1.60 7.00 2.951 ■^6.98 Slagerij Ketelaars BV Onvergetelijk afscheid voetbalcarrière VITRON De ambachtelijke slager! medewerksters 3M1 Inventarisatie openbaar groen bij u in de buurt LET OP! Ponyclub F.E.V.LO.R. Opbrengst collecte V ogelvereniging Moergestel Kring Hart van Brabant test zijn selectie-elftallen bij Audacia Zondagmiddagconcert KVO Moergestel Bruto uurloon volgens c.a.o. f 13,91 vak.geld en vak.dagen Magere varkens lappen Werktijden: ochtend, namiddag en/of avond Iedere woensdag 500 gram gehakt 500 gram braadworst samen V I I IWI I Inl.: tel.nr. 013-554995 tijdens kantooruren vraagt voor het uitvoeren van schoonmaak onderhoud in een kantoorgebouw in het centrum van Moergestel. >- Biefstuk tartaar Worstebrood Ronder rookvlees 100 gram Kinderboekenweek 7 tot en met 17 oktober Mogelijkheid tot persoonlijke instructie Smeerleverworst 1 (Ifl 100 gramI.UU I Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 - MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 14 OKTOBER 1992 PAGINA 3 12 lg Moergestel, ie 3 I 1 1 SCHOONMAAKDIENSTEN Schaatsclub M De Vennen." 1 ’Jantje’ Janssen geflankeerd door (links) Gerrie en (rechts) Arnold Mühren voor het begin van de wedstrijd waarin Jan na vijftien minuten in de tweede helft de ’publiekswissel’ kreeg. 500 gram e 0 i- 1- r- r_ n d perstuk 6 stuks De jaarlijkse collecte van de stichting nationale collecte geestelijk gehandicapten heeft weer plaatsgevonden. De opbrengst was 2435,50. Wij hopen dat we het volgend jaar weer een be roep op U mogen doen. Alle gevers en collectanten onze hartelijke dank. De onlangs in bepaalde delen van ons land uit gebroken Pseudo-Vogelpest heeft onze plannen, het organiseren van een Bijzondere Tentoonstel ling op 23, 24 en 25 oktober 1992 ter afsluiting van ons 25-jarig bestaan, behoorlijk gedwars boomd. Terwijl 10 verenigingen uit de omtrek, via het inzenden van maar liefst 500 vogels, onze ten toonstelling wilden doen slagen en onze leden met 275 vogels eveneens hun beste beentje voortzetten, stak het Ministerie van Landbouw en Visserij, zoals U ongetwijfeld gelezen of ge hoord hebt, hier een stokje voor. Voor onbepaalde tijd werd het houden van ten toonstellingen, vogelbeurzen en dergelijke ver boden. Om onze leden en U, als belangstellenden, niet geheel teleur te stellen heeft de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers ons toestemming ver leend, om, wanneer het verbod dan is opgehe ven, alsnog een Onderlinge tentoonstelling te organiseren op 4, 5 en 6 december 1992. Dit houdt uiteraard wel in: minder vogels, maar het is altijd beter dan niets. Wij hopen dat wij U met deze kennisgeving van dienst zijn geweest en komen hierop ter zijner tijd nog terug. Bestuur en Tentoonstellingscommissie. In zijn afscheidswoord dankte Jan alle aanwezi gen en in het bijzonder de spelers van Audacia 10 voor de organisatie van dit onvergetelijke af scheid. De laatste weken werd door onze club weer aan diverse wedstrijden deelgenomen. De volgende resultaten werden behaald: Samengestelde wedstrijden in Yselsteyn: Theo van Delft met Dexter klasse L 1ste prijs; Rayonwedstrijden in Oisterwijk: Paul Donkers met Frankie Cat. D-B 1ste en 2de prijs; Monique Op ’t Hoog met Jasker Cat. D-Z2 1ste en 2de prijs; Sandra Op ’t Hoog met Boy Cat. D-Ml1ste prijs; Kees Op ’t Hoog met Balkie Cat. A-B 1ste en 2de prijs; Kim Ligtvoet met Perl Cat. C-B... 2de en 3de prijs. Rayonwedstrijd in Boxtel. Hier werd de Klas se M2 en Z verreden. De volgende resultaten: Theo van Delft met Dexter Cat. D-M2 1ste prijs; Monique Op ’t Hoog met Jasker Cat. D-Z2 2de prijs Op 24 oktober werd in onze manege de eerste rayonwedstrijd verreden. Hier werden de volgen de resultaten behaald: Sandra Op ’t Hoog met Boy Cat. D-ml 