„De Veeris” tl! MM eschouwingen r BIERLIEFHEBBERS OPGELET!!! BEKENDMAKING 40 Vrouwen 60 GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL Onze speciaalbieren VAN HET VAT BEKENDMAKING ingekomen aanvrage om bouwvergunning BEKENDMAKING vastgesteld bestemmingsplan Reuseldal Herziening IV VERVOLG PARTIJ GEMEENSCHAPPELIJKE BELANGEN - Proef en probeer eens wat anders. Iedere maand een ander speciaal bier van het vat. Ook ons tappilsje blijft natuurlijk de moeite waard! BRIGAND: wisselbier van de maand oktober John en Nicole ST. JANSPLEIN 3A, 5066 AR MOERGESTEL, TELEFOON 04243-2405 PALM DOMMELSCH BOKBIER KONINCK HOEGAARDE Openbare besluitenlijst van de vergadering van het College van Burgemeester en wethouders. In de vergaderingen van het College van Burge meester en wethouders van 29 september 1992 en 6 oktober 1992 zijn onder andere de volgende besluiten genomen: I 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 14 OKTOBER 1992 PAGINA 9 IA 8 PGB 734-1 734-2 734-3 >lan ve ge- Op het gebied van ruimtelijke orde ning staat voor de nog resterende periode nog veel te gebeuren. Mede bezien tegen de te volgen inspraa krondes komt het ons ambitieus voor U te horen zeggen, dat het plan Bui tengebied in 1993 gereed zal komen. De aanscherping van criteria en ac centueringen van bestemmingen vra gen de nodige zorgvuldigheid. In het kader van evengenoemd bestem mingsplan is duidelijkheid verschaft ten aanzien van de recreatiewonin gen. Graag zouden wij van Uw Colle ge vernemen in hoeverre Uw beleid in dezen nog spoort met de opvattin gen dienaangaande van rijk en pro vincie. Opnieuw willen wij ervoor plei ten om bij het afgeven van aanleg- en bouwvergunningen de nodige en noodzakelijke zorg in acht te nemen met betrekking tot aanwezig bodem- archief. Het mag niet zo zijn, dat waardevol materiaal door ondeskun dig en orarbaar handelen voor altijd verloren gaat. Passende bebouwing in een dorpse structuur geldt voornamelijk ten aan zien van de 'gaten' in ons dorp, waar bij de locaties 'Bertens’ en 'de Bok- kenhoek’ in het brandpunt van ieders belangstelling staan. Heeft Uw Colle ge in dit kader gedachten om te ko men tot een bouwgrondexploitatie, waardoor investeringen door de ge meente gedaan hun vertaling vinden naar diegenen, die er profijt van heb ben? Het in 1989 gepresenteerde dorps- vernieuwingsplaatje krijgt vanaf 25 augustus 1992 aan het Rootven zijn eerste invulling. Een goede start, voorzitter. In een vroegtijdig stadium rekening houdend met opmerkingen vanuit de raadscommissies en luiste rend naar de reacties vanuit de bevol king kan veel ongemak voorkomen en uiteindelijk leiden tot besparing van 'dubbel werk’. U onderkent de sterk nadelige gevol gen voor Moergestel als gevolg van het minder dan mondjesmaat mogen bouwen. Jongeren worden gedwon gen de door hen gekozen samenle vingsvorm uit te stellen of proberen buiten onze gemeente woonruimte té krijgen - als dat tenminste mogelijk is -, waardoor de vergrijzing in ons dorp een extra versnelling krijgt en uitein delijk het verenigingsleven geweld wordt aangedaan door gemis aan ka der Wij hopen, dat Uw College sa men met andere instanties erin slaagt een verruiming van het woningcontin- gent te bewerkstelligen. Aansluitend bij het beleid van de rijk soverheid is de P.G.B. voorstander van stimulering van het eigen wo- ningbezit Dit betekent in concreto, dat wij de verkoop van gemeente lijke woningwetwoningen kracht dadiger ter hand genomen willen zien. De praktijk heeft uitgewezen, dat een en ander niet geleid heeft tot de zogenaamd 'gevreesde uitverkoop’. Deze gedachte krijgt nóg meer ac cent, als men zo'n transactie be schouwt tegen de achtergrond van een eventuele privatisering van het gemeentelijk woningbedrijf. Juist nü zou het moment daar zijn, dat bewo ners van woningwetwoningen - onder voorwaarden - hun woning in