WAAR LAAT 3.95 JE HET? 2.50 1.10 w 6.93 I Slagerij Ketelaars BV Voor(t)aan in Moergestel: De ambachtelijke slager! 3.00 2.95 Nieuw (opper)hoofd BART VAN HOOFT 1 J 7 40 Vrouwen 60 Toneel Prijswinnaars kleurwedstrijd St. Elisabeth Ziekenhuis geeft kunst en cultuur meer kans LET OP! Glas, hup in de glasbak KPJ-nieuws Verandering werkwijze wijkverpleegkundige Regionale Kruisvereniging Midden-Brabant Oostenrijkse dag Skiberg Beekse Bei gen De verdwenen toverstaf Vanaf 12 december 07.00 uur: De Werft 5 St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg Iedere woensdag 500 gram gehakt 500 gram braadworst samen Dik bevleesde platte rib Varkens leverlappen Boterhamworst Worstebrood 6 stuks Ronder- rookvlees 100 gram Themamaand: Hart- en vaatziekten Let op, wijziging! Een dagje op wintersport in Hilva- renbeek I Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 >2 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 9 DECEMBEn 1992 PAGINA 3 e Komen jullie ook mee zoeken naar de toverstaf van de tovenaar? Vrijdag 18 december om 19.00 uur Zaterdag 19 december om 16.00 uur in ’Den Boogaard’. Alle jongens, meisjes, mama’s, papa’s, oma’s en opa’s zijn van harte welkom! Deze kampagne is een initiatief van de stuurgroep Promotie Glasbak 500 gram 500 gram 100 gram >an m- er- Dm De D.A.-drogisterijketen in Nederland organi seerde onlangs een kleurwedstrijd die in het te ken stond van het Wereld Natuur Fonds. Deze wedstrijd had tot doel het goede werk van het Fonds onder de aandacht van de jeugd te bren gen. Bij de wedstrijd waren prachtige prijzen te winnen en Drogisterij Kemps mocht dan ook een Sony radio overhandigen aan Niels Gijben, Em- mastraat 7 uit Haghorst. ’n Andere prijs was er tenslotte ook nog voor Gea van der Loo, Pr. Beatrixstraat 28. Prijswinnaars proficiat! Het Patiëntenserviceburo van het St. Elisabeth Ziekenhuis besteedt tot eind december extra aan dacht aan het onderwerp hart- en vaatziekten, door middel van schriftelijk voorlichtingsma teriaal. Hart- en vaatziekten komen erg veel voor in Ne derland, het is volksziekte nummer één. Onge veer 41% van alle sterfgevallen in Nederland heeft een direct verband met hart- en vaatziek ten. Onder hart- en vaatziekten worden verschillen de aandoeningen verstaan, die zowel aangeboren kunnen zijn als het gevolg van slijtage, ouderdom of infecties. De manier waarop men leeft heeft invloed op het ontstaan van hart- en vaatziekten. De Nederlandse Hartstichting houdt zich al on geveer 30 jaar bezig met de bestrijding van hart en vaatziekten. Uit onderzoek is gebleken dat er een aantal risicofactoren bestaan die de kans op hart- en vaatziekten beïnvloeden. Risicofactoren zijn ondermeer: roken stress een te hoog cholesterolgehalte in het bloed te weinig lichaamsbeweging hoge bloeddruk overgewicht. Iedereen kan proberen deze risicofactoren zoveel mogelijk te beperken. De Nederlandse Hart stichting probeert hierbij te helpen door folders en brochures uit te geven met algemene en spe cifieke informatie over hart- en vaatziekten en ri sicofactoren. Voorbeelden hiervan zijn: de werking van het hart vetwijzer/zoutwijzer hoge bloeddruk en medicijnen het hartinfarct agina pectoris. Deze en nog vele andere folders en brochures zijn verkrijgbaar bij het Patiëntenserviceburo van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Het Patiëntenserviceburo van het St. Elisabeth Ziekenhuis is van maandag tot en met vrijdag ge opend van 09.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 1’5.00 uur. Het buro is ook telefonisch bereikbaar op telefoonnummer 013-392721. Vorige week stond er in het ’Moergestel-Nieuws’ dat D’n Tob op vrijdag 11 december open was. Foutje! D’n Tob is dan gesloten. Maar op vrijdag 18 december kun je je hart op halen, want dan hebben we weer onze jaarlijks te rugkerende ’Kerstbingo’. Ook deze keer zijn er weer gigantisch mooie prijzen te winnen. Dinsdag 15 december kun je bloemschikken in D’n Tob. Het begint om 20.00 uur. Inlichtingen: Mechelien, tel. 2096. Ook 1993 begint voor onze KPJ-sporters goed. Op zondag 3 januari wordt er in Diessen een volleybal-toernooi gehouden. Gemengde teams mogen deelnemen aan het toer nooi, dat om 14.00 uur begint. Het je interesse? Bel John dan even, tel. 1479. Hier volgt een belangrijke mededeling! Eén dezer dagen, vóór 25 december, komen de bestuursleden