Vogelvereniging Moergestel van Linschoten Schoenen paar betalen! Uit het gemeentehuis Herenschoenen 25% - 50% korting! Kinderschoenen 25% - 50% korting! Sportschoenen nu HALVE prijs! Damesschoenen (alleen deze week!) nu 2 paar halen, Con Amore-nieuws Pantoffels STERK AFGEPRIJSD! OP OP!!! Diverse dierpantoffels HALVE PRIJS! KPJ-nieuws Allerlei restanten tegen STUNTPRIJZEN! Sporttassen IR. vanaf 16/12/’92 Open van: 12 tot 18 uur Zaterdags van 10 tot 16 uur Feestavond Ofschoon door het verschuiven van onze tentoonstelling van oktober naar december meerdere vogels in konditie enigszins achteruit waren gegaan mogen we toch van een geslaagde show spreken, waarbij het sportieve element hoogtij vierde. Korenavond Burg. Bardoelstraat 32 - Moergestel zoek uit voor I Algemeen plaatselijke verordening Ledenvergadering Hier volgt ’n belangrijke mededeling! Eén dezer dagen, vóór 25 december, komen de bestuursleden bij alle KPJ-leden aan de deur om de contributie over 1993 op te halen. Gemeentelijke Identiteitskaart Speciaal infoblad Bijstandsuitkeringen voor jongeren worden vanaf 1 januari anders Openbare besluitenlijst van de vergadering van het College van Burgemeester en Wethouders Verleende bouwvergunningen Gemeenteraadsvergadering MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 DECEMBER 1992 PAGINA 11 OPRUIMING! Onlangs had Con Amore haar jaarlijkse feest avond, waarbij ook dit jaar weer een tweetal ju bilarissen werden gehuldigd. 12 1/2 jaar lid wa ren de dames Janny Nefs en Sjan Jansen. Pro ficiat. De uiterste inlevertermijn voor kopij is ZATERDAG 12.00 UUR. Advertenties uiterlijk maandagavond. Ter gelegenheid van ‘Helvoirt 800-jaar’ heeft Con Amore deelgenomen aan een korenavond in Helvoirt, georganiseerd door ,hoe kan het ook anders, het Helvoirts gemengd koor. Verdere deelnemende koren waren: Sine Nomine uit Haaren, een 45 leden groot jongerenkoor uit Kaatsheuvel en het Assisië-koor uit Udenhout. Door de nogal verschillende repertoires werd het een fijne muziekavond zonder enige competitie. Ons oudste lid, Frans Hurkmans, werd op die dag 85. Hij had te kennen gegeven dit een mooi punt te vinden om zich terug te trekken. Frans heeft al die jaren zeer veel tijd besteed aan het ontwerpen en uitvoeren van onze decors. Voor zijn bijzondere verdiensten voor onze vereniging hebben wij gemeend hem tot erelid te moeten be noemen. Frans, nogmaals bedankt. Ook 1993 begint voor onze KPJ-sporters goed. Op zondag 3 januari (om 14.00 uur) wordt er in Diessen een volleybal-toemooi gehouden. Er mo gen gemengde teams deelnemen. Heb je zin om mee te doen? Bel dan even naar John, tel. 1471. Jaaaaaop vrijdag 18 december is ie er weer. Onze traditionele ’Kerstbingo’. Ook deze keer zijn er gigantisch mooie prijzen te winnen. Voor een hapje en een drankje wordt gezorgd. Dus tot ziens in D’n Tob. Je bent van harte welkom vanaf 20.30 uur. Op dinsdag 15 december kun je bloemschikken in D’n Tob. Ook deze keer begint het weer om 20.00 uur. Voor inlichtingen kun je naar Mechelien bellen, tel. 2096. vergunning worden verleend voor het kappen van een aantal bomen met herplantplicht in de tuin van het perceel van Rijckevorsellaan 4. Na de gebruikelijke jaarverslagen en financiële overzichten kwam onder anderen het programma voor het komende jaar aan bod. De ledenverga dering heeft besloten voor het weer opvoeren van een volledige operette. Na nauwkeurig afwegen hebben we gekozen voor de prachtige, doch moe ilijke operette ‘Boccaccio’ van Franz von Suppé, waarvan de uitvoeringen zullen zijn op 27 maart in Den Boogaard, en op 5 en 6 juni in het natuur- theater in Oisterwijk. Het jongerenkoor uit Oisterwijk zal met zo’n 15 man het studentenkoor gaan vormen.De ballet groep ‘Trend’ zal ook dit jaar weer van de partij zijn. Tevens zal het begeleidend orkest weer zoveel mogelijk worden samengesteld uit Moergestelse muzikanten. Geïnteresseerde zangers en zangeressen sluiten zich bij voorkeur nu aan. De repetities