Zoekertjes... Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ haalt eerste prijs Audacia-nieuws Levende kerststal in Moergestel Uitslagen Moergestelse Biljartcompetitie Buro HALT; Vuurwerkproject 1992-1993 Voetbal: regio-competitie De lekkerste bom is een zure bom Wanneer mag er vuurwerk worden afgestoken en worden verkocht? AUDACIA PUPILLEN AUDACIA JUNIOREN Wist U dat: Wat houdt dit project in? S.V. Roef! Handbal Binnen leuk, buiten leuk, handbal is altijd leuk! Opgeven nieuwe pupillen Geen HALT, wat dan? Preventie Als klap op de vuurpijl nog een wedstrijd ook! Hoe Zoekertjes insturen? De bossen van Gorp 68 S.V. Roef! Korfbal Korfbal: ’n leuke sport voor meiden! Overwinning Audacia is niet over tuigend Op het jl. zaterdag te Veldhoven gehouden Bondsconcours is het onze harmonie gelukt een eerste prijs te behalen in de afdeling Uitmuntend heid. GEEF’S OM DIABETES BJ-F— PAGINA 7 NA 6 J met Johan van Oosterhoud 3-1 1- 4 2- 3 ’t Centrum - ’t Draaiboompje De Schouw - ’t Stokske De Korenmaaier - De Klaore 52.9 - 59.9 66.5 - 52.9 55.1 -61.7 288, dus een hele dikke eerste prijs! Een felicitatie voor deze prestatie is dan ook ze ker op zijn plaats. Van harte proficiat! In alle gemeenten mag er vuurwerk verkocht worden aan 16-jarigen en ouder op 30 en 31 de cember. En alleen in die winkels die een specia le vergunning daarvoor hebben. De afsteektijden zijn de volgende: Moergestel: op 31 december 1992 vanaf 08.00 uur tot 1 januari 1993 02.00 uur. 0-2 2-5 14-1 Aanwezig: 3-4 3-1 2-2 1-10 2-6 6-1 0-5 3- 0 1-0 4- 1 5- 2 1-5 0-0 Uitslagen: WSC 2 - Audacia Dl Audacia El - Beerse Boys 1 Uno Animo 2 - Audacia D/E-comb Audacia E3 - Sarto 5 Beerse Boys 1 - Audacia F1 Audacia F2 - SVSSS 2 Nemelaer 3 - Audacia F3 Programma: Deze zaterdag zijn er geen pupillenwedstrijden, maar spelen we het 4 tegen 4-spel. Alle pupillen en pupillen-jeugdleiders worden om 9.45 uur in de kantine verwacht. Uitslagen: Viloa BI - Audacia BI Beerse Boys Cl - Audacia Cl WSJ Cl - Audacia C2 Programma zaterdag 5 dec.: Audacia BI is vrij Audacia Cl - Nemelaer Cl (beker)12.00 uur Audacia C2 is vrij 1-1 2-4 2-1 2-4 2-5 Uitgevoerd moesten worden: 1Als verplicht werk: Celestial Celebration 2. Als keuze werk: Fantasietta. In de concertzaal hing een echte wedstrijd-sfeer en de vele aanhangers van de deelnemende ver enigingen volgden de verrichtingen van hun ver eniging dan ook zeer gespannen. Onder die aan hangers gelukkig ook velen uit ons dorp, die naar MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 2 DECEMBER 1992 - er vorige jaarwisseling voor f 40.000.000,- aan vuurwerk is verkocht; waarvan het grootste deel binnen een half uur de lucht is inge schoten?! - er vorige jaarwisseling ruim 1000 vuurwer- kafstekers in het ziekenhuis terecht zijn geko men; waarvan 300 jongeren tussen de 10 en 14 jaar; - er al ruim voor de jaarwisseling vuurwerk wordt afgestoken; - er veel mensen hinder van ondervinden; - dat dieren erg bang zijn van vuurwerk; - er onder de jongeren nu alweer volop vuurwerk voorhanden is. Om dit soort redenen is er ook dit jaar weer het vuurwerkproject van buro HALT. De doelstel lingen van dit project zijn; - het terugdringen van overlast veroorzaakt door vuurwerk; - jongeren bewust maken van de consequenties van onjuist vuurwerkgebruik; - het lik op stuk beleid. Bij buro HALT Tilburg en omstreken zijn de volgende gemeenten aangesloten: Alphen en Riel, Berkel-Enschot, Diessen, Dongen, Dru- nen, Gilze-Rijen, Goirle, ’s Gravenmoer, Heus den, Hilvarenbeek, Hooge en