2.951| Speciale aanbieding! Primeur voor gemeenteraad ^6.98 Slagerij Ketelaars BV El 11 I 3 SLOGGI SLIPS MET 5,- KORTING 1 I I I De ambachtelijke slager! I I I I I I I I l Prik van de week Haaren Bond van Ouderen E.H.B.O.-nieuws COMPLETE WONINGINRICHTER Huiskamertafel 140x85 4 Eiken stoelen gestoffeerd Kleur: midden eiken LET OP! Gemeen teraadsvergadering d. d. 26-11-1992 Rootven 36 12 3i- Het hart op de juiste plaats Iedere woensdag 500 gram gehakt 500 gram braadworst samen Sinterklaas organiseert ter ere van zijn verjaardag een PALM-weekend in Café ’Bus Stop’. Dus vanaf woensdag 2 december t/m zondag 6 december DOBBELPALM voor slechts f 2,50! -Telefoon 04117-1217 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 Worstebrood Ronder rookvlees WO gram Identificatiekaart D^elneiref luuuiuuuuuuuiuüiuiuuumüiiuuuiuiuüuuuumuui^^ Onze burgemeester had bij de aanvang van de vergadering een medede ling die het vermelden waard bleek. Het was namelijk de eerste keer in de Moergestelse gemeenteraadsgeschiedenis dat de zeer omvangrijke no tulen van de begroting goedgekeurd kunnen worden in de eerste verga dering na de behandeling van die begroting. Biefstuk tartaar 1.60 Magere speklappen O /IC 500 gramÜrTu Schalen voor gourmet, fondue of steengrill BESTEL TIJDIG! Vuurwerk Subsidies voor het sociaal-cultureel werk Leges en Belastingen ’Voeding’ Kerkstraat 18- f g MODEHUIS POIRTERS van T957, voor 1 mntnnnnw MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 2 DECEMBER 1992 PAGINA 3 rnssn««STïtïss! Kleiigs afwijking in afbeelding voorbehouden E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel ële id- 00 nd Verkrijgbaar bif ije in :1e ne lag Het hart op de juiste plaats hebben jullie alle maal, dat weten we wel. Maar weet je die juiste plaats ook feilloos te vinden? Hoe snel kun je constateren dat er geen hartslag meer is? Deze zaken en nog veel meer worden op donder dag 3 december doorgenomen tijdens de herha- lingsles reanimatie. We hopen op een grote op komst, want het is echt HARTSTIKKE belang rijk. eu- let de in- dit net En erf 6 stuks De agenda deed vermoeden dat de Gemeente raadsvergadering niet spectaculair zou worden. Toch kregen enkele agendapunten extra aan dacht dankzij de creativiteit van diverse fracties. Deze agendapunten worden hierna toegelicht. 23 december: Kerstviering voor allen ouderen in lc vet. L/aatuni. nvta iiioLig invi vvu We kunnen het vetgebruik o.a. beperken door te kiezen voor minder vette of magere produkten, en die zijn net zo lekker en niet duurder! In plaats van vet moeten we meer zetmeel gebrui ken. Bovendien is een ruime hoevelheid vezels nodig voor een goede stoelgang. Dus: eet volop zetmeel en vezels. produkten die naast vitamines en mineralen veel zetmeel bevatten zijn ondermeer brood en aard appelen. Produkten die bijzonder rijk zijn aan ve zels zijn ondermeer groente en fruit, maar ook bruinbrood, aardappelen en peul vruchten. Drie maaltijden per dag zijn voldoende om alle voedingsstoffen binnen te krijgen die we nodig hebben. Probeer het ontbijt niet over te slaan en eet wat minder tussendoortjes. Dus: eet drie maaltijden per dag en gebruik niet vaker dan viermaal iets tussendoor. Als laatste puntje nog even iets over zout. Eten we te zout dan is dat slecht voor onze nieren en vergroten we de kans op een te hoge bloeedruk. Dus: wees zuinig met zout. Als we gevarieerd eten krijgen we de hoeveelheid zout die we no dig hebben al van nature binnen, het zout dat we zelf aan ons eten toevoegen is dus eigenlijk over bodig. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten is de mening toegedaan dat er een wildgroei is ontstaan van semi-legitimatiebewijzen. Daarom is het idee opgevat om een identificatiekaart (ID-kaart) te ontwikkelen voor mensen die geen geldig legiti matiebewijs hebben zoals een paspoort, vreem delingenpas of rijbewijs. De ID-kaart kan wor den gebruikt als legitimatiekaart bij bijvoorbeeld de bank, postkantoor en de Nederlandse Spoor wegen. Het is geen reisdokument. Van de onge veer 600 Nederlandse gemeenten hebben slechts ongeveer 65 gemeenten, waarvan Moergestel er één is, nog niet besloten om een ID-kaart aan te bieden. Gevraagd werd door B&W om de Veror dening op de ID- kaart vast te stellen. De diverse fracties hadden aanvankelijk beden kingen tegen de invoering van een ID-kaart. Het feit dat je Nederlander moet zijn om in aanmer king te komen voor een ID-kaart was een van de eerste geuite belemmeringen. De vraag of het echt wel nodig is om een ID-kaart van f 30,50 aan te gaan bieden als samenvoeging met Oister- wijk plaats gaat vinden kreeg als antwoord dat de geldigheidsduur van 5 jaar van de kaart niet in het geding komt bij samenvoeging met Oister- wijk. Hier werd verder niet meer op ingegaan. De zorg werd