1ste prijs; Kim Ligtvoet met Perl Cat. C-B 1ste prijs; Frans Burgers met Anita Cat. C-B 2de prijs; Melanie Elesen met Punky Cat. C-B 4de prijs; Ilsa Rijnen met Floris Cat. D-B 6de prijs. Prijswinnaars proficiat! Na 40 jaar aktieve voetballerij nam Jan Janssen afgelopen vrijdag voor een zeer talrijk opgeko men publiek afscheid als voetballer bij S.V. Audacia. Zijn teamgenoten van het 10e elftal boden Jan een afscheidswedstrijd aan tegen de veteranen van Spoordonkse Boys en Audacia werd hierbij versterkt met de gebroeders Gerrie en Arnold Mühren. Mede dankzij deze voetbalgoochelaars werd de wedstrijd door Audacia met 11-0 (of was het 14-0?) gewonnen. Tien minuten voor het eindsig naal verliet Jan het veld onder applaus van de grote schare voetbalfanaten, vrienden en fami lieleden. Tijdens de daaropvolgende feestavond kreeg Jan namens de selectie van Audacia uit handen van aanvoerder Eric Denissen een kado overhandigd, terwijl Hans Denissen namens de lagere elftallen aan Jan en zijn vrouw Riet een weekend Winter berg mocht overhandigen. Op maandag 19 oktober a.s. zullen de B-junioren van SV Audacia een oefenwedstrijd spelen tegen het selectie-elftal 15-jarigen van de Kring Hart van Brabant. Een week later, op 26 oktober, zal Audacia Cl een oefenduel spelen tegen het selectie-elftal 13-jarigen van de Kring Hart van Brabant. Beide wedstrijden beginnen om 19.15 uur. Liefhebbers van een leuk partijtje voetbal zijn van harte welkom. Het gemeentebestuur heeft onlangs besloten om een voorbeeldplan Nauur in de Stad ’Spuit eruit, Natuur erin’ op te gaan stellen. Het doel en inhoud van dit plan is om het ge bruik van chamische middelen terug te dringen en een andere manier te realiseren van het behe ren van het openbaar groen. Een van deze beheerswijze is Ecologisch Groen- beheer. Om tot dit plan te komen moeten er diverse fa sen doorlopen worden. Een van de eerste is het inventariseren van het bestaande Openbare Groen in onze gemeente. De komende periode zult u daarom regelmatig medewerkers van adviesbureau Nieuwland uit Wageningen in de wijk aantreffen voor inven tarisatie werkzaamheden openbaar groen. Van de voortgang der werkzaamheden zullen wij u via dit blad regelmatig op de hoogte houden. ’Land in ziiichtl: kinderboeken en zeereizen’. De Griffeljury kiest ieder jaar het mooiste kinder boek van een Nederlandse schrijver. Dat boek wordt bekroond met de Gouden Griffel. Het Gouden Penseel geeft de Penseeljury aan het boek met de mooiste illustraties van een Neder landse tekenaar. De jury’s geven ook nog Zilve ren Griffels en Penselen, die boeken hoeven niet door Nederlanders geschreven of geïllustreerd te zijn. Er zijn ook eervolle vermeldingen: de Vlag en Wimpels. Dit jaar is ook een boek bekroond met de Boekensleutel. Deze prijs wordt slechts zelden toegekend. Voor bekroning met een Boekensleu tel komen boeken in aanmerking die zich op bij zondere wijze onderscheiden. De Gouden Griffel is voor: ’Kikker en het vogeltje’ van Max Velthuijs, een prentenboek voor kleuters. De penseeljury heeft dit boek een Zilveren Pen seel gegeven. Het Gouden Penseel gaat dit jaar naar: Frisso Henstra voor zijn illustraties bij ’Waarom niet?’ van Sylvia Hofsepian. Voor de vierde keer in de geschiedenis hebben Penseel en Griffeljury samen de Boekensleutel toegekend. ’Spelen met Hiërogliefen’ van Catharine Roeh- rig is geen gewoon boek. Het is een doos, waar in een stempelkussen met 24 stempels zit. Daar bij zit een boekje met uitleg en is een duidelijk hiërogliefenalfabet opgenomen. De jury’s kenden 2 Zilveren Penselen en 6 Zil veren Griffels toe. Zilveren Griffels tot 6 jaar: ’Ik wil die! van Imrne Dros 6 jaar en ouder: ’Het is nacht, we gaan op jacht’ van Hans Hagen ’De prinses en de