worden gehouden op woensdag avond in Den Boogaard van 20.00 uur tot 22.30 uur. Laat de KPJ in 1993 niet in de kou staan! De raad heeft in zijn vergadering van 26 novem ber 1992 besloten tot uitgifte van een gemeente lijke identiteitskaart. Vanaf 4 janauri aanstaande (de eerste werkdag na jaarwisseling) zal de kaart bij de gemeente te koop zijn. De kaart kan worden aangevraagd door iedere burger met de Nederlandse nationaliteit. De nieuwe identiteitskaart kan in plaats van of naast andere identificatiedocumenten (zoals paspoort, rijbewijs) worden gebruikt. Let wel deze kaart dient alleen als legitimatie bewijs en is geen reisdocument. De gemeentelijke Identiteitskaart is vijf jaar gel dig en kost 30,50. Over de veranderingen in de bijstandsuitkerin gen voor jongeren, zoals die per 1 januari aanstaande ingaan, is bij de gemeente een speciaal infoblad verkrijgbaar. Daarin wordt uitgebreid stilgestaan bij de veran deringen en de gevolgen daarvan. Dat infoblad kunt u gratis afhalen op het gemeentehuis, bu reau sociale zaken. De strijd bijvoorbeeld bij de ’Kanaries’ in de ca tegorie Pigment zonder rood tussen Jo de Jong en Jan Klijsen, begon eigenlijk al bij het inbrengen der vogels. Ik hoor het Jo de Jong nog zeggen ’Jan, dieë vogel daor, die hurt in jouw kooi nie thuis. Die moete mèn verkopen’. Jo, nog slechts 1 jaar lid, sleepte met een Zilve- ragaat Opaal de eerste prijs in de wacht, terwijl Jan Klijsen zowel de tweede met een Zilverbruin Opaal als de derde met een Zilveragaat Opaal naar zich toe trok. De categorie Pigment met rood werd een prooi voor Toon van de Langen- berg met een Rood Brons. In de Categorie ’Vetstof zonder rood’ is C. op ’t Hoog ongenaakbaar. Evenals enkele weken ge leden in Oisterwijk, wist hij ook hier met een Re- cessief Witte de eerste prijs te behalen, H. Smet- sers werd tweede met een Geelivoor en A. de Bakker derde met een Goudgele. Ook in de categorie ’Vetstof met rood’ werd een verbeten strijd geleverd. Zowel Jan de Laat als Toon van de Langenberg kwamen met klasse- vogels voor de dag, waardoor het voor de keur meesters bijzonder moeilijk werd, de beste vogel aan te wijzen. Uiteindelijk trok Toon van de Langenberg met een Oranje-rode aan het langste eind en werd eerste in deze categorie. Met deze vogel behaalde hij tevens het Kanpioenschap bij de Kanaries. Zowel de tweede als derde prijs gin gen vervolgens naar Jan de Laat. In de categorie ’Postuurkanaries’ behaalde H. Smetsers (en wie had anders verwacht) de eerste prijs met een Gloster Corona, A. de Bakker werd tweede met eveneens een Corona en Ad van de Wouw derde met een consort. Ad van de Wouw gaat zich nog meer specialiseren op Glosters, ter wijl A. de Bakker de kweek van ’Crested’ ter Op 1 januari 1993 worden enkele belangrijke ver anderingen aangebracht in de bijstandsuitkerin gen voor jongeren. Jongeren van 18-tot en met 20 jaar komen over het algemeen alleen in aanmerking voor een uit kering voor thuiswonenden. Jongeren vanaf 21 tot en met 26 jaar krijgen in het eerste half jaar nadat ze de studie of opleiding hebben beëindigd een uitkering die vergelijkbaar is met de studie financiering. Voor echtparen en samenwonenden gelden speciale regels als een van de partners of beide partners tot een van de twee hierboven ge noemde groepen hoort. De nieuwe regels gelden over het algemeen niet voor jongeren die voor 1 januari 1993 al bijstand ontvingen. In de vergadering van het College van Burge meester en Wethouders van 1 december 1992 zijn onder andere de volgende besluiten genomen: Bent u van mening dat u door het verlenen van een bouwvergunning voor een van de hieronder omschreven ontwerpen rechtstreeks in uw belang wordt getroffen, dan kunt u op grond van de wet administratieve rechtspraak overheidbeschikkin- gen (Wet Arob) BINNEN 30 DAGEN na het verschijnen van dit blad een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wet houders van Moergestel, Postbus 90, 5066 ZH Moergestel. Wanneer