Lage Mierden, Loon op Zand, Moergestel, Oisterwijk, Oost- West- en Middelbeers, Sprang-Capelle (per 1 ja nuari 1993), Tilburg, Udenhout en Waalwijk. Alle bovengenoemde gemeenten doen dit jaar weer mee aan het vuurwerkproject van buro HALT. Dit project begint op 16 november 1992 en eindigt op 16 januari 1993. Jongeren van 12 tot 18 jaar, die (verboden) vuur werk voorhanden hebben of het afsteken buiten de toegestane tijden, krijgen een mini- proces verbaal en worden naar buro HALT verwezen. HALT hanteert een versnelde procedure. Dit houdt in dat de jongere, als vervanging van een boete door Justitie, 1 uur een edukatief program ma van HALT moet volgen en 3 uur moet gaan werken. Het edukatieve programma bestaat uit het kijken naar een videofilm over de eventuele gevolgen van vuurwerk van vuurwerkgebruik. Daarnaast moeten de daarbij behorende opdrach ten gemaakt worden. De werkzaamheden zullen veelal bestaan uit opruim- en schoonmaakwerkzaamheden en het Uitslagen: Audacia 1 - Berkdijk 1 Audacia 2 - Gilze 2 Taxandria 4 - Audacia 3 Audacia 4 was vrij van competitie S.V.G. 5 - Audacia 5 Audacia 6 - Were Di 7 D.E.E.S. 5 - Audacia 7 Audacia 8 - Bergeijk 6 Audacia 9 - Velocitas ’31 5 Bladella 10 - Audacia 10 Uitslagen: MAB: Roef! - Elshout 13-5 MAA: Roef! - Rhelico12-6 JAA: Roef! - Avanti4-14 Welpen: Desk 3 - Roef! 213-10 Welpen: Tachos - Roef! 13-9 DAS: HVO 2 - Roef!15-5 HES: HVT - Roef!8-18 De meisjesaspiranten A wonnen hun eerste wed strijd. Nu na 4 wedstrijden komt er al lijn in het spel en vooral de 2e helft waren onze meisjes fa natiek. Ga zo door! Programma zaterdag 5 december: 10.50 Welpen: Avanti - Roef! 1 11.40 MAB: Avanati - Roef! beiden in Drunen Programma zondag 6 december: 14.00 DAS: Roef! - GHV 15.10 HES: Roef! 1 - Blauw Wit 16.20 HES: Roef! 2 - Taxandria 2 allen in Diessen Na vele uren repeteren en vele extra repetities zou nu moeten blijken of het niveau van de har monie ten minste op peil was gebleven. De ver wachtingen en het zelfvertrouwen van de leden over hun harmonie waren hooggespannen. Ver gezeld van ’n fiks aantal supporters wachtten de leden in de prachtige aula van zaal ’De Schalm’ hun beurt af. Uitslagen: Boerenbond II - ’t Draaiboompje Den Ouwe Jan - Dalco’s I Boerenbond I - De Veerkes Biest Boys - ’t Stokske F.C. Verkooijen - Trefpunt Dalco’s II - De Treffers ’t Centrum was vrij Programma 6 december: Boerenbodn I - F.C. Verkooijen Den Ouwe Jan - Dalco’s II Boerenbond II - De Treffers Dalco’s I - ’t Trefpunt De Veerkes - ’t Stokske ’t Draaiboompje - ’t Centrum Biest Boys is vrij Stand 1. Den Ouwe Jan 2. ’t Trefpunt 3. Boerenbond II 4. 't Centrum 5. Dalco’s I 6. De Treffers 7. Dalco’s II 8. Boerenbond I 9. De Veerkes 10. ’t Stokske 11. ’t Draaiboompje 12. Biest Boys 13. F.C. Verkooijen 9-16 9-16 9-13 10-13 10-12 9-10 10-10 8- 9 10- 7 10- 6 10- 6 11- 6 11- 1 Ouders: nu is er weer gelegenheid om uw zoontje op te geven als lid van SV Audacia. Reeds vanaf de zes jaar mag je mee voetballen. Voor inlichtingen kunt u terecht bij N. Oerle- mans, Pater Helmerplein 22, tel. 1283. wed./pnt. (gem.) (29-14) (22- 7) (33- 7) (22-16) (11- 9) (16- 9) (16-12) (17-21) (12-15) (20-24) (16-21) (15-31) (11-54) 2-1 2-2 afgelast 6-0 9-0 2-2 Hoewel Sinterklaas nog in het land is, attenderen wij u er nu reeds op dat tweede kerstdag ee'n le vende kerststal wordt gespeeld. Deze voor Moer gestel nieuwe activiteit vindt plaats in de mane ge FEVIOR aan de Heiligenboom. In de manege wordt een grote kerststal gebouwd. Bekende en minder bekende