moestuin’ van Annemie Margriet Heymans 9 jaar en ouder: ’Het gouden oog’ van Hans Ha gen 13 jaar en ouder: ’De storm’ van Glaye Hicyil- maz ’Rooie’ van Willem van Toorn Zilveren Penselen illustraties van Harrie Geelen in ’Juffrouw Kachel’ van Toon Tellegen ’Kikker en het vogeltje’ van Max Velthuijs. De bekroonde boeken zijn tijdens de kinderboe kenweek te zien in de bibliotheek op de ten- toonstellingstafel Het programma is verder als volgt: kleurwedstrijd voor peuters en kleuters. Voor de jongste kinderen ligt een kleurplaat klaar. De ingekleurde platen kunnen tot en met 16 oktober ingeleverd worden in de bibliotheek. Voor de mooiste kleurplaat staat een leuk prijs je klaar. de werkstukken die door de kinderen op school gemaakt zijn, staan in de bibliotheek. 13 oktober 9.15- 10.00 uur: feestelijk kleuterbezoek aan bi bliotheek 10.15- 11.00 uur: van kleuters van basisschool Hertog Jan. 14 oktober 13.15 uur: kinderen van de basisscholen Graaf van Ursul en Bienekebolders verzorgen een op treden in de bibliotheek. Iedereen is welkom. 18 oktober: prijsuitreiking van de provinciale verhalenwedstrijd ’Luister... Lees... en... Schrijf! in het Land van Ooit te Drunen. Deze prijsuitreiking is van 12.00-13.00 uur op Om roep Brabant te beluisteren tijdens een speciaal Kinderboekenweek-radioprogramma. Mis schien komt jouw verhaal wel op de radio! De ijsbaan in Eindhoven gaat 17 oktober open. Schaatsclub de Vennen biedt haar leden een ex tra mogelijkheid tot persoonlijke instructie en wel op iedere vrijdag van 17.15-18.45 uur, te begin nen op 23 oktober. We hebben een bevoegd trai ner, Theo Klarenbeek, welke op de buitenbaan aanwijzingen geeft, zodat techniek verbeterd kan worden. Leden die belangstelling hebben, kunnen voor verdere informatie contact opnemen met Cees de Jongh, tel. 013-343096, die ook de inschrijvingen verzorgt. Op 18 oktober aanstaande geeft het Symfonieor kest van het Brabants Conservatorium onder lei ding van Jac van Steen een zondagmiddagconcert in de Broekhovense Kerk te Tilburg, met een boeiend afwisselend programma. Het concert be gint om 15.00 uur; de toegang is gratis. Gespeeld worden achtereenvolgens: Symfonie no. 49 van Haydn, de Haydnvariaties van Brahms en het Concert voor altviool en orkest van Bartók. Soliste bij het laatste werk is Marjolein Knaven, docente altviool aan het Brabants Conservatori um. Marjolein Knaven studeerde altviool bij Er win Schiffer en behaalde achtereenvolgens haar B-diploma en UM-diploma aan het Brabants Conservatorium. Daarna behaalde zij aan het Koninklijke Muziek conservatorium te Brussel de Eerste Prijs en het Hoger Diploma, beide met grote onderscheiding. Vervolgens behaalde zij aan het Sweelinck Con servatorium te Amsterdam de aantekening Ka mermuziek. Marjolein is lid van het Strijktrio Concertante en is remplacant bij het Nederlands Kamerorkest. Op maandag 5 oktober laatstleden hield de KVO haar jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend en niet herkiesbaar: onze voor zitster Mevr. T. Hendriks-van Kilsdonk en Mevr. M. van de Sande-van de Wouw. Mevr. J. Kastelijn-Backx kwam ons bestuur aanvullen. De voorzittershamer werd overhandigd aan Mevr. D. de Brouwer-van de Sande, vice-voor zitster. Na een onstspanningsprogramma, ver zorgd door onze eigen leden als afscheid van de voorzitster, werd om ongeveer 23.00 uur de ver- gadering besloten. - (r ATTENTIE: Dames die zich opgaven voor Bauknecht: de bus 11 vertrekt donderdag 22 oktober om 9 uur op het II St. Jansplein. II Herfstwandeling op woensdag 21 oktober, 13.15 I uur (kwart over 1) Mariakapel, Oisterwijkseweg. 1 Zijn er nog opgaves achtergebleven, zo spoedig I mogelijk inleveren, a.u.b. L|_

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3