3.95 1.00 Wandelen in denatunr 2.95II 2.75 6.98 Slagerij KetelaarsiBV De ambachtelijke slager! MTV/Scouting bingo donderdag 12 november 3.00 1|- EQE1QHB Stoer en Elegant/De Brouwer voetbalteam LET OP! Kringloop Bedrijf Oisterwijk volop in ontwikkeling Ook nu weer een priizenbedrag van liefst f 1 Donderdag 12 november om 19.00 uur de tweede van vier televisie-bingo- uitzendingen die MTV maakt in samenwerking met Scouting Moergestel. Help de jeugd ’n handje en speel mee! Voorverkoop van bingo-kaarten a f 2,50 per stuk vanaf heden bij: SLAGERIJ J. VAN ZON-REYRINK, Rootven 74 PRYMA DENISSEN, Rootven 38 SPARMART H. TROMP, Rootven 41 BAKKERIJ H. VERKOOIJEN, Rootven 23 SLIJTERIJ ’IN DEN KORENMAAIER’, Schoolstraat 18 Iedere woensdag 500 gram gehakt 500 gram braadworst samen Dik bevleesde platte ribben Hamburger per stuk Bakbloedworst Worstebrood 6 stuks Bunder rookvlees 100 gram Banen- en beroepenoriëntatie Meer informatie of aanmelden? Algemene beroepenoriëntatie Sollicitatietraining Oriëntatiecursus vrouwen op weg naar werk Wat gaat het kringloopbedrijf doen in Oisterwijk? Waar vindt u het Kringloop Bedrijf Oisterwijk? Wat denkt men te bereiken? Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 prik van de week In het verkeer delen drinkers soms de doodstraf uit PAGINA 3 4 Dit is tevens de laatste bingo-uitzending van 1992; de volgende kunt u verwachten op donderdag 4 februari 1993. 500 gram 500 gram De plannen voor uitbreiding van het Kirngloop Bedrijf Oisterwijk krijgen steeds vastere vormen. Donderdag 22 oktober worden de handtekenin gen gezet onder het contract met de gemeente en kan een begin worden gemaakt met de geplande nieuwbouw. Ofschoon het Kringloop Bedrijf Oisterwijk nog geen jaar oud is, geeft het blijk van een grote voortvarendheid Medio 1991 nam de Stichting Werkvormen Oisterwijk contact op met de Regionale Kring loop Bedrijven uit Goirle om te onderzoeken hoe de kringloopwinkel Spul Genoeg meer rende ment zou kunnen opleveren. Dat heeft geresul teerd in een ondernemingsplan, waarna overge gaan is tot de oprichting van het Kringloop Be drijf Oisterwijk. Spul Genoeg is daarin opgegaan. Tot nu toe was dat ook de enige activiteit van het Kringloop Bedrijf. Nu de contracten met de ge meente zijn getekend zal dat ingrijpend ver anderen. Stoer en Elegant Mode en Café de Brouwer: twee begrippen in Moergestel. De een voor leuke en gezellige kleding (vanavond trouwens een grandioze modeshow) en de ander voor ’n lekker glaasje bier en het nodige vertier. Daarom is deze ploeg enthousiaste voetballers er trots op dat zij deze twee namen op hun shirts mogen dragen. De beide sponsors wensen de jongens veel succes voor de toekomst en wij zien u graag bij de wedstrij den van het Stoer en Elegant Mode/Café de Brouwer voetbalteam... MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 28 OKTOBER 1992 - heeft een ander gezicht gekregen. Eerdere oplei dingen zijn verouderd. Oude banen zijn verdwenen, nieuwe zijn erbij gekomen. De cursus wordt gegeven door de Stichting Vrouw en Werk in samenwerking met Sonnevanck. In de cursus zoeken we antwoorden op de veel gestelde vragen: - Wat wil ik? - Wat kan ik? - Wat zijn mijn opleiding en ervaring waard? - Welk beroep of welke opleiding past bij mij? - part-time of full-time werken en hoe organiseer ik dat thuis? Op deze manier krijgen deelnemers geleidelijk een beeld van wat men wil en hoe dat te bereiken is. Soms betekent dat ’terug naar de schoolban ken’; anderen besluiten gericht op zoek te gaan naar een baan. Als de keuze gemaakt is, gaan we voor ieder een persoonlijk ’stappenplan’ maken, dat als stimulans dient om op de ingeslagen weg door te gaan. Naast het zoeken naar de mogelijk heden voor scholing en/of werk biedt de cursus verder informatie over: - beroepen, bijscholings- en opleidingsmogelij- heden - de werkwijze van het Arbeidsburo - regeling voor studiekosten (her)intredende vrouwen - sollicitatieprocedures: de brief, het gesprek. De cursus bestaat uit 12 ochtenden. Er kunnen maximaal 12 vrouwen deelnemen. Er zijn geen leeftijds- en opleidingseisen. De eigen bijdrage is 30,-. Deze cursus is bedoeld voor werkzoekende man nen en vrouwen van 18 tot 45 jaar zonder speciale vooropleiding. De deelnemers moeten ingeschreven staan bij het arbeidsburo. De cursus kent twee richtingen, te weten oriëntatie op economie en handel en daar naast de richting oriëntatie op gezondheidszorg/ dienstverlening. Het programma duurt 20 weken, 2 a 3 dagdelen per week. De cursus kan de volgende onderde len bevatten: algemene beroepen-oriëntatie, oriëntatie op werken in de sector economie/han- del of de sector gezondheidszorg/dienstverlening, zonodig Nederlands en rekenen. bel of schrijf naar Sonnevanck, George Perklaan 3, 5061 VN in Oisterwijk, telefoon 04242-82491. Maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. De Stichting voor Volwassenenecucatie Sonne vanck organiseert een viertal cursorische activi teiten op het terrein van banen- en beroepeno riëntatie. De cursus is bedoeld voor haanlozen, zowel langdurig werklozen, herintredende vrou wen, W.A.O.-ers, enzovoorts. Inwoners van de 8 middenbrabantse gemeenten: Berkel-Enschot, Diessen, Goirle, Haaren, Hilva- renbeek, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout, kunnen zich binnen 10 dagen opgeven. De cursusplaats is Oisterwijk en bij voldoende deelname in Goirle, Voor mannen en vrouwen die werkloos zijn en een eerste of niewe beroepskeuze willen maken. Centraal staat het plaatsen van deelnemers in be taald werk of een opleiding. De cursus omvat de volgende onderdelen: - beroepenoriëntatie; - werk- en studie-ervaring; - beroepenkeuzetest; - informatie over beroepensectoren; - om- en bijscholingsmogelijkheden; - informatie vanuit arbeidsburo of andere instel lingen; - excursies naar bedrijven of centra voor vako pleidingen; - solliciteren; - Nederlands/rekenen (u kunt in uw eigen tem po deze vaardigheden ophalen). De oursus bestaat uit 12 bijeenkomsten en de eigen bijdrage is 30,-. Stap voor stap wordt het hele sollicitatieproces doorgenomen en uitgebreid behandeld. Deelnemers aan cursussen binnen de Beroepsge richte Educatie hebben voorrang bij deelneme aan deze cursus. De cursus bestaat uit 5 bijeenkomsten en de eigen bijdrage is 12,50. Deze cursus is gratis voor mensen die reeds een cursus in de Basis-Educatie volgen. Als men langere tijd uit het arbeidsproces is ge weest, valt het niet mee de draad van het be roepsleven weer op te pakken. De arbeidsmarkt Vanaf 1 januari 1993 heeft het kringloopbedrijf zich verplicht zorg te dragen voor een wekelijk se inzameling van papier en textiel in de gemeen te Oisterwijk. Dit zal gaan gebeuren in sa menspraak met de verenigingen die dat tot op dit moment gedaan hebben. Hierover zijn al gerui me tijd besprekingen gevoerd om te kunnen ko men tot goede afspraken. De ophaaldienst, zoals Spul