Moergestelnaren spelen mee in het kerstspel. Bezoekende kinde ren mogen ook meedoen. Zij worden verkleed en spelen herder. Os, ezel, hond en schapen zijn na tuurlijk ook van de partij. Er vinden verschillen de opvoeringen plaats. De bedoeling is om op een originele en levende wijze het kerstverhaal te brengen voor kinderen. Ook de ouderen kunnen natuurlijk genieten. Dat de uitvoeringen een succes worden staat bij voor baat vast door de medewerking van gerenom meerde Moergestelse toneelspelers, de ponyclub, een koortje en een orkest. De entree is gratis. De organisatie verwacht toch wordt uitgevoerd in de betreffende gemeente waar de jongere het mini-proces-verbaal heeft gehad. Als deze procedure door de jongere goed is afge rond, volgt er geen boete en komt het niet meer bij politie en Justitie. Wanneer een jongere aan de politie te kennen geeft niet aan de HALT- vuurwerkprocedure te willen meewerken of als de zaak bij buro HALT fout loopt, wordt het mini-proces-verbaal op gestuurd naar Justitie. De jongere krijgt dan een fors verhoogde boete, voor jongeren onder de 16 jaar f 60,- en voor jongeren van 16 jaar en ouder 100,-. Wanneer jongeren vuurwerk afsteken waardoor schade wordt veroorzaakt of gevaar voor anderen ontstaat, is dit een gewone HALT-zaak. Dit be tekent dat deze jongeren tweemaal op gesprek komen en daarna tussen de 4 en 25 uur gaan wer ken en de eventuele schade moeten vergoeden. Buro HALT geeft in samenwerking met de po litie op verschillende scholen voorlichting. Daa- arnaast heeft iedere geïnteresseerde school van het voortgezet onderwijs tot en met de vierde klas vuurwerkkrantjes gekregen om die aan de jonge ren uit te delen. In die gemeenten waar geen voortgezet onderwijs is, zijn ze aan de hoogste groepen van het basisonderwijs uitgedeeld. In de ze krant staat allerlei informatie in over vuur werk, de gevaren en de gevolgen. Wij zijn zeer benieuwd wat de ideeën van jonge ren over vuurwerk zijn en hoe er verantwoord mee omgegaan moet worden. Vandaar een wed strijd! Jongeren kunnen op een zo originele ma nier, een (strip)verhaal, gedicht, tekening of bed je over vuurwerk maken. Wat moeten ze met dat werkstuk doen: opsturen naar of afgeven bij: Bu ro HALT Tilbuig en omstrekeri, Nazarethstraat 18, 5021 VX Tilburg. Onder vermelding van naam, adres en leeftijd! De uiterste inzenddatum is 16 januari 1993. In februari krijgt de jongere bericht wanneer hij/zij een prijs gewonnen heeft. Als er nog vragen zijn over deze wedstrijd of over andere dingen die in dit artikel staan vermeld, dan kunt U altijd bellen (tijdens kantooruren). Ons nummer is 013-321321. een opbrengst. Deze is bestemd voor gehandicapte weeskinde ren in de Hondsberg te Oisterwijk. In de komende weken zullen wij uitvoeriger be richten over de Levende Kerststal via ’Moerges- tel-Nieuws’. Reserveer vast Tweede Kerstdag tussen 13.00 en 17.00 uur voor en bezoek aan de levende kerststal in manege FEVIOR. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), f 5,erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! Zo dichtbij, die bossen van Gorp. Zo mooi, zo oud. Ze dateren uit het midden van de 18e eeuw. Het landgoed Gorp de Leij is 40 hectare groot en is eigendom van Brabants Landschap. In het na jaar is het landgoed rijk aan een grote verschei denheid van paddestoelen. Ik noem er twee. ’t Was een mooie paddenstoelendag is september 1992, toen ik, wandelend in de beukenlaan in de richting van het restaurant ’De Nieuwe Hoef een dode beukenboom zag. De beuk was, vele