Wim illems Allerzielen Allerheiligen ’t 11 en 2 november Op zun Gèssels 14 Openbare veiling Kindertelefoon gaat de uitdaging aan! J.S. We kunnen trouwens weer foto’s gebruiken voor deze rubriek. We hebben er nog enkele liggen en dan zijn we er doorheen... Als u ze brengt kunt u meteen afspre ken wanneer u ze (enkele dagen later) weer op kunt halen. Openingstijden: Activiteiten in bezoekerscentrum Oisterwijk Exposities op zolder Educcatieve tentoonstellingen Andere activiteiten Uniek concert in gemeentehuis Goirle Expositie in het Oude Kerkje 1H 2 voor 2 voor 1 Maak het graf mooi met: graftoefjes, potchrysanten, plantenbakjes, heiplanten, witte steentjes enz. Ook hebben wij zijden stukjes voor het graf. Uit eigen kwekerij: 1e kwaliteit CYCLAMEN Q75 per stuk 5.95 2 voor ^7 CHRYSANTEN E00 per bos 3.00 2 voor ^7 VIOLEN 075 per kist 20 stuks ^7 Hebt u iets aan te bieden? Zoekt u zelf iets? OKE-concerten in de Kunstkring Oisterwijk 40 Vrouwen 60 Een gratis 06-nummer voor kinde ren bij de Kindertelefoon! h h fh H U- ht t4 PAGINA 5 is het centrum gesloten. De toegang is gratis. xlftrAafue Mari] IJsseldijk-Wagemans 4 LOK-bestuur) Het Bezoekerscentrum is geopend van dinsdag t/m zondag van 10.00- 17.00 uur. Op maandag ofociM QAnvrnQaff SCHOOLSTRAAT 31a 5066 EC MOERGESTEL TEL: 104243) 1442 st s- Zoals vurig jaar gaan we ook dit jaar verder met programmeren van ’bands’. :n et - 8 november t/m 18 december: Naaldwerken van Vera Verbeek - 20 december t/m 29 januari: Natuurfoto’s van Cisca Lepelaars - 31 januari t/m 12 maart: Schilderijen met ge mengde technieken (o.a. kralen, glas, bedrukt papier) van Rita van der Laan. - 16 november t/m 31 januari: Tentoonstelling over overwintering van de dieren in het bos - 3 februari t/m 4 april: Tentoonstelling getiteld: ’Ruiken en proeven’. - 7 november, zaterdag om 14.00 uur: Bodem- zoektocht voor kinderen van 8 tot 14 jaar. Re serveren gewenst. - 29 november, zondag: Poppentheater ,’t Groene Land’ met het spel: ’Op zoek naar de Gouden Vogel’. Na afloop is er een boswande- HUIDVERZORGINGSSPECIALISTE o.a. gespecialiseerd in: acneMittekens eczeem/psoriasis overbeharing pigmentvlekken couperose Aan de hand van een huiddiagnose meng ik voor u een persoonlijke creme, reiniging, masker e.d. Dit alles op basis van 100% zuivere natuurproducten, zonder toevoegingen. Bel even: 04243-26 88 Krijtenbogtstraat 2b, 5066 BJ Moergestel Op zondag 1 november a.s. wordt om 12.30 uur een concert gegeven in het gemeentehuis van Goirle. Uitgevoerd wordt o.a. het ’Stabat Mater’ van Pergolesi. Optredenden zijn het gemengd koor Canto Con Fuoco en het regionaal strijkor kest van de muziekscholen Goirle, Hilvarenbeek, Tilburg en Oisterwijk. Koffie is er v.a. 12.00 uur; het concert begint om 12.30 uur en de toe gang is gratis. In het weekend van 31 oktober en 1 november exposeert de Valkenswaardse kunstschilder An- toon Baeten zijn werken in het Oude Kerkje te Middelbeers. Landschappen, bloemen en stille vens zijn de belangrijkste motieven voor de schil der. Het kerkje is op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt 1,- en voor kinderen 50 cent. Wie dacht dat de Moergestelse heemkundegroep in een vroegtijdige winterslaap was ingedut hoeft zich niet langer zorgen te maken. Het periodiek van de groep, heeft weer een nieuw nummer met veel wetenswaardigheden over het Moergestels verleden. Zo heeft Noud Vriens een interessant en smake lijk artikel geschreven over de legendarische Driek Bosch die eind vorige eeuw al handel dreef met oosteuropese landen als Polen en Rusland, en wel in ’hitten’. Met de trein kwamen deze nog halfwilde paardjes op het station in Oisterwijk aan en werden vandaar naar de gement in Moer gestel