a.s. 3 3 9 3 3 3 St. Nicolaasactie Middenstand maandag weer van start 1 Raad gaat accoord met begroting 1993 KETELAARS B R I N Aphrodite 1 5] Winkeliers gaan weer met prijzen strooien... 21e Prinsenbal C.V. de Dorstvlegels 5] 5] Raadsvergadering van 29 oktober 1992 TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG Zoals te doen gebruikelijk aan het eind van het jaar gaat ook nu weer de ’Winkelaktie’ van onze Moergestelse winkeliers van start. Vanaf a.s. maandag mag u (bij de deelnemende winkeliers) de vertrouwde loten weer in ontvangst nemen. De prijzen Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 j| Moergestel'Ja Tel. 04243 -1474 Lg |£i Lg Eg UtUy Na een bijna 5 uur durende raadsvergadering, waarin de politieke par tijen konden reageren op antwoorden van het college van burgemeester en wethouders naar aanleiding van de algemene beschouwingen, ging de gemeenteraad accoord met de begroting 1993, echter met dien verstan de dat het CDA zich niet kon vinden in de verhoging van de onroerend goed belasting (3%). Algemeen bestuur Openbare orde en veiligheid Minder invullen Drie trekkingen Verkeersveiligheid, vervoer V olksgezondheid Ruimtelijke ordening, volkshuisvesting Economische zaken Onderwijs Cultuur en recreatie Sociale voorzieningen maatschappelijke dienstverlening PGB en CDA vragen zich af of de vacature bij de Stichting Welzijn Ouderen op -voorhand ge schrapt moet worden. ’Hierdoor ontstaat steeds minder deskundige begeleiding voor een steeds groeiende bevolkingsgroep’, zei de heer Smits. A 16 WOENSDAG 4 NOVEMBER 1992 - 17e Jaargang - Nr. 737 C.V. de Dorstvlegels IO De prijzen worden uitgekeerd in waardebonnen die op hun beurt weer besteed kunnen worden bij de aan de aktie deelnemende winkeliers. Deze deelnemers staan vermeld op de loten. De komende weken houden we u op de hoogte van het verloop en na elke trekking worden de winnaars nog dezelfde week in ’Moergestel- Nieuws’ bekendgemaakt. Noteert u echter alvast de siotavond: maandag 14 december om 20.00 uur in ’Den Boogaard’. MO. Zaterdag 7 november aanstaande organiseert c.v. de Dorstvlegels haar 21e Prinsenbal. Een jaarlijks terugkomend feit, dat elk jaar opnieuw bruist van gezelligheid en sfeer. Tijdens deze avond nemen wij afscheid van on ze prins Comelis den Derde, om om 11 minuter over 11 de nieuwe prins en hofhouding van c.v de Dorstvlegels voor te stellen aan het Moer gestelse publiek. Van harte nodigen wij u uit op deze avond, oir samen met ons het glas te heffen op het komen de karna vals seizoen. Plaats van handeling: Residentie ’t Centrum aanvang 20.30 uur. 3 veld. ’De suggestie van de PGB om een particu lier initiatief in deze te ontwikkelen, zal door het college zeker positief benaderd worden’, aldus Loosveld. Ten aanzien van de gemeentelijke herindeling is er inmiddels overleg geweest met de provincie. Hierbij is door het college van B W nadrukke lijk gesteld dat behoud van zelfstandigheid van de gemeente Moergestel voorop staat. Omstreeks september 1993 zal er meer duidelijk heid zijn omtrent dit onderwerp. Het CDA kwam met een voorstel om een klach tencommissie in het leven te roepen, die een be middelende rol zou moeten spelen tussen ener zijds de burgers en anderzijds de lokale overheid. De SPM staat niet direct afwijzend tegenover dit voorstel maar is wel van mening dat het CDA dan ook met een concreet voorstel zou moeten ko men. Het college is van mening dat, indien er klach ten of bezwaren zijn, er een scala van mogelijk heden is om een en ander kenbaar te maken. Bo vendien zijn de lijnen dermate kort dat de be stuurders steeds aanspreekbaar zijn. Niettemin stelde burgemeester ter Veer dat ini tiatieven c.q. concrete voorstellen worden inge wacht. De PGB kwam met een voorstel om de inspraak van de burger sterk te bevorderen, hetgeen ge hoor vond bij coalitie-partner SPM. Het college wijst inspraak zeker niet af doch is van mening dat een en ander in specifieke regelingen is vast gelegd en dat de burgers hun zegje kunnen doen in commissie- en raadsvergadering. ’Een te ambtelijke benadering’ stelde fraktie- voorzitter Smits van de PGB. De SPM deed de suggestie om procedures en mogelijkheden om trent dit onderwerp in een van de volgende ge- meentekranten uitvoerig te belichten. Alle partijen maken zich zorgen om de