Stichting Huize Stanislaus sr t INVALSKRACHT 5 Wie zijn wij Hors d’Oeuvre a f 7,- p.p. Milieu-vriendelijke tegenprestatie k s V V Rh IN 3 Menu’s op aanvraag a f 47,50 en f 52,50. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Tijdig reserveren a.u.b. Op le Kerstdag serveren wij ’n tweetal Kerstmenu’s: om 14.30 uur en om 19.30 uur. Wij wensen iedereen een fijne Kerst en een gezond en gelukkig 1993. Harry en Peet van Brunschot Rootven 43 5066 AV Moergestel Tel. 04243 - 1405 9 o zoekt op korte termijn een voor de huishoudelijke dienst Vervolg op de NBLF-deelname aan ’No time to waste’ Zoals u op 12 december gezien heeft heeft het brabants team de kwis ’No time to waste’ verloren. Jammer, maar al met al was het toch een spectaculaire uitzending. '■'3. l*w, PAGINA 5 MA 4 Kerst ’92 i i 4*» A Uw schriftelijke sollicitatie graag binnen 14 dagen te richten aan: J.F. Wolfs, directeur, Kloosterdreef 3, 5066 AA Moergestel. Van de kandidaat wordt verwacht dat deze bereid is in te vallen tijdens ziekten en vakanties van collega’s. De werktijden zijn daardoor wisselend en kunnen variëren tot 40 uur per week. Er zijn ook periodes dat inval niet nodig is. Ook moet de bereidheid aanwezig zijn om de weekendhulpen zonodig te vervangen. Salaris en overige arbeidsvoorwaarden zijn conform de C.A.O. voor Bejaardentehuizen. kelder werd om iets te realiseren en meer tijd. En we hadden al zo weinig tijd. Maar Heymans/van Drunen bleek voor hetere vuren te hebben gestaan. Het werd dus geregeld en wij konden met een gerust hart de AVRO bellen dat de op names door konden gaan. In de tijd dat het wegenbouwbedrijf alles regel de hebben wij kontakten gelegd met het water schap de Dommel en met Rijkswaterstaat dienstkring Heeze. Het dienstkringhoofd was snel akkoord, vermits de veiligheid en de voor schriften niet overschreden werden. Hij zou ook (gevulde eieren, gevulde tomaten, aspergerolletjes, garnalen, rode zalm en rauwkost garnering). Leeftijd ongeveer 40 jaar. b-z' z. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 DECEMBER 1992 Uitzending: zaterdag 19 december aanstaande, Nederland 1 AVRO/Greenpeace 19.00 uur in het begin van het programma ’No time to waste’. de gemeentepolitie van Eindhoven inseinen. De dijkgraaf van het waterschap de Dommel ver wees ons door naar een medewerker om vanuit het waterschap een boot ter beschikking te stel len. Medewerking alom! Vrijdagochtend 6 november 8.00 uur: prachtig weer! Heymans/van Drunen had voor ruim 5f) meter hout gezorgd, voor een diamantboor en een ag gregaat, voor stalen pennen, voor beugels en an der materiaal en last but not least voor mensen. En dat in 1 dag. Ongelooflijk! Het waterschap de Dommel kwam met een boot die voor dit werk instabiel bleek te zijn. Maar een veegboot lag al klaar en werd gehaald. De ge meentepolitie kwam even een kijkje nemen, want het was natuulijk een heel spektakel. Rond 9.15 uur was alles en iedereen klaar om te beginnen. Tegen 10.30 uur kwam de cameraploeg en kon er gefilmd worden: wij drieën terwijl we aan het sjouwen waren en aan het timmeren en de men sen van Heymans/van Drunen/Groeneveld die het echte zware werk deden. Aan het eind van de dag moesten we een water- pak aan om staande in het water van de Dommel de laatste hand te leggen aan de constfuctie die gemaakt was. Het karwei kon niet helemaal ge klaard worden maar de aannemer en het water schap zeiden ons toe dat alles voor de uitzending klaar zou zijn! Het