; 38 punten; bokaal; 38 punten; 37 punten. Uitslagen: JAA: Roef! - White Demons 27-9 MAB: Roef! - Were Di6-5 MAA: Roef! - Mount. Stars 23-8 DAS: DESK - Roef!14-5 Welpen: Taxandria - Roef! 21-8 Welpen: DESK - Roef! 1 5-9 In de Kerstvakantie geen trainingen, ook niet voor senioren, i.v.m. Kerstavond en Oudejaar savond. Belangrijke data voor de jeugd: 28 december 14.00 uur: Oliebollenmiddag in het clubgebouw. Voor alle leden die op de basis school zitten. 30 december 10.00 uur: handbaltoernooi voor de groepen 3, 4 en 5 van de basisschool. Alle aspiranten die willen helpen worden om 9.30 uur in De Vonder verwacht. v.d SANDE tóininWafies Assurantiën In het dorp van de kabouters, leefde eens een kabouter die alleen maar gelukkig was met Kerstmis. Daarom heet hij de ’Kerstka bouter’. Elk voorjaar zei hij somber tegen de juffrouw: ’Hallo juf. En de juf dacht dan: Was het maar Kerstmis! En als het Kerstmis is dan heeft ie z’n lol. Dan blijft ie dansen, zingen, roepen, springen, van alles. De Kerstkabouter had ook een niet zo’n leuke vriend. Dat is het Allesmannetje. Die is al tijd blij, alleen met Kerstmis niet. Daarom hebben ze altijd ruzie met elkaar. Elke keer als ze elkaar zien worden ze zo boos op el kaar. De Kerstkabouter danst en zingt met Kerstmis en als de Alleskabouter de Kerst kabouter ziet gaat hij meteen terug naar zijn huisje. Hij doet z’n gordijnen dicht, zijn ra men en zijn deuren op slot. Hij wil ook geen Kerstmuziek horen. Later schrijft hij een brief aan de Burgemeester. Er staat in: Beste Burgemeester, Het Kerstfeest moet afgelopen zijn. Ik word er gek van. De Mono’s moesten 2 wedstrijden spelen. De le wedstrijd was tegen DDW 2. Ze speelden g»ed naar elkaar over maar de bal ging maar niet door de korf. Het spel ging mooi gelijk op. De teams waren even sterk. We eindigden dan ook in een gelijke stand: 1-1. Na ’n half uurtje rusten hadden we er weer zin in. We hadden ondertussen goed geoefend op het doelen. Dat wierp zijn vruchten af. We stonden al heel vlug voor met 0-2. Toen kwam DDW en maakte er 1-2 van. Wij kwamen weer voor met 1-3. Ze zaten ons steeds op de hielen en het pun ten maken ging toen steeds om en om. Het was een spannende wedstrijd die wij gelukkig gewon nen hadden met 3-4. Goed gewerkt dametjes, ga zo door! Op de Heiberg aan de Zandstraat is het parcours door de overvloedige regenval van de laatste tijd wel heel erg zwaar. Toch zijn weer een groot aantal coureurs bereid om aan deze wedstrijden deel te nemen, te meer omdat dit de laatste mogelijk- heid is om elkaar uit te testen voor de Nederlandse kampioen schappen welke een week later in Tilburg wor den gereden. Zondag 13 december jongstleden vond in Boxtel een rayon-dressuurwedstrijd plaats. Van onze vereniging vielen de navolgenden in de 45 punten; bokaal; 45 punten; bokaal; 42 punten; bokaal; 41 punten; bokaal niinfpn Namen als: Jean-Piërre Leijten, Gert Jan Bijnen, Rudy Nagengast, Ronald Rol, Erwin Stofmeel bij de Amateurs A, en de Nederlandse kampioen bij de Amateurs 0 zeggen genoeg om verzekerd te zijn van een interessante wedstrijd. Er wordt gereden in 4 categorieën, namelijk: 12.00 uur Nieuwelingen 12.45 uur Junioren 13.45 uur Amateurs C en veteranen en recrean ten De eerste keer dat deze schaatstocht georgani seerd werd, was in het seizoen 1990-1991. Bo venstaande foto geeft de sfeer weer van de Ven- nentocht, de enige gezinstoertocht in de wijde