De Graaf van Ursel nodigt uit Thea straalt in de kerk a KETELAARS 1 Chris van Raak s Aphrodite i ‘S| i Intocht St. Nicolaas Sint zit te denken, wie hij die bloemen zal schenken... 9 Eïl£ïl£ïl£jl£jl£ïl£]Ë Prijswinnaars 2e trekking St. Nicolaasaktie 1992 WOENSDAG 2 DECEMBER 1992 - 17e Jaargang - Nr. 741 Voor een leuk kado TILBURG TELEFOON 013-434907 TIVOLISTRAAT 75 Donderdag 3 december 19.00 uur: Bij het concert van Thea Vermeulen-Peek, afgelopen vrijdag in onze kerk, waren zitplaatsen tekort, zodat er stoelen uit ’Den Boogaard’ moesten worden bijgehaald. Ruim negenhonderd mensen kwamen van heinde en verre en namen de gelegenheid te baat om weer eens te genieten van een concert, waarvan hun idool het middelpunt was. Het concert werd gegeven in verband met de presentatie van Thea’s eer ste CDi ’n Presentatie die later op de avond in ’Den Boogaard’ plaats vond. .tl ■j De Graaf van Urselschool aan de Kloosterlaan heeft de afgelopen maanden een gedaanteverandering ondergaan. Donderdag 10 december vindt de ’heropening’ van de school plaats, ’s- Middags van 13.00 tot 15.30 uur is er een speciaal programma voor de kinderen van de Graaf en vanaf 15.30 uur staan de deuren wagenwijd open voor iedereen die een kijkje wil komen nemen... Presentatie CD Huidverzorgingsinstituut Tel. 04243 1474 ZS si A 12 I I® Voorafgaand aan de TV-uitzending kunt u vanaf 18.00 uur (alleen via MTV) luisteren naar MTV-radio. ’n Programma dat gemaakt wordt door Comé Schoenmaker en Peter van de Wouw. Kerkstraat 16, Moergestel 04243 - 3612 Bloemsierkunst Operette in het begjn van haar carrière de grote populari- Thea heeft bewust gekozen voor beroemde ope- teit verkreeg, maar ook omdat op CD de laatste rette-melodieën. Niet alleen omdat zij daarmee tijd weinig nieuws verschijnt. Voorspelbaar hier- Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel, 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12,00 uur; advertenties tot en met zondagavond een programma voor de kinderen van de school. Het begint met een hernieuwde opening van de school. In de aula vindt daarna voor en door de kinderen een muzikaal programma plaats. Na de pauze heeft elke groep een pro gramma verzorgd door volwassenen over hun be roep of speciale hobby. De middag wordt beslo ten met een ballonnenwedstrijd. Vanaf 15.30 - 18.00 uur is het open huis. Ieder een is welkom om een kijkje te nemen in de ver nieuwde school. In een paar lokalen is een video te bekijken met opnames van de school en akti- viteiten uit de afgelopen jaren; ook de eerste di aserie van de school uit 1975, hoe anders was het gebouw toen, wordt gedraaid. In de school han gen werkstukken door de kinderen in de afgelo pen weken gemaakt rond het thema ’bouw’. U bent van harte welkom tijdens het open huis op de Graaf van Ursel. dig door de fusie), de school is geheel opnieuw van een verfje voorzien; de inrichting van de toi letten is vernieuwd, een nieuwe keukeninrichting geplaatst; de verlichting is aangepast aan de hui dige normen; in de gang zijn werkbladen aange bracht voor werken in kleine groepjes; de loka len kregen een nieuwe vloer, wastafels, borden, kasten; de kleutergroepen hebben een eigen nieu we entree gekregen; een ruimte voor het werken met computers of anderre aktiviteiten met klei ne groepen is gerealiseerd en een herinrichting van bergruimten is tot stand gekomen. Gezien de stand van zaken vindt de Graaf van Ur sel het nu het juiste moment om te vieren wat tot stand is gebracht. De school kan trots zijn op de huidige staat van het gebouw, een school om weer een hele tijd plezierig in te werken en goed onderwijs te geven. Donderdag 10 december wordt een feestelijke dag. Vanaf 13.00 uur tot einde schooltijd is er begeleiding van de ster van de avond en het eigen optreden van het koor. Joop Vroomen (jarenlang lid van de Raad van Elf van ’De Pierewaaiers’) deed de presentatie op de hem bekende verzorgde wijze. De enige (kleine) teleurstelling was dat niet de beoogde presentator minister Hirsch Ballin aan wezig kon zijn in ’Den Boogaard’. Op het laat ste moment moest hij afzeggen wegens vergader- plichten in Den Haag. Dat risico loop je altijd met politici op dat niveau. Zijn taak werd overgenomen door de