meters hoog, rijkelijk bezet met de prachtig door schijnende porseleinzwam. Deze paddestoel is wit, evenals de plaatjes en de sporen, ’t Is net als of een onbekende fabrikant deze paddestoelen van porselein heeft gemaakt. U kunt de porse leinzwam zowel op dode als op zieke beuken aan treffen. Porseleinzwammen zijn vanaf de late zo mer tot in de herfst te vinden. Bijvoorbeeld op een beuk bij Groot Speijck, doch daar waren ze lang niet zo mooi als in Gorp. Heel mooi is ook de zoet geurende Grote Spons- zwam, die ik ook langs reeds genoemde beuken laan ontdekte. Aan de voet van naaldbomen, vooral dennen, is hij in de herfst te zien. Deze bruine paddestoel ziet er uit als een spons en komt in Brabant niet zo vaak voor. Hij is ge kroesd en haast bol vormig. de verrichtingen van ’Prinses Juliana’ kwamen luisteren. Wie vanaf de eerste repetitie van de muziekstuk ken had meegeluisterd naar de vooruitgang van de uitvoering had onmiddellijk kunnen zeggen, dat de harmonie met de uitvoering op het con cours in ieder geval een goed resultaat zou halen. Beslissen daarover doet echter maar één instan tie: de jury. Na een spannend uurtje wachten was het dan zo ver: voor de uitvoering van het verplichte werk 148,5 punten en voor de uitvoering van het keu- zewerk 153 punten. Totaal 301,5 punten. Het benodigde aantal punten voor de eerste prijs was Uitslagen: Pupillen: Roef! - Tuldania Aspiranten: Roef - Zigo 2 Junioren: Winty 2 - Roef! Senioren 2: Roef! 2 - DDW 3 Recreanten: Volharding - Roef... Programma zondag 6 december: Senioren 1: MKV - Roef! 12.00; vertrek 10.30 Senioren 2: Sp. Girls 3 - Roef 2 13.00; vertrek 12.00 De andere teams zijn vrij, om te kunnen genie ten van alles wat de Sint al gebracht heeft, of nog brengen zal. Audacia - Berkdijk3-1 Als je eenmaal in de hoek zit waar de klappen val len, is het moeilijk om daar uit te komen. Dat on dervond Berkdijk zondag in de wedstrijd tegen Audacia. Zij was zeker niet de mindere in de tweede helft, waarin zij Audacia volkomen domi neerde. De uitslag van een wedstrijd wordt ech ter nog altijd bepaald door het maken van doel punten en daarin was Audacia de gelukkige. In de achttiende minuut schampte een schot van Marcel van den Aker een hiel van de tegenstan der, waardoor de keeper kansloos werd: 1-0. Ook het tweede doelpunt kwam niet op eigen kunnen tot stand. De gevaarlijke inswinger bij een hoek schop van wederom Marcel werd door de keeper slecht verwerkt: 2-0. Dat was in de 23e minuut van de tweede helft. Het optimisme dat nu de overwinning voor het grijpen was bleek te voor barig. Na een gemiste penalty in de drieënder tigste minuut van de eerste helft, kwam Berkdijk terug en na een goede aanval wist Patrick Bulham in de dertigste minuut van de tweede helft fraai tegen te scoren: 2-1. Er volgde een benauwd laat ste kwartier voor Audacia. Het was uiteindelijk Frans Tekath, die in een dergelijke situatie toch door een counter in de laatste minuut 3-1 Het aan tekenen. Programma zondag 6 december: Audacia 1 - Nieuwkuijk 1 (beker) 14.00 uur Audacia 2 - R.A.C. 2( (inhaal)11.00 uur Audacia 3 - Taxandria 4 (inhaal)12.00 uur Oirschot V. 10 - Audacia 5 (vr.sch.) 10.00 uur Were Di 7 - Audacia 6 (inhaal)12.00 uur Sp.d. Boys 7 - Audacia 7 (vriendsch.) 10.00 uur Audacia 8 - Audacia 4 (vriendsch.)10.00 uur Velocitas ’31 5 - Audacia 9 (inhaal). 10.00 uur Bergeijk 7 - Audacia 10 (vriendsch.) 10.00 uur ,d prik van de week samen werken aan een gezond bestaan

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 7