eschouwingen 48 VERVOLG Antwoord van het College van Burgemeester en wethouders op de Algemene Beschouwingen in het kader van de begroting 1993 Hoofdfunctie 7: Volksgezondheid Hoofdfunctie 8: Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Ouderenzorg Openbaar groen Sociale voorzieningen Asielzoekers Ontwikkelings- samenwerking Hondepoep-problematiek In de APV is een bepaling opgeno men waarin geregeld is op welke plaatsen in de gemeente honden mo gen worden uitgelaten. Dit zijn tevens de plaatsen waar honden hun uit werpselen mogen deponeren. Over treding van deze regel, waarbij het tot de taak van de politie behoort om hierop toe te zien, kan worden bestraft. Het college erkent het pro bleem overigens ook als een pro bleem, waar wellicht een goede voor lichting evenzeer kan bijdragen tot een vermindering van de overlast. Wij zijn dan ook voornemens hieraan meer aandacht te schenken in de vorm van publikaties. Tevens zal het college nader onderzoeken of het te gen een geringe vergoeding beschik- Containerparkje Bodemonderzoek Milieunota Werkgelegenheids projecten binnen het ambtelijk apparaat Ruimtelijke Ordening Rioleringen Ontwikkeling Papenacker II Iet ilg- de Hoofdfunctie 6: Sociale voorzieningen en maatschappelijke dienstverlening Invulling nieuwbouwlocaties Woningbedrijf Afvalverwijdering Woningbouw 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 PAGINA 9 Er is regionaal een bestuurlijke werk groep ingesteld die zich buigt over de ontstane vacature bij de Stichting Welzijn Ouderen. Daarnaast gaat een ambtelijke werkgroep de inkomenso- nafhankelijke bijdrage voor warme maaltijden nader bekijken. De adviezen casu quo voorstellen van de beide werkgroepen worden vóór 1 januari 1993 verwacht. Begin 1993 zullen wij u hierover een voorstel doen. In de loop van 1992 is in Moergestel met alle op het terrein van de oude renzorg werkzame instellingen een overleg gestart. Het doel is het struc tureren en afstemmen van zorg en activiteiten voor ouderen. Voor ouderen en gehandicapten is reizen met openbaar vervoer vaak moeilijk. Dit is door de portefeuille houders ouderenzorg onderkend. Er is onderzocht of in het werkgebied van de Stichting Welzijn Ouderen een project voor van deur-tot-deur- vervoer kan worden opgezet. Dit is helaas niet gelukt. Thans worden an dere mogelijkheden onderzocht. Voorts wordt per 1 januari 1994 de Wet Voorzieningen Gehandicapten ingevoerd. Op grond van deze wet kan de gemeente naast of in plaats van tegemoetkoningen voor leef kilo meters zelf vervoersprojecten opzet ten. Bij de voorbereidingen voor en de uitvoering van de Wet Voorzienin gen Gehandicapten komt vervoer voor ouderen en gehandicapten automatisch weer in beeld. De gemeentelijke groennota is op on derdelen verouderd. De aanpassin gen zullen eind 1992 zijn gereali seerd. Het afstoten van niet-functio- neel groen maakt onderdeel uit van de aanpassingen. Tevens is in uitvoering het opstellen van een ecologisch groenbeheerplan voor de kom van de gemeente. Dit plan, dat voor 90% gesubsidieerd wordt door de provincie, dient eind december van dit jaar beschikbaar te zijn. Pas dan bestaat zekerheid om trent de benodigde menskracht die voor een adequaat onderhoud nodig is. Vooruitlopend daarop heeft het college in de begroting al rekening gehouden met de aanschaf van een borstelmachine om op milieuvriende lijke wijze onkruid te kunnen bestrij den. De kosten van onderhoud van het trimparcours met als doel de instand houding ervan worden geraamd op f 2.500,- per jaar. Het college stemt in met een overeenkomstige aanpas sing van de begroting ten behoeve van de instandhouding van de trim baan. De infrastroom op de arbeidsmarkt van schoolverlaters, werklozen en herintredende vrouwen baart ons zor gen. Samen met omliggende ge meenten wordt steeds weer naar nieuwe wegen gezocht om zoveel mogelijk personen aan een passende baan te helpen. In het kader van de sociale vernieuwing is dit jaar samen werking met het Regionaal Bestuur Arbeidsvoorziening tot stand geko men. Dit heeft er in geresulteerd dat 4 november 1992 in Oisterwijk het Banecentrum wordt geopend. Hierin worden ondergebracht