Aktie voor Joegoslavië f i NBLF - Brabant ’kwist’ voor natuur en milieu! Aphrodite BI sssisssssssiS. KETELAARS N B R I 'Moergestel-Nieuws' met Kerstmis... I 5 Prijswinnaars laatste trekking St. Nicolaasaktie Dia-middag WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 - 17e Jaargang - Nr. 742 DE REDAKTIE TILBURG TELEFOON 013-434907 TIVOLISTRAAT 75 Donderdag 10 december kerk geopend van 19.00-20.00 uur. Het consulentschap Natuur, Bos, Landschap en Fauna (NBLF) van het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij in de provincie Noord-Brabant doet op 12 december a.s. mee met de Greenpeace- AVRO-kwis ’No time to waste’. Op woensdag 23 december verschijnt ons traditionele Kerstnummer en dat is tevens de laatste krant van 1992. Woensdag 30 december verschijnt 'Moergestel-Nieuws' dus niet! In ons Kerstnummer vindt u, naast alle belangrijke informatie voor die komende weken, ook weer het Kerstverhaal en de Kerst- en Nieuwjaarswensen van onze ondernemers en verenigingen. Wél verzoeken wij u beleefd om rekening te houden met de inlevertermijn van die krant. Graag zouden we voor het Kerstnummer zoveel mogelijk binnen hebben op donderdag 17 december. Welke kinderen schrijven een leuk verhaaltje? 'n Oud gebruik willen we dit jaar ook weer graag in ere herstellen en daarom vragen we: wie van de kinderen schrijft ons een leuk Kerstverhaaltje wat we kunnen publiceren in ons Kerstnummer. Je mag het zelf verzinnen of zelf navertellen op papier. Voor de leukste inzendingen (die dus in de krant komen!) stellen we 'n paar leuke prijsjes beschikbaar. Wat voor prijsjes dat zijn lees je volgende week. Stichting Welzijn Ouderen Thema: Rondgang door Moergestel 3 Huidverzorgingsinstituut fya De Raad voor Diakonie van onze parochie maakt het volgende bekend: op donderdag 10 december ’s avonds om zeven uur zullen de kerkklokken luiden, om aandacht te vragen voor de situatie in Bosnië. Dit klokkelui- den is een van de aktievormen waartoe de kerken in Zuid Nederland heb ben opgeroepen. K9 Op donderdag 17 december 1992 zal in ’Den Boogaard’ een diamiddag gehouden worden. Aanvang 13.30 uur (half twee). De middag zal worden verzorgd door de heer A. Smits, voorzitter van de Raad Welzijn Ouderen. Gezien het vertoonde in het verleden is een suc ces voor deze middag verzekerd. Het belooft vooral voor onze ouderen een interes sante middag te worden. Voor alle ouderen vanaf 55 jaar is deze middag gratis toegankelijk. In samenwerking met de Bond van Ouderen is middag deze tot stand gekomen. Wij vertrouwen er op, dat zeer velen op deze middag aanwezig zullen zijn. Namens de Aktiviteitenkommissie. Niet vergeten dus: zaterdag 12 december a.s., Nederland I, 19.00 uur: ’NO TIME TO WASTE’. zouden redden moesten we een milieu-vriende- lijke tegenprestatie leveren in plaats van meeva ren op de Greenpeace-boot ’SOLO’. Geld en/of magnetrons vallen er namelijk niet te verdienen met deze kwis. Omdat we ambtenaren zijn en daarom per definitie voorzichtig moeten hande len was het moeilijk een dusdanige tegenpresta tie te organiseren die bij niemand kwaad bloed zou zetten en die niet zou terugslaan op eigen te kortschieten. Uiteindelijk hebben we iets gevon den dat erg spectaculair is, zeker geen kwaad bloed zet en dat op een kleinschalige maar effek- tieve wijze bij draagt aan natuurbehoud én -ont wikkeling, een item waar Greenpeace zich voor inzet maar waar wij als NBLF ons ook zeer na drukkelijk mee bezig houden’. Als je meedoet met een kwis wil je natuurlijk winnen, maar alleen als voor deze tegenprestatie zou je moeten verliezen! Wat de tegenprestatie inhoudt en of we winnen of verliezen? Tja, dat zeggen we nog niet! Schoolstraat 5 MS Moergestel Tel. 04243 -1474 Afgelopen maandag werden de laatste prijswi- naars bekend die op maandag 14 december a.s. uit gaan maken wie welke prijzen wint in de St. Nicolaasaktie 1992 van de Moergestelse winke liers. De namen van deze winaars: 1Fr. van Helvert, Huysackerstraat 7 2. Th. de Cort, Burg. Bardoelstraat 8 3. W. van de Wouw, Kriekenakker 32 4. P. de Jong, van Rijckevorsellaan 20 5. C. van Laarhoven, Oirschotseweg 3 6. Vromans, Schoolstraat 30 7. J. van de Wouw, Pijnendijk 4 8. C. Hendriks, Stokske 5B 9. Jeroen van den Oever, Oisterwijksedreef 6, Haaren 10. A. van Gils, Raadhuisstraat 24 11. Ruud Linkels, Ruymheuvel 5 12. Jolanda Hendrickx, Broekzijde 6 13. J. de Vos-Willems, Reuselhof 35 14. V. van Herck, Huysackerstraat 23 15. Smits-Braspenning, De Stappert 31 16. Mevr, van Hees, Wouwerstraat 12, Hilva renbeek 17. Corry v/d Horst-Moonen, Van Beckho- venstraat 18, Oisterwijk 18. Ad Kolen, D’n Duyp 23 19. L. Vaes, Griete Veldeke 33 20. Mevr. Ley ten-Ketelaars, Past, van Doo- renstraat 9 