vervoerd, waar ze op maat werden afge richt voor de straathandel van melk- en groente boer. Driek liet zich op zijn handelsexpedities vergezellen door een zekere Lentink. Over deze man wordt verder niets verteld, maar het ligt voor de hand dat dit heerschap wel als een soort tolk voor Driek zal hebben gefungeerd. Koos van Elderen zet zijn speurtocht in de ge schiedenis van het Moergestelse onderwijs voort. Deze keer is het met name de periode van de 19e eeuw met markante figuren als meester van Roes- sel en meester van Gooi. Het was in die tijd nog veel behelpen geblazen met de opleiding van onze jeugd. Verder in dit nummer weer een dialect-uitspraak, waarvan de oorspong en achtergronden worden belicht. Het boekje ligt voor 2,50 op de lezers te wach ten bij Pryma Denissen en Drogisterij Kemps- Welvaarts. De achtergrond op deze foto herkent u vast en zeker... (de vroegere smederij van Jan van Gooi aan de Kerkstraat) maar wie zijn de twee kinderen op de voorgrond? De gebroeders van de Wouw van vorige week leverde niet zoveel moeilijkheden op. Het was echter wel 'n prachtige foto. Van links naar rechts waren het Jac (Berkel-En- schot), Jan (reeds overleden), Kees (Moer gestel), Bart (Goirle) en Gerrit (Moergestel, Ome Gijs): zonen van Martinus van de Wouw. Enige maanden geleden kwam de Uitdaging via ID-TV, met het voorstel een programma over de Kindertelefoon te maken. De uitdaging was: ’het maken van een kalender’. In dit programma doet de PTT-Telecom een aanbod tot sponsoring: Zij betalen alle aansluitings- en aboneekosten en de helft van de gesprekskosten van 06, voor 2 jaar met een uitloop van nog een jaar. Voor de Kindertelefoon ontstond toen de uitda ging om ook de rest van de gesprekskosten gefi- nancieerd te krijgen. Dit is ons voor het eerste jaar gelukt. WVC subsidieert 60.000 gulden, het Nationaal Activiteitenfonds ook 60.000 en fonds Kinderpostzegels 21.000 voor de extra kosten van een kort 06-nummer voor de eerste drie jaren. De manier waarop het 06-nummer is verkregen, is een indicatie van sympathie en goodwill, die de Kindertelefoon heeft in brede lagen van de maat schappij. De Kindertelefoon is daarover zeer enthousiast! Kontaktpersonen voor meer informatie zijn: Nic Drion (voorzitter LOK-bestuur) tot 10 ok tober 010-465439; Ina Bogers (secretaris 05921-44041; Will Kranenburg (penningmeester LOK- bestuur) 070-3275668; Hugo Koeman (kontaktpersoon LOK-ID TV) Kindertelefoon Alkmaar 072-155774. Kinder- en Jongerentelefoon Tilburg: Ilja van den Hoek 013-351595 (Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk, Tilburg). ling, waarbij het Land van de Gouden Vogel wordt schoongemaakt. Tijd: 11.00 uur, kosten 5,- p.p. voor niet-leden; leden 4,- p.p. Leeftijd: 4 t/m 8 jaar. Reserveren gewenst. Voor groepen andere afspraak mogelijk. - 23 december: Kerstactiviteit met o.a. waskaar ten maken. Tijd: 14.00 uur. Reserveren gewenst. - 27 december: Poppentheater ’t Groene Land. Zie hierboven. - 30 december: Een middag over natuurboeken, in samenwerking met de bibliotheek van Oisterwijk. Tijd: 14.00 uur. Speciaal voor kin deren. Reserveren gewenst. - 31 januari, zondag 14.00 uur: Oermuziek. Muziektocht door de eeuwen heen. - 14 februari, zondag 11.00 uur: Vogelwande- ling onder leiding van de Vogel werkgroep Midden-Brabant - 28 februari, zondag: Poppentheater ’t Groene Land. Zie hierboven. Bezoekerscentrumj^f^^u^Oisterwijk 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 P jongerenwerk moergestel Op zaterdag 14 november a.s. houdt Gilde St. Jo ris weer een openbare veiling. Dan worden weer honderden artikelen bij opbod verkocht. De te veilen goederen omvatten allerlei gebruiks voorwerpen, zoals huishoudelijke artikelen, elec- trische apparaten, radio-t.v.