uitgesproken over een mogelijke investering voor een kaart waarvan men niet weet of deze wel nodig is. Deze zorg werd weggeno men omdat de investering zeer laag is. Dat door B&W geen duidelijkheid kon worden gegeven over de behoefte in Moergestel aan een dergelij ke kaart werd aanvaard. De raad stemde in met de Verordening. Toege zegd werd dat extra publiciteit over de ID-kaart zal worden gegeven. Den Boogaard. Over deze twee middagen ontvangt U nog een nader programma. Noteer deze data nu meteen. Want wij verwach ten dat velen van U aanwezig zullen zijn. Het Bestuur. Voor St. Nicolaasavond: Vuurwerk wordt ieder jaar in grote hoeveelheden verkocht om de viering van ’oud en nieuw’ kracht bij 'te zetten. Aanvankelijk was het in Moergestel toegestaan om vuurwerk af te vuren op 30 en 31 december. Maar steeds eerder in het jaar wordt vuurwerk afgevuurd en na ’oud en nieuw’ wordt steeds langer vuurwerk afgevuurd. Dit brengt veel gevaar, overlast en irritaties met zich mee. Daarom werd aan de raad voorgesteld om de vuurwerkbepalingen die gelden in Moer gestel, zoals ook in de buurgemeenten, aan te scherpen tot de periode van 31 december 18 00 uur tot 1 januari 02.00 uur. De raad stemde vol ledig in met het voorstel. Ook in dit geval werd toegezegd dat extra publiciteit gegeven wordt aan de nieuwe regeling. Ook de politie heeft reeds toegezegd hierop intensief te gaan controleren. Onder het vorige gemeentebestuur is besloten om in een aantal jaren te komen tot een blijvende be zuiniging bij het sociaal- cultureel werk. Omdat nog steeds bespaard moet worden, kunnen niet alle verzoeken om subsidie geheel of ten dele worden gehonoreerd. Opgemerkt werd door B&W dat alle verenigingen redelijke voorstellen hebben gedaan om in aanmerking te komen voor subsidie. Met name de subsidieaanvragen van de Scouting en het Kwartierke kregen de aandacht. Een amendement omtrent de subsidietoekenning voor de Scouting haalde het niet, omdat volgens B&W de billijke maatstaven uit de subsidieveror dening correct zijn gehanteerd. Omtrent het Kwartierke werd toegezegd dat de geopperde suggestie uit de raad om het huisves tingsprobleem (tijdelijk) op te lossen zullen wor den onderzocht. Verder werden alle gemeentelijke leges en - be lastingen voor 1993 vastgesteld overeenkomstig de besluiten bij de begrotingsbehandeling 1993. CGA. Eten speelt een belangrijke rol in ons leven. We hebben voeding nodig om gezond te blijven en omdat ons lichaam er dagelijks om vraagt. Maar eten heeft ook nog een andere sociale func tie: we eten en drinken ook omdat we daarvan ge nieten, het is gezellig om samen te eten. De hoeveelheid voeding die we nodig hebben va rieert van mens tot mens en is ook afhankelijk van de leeftijd en de lichamelijke prestaties die geleverd moeten worden. Kinderen in de groei, mensen die zware lichamelijke arbeid verrichten en topsporters zullen meer moeten eten en drin ken dan bijvoorbeeld iemand die dagelijks ach ter een bureau zit. Gezond eten den drinken betekent dat we alle noodzakelijke voedingsstoffen in voldoende hoe veelheid binnen krijgen. De beste garantie hier voor is: gevarieerd eten. Er zijn 4 groepen voe dingsmiddelen die we dagelijks nodig hebben, varieer naar hartelust, maar zorg ervoor dat u géén van die groepen vergeet of overslaat. Die groepen zijn: Groep 1: Brood én aardappelen (of rijst, maca roni, peulvruchten) Groep 2: Groente én fruit Groep 3: Melk, kaas (of andere melkprodukten én vlees, vleeswaren, kip, vis, ei of tahoe). Groep 4: Margarine, halvarine of olie. En zorg ervoor dat u dagelijks tenminste ander halve liter drinkt! Te veel vet is een slechte gewoonte. We weten in middels dat te vet eten slecht voor onze gezond heid is. Toch eet nog 80% van de Nederlanders te vet. Daarom: wees matig met vet! 3 december: Bloemschikcursus, in Den Boo gaard, aanvang 13.30 uur. 10 december: Bingomiddag voor alle ouderen. Aan vang 13.30 uur in Den Boogaard. Ontvangst met gratis koffie. 7 ronden bingo voor 5,-. En 1 ronde ter ondersteuning van de kerst viering. ƒ1,- per kaart of 3 kaarten voor de prijs van 2,50. Voor elke ronde minstens drie mooie prijzen. 17 december: Diamiddag in Den Boogaard. Aanvang 13.30 uur. De titel van deze film is Moergestel in Beeld. Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 (geldt voor Basis en Luxe Sips en bij 2 Sloggi for Men). Sloggi Basis Slips zijn gemaakt van 95% fijn katoen en 5% Lycra’, Luxe Slips 85 10%. Ook na eindeloos wassen blijven ze perfect in vorm. Zit (J06(l blijft (JOCd. J Aanbedhq tot 31 december 1992 of zolang de voorraad strekt 'Gedep handelsmerk van (XPont 1295 ij 1 3 1 I I i 1 1 6? samen werken aan een gezond bestaan t g~ prik van de week EEN KRITISCHE ETER (W)EET BETER j

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3