eigen dom kunnen verwerven. In het verleden hebben wij U ge vraagd om bepaalde kosten, die ten behoeve van 'derden' gemaakt wor den door te berekenen. Wij denken in dit verband o.a. aan verkeersafzettin- gen t.b.v. evenementen; aan ont smetten van veewagens; aan een be tere verhouding tussen baten en lasten waar het de weekmarkt betreft; aan een goede calculatie en budget tering ten aanzien van projecten, zo als bijvoorbeeld de verbouwing van het gemeentehuis. Voor wat laatstge noemd project betreft, voorzitter, wil len wij duidelijkheid in hoeverre men 'binnen de raming' is gebleven. Voorzitter, niet alles hoeft in de Alge mene Beschouwingen gedetailleerd onder de loupe genomen te worden Men doet een greep, men legt accen ten, hetgeen overigens niet wil zeg gen, dat hetgeen niet aan de orde gesteld is door ons als niet of minder belangrijk gezien zou zijn. Herinde ling bijvoorbeeld, voorzitter, zal te zij ner tijd ons aller aandacht vragen. De verbouwing en aanpassing van de basisschool 'Boszicht' zal o.i. niet bin nen de raming kunnen gebeuren, zo als U zich die voorstelt. Moeten we ons daarover nog eens 'in hoofdlij nen’ buigen? Voorzitter, met genoegen hebben wij niet alleen kennis kunnen nemen van Uw energieke aanpak, maar wij heb ben vooral waardering voor de ma nier waarop U in gezamenlijkheid - met open oog en oor voor de wensen van de raad - het beleid gestalte wilt geven. Uw vroegtijdige presentatie van com- missiestukken en agenda- overzich ten maken het voor de politiek moge lijk om anderen op een juist moment deelgenoot te kunnen maken van hetgeen 'in de gemeente speelt', zo dat daar een zekere mate van politie ke bewustwording aan ten grondslag gelegd kan worden. Uw gemeente- gids en plattegrond is alom met en thousiasme ontvangen. Graag zouden wij als P.G.B. deze ge legenheid willen aangrijpen om Uw College te willen danken voor Uw in- - zet. Deze dank geldt evenzeer voor de gemeentesecretaris met zijn amb telijke medewerkers, zowel in de binnen- als buitendienst, de collegae- raadsleden, de commandant, onder- commandant en manschappen van de vrijwillige brandweer en de vele, vele vrijwilligers in onze gemeen schap, die zich telkens weer belange loos inzetten voor de diverse vereni gingen. Moergestel, 14 oktober 1992. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Moergestel, 14 oktober 1992. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. i tè sor /an >nt- so- en. rijf ien vo- mg Dor ien Wij op ge er- rou jrk- >ar- ger aar tot stel ge- aid rdt ast de ter te >m ag de ag en ■dt en lie ol- ijn ig n- 'n vij ;n in te n- a- ir- le ’g ar- dt ar- rel er m Moergestel, 14 oktober 1992. Burgemeester en Wethouder van Moergestel, de burgermeester, J.B.S. ter Veer de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert De Heemkundegroep Moergestel wordt be dankt voor de medewerking aan de open mo numentendag 1992. In opdracht te verstrekken een integraal huis- GRONDGEBIEDZAKEN Van de (concept) Beheersvisie Beschermd Na tuurmonument Hildsvens wordt kennisgeno men. Deze wordt betrokken bij het overleg over het parapluplan Buitengebied. De goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant van het bestemmingsplan ’Kom Moergestel I, part, en corr. herziening’ wordt voor kennisgeving aangenomen. De gemeenteraad wordt voorgesteld het op stalrecht aan de Schoolstraat 69 te beëindigen. