eschouwingen ZOEKERTJES bc k bij bun d. Wintersporters en winterzonaanbidders opgelet!!! ^y^lgemene VERVOLG t 1 I. 1 A' Rabobank. Aangenaam. I t I t Bij de Rabobank gaat u goed voorbereid op vakantie. De nieuwe winterreisprogramma’s liggen immers voor u klaar. Gratis, net als de nieuwe Rabobank Wintervakantie Wijzer en ons unieke Rabobank Vakantie Magazine. Bovendien ontvangen wintersporters dit seizoen bij boeking een gratis coupon voor een proefles of vrij skiën op de Skiberg Beekse Bergen. En bij Sport- en Gezondheidscentrum ’Physique’ kunt u gratis een ski- aerobic introduktieles volgen. Volksgezondheid Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Financiering en algemene dekkings- middelen Winterzonvakantiegangers verwennen wij met een proefcoupon voor 1 x gratis bruinen op de zonnebank van Sport- en Gezondheids- centrum ’Physique’: Graag tot ziens voor informatie en t reservering bij de RABOBANK. Deze aktie is geldig voor boekingen met vertrekdatum vanaf 01.11.92 t/m 10.04.93. fk jü i yf VOLKSPARTIJ VOOR VRIJHEID EN DEMOCRATIE MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 14 OKTOBER 1992 PAGINA 15 VVD l Moergestel, 4 oktober 1992 t 4 ■«****t^,. Met instemming hebben wij verno men van de ir iitiatieven van het colle ge gericht op het verder aan de bron scheiden van afval en.op het realise ren van een daarin passend klein schalig containerparkje, aansluitend bij het Kringloopcentrum te Oister- wijk. Wij pleiten hierbij deze lijn door te trekken ook in het eigen gemeen telijk apparaat, zowel bij het ver- bruiksgedrag, als bij het inkoopbe- leid. Naast deze op specifiek afval gerich te activiteiten willen wij ook de min stens zo hinderlijke afvalproblematiek op straat en met name de honde- poepproblematiek effectief aange pakt hebben. voor nog mogelijkheden heeft. Dat geldt met name voor degenen waar van in het algemeen gesteld wordt dat zij minder mogelijkheden hebben op toegang tot de arbeidsmarkt. Lee- rervaringsprojecten, bijscholing en voorlichting kunnen hier nadrukkelijk dienstig zijn. Ook in gemeentelijk ver band moet zo veel mogelijk gebruik worden gemaakt van deze mogelijk heden, ook al hebben deze vaak een tijdelijk karakter. Voor een betere toegankelijkheid tot de arbeidsmarkt van, met name vrou wen, is het gewenst een goede kinde- ropvangmogelijkheid in het leven te roepen. In dit kader dient het gastou- derschap in deze gemeente bevor derd te worden. Wij wachten in deze ook gaarne het advies van het Vrou- wenoverleg Moergestel af. De VVD is verheugd dat de eerste fa se van de dorpsvernieuwing daad werkelijk gestalte krijgt. Zij hoopt dat na de afronding medio 1993 meteen vervolgstappen kunnen worden ge zet. Ook een verdere structurele aan pak wordt door ons voorgestaan. De leefbaarheid in de kern van het dorp en het dorpsaanzien zullen als gevolg van de realisatie van deze plannen sterk toenemen en verbeteren. Hier bij zij opgemerkt, dat de bepleite aan dacht voor dit doel niet ten koste mag gaan van andere infrastructureel Met de voorgenomen activiteiten op het gebied van de renovatie en de uit breiding van de riolering, met name het toevoegen van bezink- en over- stortbassins, kan de VVD geheel in stemmen. Wij vertrouwen daarbij op een zodanig voortvarende aanpak, dat externe subsidiemogelijkheden bij het waterschap De Dommel kun nen worden benut. Terecht stelt het college milieu als een centraal element in zijn beleid. Conse quentie daarvan dient te zijn dat dit uitgangspunt doorwerkt naar andere beleidsterreinen. Tevens heeft dit tot gevolg dat deze benadering verplich tingen met zich meebrengt om het voorbeeld te geven, zoals het imple menteren van bedrijfsinterne milieu zorgsystemen, milieuvriendelijk inko pen, beperken van eigen vervoer en bevorderen van openbaar vervoer gebruik, carpooling bij personeel en energiebesparing. noodzakelijke werken. Met betrekking tot bouwzaken merkt de VVD op dat de beperkte contin- gentering ertoe dwingt de toewij- zingssystematiek van woningen nog