Het operetteconcert van Thea Vermeulen-Peek .0. Origineel cadeau!!! n I KETELAARS B R I E N Aphrodite 'j Chris van Raak M Ei I Concert en presentatie CD volgende week vrijdag Speciale St. Nicolaasuitzending voor de kinderen! Hij komt... hij komt... die goede Sint 'La Renaissance' TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG 3 Donderdag 19 november 19.00 uur: Vrijdag 20 november 19.00 uur: Herhaling van deze uitzending: zondag 22 november 13.00 uur. Bon Ton Plus Huidverzorgingsinstituut Ag Schoolstraat 5 MoergesteKjg Loop eens vrijblijvend binnen WOENSDAG 18 NOVEMBER 1992 - 17e Jaargang - Nr. 739 Operettemuziek is in Nederland nog altijd erg populair. De vaak romantisch-sentimentele inhoud en de goed in het gehoor liggende mu ziek spreekt veel Nederlanders aan. De veelal gebruikte Duitse taal is daarbij natuurlijk ook van groot belang voor de populariteit. De J.P. van Gemert concertvleugel Tijdens het concert wordt de vleugel bespeelt door Ben Martin Weynand. Deze concertvleugel werd door de bouwer, Joop van Gemert, voor de begeleiding op de CD en het concert welwillend afgestaan. Organisatie Wij als Sint Nicolaas- comité hebben goed nieuws voor alle Moergestelnaren, want de Sint heeft het ons defini tief bevestigd. Met de voorberei dingen in verband met zijn komst zijn wij grotendeels klaar, zodat het grote feest voor onze Moer- gestelse kinderen kan beginnen. Kerkstraat 16, Moergestel 04243-3612 3 L-ZJ l-=7 l^ï l-Z~[ |^i La Renaissance A 16 T. de oranje kaartjes. de groene kaartjes. .de blauwe kaartjes. IO Reconstructie Rootven Stratenloop Komtoer Opening Banencentram Oisterwijk 10 Jaar Oistelvoirtjes Jubileum Koos van Elderen Restauratie molen De natuur op z’n mooist... Moergestel-Kreatief 1992 Bart van de Ven: 60 jaar lid van ’Over Berg en Dal’ Op de koffie bij... Jan Janssen Blaoskapellenfestival Voorafgaand aan de TV-uitzending kunt u vanaf 18.00 uur (alleen via MTV) luisteren naar MTV-radio. ’n Programma dat gemaakt wordt door Comé Schoenmaker en Peter van de Wouw. De kern van het orkest Bon Ton Plus is het sa- lonkwintet Bon Ton. Een enthousiaste formatie bestaande uit vier strijkers en een pianist. Naast hun andere muzikale activiteiten, het spelen in orkest- en ensemble verband van voornamelijk klassieke muziek en lesgeven, leggen zij zich toe op het spelen van salon- en dansmuziek van het begin van deze eeuw. Daarnaast spelen zij ook operette- en lichte operamuziek, waarvoor het ensemble naar believen wordt uitgebreid en ope reert dan onder de naam Bon Ton Plus. Aardig is te vermelden dat bij dit concert (en dus ook op de CD) onze dorpsgenoot Jacco Nefs in het orkest de klarinet voor zijn rekening neemt. Tel. 04243 - 1474 ZJ Bloemsierkunst komt pas echt op gang in het jaar 1969. In dat jaar werd het koor door enige enthousiaste men sen heropgericht. In korte tijd verwierf het koor een goede naam tot ver buiten de regio. De ver eniging vierde haar wedergeboorte met succes volle uitvoeringen van o.a. de opera’s Faust, La Forza del Destino, I Lombardi en Halka. Al in 1979 zong ’La Renaissance’ voor zowel de Nederlandse als de Duitse televisie en ook trad het koor regelmatig op met Het Brabants Orkest en het orkest Opera Forum. Meer recent volgden optredens in de schouwbur gen van Tilburg, Eindhoven, Bergen op Zoom en Oss en werden opnieuw concertreizen georgani seerd naar Duitsland en Luxemburg. In de aantekeningen van ’La Renaissance’ staan de namen van veel bekende gastsolisten, waaron der die van de sopraan Thea Vermeulen-Peek op vallend vermeld staat door de gehele historie van ’La Renaissance’. Dit verklaart ook waarom door de producer van de CD, Ad Vetsteden, gekozen is voor de bege leiding door dit koor. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopijuiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur- advertenties tot en met zondagavond De bouwer is ruim 45 jaar werkzaam in het pia no vak. De in deze jaren opgedane ideeën groei den uit tot het met de hand vervaardigen van de ze concertvleugel. Opvallend is het stalen frame dat Joop van Gemert ontworpen heeft. Door af te wijken van het gebruikelijke gietijzer ontstond er een onderscheid in klankeffect. De concert vleugel is in hoogglans politoer uitgevoerd. Het mechanisch werk is van Renner en het klavier van Langer. U ziet dat een hele organisatie nodig is om van Voor de goede orde geven