toene mende kleine criminaliteit en de bestrijding daar van. Bovendien dient uitbreiding van het aantal hore- ca-bedrijven en met name café’s een halt toe ge roepen te worden. ’Met het aantal café’s zitten we behoorlijk aan de Dit jaar krijgt men loten bij elke besteding van 10,-. Aanmerkelijk hoger dan vorig jaar, zult u zeggen. Wel, dat klopt! Er waren afgelopen jaar echter nogal wat opmerkingen betreffende het in vullen van de bonnen. Was men bijv, overgegaan tot de aanschaf van ’n kostbaar artikel dan zat men vele uren te schrijven. Vandaar dat nu de grens is verlegd, immers, in de prijsfaktor maakt het niets uit: het aantal minder in te leveren bon nen blijft voor iedereen gelijk! De bij aankoop verkregen bonnen moeten (inge vuld weliswaar) worden ingeleverd bij een van de deelnemende winkeliers en vervolgens dingt u mee naar het totaal beschikbare prijzenbedrag van 5.400, In totaal drie trekkingen zullen de 117 winnaars van deze aktie opleveren. De zaterdagen 21 en 28 november vinden de eerste twee trekkingen plaats; de laatste op maandag 7 december. Alle maat’, zei voorzitter ter Veer. Hij deelde de be zorgdheid van de partijen. In dit kader zijn er door diverse instanties in sa menwerking met de gemeente-politie Tilburg lespakketten samengesteld voor gebruik binnen het basisonderwijs. Op korte termijn zullen ook lespakketten beschikbaar komen voor het mid delbaar onderwijs. Bovendien zal op korte termijn een horeca-nota verschijnen. Ook staan alle partijen een grote verkeersveilig heid voor, hetgeen door het college van B W volledig ondersteund wordt. Een aantal projecten zullen hierbij prioriteit krij gen: - Tilburgseweg waarbij tevens de geluidshinder nader wordt bezien; - Oirschotseweg/kruising Oistelvoirtjes, waarbij verkeersremmende maatregelen voorop staan; - Korenstraat, welke z.s.m. aan de orde zal ko men; - T-31 waarbij gedacht wordt aan een rotonde. Besprekingen met de provincie zullen op korte termijn aanvangen ten aanzien van te verkrij gen subsidies. Ook het fietspadenplan zal de aandacht behou den. Hiervoor zijn reeds gelden gereserveerd. De overheid zal hierbij echter nadrukkelijk een bij drage in financiële zin moeten leveren. Ook de provincie oefent druk uit op de rijkso verheid. De SPM vroeg het college nog eens nadrukkelijk stil te staan bij het toenemende probleem van ge parkeerde vrachtauto’s. Burgemeester ter Veer deelde mede dat overlast te allen tijde gemeld kan worden bij politie en/of gemeente. Met name PGB, SPM en CDA breken een lans voor sterke verbetering van het openbaar vervoer en bereikbaarheid van de gemeente. ’Het college is het eens met de opmerkingen ten aanzien van dit onderwerp’, zei wethouder Loos- bonnen die vóór de eerste trekking zijn ingele verd blijven elke ronde meedoen, dus hebt u liefst drie kansen! Alle prijswinnaars worden uit genodigd voor de siotavond die gehouden wordt op maandag 14 december in ’Den Boogaard’. Tijdens deze feestelijke avond worden onder al le aanwezigen drie gratis loterijtjes gehouden om leuke prijzen, beschikbaar gesteld door de deel nemende winkeliers. Het CDA diende een motie in om gereserveerde gelden voor ontwikkelingssamenwerking ook daadwerkelijk voor dit doel te besteden en niet terug te laten vloeien in het potje algemene mid delen. SPM kon zich hierin vinden. Het college nam dit over en voorgesteld werd om op korte termijn overleg te plegen voor welk doel de gelden beschikbaar gesteld moeten worden. In het kader van milieu zal een kleinschalig con- tainerparkje worden ingericht. Op de vraag van SPM’er W. Oerlemans in hoeverre hiervoor sub sidie beschikbaar is, antwoordde wethouder Ger lach dat SMB heeft medegedeeld hiervoor gelden beschikbaar te stellen. Ten aanzien van de gescheiden inzameling GFT- afval zal binnenkort een evaluatie plaatsvinden. Bezien zal worden in hoeverre in de zomermaan den de inzameling van GFT-afval frequenter kan plaatsvinden, waarbij ook gekeken zal worden naar het kostenaspect. Met betrekking tot de hondepoep-problematiek, deelde wethouder Gerlach mede dat het in begin sel een mentaliteitskwestie van de hondenbezit ters is. Het is de gemeente ernst met deze proble matiek. Zo zal de politie gevraagd worden actief te gaan controleren en zal er proefverbaal worden opgesteld bij overtredingen. Tevens