z< O Pleunie MTV/Scouting bingo donderdag 15 oktober Griepspuiten 1992 Poul Roozen: 100-jarige Moergestelnaar toahUhidl O TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 W U 00 Er is maar één Victor Boeren in Tilburg. En die zit in de Bisschoo Zwijsenstraat. Kinderconcert V M Bingo Speelgoedbeurs Zangvereniging ’Crescendo’ 0 IVN dialezing •r Geboren 11 oktober 1992 er uitzending van f 1 Ook nu weer een prijzenbedrai dochter van Chris en Carla van Raak zusje van Kay De Looyakker 10 5066 MS Moergestel Donderdag 15 oktober om 19.00 uur de eerste van vier televisie bingo- uitzendingen die MTV maakt in samenwerking met Scouting Moergestel. Help de jeugd ’n handje en doe mee! In november worden griepvaccinaties verricht. Indien u hiervoor in aanmerking wilt komen, dan wel vragen heeft, wendt u zich dan tot uw huisarts. E. VAN DELFT P. TERWINDT huisartsen Voor alle ouderen vanaf 55 jaar Voorverkoop van bingo-kaarten 2,50 per stuk) vanaf heden bij: SLAGERIJ J. VAN ZON-REYRINK, Rootven 74; PRYMA DENISSEN, Rootven 38; SPARMARKT H. TROMP, Rootven 41 BAKKERIJ H. VERKOOIJEN, Rootven 23 SLIJTERIJ ’IN DEN KORENMAAIER’, Schoolstraat 18 Drie koren in het weekend Protestantse Gemeente Oisterwijk Ophalen donateursgelden W B I Bejaardenhuis Moergestel 'MO MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 14 OKTOBER 19^? PAGINA 2 vervolg van voorpagina Bestuur Crescendo. ALLÉÉN BISSCHOP Z W I JSENSTRAAT Peter en Meter: Ingrid en Jan-Willem ’Jat wed Na afg< mei Au< Zijl een van ven Mii Mei wed 14-C naai De colli plaa Wij roep Alle Op kest dinf in d boei gint wor Hay Con Soli: doei urn. win B-di Con Daa cons Hog Ver serv mer Con Kan Op woensdag 21 oktober 1992 zal voor de boven genoemde groepering de maandelijkse Bingoa- vond gehouden worden. Deze zal zoals gewoon lijk plaats vinden in de rekreatiezaal van de Reu- selhof. Aanvang: 19.30 uur (half acht). Tegen een kleine inzet zijn er wederom nuttige en prachtige prijzen te verdienen. Een kop kof fie staat er voor U klaar. Wij hopen op deze avond weer vele te kunnen begroeten. In het weekend van 17 en 18 oktober, ’het Mis- sieweekend’, zullen tijdens de diensten drie ver schillende koren hun medewerking verlenen. Op zaterdag komt ons eigen jongerenkoor. Op zon dag komt om 10.00 uur een koor uit Waalwijk, dat een aantal Chileense liederen ten gehore zal brengen, en om 11.30 uur zingt een Antilliaans koor. Na de missen wordt er in het parochiecentrum koffie geschonken. Tevens kunt u daar middels een tentoonstelling kennis nemen van het werk van de M.O.V.-groep. Enkele mensen van de M.O.V.-groep zullen aan wezig zijn in het parochiecentrum om u te infor meren over de bezigheden, en de cursus die start op 26 oktober. ’Bouwen aan Mensen’ is de titel van een cursus voor mensen met interesse voor de derde wereld. U kunt zich voor de cursus op geven tijdens de tentoonstelling. De i gebi heti ling van boo: Ter inze tooi met vooi en 5 hoo Voo toot bod Om geht Bon leen ven, orgt Dit het i met korr MISSIEZONDAG Preek: Prof. W. Logister 17 - 24 oktober 1992 Gehele week thematische diensten met als the ma: ’Gerechtigheid’. ZATERDAG 19.00 uur: Hoogmis met ’Canta te Domino’. Lucia van Haaren-Spaninks; Annie Derks-Welberts; Adrianus Burgers e.v. Wilhel mina van de Pas; Overl. ouders Aarden-van de Ven; Johanna de Klerk. ZONDAG 10.00 uur: Hoogmis ’Misa a la Chi- lena’ (Chileense mis uit te voeren door Jonge renkoor Waalwijk). Jgt Zr. Ancilla Dirkx; Wil helmina Roozen; Jan de Laat; Sjef de Laat e.v. Anna van Esch. 11.30 uur: Hoogmis m.m.v. Antilliaans koor (gezangen in Papiamento). Comelis Wolfs e.v. Johanna de Kort; Mgd Marinus Jansen e.v. Ma ria van Boxtel; Johannes Mulders e.v. Petronel- la van Roovert; Petrus Sebregts en overleden kin deren Jan en Jeanne; Marinus Bierkens e.v. Riek van Gestel. 