Inspiratie en verbeelding ZOEKERTJES Arbeidsvoorziening, Uitzendbureau ’Start’ en Sociale Zaken openen Banencentrum Veldtoertocht Oirschot Welfare Rode Kruis afdeling Oisterwijk KPJ-nieuws Stichting PET Udenhout presenteert... Openbare besluitenlijst van de vergadering van het College van Burgemeester en Wethouders Unieke expositie in ’Den Boogaard’ 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 4 NOVEMBER 1992 PAGINA 11 10 vormgeving en in hun be- Op donderdag 12 november aanstaande wordt er in de Rabobank aan de Burg. Verwielstaat te Oisterwijk, in een stand van 9.00 - 16.00 uur een verkoop gehouden van de, met zoveel zorg door onze deelneemsters gemaakte artikelen! Komt het zien, iets voor Sinterklaas misschien? Het concert is in het gemeentehuis, Sluisstraat 2, Udenhout, op zondag 8 november 1992 om 12.00 uur. Wij heffen geen entree, maar we gaan met de PET rond. In het Banencentrum gaan de drie samenwerken de organisaties aan bedrijven en werkzoekenden een compleet pakket dienstverlening bieden. De krachtenbundeling moet de werkzoekenden het voordeel geven dat zij dicht bij huis zowel de diensten van het arbeidsbureau en het uitzend- werk van Start op één adres kunnen vinden. Bij de derde partner, de afdeling Sociale Zaken, kan men terecht voor het aanvragen van een uitkering in verband met de werkloosheid. Werkgevers kunnen voor bemiddeling op hun vacatures op ditzelfde adres terecht, ook als het uitzendbanen betreft. ZEDEN Verleden week werd weer eens een schennisple ger gesignaleerd nabij het viaduct aan de Tilburg- seweg. Het is ons bekend dat het daar geregeld te doen is. Wij kunnen het ons heel goed voor stellen, dat het erg vervelend is als je met zo ie mand wordt geconfronteerd. Telkens blijkt ook weer dat het erg moeilijk is om zo iemand op he terdaad te betrappen. Wij begrijpen ook, dat je als meisje of vrouw alleen, na zo’n confrontatie niet eens rustig rond gaat kijken of je een auto ziet, waarvan het kenteken dan genoteerd zou kunnen worden. Ben je met meerderen, is het het proberen natuurlijk wel waard in de buurt eens te kijken of je het vervoermiddel van de man kunt ontdekken. Als dan het kenteken genoteerd wordt, is hij vermoedelijk wel te achterhalen! Het Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorzie ning (RBA) besloot al in 1991 tot spreiding van zijn diensten in de regio Midden-Brabant door middel van nieuwe vestigingen. Dit voornemen sloot en sluit goed aan bij de samenwerkingsge- Het is weer zover, da auto-oriëntatietocht van KPJ Moergestel. Deze zal plaatsvinden op zon dag 8 november aanstaande. Het vertrek is bij de Boerenbond te Moergestel tussen 13.00 en 13.30 uur. Het is weer een zeer mooie tocht van circa 60 kilometer. Er zijn zoals gewoonlijk weer leu ke prijzen te verdienen. Deze activiteit is voor zo wel KPJ, NCB, AJK en KVO-leden bedoeld. Het najaarsuitstapje voor de leden is dit jaar op 14 november aanstaande. Op de najaarsvergade ring van 23 oktober jongstleden zijn er enkele suggesties gedaan. Het bestuur is er echter nog niet in geslaagd om een besluit te nemen over de bestemming van het uitstapje. Het Belgisch klarinettenkwartet onder leiding van de heer Marcel Hanssens. Overige musikan- ten zijn Jacques d’Hondt, Albert Roland en Ge orge de Kerpel. Zij spelen werken van onder andere Handel, Scarlattie, Cezar Frauck en Farkas. Het arbeidsbureau, uitzendbureau Start en de afdeling Sociale Zaken van de gemeen ten Berkel-Enschot, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout delen vanaf 26 oktober 1992 de voordeur van het pand aan De Lind 63 in Oisterwijk. Hiermee is de vestiging van het tweede Banencentrum in Midden-Brabant een feit. Het eerste werd een week geleden in Gilze en Rijen geopend. dachten met het uitzendbureau Start en de één- loket-gedachte die in het kader van de Sociale