het arbeids bureau, uitzendbureau Start, bureau Meerwerk en de sociale diensten (voor het aanvragen van werkloos heidsuitkeringen). Het Banencentrum is een experiment voor een jaar en het uitgangspunt is de één-loket- gedachte. Na de evaluatie wordt over het vervolg besloten. Wij zijn er van overtuigd dat met het Banencentrum een goed geïntegreerde service wordt verleend. Vanuit onze gemeen te zal een medewerkster van het bu reau sociale zaken en welzijn enkele dagdelen per maand vanuit Oister wijk Moergestelse werklozen bedie nen. De bijdrage voor de huisvesting van de sociale dienst-medewerkers wordt betaald uit de post werkgele genheid 1992. werking toegezegd. Het overleg met het ministerie van WVC heeft ertoe geleid dat voor de tweede woning een Joegoslavisch gezin met de sta tus van asielzoeker zal worden voor gedragen. Naar verwachting kan in december 1992 deze woning worden ingericht. Eind september hebben wij besloten voor de opvang van vluchtelingen uit het voormalige Joegoslavië een wo ning beschikbaar te stellen. De op vang moet plaatsvinden in het kader van de ROA. De Werkgroep Vluchte lingenwerk Moergestel heeft mede- De niet-bestede gelden voor ontwik kelingssamenwerking voor 1992 vloeien terug naar de algemene mid delen. Wij realiseren ons, dat wij hier mee afwijken van eerder gedane toe zeggingen. Zoals wij al hebben aangekondigd zullen wij in 1993 een notitie ontwikke lingssamenwerking opstellen. Voor 1993 is al een bedrag van f 6.000,- gereserveerd voor dit doel. Wij gaan ervan uit dat uit deze notitie zal blijken of de beschikbare midde len al dan niet toereikend zijn. Bij on voldoende middelen zal onzerzijds het benodigde aanvullende krediet worden gevraagd. Naar onze mening wordt hiermede het juiste financiële evenwicht bereikt. In de investeringsplanning is een be drag opgenomen van f 50.000,- voor de aanleg van een containerparkje. Thans wordt overleg gevoerd met de Stichting Regionale Kringloopbedrij- ven om te komen tot deelname van Moergestel aan het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Binnen dit kader is ruimte voor de aanleg van een milieustraat in de vorm van een containerparkje. Naar verwachting zullen wij de raad hierover de eerste helft van 1993 na dere voorstellen doen. Door het college zijn bekende oude stortplaatsen bij de provincie aange meld om geplaatst te worden op het programma bodemsanering. Door de provincie is aan deze lokaties geen prioriteit toegekend. Ofschoon ook opgenomen in de vierde fase mi lieubeleidsplan, taakstellend uitvoe- ringsprogramma, is door de raad ook hier geen prioriteit toegekend. Indien daartoe aanleiding bestaat, zal het college hierop gepast reageren door het laten uitvoeren van indicatieve bo demonderzoeken. Zulks is bijvoor beeld het geval geweest bij de zink- slak- verontreiniging bij enkele land- bouwwegen. Het beleid van het col lege is erop gericht, dat in beginsel wordt aangedrongen op vrijwillige sa nering van verontreinigde lokaties. Dit in Overeenstemming met het rijksbe leid ter zake. Wat betreft de milieunota zal einde 1992 een integrale evaluatie- rappor tage worden opgesteld, welke via de commissie Openbare Werken, Na tuur en Milieu aan de raad zal worden aangeboden. Voorts melden wij dat in 1992 in on ze organisatie twee medewerkers werkzaam zijn (geweest) op een werkgelegenheidsproject. Daarnaast is een werkloze in het kader van de Jeugdwerkgarantiewet werkzaam op het bureau sociale zaken en welzijn. Nog dit najaar zal een aanvang wor den gemaakt met het opstellen van de zogenaamde paraplunota. In de ze nota wordt in samenspraak met de Reuseldalgemeenten de ontwikkeling van het buitengebied aangegeven. De doorlooptijd van deze werkzaam heden is ingeschat op ongeveer één jaar. Daaraanvolgend, dus in het na jaar van 1993, zal worden begonnen met de ontwikkeling van een nieuw bestemmingsplan 'buitengebied’, dat in grote lijnen de paraplunota zal vol-’ gen. Op de investeringsplanning is voor 1993 een bedrag opgenomen van f 50.000,- ter dekking van de kosten voor het opstellen van een riolerings- beheerplan. Mede afhankelijk van de uitkomsten van dit plan zal