14.00 uur: Doopviering van Eric van der Heij den, Ilona Op ’t Hoog en Giselle Kruijssen. DINSDAG: Mgd Johanna Hoeven-van de Hamsvoort; Mgd Piërre van de Kerkhof e.v. Jo van de Wiel; Adriana Mutsaars; Overl. fam. van Hulten. DONDERDAG: Jozef van de Langenberg e.v. Jo Vermeer; Martinus van de Boogaart; Martinus van de Wal e.v. Jacoba Hems; Adrianus Op ’t Hoog e.v. Anna Bruurs. Dinsdag: Parochievergadering. Kinderen houden van muziek, ze horen graag muziek, ze maken graag muziek. Met dit als thema worden in de komende tijd in Oisterwijk enige concertjes georganiseerd die vooral gericht zijn op de jeugdige mens. Om het jonge publiek te blijven boeien zullen verschei dene vormen van musiceren volop aan bod ko men. Ook de medewerkers zijn allen aan de zeer jeug dige kant. Zo kan men kennis maken met het kinderkoor ’De Tierelieren’ en de ’Taxandria-patriotjes’. Beide muziekgroepen komen uit Oisterwijk. De eerste groep moet het hebben van het stemge bruik, de tweede vooral van de handen en voor beide speelt adembeheersing een rol. Verder tre den er enige sofisten op. Marjolein Happel zal de aanwezigen verrassen met harp-spel en Moniek Burgmans laat horen hoe zij key-board speelt met een verstandelijke handicap. Dit muziek-festijn wordt gepresenteerd door Ni co Haneveld. Het speelt zich af op zondag 18 oktober, aanvang 15.00 uur, in ’de Luifel’, Le Sage ten Broekstraat 2, Oisterwijk. De toegang is gratis. Hieronder volgt meer informatie over de speel goedbeurs, die zal worden gehouden op donder dag 15 oktober 1992, in ’Den Boogaard’. Het is een opzet om een echte beurs te houden en geen rommel-of kindermarkt (mede met het oog op 5 december) Het dagprogramma ziet er als volgt uit: Van 13.30 uur tot 17.00 uur: Inleveren van het speelgoed. Al het speelgoed dat u wilt verkopen en dat heel en compleet is, kunt u bij ons aanbie den. Het is de bedoeling dat u hiervoor «en (niet te hoog) bedrag vraagt. Iedere inschrijver betaalt hiervoor een kleine vergoeding aan inschrijfgeld en wel ƒ2,- per 10 artikelen. Het speelgoed moet goed verkoopbaar ingepakt zijn (bijvoorbeeld losse onderdelen in een plastic zak). Geen verkoopprijzen beneden de f 1,-. Wat kunt u zoal inleveren? Groot speelgoed onder andere fietsen, skelters, schommel, tent, zwembad. Verder (rolschaat sen, puzzels, Lego, Playmobil, Fischer Price, poppenartikelen, auto’s, kinderboeken, gezel schapsspellen, muziekinstrumenten, enzovoorts. Van 19.30 uur tot 20.30 uur: Verkoop. Uiteraard is iedereen welkom (behalve kinderen). Graag contante betaling, cheques kunnen wij niet accepteren. Voor de koper wordt per 10,- koopwaar, als te gemoetkoming in de kosten f 1,- extra berekend. Van 22.00 uur tot 22.30 uur: het niet verkoch te speelgoed ophalen en het verkochte afreke nen. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u bellen: 04243-2367. Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Kerkdienst: Op zondag 18 oktober begint de dienst in de Kerkstraat om 10.15 uur. Ds. W. Roobol gaat in deze dienst, die in het teken staat van de OOGST, voor. Aan eenieder wordt gevraagd opbrengst van de oogst mee te brengen ten bate van Hogar San Pedro. Agenda: 15 oktober: Prekvoorbereiding om 20.00 uur in de Voorhof. 16 oktober: 20.00-21.00 uur in de Voorhof cate chisaties. 20 oktober: Leerhuis Kinderkerk, aanvang 20.30 uur. Plaats: Donkerstraat 3a (bij M. Monsma). Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 17 oktober: P. Terwindt, telefoon 04243-1204 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 17 oktober: H Berden, Lind 73, telefoon 04242 - 82010 zondag 18 oktober: C. van Exsel, Lind 73, telefoon 04242 - 82010 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Politie: telefoon 04242 -19111 Bezoekadres: Burg. Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. Openingstijden: gedurende de week en de weekenden de gehele dag en nacht. Voor het ophalen van goederen of documenten e.d. bij voorkeur tussen 09.00 en 21.00 uur. Indien gesloten wordt u telefonisch doorge schakeld naar de meldkamer. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donder dag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruis vereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dringende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijfformu lier en 'n uitgebreid pakket met info over zwan gerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M.C. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243 Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u.; wo, 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wif-Gele Kruisge bouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31 Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Eric Bertels. Spreekuur op ma., di., do. en vr. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 3649 dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel, Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: ma t/m vr 19.00-19.30 en na tel. afspraak Tel. spreekuur dagelijks 8.00-9.00. Spoedgevallen: dag en nacht tel. bereikbaar. Oud papier 21 oktroute oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, achter 't gemeentehuis, Oistelvoirt en Heivelden. zijn vroegere vrienden en bekenden in ons dorp. De naam Jan van Pelt, waarmee hij veel in kon- takt kwam vanwege de vroegere voetbalclub M.V.C. (latere Audacia, red.) komt daarbij regel matig over zijn lippen. Graag komt hij op bezoek bij mevrouw Roozen-Verhoeven aan het Rootven hoewel hij er dan wel moeite mee heeft dat hij zijn leeftijdgenoten hier niet meer terugvindt. Graag wil ’Moergestel-Nieuws’ langs deze weg Moergestelnaar Poulus Roozen van harte felici teren met het bereiken van deze mijlpaal en wenst hem nog vele goede jaren toe! De redaktie wil haar dank overbrengen aan Drs. J. Dellaert (die ons een krantenbericht toestuur de), mevrouw Roozen-Verhoeven (die ons aan in formatie hielp) en mevrouw Cornelis-Roozen (dochter van de eeuweling die de foto beschik baar stelde) waardoor dit artikel tot stand kon ko men. ’Crescendo’ is een gemengd koor dat nog steeds uitbreidt, zowel op muzikaal muziek alswel met het aantal aktieve leden, maar als u interesse hebt om eens een keer te komen luisteren naar onze repetities of concerten bent u natuurlijk van harte welkom, misschien is het iets voor u. Maar al deze aktiviteiten en vernieuwingen kosten veel geld zoals u weet. Daarom is er in Moergestel en daarbuiten gelukkig een groot aan tal symphatisanten van ’Crescendo’, dat zich als donateur hebt gemeld. De komende weken zullen leden van ’Crescen do’ deze donateursgelden weer komen ophalen. Namens leden en bestuur van ’Crescendo’ har telijk dank aan iedereen voor deze geldelijke bij dragen. Na een werkzaam leven, dat naast zijn veelom vattende beroep bestond uit allerlei nevenfunc ties op sociaal zowel als cultureel niveau, bleef hij tot op zeer hoge leeftijd zelfstandig wonen. Nog maar ’n jaar geleden, op negenennegentigjarige leeftijd, nam hij zijn intrek in het bejaardenhuis ’Coensdike’ in Aardenburg. Zij gezichtsvermo gen heeft hem ondertussen danig in de steek ge laten, zijn geest echter is nog bijzonder helder, en hij heeft niet de minste moeite om zijn leven pre cies gedateerd weer te geven. Nog steeds heeft Poulus Roozen zijn hart ver pand aan Moergestel. Hij komt er van tijd nog wel eens en praat dan graag over vroeger en over Dinsdag 20 oktober start het IVN, afdeling Oisterwijk, met de eerste dialezing van het sei zoen 1992/1993. Die avond houdt Carlo Braat zijn dialezing: ’Wie het kleine niet eert...’ Carlo Braat is medewerker beheer kleine land schapselementen bij de Stichting Brabants Land- schap. Hij zal ingaan op het ontstaan en de waar de van houtsingels, poelen, knotbomen en water lopen. Het zal blijken dat het kleine landschap selement voor vele planten en dieren een belang rijk toevluchtsoord is. Sommige soorten komen zelfs vrijwel uitsluitend hierin voor, bijvoorbeeld de geelgors. De avond wordt gehouden in het ’Oude Nest’ te Oisterwijk, J. Lenartzstraat 2. Aanvang 20.00 uur, de toegang is gratis. Ter voorkoming van misverstanden: is er maar één in Tilburg. En dat is ook logisch want zulk een exclusieve aanpak is per definitie uniek. Kom eens gauw kijken en laat u gf t gfggiffrg overtuigen... TILBURG - TELEFOON 013-421666 - EIGEN PARKEERTERREIN T.O. SHOWROOM STULMEUBELEN - INTERIEURADVIEZEN - WOONACCESSOIRES - WONINGTEXTIEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 2