omgeving. De toertocht wordt verreden op het Kolkven, uniek gelegen in de Moergestelse en Oisterwijkse bossen. Op dit ven is een ronde van ruim 2 kilometer uit gezet, waarbij afstanden geschaatst kunnen wor den van 10, 20, 40 en 80 kilometer. Zowel kinderen, ouders, grootouders als ervaren Het Allesmannetje. De Burgemeester schrijft terug: Aan het Allesmannetje, Het Kerstfeest blijft gewoon doorgaan, want wij worden er niet gek van. De Burgemeester Het Kerstmannetje gaat dan naar het Al lesmannetje en zegt: ’Kun je echt geen Vro lijk Kerstfeest vieren?’ ’Misschien*, zei het Allesmannetje. ’Zullen we het samen proberen?’ vroeg het Kerst mannetje. ’Oké’, zei het Allesmannetje. En met Kerstmis, dansten ze samen 3 uur lang. En ze springen, lachen, en hebben zo’n pret. Ze hebben voor altijd een ’Vrolijk Kerst feest!!!!’ Uitslagen: Zondag 20 december werden alle wedstrijden af gelast. Op zondag 3 januari a.s. wordt bij S.V. Audacia het nieuwe jaar ingeluid met mixed voetbal voor de seniorenelftallen 2 t/m 10. ’s-Morgens om 10.30 uur beginnen de eerste wedstrijden tussen de elftallen welke door loting zijn samengesteld uit spelers van de verschillen de seniorenteams. Aansluitend, zo rond de klok van 13.30 uur be gint in de kantine een gezellige Nieuwjaarsrecep tie voor alle leden, sponsors, adverteerders, vrienden en bekenden. Kortom: iedereen is van harte welkom! Tijdens de Nieuwjaarsreceptie zal een bekende D.J. voor de muzikale sfeer zorg dragen terwijl er voor de kinderen een leuke verrassing in pet to is. Bestuur en leden van S.V. Audacia heten u allen van harte welkom! toerrijders kunnen zich uitleven op deze 6 me ter brede baan, die overigens perfect onderhou den wordt door veegmachines en een flink aan tal vrijwilligers. Op het ijs bevinden zich diverse banken en na tuurlijk ook een koek- en zopie tent. En na afloop is het ook gezellig napraten in café ’t Stokske, het clublokaal van Schaatsclub ’de Vennen’. Dat ’de Vennentocht’ in deze unieke omgeving enkel en alleen verreden kan worden in goed overleg met ’de Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten’ zal voor iedereen wel duide lijk zijn. En lest best, iedereen die deelneemt aan de tocht ontvangt een schitterende herinnering in de vorm van een medaille met daarop de geschaatste afstand. Omdat ’de Vennentocht’ een officieel erkende K.N.S.B. toertocht is, de enige in Midden-Bra- bant, telt deze ook mee voor het K.N.S.B. schaatsdiploma. Dus John Bernard en collega’s, u zult het wel be grepen hebben, bij schaatsclub ’de Vennen’ wil men VORST!! Tot ziens op het natuurijs. Het IVN Oisterwijk nodigt U uit voor twee na tuurwandelingen onder leiding van natuurgid- sen. De eerste is op 26 december vanaf het Bezoeker scentrum van Natuurmonumenten in Oisterwijk. De tweede is op 3 januari vanaf Boshuis Ven- kraai, Bosweg 162 in Oisterwijk. Beide wandelingen beginnen om 14.00 uur. Er wordt 1 Vz a 2 uur gewandeld door het bos- en vennengebied. Voor sommige mensen zal het bos nu niet zo aan lokkelijk zijn. Het is nu kaal, kleurloos en nat. Toch kunt U met een beetje meer aandacht veel interessants ontdekken in dit winterbos. Let U bijvoorbeeld eens op de knoppen aan de bomen. Kijk eens, met of zonder loupe, naar hun ver schillende vormen en kleuren. Ze hebben een kleverig of leerachtig oppervlak, knopschubben met of zonder haar. Zo heeft iedere boomsoort zijn manier om de winterkou