een aan tal maatregelen in uitvoering geno men moeten worden ter verminde ring van de uitstoot van rioolwater op het oppervlaktewater. De totale kosten van deze maatregelen, inclu sief het op te stellen beheersplan zijn geraamd op f 1.000.000,-. In eerste aanleg is dit bedrag naar huidige re geling voor 50% subsidiabel, waar door een eigen bijdrage resteert van naar verwachting f 500.000,-. Op het investeringsschema is derhalve voor 1994 een bedrag opgenomen van f 450.000,- voor uitvoering van de maatregelen en wellicht nog als res- tant-dekking voor te maken voorbe- reidingskosten. Het college is voornemens om via de commissie Openbare Werken, Na tuur en Milieu de raad in de vergade ring van 26 november 1992 voor te stellen een krediet beschikbaar te stellen voor het opstellen van voor- noemd rioleringsbeheerplan baar stellen van materiaal in vorm van zakjes, schepjes, en dergelijke tot de mogelijkheden behoort. Met betrekking tot nieuwe woning bouwlocaties is het ingestelde onder zoek naar de nog aanwezige restca- paciteit inmiddels afgesloten. Gelet op de nog aanwezige beperkte rest- capaciteit is tevens begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor de ontwikkeling van een nieuw bestemmingsplan, te weten 'Papen acker II’. in mg ing lui- fan en >en ing ja- ac- ge- nd- on- oe- len eb- i in Dikt ou- ien ent mg an- ier- het jur >ns ver no no- uit- >rm ea- sa- >6S ig. /en cht □u- Je- d is de- ng- lari Wat betreft de in sanering zijnde loca tie aan de Raadhuisstraat is het colle ge van mening, dat iedere stede- bouwkundig verantwoorde invulling in principe welkom is. Daarbij wordt uiteraard gekeken naar de stads- en dorpsvernieuwingsaspecten. Met be trekking tot de locatie 'De Bokken hoek’ kan het college mededelen, dat thans zowel bestuurlijk als ambtelijk besprekingen worden gevoerd met als uitgangspunt een mogelijke Unigro-vestiging (Spar) ter plaatse. Door de Nationale Woningraad is on langs een onderzoek ingesteld naar de onderhoudstoestand van ge meentelijke woningwetwoningen. Uit dit onderzoek blijkt in welke mate en welke complexen onderhoudswerk zaamheden casu quo woningverbe teringen moeten worden uitgevoerd. Wij zijn voornemens hiertoe, in over leg met uw raad en de commissies maar natuurlijk ook in samenspraak met de betrokken huurders, een plan van aanpak op te stellen hetgeen moet leiden tot uitvoering van deze werkzaamheden in 1993. Naast de technische inventarisatie is tevens een onderzoek ingesteld naar de fianciële spankracht van het ge meentelijke woningbedrijf. Hierbij is vastgesteld dat de financiële positie van het Woningbedrijf nu en op de langere termijn, rekening hou dend met realisering van de aanbe volen onderhoud- en verbeterings- werkzaamheden, goed te noemen is. Het betreffende onderzoeksrapport zal bertokken worden bij het voorstel len tot uitvoering van onderhoud en verbetering. Zoals bekend zijn wij voornemens om in lijn met het rijksbeleid de mogelijk heden tot privatisering verder te on derzoeken. in de voorstellen die hier over gedaan worden, zal nadrukkelijk worden ingegaan op de vraag hoe De gescheiden inzameling van GFT- afval is per 1 oktober 1991 van start gegaan en derhalve 1 jaar in uitvoe ring. Wij achten thans het evaluatie moment aangebroken en verwachten begin 1993 de resultaten daarvan be schikbaar te hebben. Daarbij zal zo wel naar het kostenaspect als naar de inzamelstructuur en -frequentie wor den gekeken. ver eer ec- )Ot- ■en :ia- :ra- toe en- ge- Als gevolg van het provinciale verste- delijkingsbeleid heeft Moergestel te maken met een bijzonder krap beme ten contingent. Het college is zich hiervan terdege bewust en stelt het nodige in het werk om via provincie en SMB extra contingent te verkrij gen. Ook als gevolg van de benodigde huisvesting voor asielzoekers komt het toegekende contingent extra on der druk te staan. Door zowel de rijks- en provinciale overheid als het Sa menwerkingsverband Midden- Brabant (SMB) wordt thans een oplossing voor dit probleem gezocht. De mogelijkheid tot het toekennen van extra woningen worden nader onderzocht.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 9