was voor ons een geweldige ervaring zowel om mee te doen aan een kwis maar ook om te zien hoe bereidwillig mensen kunnen zijn om mee te werken aan een dergelij ke inspanning! Want eerlijk is eerlijk, het was een enorme in spanning en zonder het enthousiasme van de mensen van het aannemersbedrijf, het water schap en Rijkswaterstaat hadden we dit karwei niet kunnen klaren! De constructie ligt nu een aantal weken en de eerste passanten zijn reeds gesignaleerd. ’No ti me to waste’, dus! Janine Pijl, Mare Okhuysen, Peter Derksen. Twee broers weer deze week en die opdracht lijkt ons niet zo moeilijk. Wie zijn het? Vorige week zagen we Martha van de Wouw (dochter van Jan van de Wouw, Oisterwijkse- weg). Zij was afgelopen vrijdag 25 jaar getrouwd. Het leuke van deze kwis is dat bij verlies een te genprestatie geleverd moet worden. Wij hadden de volgende prestatie bedacht: In knooppunt ’De Hogt‘ (rijksweg 2/67, gemeenten Veldhoven en Eindhoven) loopt de rivier de Dommel, een zeer belangrijke waterader in Noord- Brabant. De rijksweg loopt hierlangs en overheen. De brug met het wegdek Eindhoven-Antwerpen vise versa vormt een barrière voor veel dieren die zich langs de oevers van de Dommel bewegen. Omdat de oever onderbroken wordt door de be tonnen wanden van het viadukt kunnen egels, bunzings, wezels, hermelijnen, muizen en derge lijke hun weg niet vervolgen. Ze gaan over de rijksweg of vallen in het water met alle gevolgen van dien. Een vrij eenvoudige oplossing is daar voor te bedenken, dachten wij: je maakt een loopplank met opstaand randje die ook bij hoog water vrij boven het water hangt met aan weers kanten een op/afloop-plank, zodat de dieren zon der gevaar van de ene naar de andere kant kun nen gaan. Dit wordt ook wel een fauna- passage genoemd. Leuk om te realiseren in dit kader en zinvol. Dit laatste blijkt uit de praktijk omdat dit in ons land op sommige plaatsen al gebeurt. Het probleem waar we direkt tegen aanliepen: we hebben 1 dag om het te organiseren, 1 dag om het uit te voeren én we hebben geen geld. Woensdagavond 4 november 20.30 uur: we hebben contact met de raad van Bestuur van Heymans Wegenbouw b.v. te Rosmalen. Nadat uitgelegd was wat de bedoeling was reageerde de heer Heymans: ’Kent u ’De Uitdaging’ van An gela Groothuizen? Daar lijkt dit erg veel op’. Ja, die kennen we maar zij heeft 3 dagen de tijd om alles te regelen met een heel team om zich heen maar wij hebben maar 1 dag en we hebben geen team achter ons staan! De heer Heymans vond het een ludiek en zeer zinvol idee en zei toe dat het bedrijf het materiaal en de mensen zou leveren. We moesten de direc teur van de regio zuid benaderen. Zo gezegd, zo gedaan. Hij was ook enthousiast en zou contact opnemen met de hoofduitvoerder die met z’n mensen werkt aan de reconstructie op rijksweg Donderdagochtend hebben we dus een bespre king gehad en zijn ter plekke gaan kijken. Het betonstorten ten behoeve van het kunstwerk in de Noord-Brabantlaan werd door ons danig in de war geschopt maar aan de andere kant was dit toch ook wel weer leuk en zorgt voor de variatie in het werk!! Het bleek al snel dat het kunstwerk uit twee vi- adukten bestond namelijk een rechte constructie en een rondere. Dit betekende dat het ingewik- 2 ter hoogte van Eindhoven. De volgende mor gen om 9.00 uur moesten we aanwezig zijn op de directie-keet voor nadere uitleg. Woensdag-MIDDER-nacht

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5