u bij ons een bezwaarschrift indient kunt u tevens bij de Voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage, een verzoek om schorsing van onze beschikking dan wel een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning indienen. Op 1 december 1992 is bouwvergunning ver leend voor: - bouw 2 woningwetwoningen Eysenbrand 36 en 38; - geen bezwaar plaatsen kippenhok Korenstraat 9. hand gaat nemen. Wat moet dat volgend jaar worden? Jan Bergman zendt uitheemse lijsters in en lokt daarmee reeds voor de opening reakties uit bij een ander lid. Zijn woorden ’Wacht maar eens, als ik volgend jaar met een heel stel merels kom’ liegen er niet om en worden hopelijk bewaarheid. Een flinke categorie ’Wildzangvogels’ is nooit te versmaden, want waar merels komen, moeten natuurlijk ook putters, sijzen en vinken vertegen woordigd zijn. In de categorie ’Zebravinken’ is Jan van Gisber gen wederom ongenaakbaar. Zowel de eerste als de tweede prijs worden door hem in de wacht gesleept met een grijze man en pop. Christ Janssen behaalt met een Elfenastrilde het Kampioenschap bij de ’Tropen’. Ook over de tweede prijs met een Aurora Astrilde ontfermt hij zich, terwijl Jan Bergman met een Witkoplijster de derde prijs in de wacht sleept. In de categorie ’Parkieten’ was A. de Bakker niet te verslaan. Zowel bij de Grasparkieten als bij de Grote Parkieten was hij de baas. Toon van de Langenberg tenslotte won met een Diamantduifje nog de eerste prijs in de categorie ’Duiven en Kwartels’. Ondanks het slechte tijdstip heeft U onze ten toonstelling massaal bezocht. Wij danken U hier voor bijzonder hartelijk. Voor ons is dit een sti mulans, door te gaan en we hopen, volgend jaar een nog betere show te organiseren. Hartelijk dank tevens aan onze adverteerders, zonder wier hulp het moeilijk is, een dergelijk evenement te organiseren. Bestuur en Tentoonstellingscomissie. Donderdag 17 december a.s. wordt er om 19.30 uur weer een gemeenteraadsvergadering gehou den in het gemeentehuis. De agenda: 1. Opening. 2. Trekking stemmingsnummer. 3. Vaststelling notulen van de openbare verga dering van 26 november 1992. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Voorstel tot wijziging gemeenschappelijke regeling IZA-Noord-Brabant, plus opheffing hiervan, onder gelijktijdige toetreding tot de nieuwe landelijke gemeenschappelijke rege ling IZA-Nederland. 6. Voorstel tot het vaststellen van de Organisa- tieverordening 1992. 7. Voorstel tot benoeming van een nieuw lid in de bestuurscommissie van openbare basis school ’De Bienekebolders’. 8. Voorstel tot het afwijzen van een subsidie voor de stichting Regiment Stoottroepen. 9. Voorstel tot het afwijzen van een subsidie voor de stichting Pytische Spelen Tilburg. 10. Voorstel tot vaststelling bouwverordening als gevolg van de invoering van de Woningwet 1991, het Bouwbesluit en het Besluit mel- dingsplichtige bouwwerken. 11Voorstel tot het vaststellen van een terrasver gunningenstelsel en precarioverordening. 12. Voorstel over de voortgang privatisering van de sportaccommodaties op het sportpark Stokeind. 13. Voorstel inzake procedure met betrekking tot herschikking huisvesting van scholen. 14. Voorstel tot het nemen van een voorberei- dingsbesluit om te komen tot een planolo gisch kader voor uitbreiding basisscholen Graaf van Ursel en Hertog Jan. 15. Voorstel tot het voeren van verweer in een tweetal civielrechtelijke zaken. 16. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het opstellen van een rioleringsbeheerplan gemeente Moergestel. 17. Voorstel inzake privatisering CAL 18. Voorstel tot benoeming/ontslag ambtenaren van de burgerlijke stand. 19. Voorstel tot behandeling bezwaarschrift van de heer L.C. Op 't Hoog, Schoolstraat 51. 20. Voorstel tot verkoop van tien kavels bouw grond voor premie A koopwoningen in het plan Papenacker aan Aannemersbedrijf A.M.J. Óp ’t Hoog en Zn. B.V.. 21. Sluiting. *-•

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 11