wij u hierbij de volgen de mededelingen c.q. aanwijzigingen: de intocht van St. Nicolaas is op zaterdag 21 november om 13.30 uur vanaf de molen in de Schoolstraat. De te volgen route is: Molen - Schoolstraat - De Scheerman langs de Molen - Regenbeemdeke - De Dagmaet - Ruym- heuvel - Vooskerbos - Ruymheuvel - De Scheer man - Schoolstraat - Burg. Bardoelstraat - Schout van de Wouwstraat - Korenstraat - Prinses Mar- grietstraat - Rootven - Raadhuisstraat - Gemeen tehuis. Om ongeveer 14.15 uur wordt het Spaanse gezel schap verwacht bij het gemeentehuis voor een verwelkoming door de burgemeester. Hierna zal St. Nicolaas de kinderen toespreken. Na deze officiële ceremonie gaan de Sint en zijn Pieten naar ’Den Boogaard’ alwaar zij dan begin nen met de persoonlijke begroeting van de Moer- gestelse kinderen van 2 tot en met 8 jaar, die dan een verrassing krijgen aangeboden. Door onze collectanten zijn kaartjes afgegeven, het concert van Thea een succes te maken. Een organisatie die niet mogelijk is zonder de stuwen de kracht van iemand, die met hart en ziel ach ter de carrière van de soliste staat. Jan Vermeulen heeft zich werkelijk tot het uiter ste ingezet om van het concert van zijn vrouw een waarlijk grootse gebeurtenis te maken. Met het presenteren van de CD met de bekende Weense operettemelodieën wil hij de zangpresta ties van Thea nogmaals onder de aandacht van een breed publiek brengen. Op 27 november 1992 om 20.15 uur vindt in on ze parochiekerk het concert plaats met aanslui tend de presentatie van de CD in ’Den Boo gaard’. Kaarten a 10.00, welke toegang geven tot bei de evenementen, zijn nog verkrijgbaar bij: Rabobank Moergestel, Groentehal ’Crisje’ en Slijterij Tn den Korenmaaier’. Toch is de operettemuziek halverwege de vorige eeuw in Frankrijk ontstaan met de muziek van Jacques Offenbach. De naam operette betekent ’kleine opera’. Het was de bedoeling van Offen bach om de komische opera nieuw leven in te bla zen. Het publiek vond het echter zeker zo leuk om te horen hoe het Parijse leven op de korrel werd genomen. Deze nieuwe attractie verbreidde zich snel over de hele wereld en zo werd Offenbach ook de grondlegger van de Weense operette. De spot over personen en zaken moest al snel het veld ruimen voor het sentiment. Bij de Weense operettes waren de onderwerpen meer gericht op romantiek, tragiek en komische elementen. De stijl van de operettes is door de jaren heen nauwelijks veranderd, hetgeen duidelijk wordt als men de werken uit de beginperiode van Strauss, Suppé en Millocker vergelijkt met de werken van operettecomponisten uit onze tijd zo als Nico Dostal en Robert Stolz. In Nederland dringt de operette pas door rond het begin van deze eeuw en stond toen nog on der Franse invloed. In de dertiger jaren worden voor korte tijd Duitstalige operettes uitgevoerd, maar pas na de tweede wereldoorlog wordt de Weense operette definitief bij het publiek ge bracht onder andere door het reizend gezelschap Hoofdstadoperette. Nu nog wordt in Nederland door een groot aan tal operettekoren, en ook hier in Moergestel door ’Con Amore’, de operettemuziek levend ge houden. Uiteraard stort zich ook de platenindustrie op de operette en wie herinnert zich niet plaatopnamen van Joseph Smidt, Richard Tauber en Rudolf Schock en de sopranen Anneliese Rothenberger en Elisabeth Swarzkopf. Zij zongen de operette naar een ongekend hoog niveau. En nu dan onze Moergestelse sopraan, die op de CD ’Thea Vermeulen-Peek zingt veelge vraagde fragmenten uit beroemde Weense ope rettes’, een muzikale rondreis maakt door de geschiedenis van de operette. Zij wordt daarbij begeleid door het mannekoor ’La Renaissance’ en het orkest ’Bon Ton Plus’. De geschiedenis van het Tilburgs mannenkoor waarop datum en uur staan aangegeven wanneer uw kinderen worden verwacht bij de Sint. Deze kaartjes dienen zij bij zich te hebben en in te le veren als zij hun verrassing in ontvangst nemen. Houdt u zich wel aan de tijd en kleur!!! De tijden van bezoek zijn als volgt: Zaterdag 21 november om 15.00 uur Zaterdag 21 november om 17.00 uur Zondag 22 november om 13.30 uur Zondag 22 november om 15.30 uurde gele kaartjes. Indien u kinderen heeft van 2 tot en met 8 jaar en in aanmerking komen voor een verrassing, en door ziekte verhinderd zijn, gelieve dit door te geven aan het comité.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1