-video, kunstzinni ge voorwerpen, kleinmeubelen, klokken, gras maaiers, fietsen en brommers, etc. Voor u is dit een mooie gelegenheid om goede spullen die u niet meer gebruikt en die geschikt zijn voor een ander, voor een aantrekkelijke prijs van de hand te doen! En dat tegen uiterst gerin ge kosten! Eerdaags wordt in Moergestel huis-aan-huis een inschrijfformulier bezorgd. U kunt daarop aangeven wat u aanbiedt en wel ke prijs het minimaal moet opbrengen. Beneden die prijs wordt het dan niet verkocht. U ontvangt uiteraard zelf wel het hoogste bedrag dat wordt geboden! Ook kunt u, en mensen van buiten de gemeen te, een inschrijfformulier afhalen bij: Hild 22, Krijtestraat 3 of Pastoor van Doorenstraat 5. De veiling zelf, op 14 november a.s., biedt u ook de kans om iets wat u zoekt voor een leuke prijs te kopen. Kom daarvoor dan naar de veiling. Het veilingadres is: Café ,’t Draaiboompje’, aan de Hild. Zaterdag 31 oktober speelt als eerste de Tilburgse band ’Storm’. Deze band speelt muziek die ge baseerd is op ’n stevig fundament, invloeden uit diverse stijlen: rock ’n roll, country en de blu esmuziek. Naast dit spelen ze ook muziek van Status Quo en Normaal. Ook veel eigen werk in Brabants dialect. Dus tot ziens op zaterdag 31 oktober in Café de Brouwer, aanvang 21.00 uur. Entree 5,-. Verwacht worden: Rodi Deam in ’t Centrum op 14 november en Sidekick Rhythm en Bluesband bij De Klaore op 12 december. 1 November start het eerste concert in de nieu we cyclus koffieconcerten. Tijdens deze concer ten wordt u getrakteerd op een uur lang klassie ke muziek. De opzet is zo bedoeld dat er op een ontspannen wijze geluisterd kan worden naar kwafitatief goede muziek. Het programma is niet te lang en daardoor ook geschikt voor kinderen. Het eerste concert wordt gegeven door Ceciel Knaven op cello. De aan vang is 12.00 uur en de entree bedraagt 7,50 of 5,-. De inloop-middag van VIDO (vrouwen in de overgangsjaren) is op 3 november van 14.30 tot 15.30 uur. Deze middag wordt gehouden in het wijkgebouw Loven-Besterd, Koestraat 154 te Tilburg. Ingang Park de Horion Zaal 2. Informa tie: 013-554312 of 681105. 9 Oktober een grote historische dag voor de Kin dertelefoon: De meest laagdrempelige voorziening in de Jeugdhulpverlening wordt, na die dag, nog laag- drempeliger! Een gratis 06-nummer bij de Kin dertelefoon. Meer kinderen zullen naar verwach ting de weg naar de Kindertelefoon weten te vin den. Met 06-0432 is de Kindertelefoon een plek om over je problemen te praten, waar je serieus genomen wordt, waar je zelfstandig en anoniem terecht kunt met al je vragen en problemen en nu ook kosteloos. Een jaar hebben de Kindertelefoons met veel succes gewerkt met het speciale 06-nummer te gen kindermishandeling: 06-8400. Dit extra nummer was van de Samenwerkende Organisaties Tegen Kindermishandeling, in het kader van de landelijke campagne ‘Over sommi ge geheimen moet je praten’. De Kindertelefoons hadden al langer de wens te werken met een al gemeen 06-nummer, niet alleen 06 voor tele foontjes over kindermishandeling, maar alle kin deren zouden over van alles moeten kunnen bel len en dan liefst gratis. De voordelen zijn duidelijk: daardoor zouden er geen kosten meer zijn voor de beller, dus geen problemen meer met kwartjes in de telefooncel en belangrijker; geen vermelding op de telefoonnota; een kort 06-nummer is makkelijk te onthou den en is dus drempelverlagend; landelijke publiciteit is efficiënter en effectie ver, omdat er geen 21 nummers meer genoemd hoeven worden; en daardoor versterking van de bekendheid en beeldvorming van de Kindertelefoon. tt <7 »h Lf

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5