producer van de CD, Ad Versleden, eens een begenadigd jongenssopraan in Tilburg. Hij kweet zich met verve van zijn taak. In een aaneenschakeling van leuke anecdotes bracht hij de kernfiguren bij de totstandkoming van de CD voor het voetlicht, waarbij vooral echtgenoot Jan Vermeulen en Jos Janssen van Aannemersbedrijf Gebr. Janssen in het zonnetje werden gezet voor hun voortvarend heid in de organisatie bij de totstandkoning van de CD. De CD is voor 39,- o.a. verkrijgbaar bij de fa milie Vermeulen, Hogendriesplein 13, Moer gestel en bij de Rabobank Moergestel. Albert van der Werf bij was een samenwerking met het Tilburgs Man nenkoor ’La Renaissance’. Met veel koren heeft Thea uitstekende kontakten, doch door de jaren heen is met dit koor een aparte band gegroeid en die liefde is wederzijds. In april volgend jaar heeft er weer een samenwerking plaats met een concert in de grote Frits Philips concertzaal in Eindho ven met begeleiding van het Brabants Orkest. Bij het concert in de kerk en ook op de CD. was de begeleiding in handen van het orkest ’Bon Ton Plus’, bestaande uit leerlingen van het con servatorium, waarvan onder andere ook onze dorpsgenoot Jacco Nefs deel uitmaakt. Hij neemt een solo- partij voor zijn rekening in de aria uit ’Der Bettelstudent’ van Karl Millöcker, een van de aaneenrijgingen van hoogtepunten in het con cert en op de CD. Ook ’live’ was Thea weer op haar best. Met haar prachtige stem weet zij in de aria’s steeds weer nuances aan te brengen, die het luisteren naar be kende melodieën ook weer boeiend maken. De samenwerking met ’La Renaissance’ is ook uniek, want arrangementen zoals ze nu te horen zijn zullen niet of zelden nog op CD worden vast gelegd. Dirigent Henk van Doom wist zijn koor en het orkest tot prachtige prestaties te brengen in de Schoolstraat 5 j| Moergestel De Graaf van Ursel heeft in de afgelopen maan den een nieuw jasje gekregen. Als een school 40 jaar oud is, en de Graaf van Ursel heeft dat feest twee jaar geleden gevierd, mag ingrijpend onder houd en algehele aanpassing plaats vinden, zoals dat in de officiële documenten heet. Dat betekent dat de hele school van binnen en buiten bekeken wordt, waarna een plan wordt opgesteld met wensen en prioriteiten tot verbetering. Gebouw- technisch en onderwijskundig worden de wensen naast elkaar gelegd en een plan van uitvoer wordt opgesteld. De uitvoering van de werkzaamheden is juist voor de zomervakantie gestart en nu goeddeels voltooid. De inrichting van het speelterrein krijgt in de komende tijd zijn beslag. Om een indruk te krijgen van de aanpassingen noemen we, zon der volledig te willen zijn, enkele dingen. De hele tegelplaats is vernieuwd, evenzo de dakgoten en rioleringen, de fietsenberging is uitgebreid (no- 1. van Helvoort, Oirschotsebaan 21, Oisterwijk 2. M. van de Wouw, De Hoefkens 32 3. Fam. Vermelis, Heerengoedstraat 6 4. Adrie Jonkers, Schoolstraat 29 5. Puntman, Prunusstraat 33, Oisterwijk 6. Jo van Esch, Schoolstraat 46 7. G. Willems, De Looyakker 8. Ine van Haaren, Reedijk 4 9. J. van Herck, Postelstraat 8 10. Marjan Smits, Oirschotseweg 50 11. A. de Bruyn, Voorbrugstraat 12. A. van Berkel, Van Rijckevorsellaan 27 13. ASwinkels-Kersten, Kloosterlaan 47 14. ’t Draaiboompje, Hild 1 15. Fam. Bruurs, Griete Veldeke 3 16. P. Maas, Past. Janssenstraat 16 17. M. Roefs, Molenvoorslag 7, Oirschot 18. J. Verhoeven, Oirschotseweg 44 19. G. Ligtvoet, Kriekenakker 19 20. Camielle van de Wouw, De Hoefkens 32 21. J. van de Ven, Kriekenakker 48 22. P. Fijnetnan, Klompenmaker 9, Middelbeers 23. Van Doveren, Pr. Margrietstraat 9 24. C. Michels, Broekzijde 21 25. H. Ridderhof, Duyvekotstraat 11 26. A. Kouwenberg, Rootven 57 27. AKastelijn, Vooskerbos 32 28. Ada van Ras, Past. Janssenstraat 7 29. Mevr. C. Welvaarts, Rootven 8 30. C. Nouwens, Kriekenakker 12 a.s. Maandag 7 december moeten alle winke- laktiebonnen zijn ingeleverd. Dan nl. vindt de laatste trekking plaats van deze aktie. Alle prijswinnaars gaan op de slotavond op maan dag 14 december in ’Den Boogaard’ uitmaken wie welke prijs in ontvangst mag nemen. Ook mensen die niet tot de gelukkige winnaars behoren zijn deze avond van harte welkom.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1