Bart van de Ven: 60 jaar lid ’Over Berg en Dal’ Familie de Beer wint tweede bingo Kruiswerkcursussen L.R. F.E.V.I.O.R. V ogel vereniging Moergestel KPJ-nieuws Ned. Ver. Slechthorenden Speld van verdienste afd. Midden-Brabant 'i We kunnen trouwens weer foto’s gebruiken voor deze rubriek. We hebben er nog enkele liggen en dan zijn we er doorheen... Als u ze brengt kunt u meteen af spre ken wanneer u ze (enkele dagen later) weer op kunt halen. Het was voor de persoon in kwestie een volslagen verrassing toen hij za terdagavond in de zaal van Café De Brouwer tijdens een bijeenkomst van het ’Samenspel Oisterwijk’ naar voren werd geroepen. Bart van de Ven werd, vanwege z’n zestigjarig lidmaatschap van Postduivenvereniging ’Over Berg en Dal’, gehuldigd en toegesproken door de voorzitter van de afdeling Midden-Brabant, de heer Frans Marinus. CD-voordeelkaart Te koop: afgeschreven boeken! PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 18 NOVEMBER 1992 o 14 M.O. Marij IJsseldi/k- Wagemans Sfociêié d Qftf-uvmai/ïóUifM HUID VERZORGINGSSPECIA LIS TE o.a. gespecialiseerd in: acne/-littekens eczeem/psoriasis overbeharing pigmentvlekken couperose Aan de hand van een huiddiagnose meng ik voor u een persoonlijke creme, reiniging, masker e.d. Dit alles op basis van 100% zuivere natuurproducten, zonder toevoegingen. Bel even: 04243 - 26 88 krijtenbogtstraat 2b. 5066 BJ Moergestel 20.00 uur. Verder kunnen KPJ-leden zich opgeven voor een cursus Kinderschminken, dit is door de K.V.O. georganiseerd. De cursus begint in januari en het zal plaatsvinden bij de Boerenbond. In totaal zijn er 5 avonden gepland en de kosten ervan zijn 85,00 per persoon. Heb je interesse, dan kun je je opgeven bij Me- chelien, tel. 2096. De confrontatie van Vogelvereniging Moergestel met Oisterwijk, Udenhout, Berkel-Enschot en Helvoirt tijdens de regionale tentoonstelling van 7 en 8 november jongstleden in Udenhout heeft voor onze vereniging weer diverse prijzen opge leverd. Zo ging Jan de Laat aan de haal met het Kam pioenschap bij de Oranje- rode kanaries en het Kampioenschap bij de Zalmkanaries. Christ Janssen liet zich uiteraard ook weer zien en behaalde een Kampioenschap met een Elfe- nastrilde. Tevens verzekerde hij zich nog van een derde prijs met een Teugelastrilde en een vierde prijs met een Roodkop Aurora astrilde. En terug van weggeweest was daar dan weer Ad van de Wouw. Terwijl de concurrentie vanuit Udenhout en Berkel-Enschot bijzonder groot was sleepte hij toch een eerste prijs weg in de catego rie Postuurkanaries. Alle prijswinnaars van harte proficiat. De tweede MTV-Scouting bingo die afgelopen donderdag werd gehouden werd gewonnen door de familie de Beer, Griete Veldeke 27. Gezien de prettige wijze waarmee vooral de mensen van MTV in het verleden met Ad de Beer heb ben samengewerkt leverde dat van de medewerkers in de studio een bijzonder enthousiaste reaktie op die Ad zich zeer liet welgevallen. Ad kwam in de studio de 300,-, zijnde de eerste prijs, ophalen en kreeg die overhandigd uit han den van Ton Hoffmans die in deze uitzending de balletjes trok en in zijn inleidend woordje aan het begin van de uitzending met name het probleem van een eigen onderkomen voor Scouting aankaartte. Al enige tijd bestaat binnen Scouting die wens en dat resulteerde binnenskamers al in het opzetten van een zgn. ’bouwcommissie’ die zich op het ogenblik aan het beraden is over een mogelijk geschikte lokatie voor het gebouw. Voor het echter zover is zullen nogal wat drempels dienen te worden over wonnen, maar dat de plannen serieus zijn, daarover liet Ton donderdagavond geen enkele twijfel bestaan... Donderdag 4 februari 1994 volgt de derde bingo-uitzending van Scouting-MTV. Op vrijdag 20 november hebben we een club avond georganiseerd. Er bestaat dan de mogelijk heid om een kaartje te leggen en om een balletje te laten rollen op de biljarttafel. Natuurlijk zal dit plaatsvinden in D’n Tob, en het begint om 21.00 uur. Leden en ook niet-leden zijn dan van harte welkom. Onze traditionele filmavond zal plaatsvinden op: vrijdag 27 november om 21.00 uur, in D’n Tob. En op 8 december start de bloemschikcursus in D’n Tob, met als thema: ’Kerst’. Dit begint om I on „„r Vanaf nu is in de bibliotheek een CD-voordeel kaart te koop. Voor 12,50 kunt u een kaart ko pen waarmee u vijf CD’s kunt lenen PLUS één CD gratis! Misschien een goede tip om aan Sin terklaas door te geven? Tot ziens in de bibliotheek medewerkers bibliotheek Moergestel. De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden Afdeling Tilburg en Omstreken komt bijeen op: donderdag 19 november aanstaande om 20.00 uur. Er zal een lezing worden gegeven over Tinnitus. Er zal gebruik worden gemaakt van de ringlei ding en de overheadprojector. Iedereen is van harte welkom zowel leden als niet leden. Wilt u iets meer weten over onze vereniging of lid worden? Neem dan contact op met een der aan wezige