Vernieuwing enkele jaren terug werd geïntrodu ceerd. Daarbij werd vooral het werk van de So ciale Dienst verruimd met de arbeidstoelei- dingstaak, d.w.z. de Sociale Dienst wil meer na druk leggen op de begeleiding van werklozen naar een baan. Het is duidelijk dat deze samen werking hiervoor een optimale gelegenheid biedt. Het RBA en Start zijn van plan om in 1993 en 1994 nog meer vestigingen in de regio te openen. Daarbij zal zeker gebruik worden gemaakt van de ervaring in Oisterwijk en Gilze en Rijen. Banencentrum Oisterwijk Openingstijden: 8.30 - 17.30 uur De Lind 63, 5061 HV Oisterwijk, Tel. 04242 - 93100, Fax 04242 - 88453. Vestigingsmanager is P. Narraina. In de vergadering van het College van Burge meester en Wethouders van 20 oktober 1992 zijn onder andere de volgende besluiten genomen: Verleende bouwvergunningen Bouwvergunningen worden verleend voor: - de verbouw van de berging tot garage/berging aan De Lathouwer 17; - de bouw van een machineloods/kalverstal aan de Heuvelstraat 23; - het plaatsen van een hobbykastje aan de Krij- testraat 36; - de bouw van een mestopslagsilo aan de Heu velstraat 11; - de bouw van een garage/berging aan de In dustrieweg 3. Algemeen plaatselijke verordening/ bijzondere wetten Muziekvergunning wordt verleend aan Van Dijk Organisatiebureau/Evenementen in sa menwerking van De Drumfanare tijdens de na- jaarsmarkt op 15 november 1992 op het St. Jansplein; - Collectevergunning wordt verleend aan de Ne derlandse Kankerbestrijding voor de periode 28 augustus tot en met 4 september 1993; - een verzoek tot het houden van een kledingin- zameling in het jaar 1992 en 1994 wordt afge wezen. Diversen Vrijstelling wordt verleend voor een aan-huis- gebonden beroep aan C.J.M. Beerens, Water- hoefstraat 1; het betreft hier een hondenkennel in de voormalige varkensstal; - besloten wordt de raad voor te stellen tot ge deeltelijke intrekking van zijn besluit d.d 23-07-1992 inzake vemaming gedeelte van de Hild in ’De Konijnsaerde:’ - het verslag van de vergadering monumenten commissie d.d. 6 oktober 1992 wordt voor ken nisgeving aangenomen; - ingestemd wordt met de concept-overeenkomst inzake samenwerking met Arbeidsvoorziening in Banencentrum te Oisterwijk. de Volkswagen Golf, even daarvoor gestolen te hebben in Tilburg. De jongste, diegene die dus nog niet in het bezit van een rijbewijs kon zijn, was de bestuurder geweest. Beiden werden in verband met de door hen opgelopen verwondin gen naar het ziekenhuis vervoerd. De auto werd totaal vernield. Ardi’s karakterpoppen en keramiek hebben reeds op talloze groeps- en solo-exposities gestaan in het gehele land. Vermeldenswaard is dat een Op zondag 8 november aanstaande organiseert R&TC ’de Pedaleur’ uit Oirschot haar jaarlijk se veldtoertocht. Deze tak van de wielersport heeft de laatste jaren enorm aan populariteit ge wonnen. Vooral degene die in het bezit zijn van een ATB nemen aan deze tochten deel. Op de zondagmorgen in de winter worden deze tochten veelal georganiseerd. De tocht in Oirschot voert over een afstand van 35 kilometer en gaat veelal over goed berijdbare bospaden in de prachtige omgeving Oirschot. U kunt voor deze tocht in schrijven in het hockeypaviljoen van Oirschot wat gelegen is op sportpark Moorland. U kunt inschrijven van 9.00 tot 10.00 uur. Halverwege de tocht is een rustpauze ingelast, en de tocht is in zijn geheel uitgepijld. Ren en Toerclub de Pedaleur GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235. Openingstijden: 9.00-12.30 uur en na tel. afspraak. SPREEKUREN COLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak. Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur; hoofdingang aan de Raadhuisstraat. AVONDSPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: Elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur; ingang aan de Kloosterlaan. KLEIN CHEMISCH AFVAL: Kunt u wekelijks inleveren aan het adres Klooster- dreef 2 op maandag van 10.30-11.30 uur. GROF HUISVUIL: Wordt elke eerste maandag van de maand opge haald na melding op het gemeentehuis, tel. 1235; sluitingsopgave laatste vrijdag v/d maand 16.00 uur. WEEKMARKT: Elke vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur. STORINGEN: Aan riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. (na controle eigen apparatuur) kunt u melden: - tijdens kantooruren: 04243-1235 - na kantooruren: 04243-1244 Op 6, 7 en 8 november wordt in de Bosch- en Looierszaal van ’Den Boogaard’ een unie ke expositie gehouden. Uniek in deze zin: de vijf exposanten zijn allen van dezelfde fa- alléén geplaatst bij kontante betaling! Bierliefhebbers opgelet: bier van de maand no vember. Hertog Jan Dubbel. Natuurlijk van het vat Herberg 'De Veerkes’ Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z'n nèt iets betere service! Vakbekwame schilder kan nog binnen- en bui tenwerk gebruiken. Tel. 013-440571 (na 18.00 uur 422427). Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: De Klusjesman’, Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Uw tweewielerreparaties gratis opgehaald en thuisgebracht. Bel: SchepensTweewielers, Kerk straat 21Oisterwijk, tel. 04242-17326. Op zaterdagmorgen om 05.00 uur ging een auto uit de bocht op de Oirschotseweg. De auto tol de door twee voortuinen en kwam uiteindelijk tot stilstand tegen de gevel van woningen aldaar. De jongens van 17 en 19 jaar bleken de auto, een ro eit fotografie zal laten zien. van haar karakterpoppen zich bevindt in de ver zameling die Prinses Juliana heeft aangelegd. Herman van Elsdingen, in zijn beroep altijd met mensen bezig en met het dieper verstaan van de mens, legde zich in zijn hobby toe op kleurenfo tografie. Ook hier had uiteraard de mens zijn belangstel ling. In portret- en figuurfotografie bood naast de enscenering geduldig dokawerk de kans om het eigene van de persoon te treffen door het gebruik van volkomen naturelkleuren of door met Echt en kleur lichtelijk te manipuleren. In landschap en cultuinïotografie zocht hij even eens altijd de aanwezigheid van of minstens de aanraking door de mens. Loutere structuurfo- to’s, zoals de roestvlek op het olievat, kon hij van anderen wel bewonderen, maar hij kwam er niet toe ze zelf te maken; het was hem te levenloos, te statisch, het sop van technisch kunnen achtte hij deze kool niet waard. Maar de trein, die het station nadert op een verhoogd spoor en de zee- surfers vlak na zonsopgang hielden hem uren in hun greep. Als een jager op safari was hij bij folkloristiesche evenementen, als een meditatief beschouwer bij het menselijk gelaat. Zwager Frans Bardie, oud-Bosschenaar, thans woonachtig in Breda, toont een twaalftal olieverf schilderijen. In 1981, enkele jaren voor zijn VUT-leeftijd begon hij uit liefhebberij met schil deren van voornamelijk stillevens. Deze liefheb berij werd stilaan een met verve beoefende hob by, waarbij hij in de leer ging bij de Academie le- onardo da Vinei in Spijkenisse. Zijn aandachts gebied is gevarieerd, maar vooral landschappen, al of niet met menselijke stoffering, hebben zijn voorkeur. Daarnaast schildert hij ook stillevens, dieren en allegorische taferelen. Hij doet dit met een oneindig geduld en een grote nauwkeurig heid. Opvallend zijn de fijne penseelvoering en de zorgvuldige keuze van de bijpassende lijsten. Frans Bardie deed reeds enkele malen mee met een groepsexpositie in de Jaarbeurs te Utrecht, waarbij hij tweemaal hoog in de waardering viel. Door zijn deelname aan de exposities van Foto groep Moergestel en van Moergestel Kreatief, zijn de foto’s die Ton van Elsdingen maakt, in Moergestel inmiddels ruimschoots bekend. Op deze familie-expositie mogen zij echter geenszins ontbreken. Fotograferen