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: Bouwvergunning wordt verleend aan: - P.E.H.M. Thijs-Moerenburg voor vervanging kap woning en bijgebouwen; - P.C. Kouwenberg voor bouw loopstal en mest- opslag Hild 22; - G.P. Gerritsen voor plaatsen dakkapel School straat 38; - F. J. de Laat voor bouw tuinhuisje D’n Duyp 30a; - F.H.M.J. Smits voor bouw tuinhuisje Huysac- kerstraat 3; - L.B.M. Faasen voor verbouw woning Heu velstraat 13; - P.C.P van Gestel, Pastoor van den Boo- gaardstraat 49, voor bouw garage Molenstraat 1; - A.J.A. Rijnen, Korenstraat 34, voor bouw wo ning Korenstraat 34a; - fam. Aarts, voor bouwen erker aan voorgevel De Werft 20. De inloop-middag van VIDO (vrouwen in de overgangsjaren) is op 20 oktober van 14.30 tot 15.30 uur. Deze middag wordt gehouden in het wijkgebouw Loven-Besterd, Koestraat 164, ingang Park de Horion Zaal 2. Informatie: 013-681105-554312. Burgemeester en Wethouders van Moergestel maken bekend dat bij hen is ingekomen een aanvra ge om hinderwetvergunning van Boshoeve B.V.B.A., Zandstraat 11 te Moergestel, voor een kalver- mesterij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, voor de inrichting gelegen aan de Zandstraat 11 De aanvrage en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemen Zaken, ter inzage tijden kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tij dens de termijn waarbinnen gemotiveerde bezwaarschriften kunnen worden ingebracht, te weten vanaf heden gedurende 1 maand, liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Tijdens deze bezwarentermijn kunnen de gemotiveerde bezwaarschriften bij ons College worden in gediend. De mogelijkheid bestaat voor de indiener van een bezwaarschrift het schriftelijk verzoek te doen zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een te houden openbare zitting op 3 november om 09.00 uur, in het gemeentehuis van Moergestel. Alsdan wordt de gelegenheid gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvrage tussen het bevoegde gezag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Volledigheidshalve wordt opgemerkt dat degene die bewaren hebben ingebracht op bovenomschre ven wijze, alsmede eenieder die kan aantonen dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest, in de gelegenheid wordt gesteld om bezwaren tegen het ontwerp van een te nemen beschikking in te dienen. De burgemeester van Moergestel brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 Woningwet ter openbare kennis, dat het college van burgemeester en wethouders van deze gemeente een aanvrage om bouwvergunning heeft ontvangen van: - D.W.J. Smits te Moergestel om op het perceel kadastraal bekend gemeente Moergestel, sectie A nummer 4743 gedeeltelijk, plaatselijk bekend De Lathouwer 17 een berging te verbouwen in een garage/berging. De burgemeester van Moergestel maakt op grond van artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend dat met ingang van 15 oktober 1992 gedurende één maand ter gemeentesecretarie sector Grondgebiedzaken voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad in de vergadering van 24 september 1992 vastgestelde bestemmingsplan Reuseldal Herziening IV. Het bestemmingsplan heeft betrekking op de uitbreiding van de camping De Bosfazant aan de Molenstraat. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend tegen het vastgestelde bestemmingsplan bezwaren indienen bij het College van Gede puteerde Staten Brabantlaan 1 5216 TV 's-Hertogenbosch. ALGEMEEN PLAATSELIJKE VERORDENING/BIJZONDERE WETTEN: Toegekend wordt een standplaats op de week markt voor de verkoop van koek/brood/ban- ket; Toestemming wordt verleend aan Buurtvere niging De Vurhaai voor het organiseren van kienavonden op 18 december 1992, 15 janua ri 1993, 5 februari 1993 en 12 maart 1993; BEWONERSZAKEN: De bezwaarschriften m.b.t. Rootven 50, 52, 54, 56 en Oirschotseweg 44 worden ongegrond verklaard en de panden blijven gehandhaafd op de gemeentelijke monumentenlijst. Het pand Oisterwijkseweg 75 wordt op de ge meentelijke monumentenlijst geplaatst. De dorpspomp aan de Raadhuisstraat wordt op de monumentenlijst geplaatst. vestingsonderzoek voor scholen, binnensport en sociaal-culturele activiteiten. ONDERWIJS: De Openbare Basisschool wordt aangemeld voor het project ’Weer samen naar school’.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 9