Genoeg die al een aantal jaren uitvoert, blijft gehandhaafd. Goede nog bruikbare spullen die overbodig zijn gewor den kunnen na telefonische afspraak gratis bij u opgehaald worden. Hiervoor wordt een speciaal 06 nummer ingevoerd. Deze goederen worden, net als nu het geval is, verkocht in een winkel voor tweedehands goede ren. Op een aanbiedstation zal een milieustraat wor den ingericht, waar diverse containers staan. Daar kunnen goederen die niet in de huisvuilcon- tainer passen tegen een kleine vergoeding worden aangeboden. Het afval wordt daar verdeeld over diverse containers, zodat het al aan de bron ge scheiden wordt. Hier kunt u terecht met puin, grof tuinafval, oud ijzer en goederen die niet door de ophaaldienst van het kringloopbedrijf worden meegenomen. Om al deze activiteiten goed uit te kunnen voe ren was een goed bedrijfspand noodzakelijk. Dit gaat gebouwd worden aan de Veldweg, naast de gemeentewerf. Behalve een mooie, grote winkel komen daar ook de magazijnen, werkplaatsen en kantoorruimte. Achter deze gebouwen komt het aanbiedstation. Behalve het huidige personeel van het Kringloop Bedrijf zullen daar naar verwachting ongeveer tien arbeidsplaatsen gecreëerd worden. Door op deze manier met het grof huishoudelijk afval om te gaan hoopt men een groter herge bruik te bereiken. Soortgelijke initiatieven in de regio hebben bewezen dat op deze manier tach tig procent van het aangeboden afval hergebruikt kan worden. Bovendien levert het overdragen van deze dien sten voor de gemeente een forse besparing op. Gezien de stijgende stortkosten zal dat in de ko mende jaren alleen meer worden. De gemeente Oisterwijk heeft op deze manier op II een voortvarende manier beslissingen genomen om hergebruik te stimuleren. Een en ander zal niet altijd makkelijker worden, maar wel beter voor het milieu en uw portemonnaie. Oisterwijk krijgt zo een groot en modem kring loopbedrijf. Met de medewerking van alle inwo ners (ook die uit Moergestel) een bedrijf om trots op te zijn. met Johan van Oosterhoud Een vogel, die gek is op vis 66 D’r zijn nogal wat vogels, die ware vis-eters zijn. Een zo’n consument is de Aalscholver. Aalschol vers zijn bijna op de gehele wereld aan te treffen. Bij ons in de buurt ook, bijvoorbeeld op de plas van de Leemkuilen en bij de Bergsche Maas. Hij komt zowel op zee als op binnenwateren voor. De Aalscholver is een bijzonder grote konsument van vis. Als u hem waarneemt dan weet u, dat hij zich bij visrijk water bevindt. Aalscholvers vis sen niet lang, nog niet eens een uur. De rest van de dag rusten ze op bomen. Ze vervuilen de bo men grenzeloos door de grote hoeveelheden uit werpselen. Op de duur gaan de bomen dan ook dood. Een tweetal dicht bevolkte gebieden van de Aal scholvers zijn het Naardermeer en de Oostvaar- dersplassen. De Aalscholver kan laag boven wa ter goed vliegen. Zwemmen en duiken is hem toevertrouwd. Als visser moet je die eigenschap pen wel hebben. Gewoonlijk zit hij op bomen met uitgestrekte vleugels. Ornithologen hebben hiervoor nog geen afdoende verklaring, ’t Heeft echter niets te maken met het drogen van de vleugels. Zowel het mannetje als het vrouwtje bouwen sa men het nest van takken en twijgen. De jongen worden naakt geboren en openen de ogen na drie dagen. Ze worden gevoed met voedsel, dat ge deeltelijk is verteerd. MIDDEN BRABANT ©ti samenwerken aan een gezond bestaan

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3