doet hij al heel wat jaren, eerst in zwart-wit en dia, de laatste jaren voornamelijk in kleur. Zijn aandachtsgebied was vroeger divers en liep daarna over portret- en modelfotografie naar tegenwoordig hoofdzakelijk structuurfoto’s: weergave van vaak kleine detalis in een onver moede, dikwijls abstracte vormgeving. Zo weet hij van, laten we maar zeggen ’grote rotzooi’ als schroot, aansprekende abstracten te maken die in vormschoonheid en kleur laten zien, dat ook het kleine en op het eerste oog onooglijke en romme lige, aspecten heeft van waarde en schoonheid. Een belevenis om dit te ontdekken, niet alleen in de dode materie, maar ook in de levende werke lijkheid, plant, dier en mens, om ons heen. Ook Ton heeft deelgenomen aan een groot aantal groepsexposities op verschillende plaatsen in ons land. De expositie ’Inspiratie en verbeelding’ zal worden gehouden op vrijdag 6 november (19-22 uur) en op zaterdag en zondag 7 en 8 november (10-17 uur) in de nieuwe Bosch- en Looierszaal van ’Den Boogaard’. U bent hiervoor van harte uitgenodigd. Exposanten: Babs van Elsdingen (1984) Keramische objekten, mandala’s; Ardi van Elsdingen-van de Ven (Haaren) Beel dende keramiek, karakterpoppen; Herman van Elsdingen (Beverwijk) Kleurenfo tografie; Frans Bardie (Breda) Olieverfschilderijen; Ton van Elsdingen (Moergestel) Kleurenfoto grafie. milie: broers, zus, zwager en schoonzus. Het is de familie Van Elsdingen, die hier ke ramiek, olieverfschilderijen, tekeningen, karakterpoppen Het idee voor deze expositie is geboren uit het verlangen een hommage te brengen aan de veel te vroeg, in oktober 1984, overleden oudste zus Babs. Bij leven had zij zich, voornamelijk auto didact, in korte tijd weten op te werken tot de top van de Nederlandse keramische kunstenaars. Zij maakte met een fijn maatgevoel keramische krea- ties met een zeer persoonlijk stempel. Wars van verbeelding - de dubbelzinnigheid in de naam van deze expositie logenstraffend - wist zij haar inspiraties op een originele wijze te verbeelden. Haar in enkele decennia vervaardigde en op tal loze exposities in binnen- en buitenland vertoond werk heeft zijn weg gevonden naar vele particu liere verzamelingen, musea en openbare gebou wen. Het op deze expositie getoonde werk is een fractie van haar oeuvre; het is familiebezit en niet te koop. Naast haar keramische werk worden van haar nog enkele tekeningen (zogenaamde mandala’s) getoond. Bovendien ligt er een klein bundeltje met poëzie van haar hand, waaruit enkele gedich ten, gecalligrafeerd door haar broer Ton, even eens worden vertoond. Had Babs van haar hobby - zij het op wat latere leeftijd - haar werk gemaakt, voor de overige ex- posanten/familieleden betreft het nog steeds een meer of minder intensief bedreven hobby. Daar is dan op de eerste plaats schoonzus Ardi van Elsdingen-van de Ven uit Haaren, die de ke ramische traditie voortzet en enthousiast beelden de keramiek vervaardigt met een vaak inspireren de humor. Haar kreatieve vaardigheden kwamen het eerst tot uiting in het maken van karakterpoppen, ge heel vervaardigd uit textiel. Op de expositie zal van deze kreatieve bezigheid een in Brabant on dertussen bekende verbeelding te zien zijn van ’rijke Roomse leven’: een buitengewoon geestig weergegeven vormgeving van de clerus en gelo vigen in een Brabantse kerk uit de jaren vijftig. Van de textiele vormgeving is zij een aantal jaren geleden overgestapt op de vormgeveing in klei. Door middel van dit op zich koude materiaal kan zij haar fantasie tot leven brengen. Geholpen door haar scherp waarnemingsvermogen, ont staan onder haar handen voornamelijk gestileerde mens- en dierfiguren, die heel treffend overbren gen wat zij wil zeggen. Alle beeldjes spreken een duidelijke taal: in vormgeving en in hun be naming.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 11