zal gebruik van het hondenpoepzakje en -schepje gestimuleerd worden. Het CDA stelde vragen over de locaties Benens en de Bokkenhoek. Wethouder Loosveld deelde mee dat een plaat selijke bank nog steeds interesse heeft in de lo catie Bertens en dat gesprekken gaande zijn met een levensmiddelenbedrijf ten aanzien van de Bokkenhoek. Met betrekking tot de restcapaciteit woningbouw zei de heer Loosveld dat men thans met het hui dige beschikbare contingent nog 2 jaar vooruit kan. Men is inmiddels begonnen met voorbereidende werkzaamheden voor de ontwikkeling van een nieuw bestemmingsplan ’Papenacker II’. Wel probeert het college extra contingent te ver krijgen via het SMB. De SPM ondersteunt het vorig jaar ingezette be leid ten aanzien van de verkoop van woningwet woningen. De PGB breekt een lans voor een nog ruimer be leid ten aanzien van verkoop. Volgens deze par- vervolg op pagina 5 Er zijn onderhandelingen op gang gebracht ten aanzien van de aanleg van een aardgasleiding in het buitengebied. De gemeente zal de voorlich ting naar toekomstige gebruikers voor haar reke ning nemen en tevens coördinerende rol spelen tussen betrokken partijen. Wethouder Gerlach deelde mede dat, afhankelijk van de installatie, de individuele aansluitingen komen te liggen tussen de 3.000,- en 13.000,-. Uitgangspunt is dat 80% van de bewoners moet deelnemen in het project, waarbij de gemeente dan een stimuleringsbijdrage in het project zal steken van 70.000,-. Voorts zei wethouder Gerlach dat er voor bepaal de installaties een premie-regeling aanwezig is, en dat op langere termijn de investering en kosten terugverdiend kunnen worden. Met betrekking tot leges standplaatsvergunnin gen etc. staat het college een kostendekkend plaatje voor. Alle partijen zijn het er over eens dat de gebou welijke herindeling van de scholen geen eenvou dige zaak is, doch verwacht wordt dat hierin ver standige beslissingen genomen worden. Het college van B W is van mening dat hierin zowel ruimtelijke, planologische als financiële voorstellen moeten worden gedaan. Een onder zoek zal zo spoedig mogelijk worden opgestart. Tevens zal de huisvesting van diverse instanties worden meegenomen. Het was reeds bekend dat alle partijen een ver dere privatisering van diverse (sport)complexen voor ogen hebben. Positieve resultaten zijn reeds bereikt met S. V. Roef! en de beide volkstuinve renigingen, doch de privatisering met Audacia is nog niet afgerond. Wethouder Loosveld deelde mede, dat zeer on langs een eindbod is neergelegd bij het bestuur van Audacia dat vervolgens in een ledenvergade ring zal worden besproken. Vooralsnog wordt de hoop uitgesproken dat nog dit jaar een accoord bereikt kan worden. Gelet op de grote behoefte van vele burgers om gebruik te maken van het trimparcours, komt het college tegemoet aan de wens van alle partijen om meer geld beschikbaar te stellen voor de aanpas sing van diverse trimwerktuigen en het in stand houden van het trimparcours. De SPM is nieuwsgierig naar de kunstzinnige ob jecten welke op het Rootven zouden moeten ko men. ’Het klinkt nogal geheimzinnig’ stelde woordvoerder W. Oerlemans. Met name de WD, maar ook de andere partij en ’eisen’ een grondige aanpak van het openbaar groen, zonder de leefbaarheid aan te tasten. Wet houder Gerlach was van mening dat met betrek king tot het onderhoud vanuit het verleden een achterstand is ontstaan, welke zo spoedig moge lijk ongedaan zal worden gemaakt. VVD is voorstander om, waar mogelijk, groen wordt afgestoten, maar ook een relatie wordt na gestreefd met het ecologische groenbeheer. De PGB wil naast de grondige aanpak van het openbaar groen, daarin ook herstel/vernieuwing van speel- en klimtoestellen in de wijken betrek ken. ’Het ontsierend karakter van onkruid op in het oog springende plaatsen in de kom is voor ve len een doorn in het oog’, zei PGB fraktievoor- zitter Smits. Om dit probleem op te lossen ware het beter eerst samenwerking met Oisterwijk te bezien alvorens tot de investering van een machine over te gaan. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro '76. Oisterwijkseweg 43.5066 XC Moergestel. Tel 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12 00 uur: advertenties tot en met zondagavond

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1