te trotseren. En vindt U ook niet dat de vennen groter lijken zon der die grote bladeren van waterlelie en gele plomp? Waar zijn die gebleven? Wij wensen U een boeiende wandeling! prijzen: Theo van Delft met Clemmerdor (klasse Ml) Dries Roefs met Greg (klasse Ml) Carolien van den Bosch met Goofy (klasse L2)2e prijs Naar de kringwedstrijden dressuur zijn afgevaar- digd: Dries Roefs met Greg(klasse Ml) Carolien van den Bosch met Goofy (klasse L2) Dries Roefs met Horace(klasse LI) Geertje Roefs met Grets(klasse LI) Als reserve zijn aangewezen: Ineke Appeldoorn met Lucky Dennis van Mensvoort met Exclusief (klasse L2) Prijswinnaaars en afgevaardigden, proficiat! Vanaf 1 januari 1993 is uw toegangskaartje geld waard! Niet alleen omdat het toegang geeft tot het zwembad maar ook daarna kunt er wellicht nog plezier van hebben. Vanaf 1 januari 1993 wordt er iedere week uit de verkochte entreebewijzen voor het rekreatief (vrij) zwemmen een winnend nummer getrokken en in de zwemzaal bekend gemaakt. Tegen inlevering van het winnende kaartje kan op het zwembad de prijs in ontvangst worden genomen. 2. P. Bijsterveld 3. P. Kouwenberg.. 4. J. Hoeven 5. J. Moorman Schouderschot 1. Th. Roosen 2. P. Bijsterveld 3. P. Kouwenberg 4. P. Moorman 5. M. van de Sande 15.00 uur Amateurs Ai De wedstrijd wordt verreden onder auspiciën van de KNWU. Wie interesse heeft om bij de recreanten mee 3. M. van de Sande te rijden kan zich op de dag van de wedstrijd 4. Chr. Hoeven opgeven bij cafe ,’t Stokske' minimaal een uur 5. P. Moorman voor de wedstrijd. p>e schietcommissie had voor alle schutters een Dus tot ziens op 3 januari 1992 vanaf 12.00 uur i prijs verzorgd die zeer goed was samengesteld en aan de Zandstraat in Moergestel. waar iedereen tevreden over was, waarvoor de Stichting Wielerronde Moergestel. door 6 6 Schutters nogmaals proficiat met de behaalde successen en hopend dat er volgend jaar weer een schiet-jaar zal zijn. Uitslagen: Mono’s: Roef! - DDW 2 DDW 1 - Roef! Junioren: Roef! - Corridor Senioren 1: Roef! - Kempenkorf Programma 2 januari: Pupillen: Roef! - DDW 14.30; aanwezig 14.00 Aspiranten: DSV - Roef! 12.30; vertrek 11.30 Junioren: Omhoog - Roef! 13.15; vertrek 12.00 Mono’s: Roef! - DDW 2 15.30; aanwezig 15.00 Programma 3 januari: Senioren 2: DDW 3 - Roef! 12.00; vertrek 11.00 Het le team van handbalvereniging Roef! heeft Administratie- en Assurantiekantoor ’Asmi’ bereid gevonden om voor 3 jaar op te treden als sponsor. Roef! is de heer van de Sande daar heel dankbaar voor. De aktiviteiten van gilde St. Joris zijn voor het jaar 1992 ten einde. Terugkijkend op het afgelopen jaar, is er weer I veel werk verzet door verschillende mensen. Ook K i de opkomst bij de zomercompetitie was weer vrij hoog (22 schutters). C K 1 T 1 D - U x U c n L. r> TA i De prijsuitreiking hiervan werd gehouden op za- roto: boven v.l.n.r.: Ineke Rijnbeek (trainster), Hans Smits, Rob Breugel, Maikel Denissen, Ad terdag 12 december jongstleden in café ’t Draai- Oerlemans, Harrie Reyrinken Ton van de Sande. Onder v.l.n.r.Jan Ketelaars, Patrick Erven, Jos j boompje. Hoefnagels, Harrie de Leyer en Mark Rijnen. Niet op de foto: Gerd van Elderen. De uitslagen voor de verschillende onderdelen zijn als volgt: I Personeel i 1. Th. Roosen 223 pnt,; wisselbeker bokaal; 220 punten; bokaal; 213 punten; bokaal; 207 punten 206 punten.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 17