21. M. Jansen, Rootven 4 22. J. Rijnen, Opslag 7 23. R. van de Geyn, Kriekenakker 16 24. A. van Assouw, De Stappert 87 25. J. van de Ven, Heuvelstraat 25 26. G. van de Wel, Griete Veldeke 2 27. T. van Gisbergen-Tra, Huysackerstraat 10 28. Th. Verbakel, Kruysackerstraat 1 29. Resy Klijsen, De Looyakker 33 30. G. Willems, De Looyakker 22 31. Jo van de Laak-van den Branden, Root ven 30 32. R. Vermeulen, Pijnendijk 9 33. Bas Basemans 34. M. v/d Meijdenberg, Schoolstraat 22 35. C. van Haaren, De Stappert 79 36. M. Pijnenburg-Oerlemans, Regenbeemde- ke 19 37. M. Verheyen, Kloosterlaan 61 38. R. de Wit; Stalpeartseweg 3, Haghorst 39. H. Stevens, Tilburgseweg 48 40. Fam. Aarts, Hild 2 41. M. Horsten, Industrieweg 9 42. Verstijnen, Reitselaan 70, Haaren 43. A. de Jong, Hellenweg 23, Goirle en staatssecretaris Kosto. Het is een korte versie, waarin aansluiting bij de brief van de Landelij ke Raad van Kerken ter kennis wordt gebracht. Deze laatste brief ligt ter inzage bij de korte ver sie ter ondertekening. Wie wil, kan zich ook aansluiten bij een fakkeloptocht in Tilburg. Ver trek om zeven uur vanaf het station. Van verschillende parochianen bereikte ons de suggestie om voedselpakketten in te zamelen. De Raad voor Diakonie heeft navraag gedaan bij de Stichting ’Mensen in Nood’. Deze stich ting ried deze inzameling af als zijnde onecono misch en onpraktsich en gaf te kennen dat hulp met geld de beste hulp is: deze stichting koopt dan in het groot in waarom gevraagd wordt en weet via Caritas Bosnië en Kroatië de gevraag de hulpgoederen ter plekke te krijgen. Hopelijk geven veel parochianen blijk van soli dariteit met de ellende van onze medemensen in Joegoslavië. 44. L. Roosen, De Hoefkens 30 45. J. van Herck, Postelstraat 8 46. van Delft 47. A. van Gils-van Loon, Heuvelstraat 2A 48. E. van Amelsfoort, Wilhelminalaan 12, Oisterwijk 49. A. van de Wouw, Heuvelstraat 26 50. Willems, Oostelvoortjes 8 51. Oomen, Helpad 12, Oirschot 52. M. van Breda, St. Josephstraat 19, Haghorst 53. B. Snelders, De Hoefkens 6 54. J. van Elderen, De Looyakker 29 55. Paashuis, Molenvenseweg 48, Vught 56. C. Smits, van Rijckevorsellaan 24 57. H. Büchner, Herengoedstraat 14 Deze winnaars, én de winnaars uit de vorige twee trekkingen, worden a.s. maandag 14 de cember om 20.00 uur in ’Den Boogaard’ ver wacht. Iedereen is op deze feestelijke slotavond van harte welkom, en wie weet, wint u ook nog ’n leuke extra prijs op deze avond. Maandag 14 december, 20.00 uur, Den Boogaard. Zij geven hiermee uiting aan de verontrusting over de grove schending van mensenrechten in Bosnië, waar vele mensen ondervoed worden vastgehouden, worden gemarteld, verkracht of gedood. Tienduizenden mensen leven in angst, of zij de winter wel zullen overleven. Donderdag om zeven uur zal de kerk geopend zijn tot acht uur. Ieder kan dan even binnenlo pen voor een gebed, om een kaarsje aan te ste ken of een bijdrage te storten in de daarvoor klaarstaande collectebus. Deze gaven zullen worden overgemaakt naar de Katholieke Stichting ’Mensen in Nood’. Ook kan men gaven overmaken op gironummer 11.11.222 t.n.v. ’Stichting Mensen in Nood’ te ’s-Hertogenbosch of op giro 800.800 t.n.v. Sa menwerkende Hulporganisaties te ’s-Gravenha- ge- In de kerk kan men ook een brief ondertekenen, die wordt gezonden naar minister van den Broek V.l.n.r.: Peter Derksen, Bas Westerweel (presentator), Janine Pijl en Mare Okhuysen. JANINE PIJL, consulent en teamleider in Noord-Brabant: ’Ik zag de oproep op televisie en dacht waarom niet! Eén van onze aktiviteiten is nl. het doen aan PR en daarin past deelname aan iets dergelijks wel. Bovendien komen Natuurmo numenten en de Landschappen altijd in beeld, terwijl de Rijksoverheid alleen maar negatieve kritiek krijgt. Vervolgens heb ik gespróken met Peter Derksen onze voorlichter stedelijk groen, die direkt enthousiast was en nadere informatie op ging vragen bij de AVRO’. PETER DERKSEN, voorlichter stedelijk groen en inwoner van Moergestel: ’De aanmeldingspa- pieren kregen we binnen een week. We werden uitgenodigd om bij ID-TV in Amsterdam een aantal vragen te beantwoorden als kennistoetsing en om een screen-test te doen. Het bleek al snel dat ongeveer 10 teams vanuit het Brabantse zich hadden opgegeven voor de kwis. De keus viel uiteindelijk op ons omdat we bij de camera- test het meest spontaan, enthousiast en gedegen óver kwamen’. MARC OKHUYSEN, regiomedewerker en na- tuurspecialist: ’Ja en toen was de vraag: redden Marc, Janine en Peter het? Want als wij het niet Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktie: Buro 76. Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 inieveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1