bestuursleden. Plaast: Rode Kruisgebouw, Leonard van Ve- chelstraat 2, Tilburg. Voor nadere inlichtingen: de heer D.L.T.M. Smits, tel. 04242-17447 (na 18.00 uur). Op woensdag 25 november aanstaande start om 14.30 uur weer de algehele verkoop van afge schreven bibliotheekmaterialen. Zoals u van ons gewoon bent is er voor iedereen wel iets. Wat is er deze keer te koop? Onder an dere informatieve boeken over natuur, koken, hobby’s, kunst, landen, opvoeding etcetera. Bro chures over allerlei onderwerpen geschikt voor het maken van scripties, werkstukken en spreek beurten en verder romans, leesboeken, tijdschrif ten, strips, enzovoorts. De boeken die verkocht worden zijn zowel voor volwassenen als jeugd geschikt. De afgeschreven boeken zijn die boeken die voor de bibliotheek niet meer voor de uitleen geschikt zijn, maar voor eigen gebruik nog zeer waarde vol kunnen zijn. De prijzen variëren van een kwartje tot een paar gulden. Dus, als u zin hebt om eens te komen kij ken en wat rond te snuffelen, bent u van harte welkom, óók als u geen lid bent van de bi bliotheek. De huldiging vond plaats tijdens de jaarlijkse bij eenkomst van postduivenliefhebbers die verenigd zijn in het Samenspel Oisterwijk. Tijdens die bij eenkomst werden de het afgelopen jaar verdien de bekers uitgereikt. Meestal kon Bart op dergelijke bijeenkomsten om privéredenen niet van de partij zijn, maar dit maal had men hem toch zover gekregen. Niets vermoedend riep de heer Marinus hem dan ook halverwege de avond naar voren. Hij prees Bart voor zijn vele verdiensten, al die jaren al, voor de duivensport in Moergestel. ’Jij bent één van die steunpilaren’, aldus de heer Marinus, ’die al sinds jaar en dag op de bres staan voor hun sport in het algemeen en de vereniging in het bijzon der. Nooit op de voorgrond, maar altijd aanwe zig en aanpakken wat er moest gebeuren. Daar bij ben je vanaf 1958 ook als bestuurslid aan je vereniging verbonden geweest’. Hierna speldde hij Bart de medaille van ver dienste op namens de afdeling Midden-Bra bant. ’n Speld die tien jaar geleden werd in gesteld om daarmee personen te eren die veel voor de duivensport in het algemeen hebben gedaan, en die sindsdien nog slechts aan vijf tien personen werd toegekend. Tot slot overhandigde de heer Marinus onder ’n hartelijk applaus van alle aanwezigen aan de ju bilaris een bos bloemen. Nadat hem door de voorzitter van ’Samenspel Oisterwijk’ ook nog een bos bloemen was over handigd nam Bart de felicitaties van de aanwezi gen in ontvangst. Graag wil ’Moergestel-Nieuws’ zich bij die feli citaties aansluiten en de wens uitspreken dat het Bart gegeven mag zijn nog in lengte van jaren van zijn prachtige hobby te genieten De maand november is een drukke maand voor onze ruiters en amazones. Er vinden tal van spring- en dressuurwedstrijden plaats. Volop mo gelijkheden derhalve om prijzen te behalen, het geen ook enkele combinaties lukte. Son (springen) d.d. 1 november: Jac Donkers met Gustaaf(klasse B) 5e prijs; Moergestel (dressuur) d.d. 8 november: Dries Roefs met Greg (klasse Ml) le prijs; Geertje Roefs met Grets., (klasse LI) le prijs; Ineke Appeldoorn met Lucky(klasse LI) 2e prijs; Dries Roefs met Horace., (klasse LI) 3e prijs; Princenhage (springen) d.d. 8 november: Jac. Donkers met Gento (klasse L0) 6e prijs. Prijswinnaars, proficiat! Het wedstrijdseizoen wordt vervolgd met enke le dressuur- en springwedstrijden onder andere te Haaren en te Boxtel. Deze week ’n moeder met haar drie doch ters. Wie zijn het? Vorige week zagen we de gebroeders van Dijk in deze rubriek. V.l.n.r. waren dat Kees (Schoolstraat 34), Jo (Zandstraat 20) en Theo (woonachtig in Zegge bij Roosendaal). Het bestuur van de plaatselijke kruisvereniging Moergestel is in de maand oktober gestart met het folderproject kruiswerkcursussen. Er is de laatste jaren een groeiende vraag naar cursussen en/of gespreksgroepen, gericht op gë- zondheidsvragen en -klachten. De kruisvereni ging speelt hierop in en heeft haar cursusaanbod sterk uitgebreid. Zij streeft ernaar zoveel moge lijk mensen attent te maken op dit cursusaanbod. Enerzijds de mensen die mogelijk behoefte heb ben aan een cursus, anderzijds de beroepskrach ten en sleutelfiguren in de plaatselijke gezond heidszorg die hun cliënten kunnen verwijzen naar de kruisvereniging. De folders laten zien wat de kruisvereniging op het gebied van gezondheidsvoorlichting en - opvoeding te bieden heeft. Het geeft de gelegen heid om gebruik te maken van het cursusaanbod. De folders zijn verspreid bij de huisartsen van Delft en Terwindt, de fysiotherapeuten van de Meijdenberg, Wevers en Schimmer, de biblio theek en het kruisgebouw. Voor meer informatie: - Mevrouw van den Meijdenberg, bestuurslid kruisvereniging, tel. 3790. - Afdeling gezondheidsvoorlichting- en opvoe ding van de Regionale Kruisvereniging Midden- Brabant, tel. 013-635530.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5