bij alle KPJ-leden aan de deur om de contributie over 1993 op te halen. Houd je deur niet gesloten, maar help de KPJ 1993 door! Dank u. Ben jij degenen die er wat voor voelt om toneel te gaan spelen, en ben je niet ouder dan 30 jaar? Dan is dit je kans! De toneelafdeling van KPJ Moergestel is op zoek naar enthousiaste mensen, om hun bestaand ge zelschap mee uit te breiden. Heb je interesse, bel dan voor informatie, tel. 2200. Voor vrouwen met overgangsklachten heeft VI DO op 15 december een inloop-middag van 14.30 tot 15.30 uur. Deze middag wordt gehouden in het wijkgebouw Loven-Besterd, Koestraat 164 Tilburg. Ingang Park de Horion Zaal 2. Info: 013-554312 of 013-681105. Dat is het motto waaronder in het St. Elisabeth Ziekenhuis jaarlijks een aantal evenementen ge organiseerd wordt. In het ziekenhuis komen da gelijks een paar duizend mensen, zowel patiën ten en hun bezoekers als medewerkenden. De centrale gang van het ziekenhuis is een be langrijk ontmoetingspunt alsmede het perso- neelsrestaurant. Dus bij uitstek een gelegenheid om aandacht te geven aan uitingen van kunst en cultuur. De laatste expositie van 1992 in een serie van 4 is een duo-expositie die van Tl november 1992 tot 8 januari 1993 wordt gehouden. Mevrouw A. Moors volgde de Jan van Eyck Aca demie te Maastricht met als hoofdvak mode- ontwerpen. De laatste 10 jaren houdt zij zich be zig met tekenen en schilderen van voornamelijk aquarellen. Zij is werkzaam als free-lance illustra trice. Mevrouw W. van de Weiden-Zandvliet uit Bre da heeft ongeveer 10 jaar geleden de liefhebberij uit haar jeugd, tekenen en schilderen, weer op gepakt. Zij volgde lessen in schilderen en boet seren. Haar voorkeur gaat nu uit naar bloemen en landschappen in olieverf. Nadere informatie over de bovengenoemde expo santen kunt u vinden in de folder in de omgeving van de werken of bij de balie van de receptie hoofdingang. Algmene informatie bij R. Jansen, telefoon 013- 393065. Deze verandering houdt in dat, met ingang van januari 1993, een groep wijkverpleegkundigen zich specifiek gaat bezighouden met de zorg voor zuigelingen en kleuters en een groep specifiek met de verzorging en verpleging in de thuissi tuatie. Om de kwaliteit van de zorgverlening te blijven garanderen en te kunnen verhogen, heeft de kruisvereniging besloten om een verandering in de werkwijze van de wijkverpleegkundige aan te brengen. De dinstverlening van de kruisvereniging bestaat onder andere uit de verpleging en verzorging van zieken en gehandicapten in de thuissituatie en de zorg voor zuigelingen en kleuters. Tot op lieden verricht iedere wijkverpleegkundi ge alle bovengenoemde taken. Door de steeds complexere zorgsituaties en de toenemende vraag naar zorg, wordt de druk op de wijkverpleegkundige steeds groter. De wijk verpleegkundige moet op een zeer breed terrein op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen in de zorg. Op zondag 13 december aanstaande organiseert de Skiberg Beekse Bergen een Oostenrijkse Dag. De Skiberg zal de gehele dag gratis te bezoeken zijn en het bruist er van de (Oostenrijkse) activi teiten. Kortom de mogelijkheid om een dagje wintersport te vieren in Hilvarenbeek. Tijdens de Oostenrijkse Dag is er de mogelijk heid om proeflessen op onze vernieuwde piste te nemen (voor 6.-). De Skiberg is immers de bes te voorbereiding op de Oostenrijkse pistes. Daar naast is alle informatie over Oostenrijk en win tersportvakanties te verkrijgen. Het ’après skiën’ wordt nog gezelliger door de muziek van onze Ti- roler Blaaskapel. Natuurlijk zijn er ook Oosten rijkse lekkernijen te verkrijgen. De Glühwein, Schnapps, warme chocolademelk en Apfelstru- del zullen niet ontbreken. Ons eigen Skiteam zal verschillende demonstratie geven en u bewijzen dat zij minstens even goed zijn als de Oostenrijkse leraren. Rond 17.00 uur verloten we onder de bezoekers een Skicursus (en de huur van het materiaal) ter waarde van 235,- ’s-Avonds komen de leden van de Skiclub Beekse Bergen in actie. Zij houden dan hun tweede clubwedstrijs om de Beekse Bergencup. Tevens zullen er op zondag 13 december selec ties worden gehouden voor de Camel Trophy op het 4x4 circuit van de Beekse Bergen. Dit cir cuit is gelegen naast de Skiberg, zodat op een dag het beste van twee werelden te zien zal zijn.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3