eens nadrukkelijk tegen het licht te houden. Tevens noopt dit ertoe de controle op naleving van de bouw voorschriften te intensiveren. Illegale bouwactiviteiten dienen zonder meer en zonder terughoudendheid te wor den aangepakt. Naar vernomen is, bestaat er ruimte voor een intensivering van het onder- houdsprogramma bij het gemeente lijk woningbezit. Aandacht wordt hier bij gevraagd voor het bereiken van een grotere multifunctionele inzet baarheid van het woningbestand, ter verruiming van toewijzingsmoge- lijkheden. De VVD ondersteunt van harte het voornemen van het college de priva- tiseringsmogelijkheid van het woning bedrijf op korte termijn te onderzoe ken. Een afronding van het onder- houdsprogramma is daarbij een noodzaak. Bij privatisering gaan wij er overigens van uit dat de potentiële opbrengsten uit de reserves van het woningbedrijf maximaal worden inge zet ten behoeve van infrastucturele en welzijnsvoorzieningen in Moer gestel. De voorbereidingen die door uw col lege worden getroffen om een nieuw woongebied, bekend als Papenacker II, tot exploitatie te brengen vallen bij de VVD in goede aarde. De VVD is echter ook voorstander van het bou wen van wooneenheden op geschik te locaties in het centrum. Uitbreiding Wiltu mooie nagels? Wij bréngen lamplightna- gels op, nu voor f 75,-. Voor meer informatie: Schoonheidssalon 'Trés Bien', St. Jansplein 3a, Moergestel, tel. 04243-3709. van mdustrievestigingsmogelijkheden is dringend nodig. De VVD volgt uw college geheel in het voorgestane beleid om meer ren dement te halen uit de reserves die de gemeente heeft en is er ook voor stander van om reserves slechts bij uitzondering in bestemming te be noemen. Zó krijgen wij binnen dezelf de budgetten toch aanmerkelijk meer beleidsvrijheid. Ten aanzien van het belastingenbe- leid vindt de VVD dat we terughou dend moeten zijn met verhogingen in de toekomst, mede gezien het huidi ge lastendrukniveau in Moergestel en in onze omgeving. Wel volgt de VVD het college in zijn streven om ver strekkingen en heffingen volledig kostendekkend te doen zijn. Dat be tekent dat wij uw voorstellen om in ge lijke jaarlijkse stappen voort te gaan met het optrekken van de rioolrech ten en, zover als nog nodig is, de leges. In de nota van aanbieding merkt het college op dat een additionele uitke ring ten gevolge van WUW-gelden waarschijnlijk is. Indien dit bewaar heid wordt zijn wij van oordeel, dat deze structurele verbetering van het financiële positie vooral benut moet worden als injectie en voor het weg werken van enige ontstane achter standen op infrastructureel gebied. Tezamen met een beperkte aanvul lende onttrekking uit de gemeentelij ke reserves kan naar onze mening een belangrijk financieringsvolume voor infrastructurele doeleinden wor den gegenereerd. De VVD wil uw college daartoe na drukkelijk oproepen. Nü zijn er mid delen en nü kunnen we daarover zelfstandig beschikken. Ter afsluiting van onze algemene be schouwingen zeggen wij dank voor de constructieve samenwerking die in het afgelopen jaar tussen de coalitie partners heeft bestaan. In dit jaar zijn wij tot een nieuw inzicht in de financië le positie van onze gemeente geko men, hetgeen ertoe heeft geleid dat een belangrijk aantal plannen uit het verleden thans kan worden omgezet in daden. Dit heeft er tevens toe ge leid, dat negatieve publiciteit is ver vangen door positieve berichtgeving, dat afwachten is omgezet in actie. De gemeente zelf heeft haar informatie verstrekking naar haar eigen burgers actief aangepakt zodat ieder op de hoogte kan zijn van wat er speelt in deze gemeenschap, en bovendien de burger zich meer betrokken voelt bij wat er speelt. Daar ging het de VVD om bij de vorige algemene be schouwingen, daaraan zullen wij als VVD ook in de toekomst blijven wer ken. Te koop rustiek eiken wandmeubel r- eethoek 6-pers.salontafel en secretaire. Bellen na 18.00 uur: tel. 3616. Nooit naar een schoonheidsspecialiste geweest9 Nu kennismakingsbehandeling voor 15,- (be staande uit: reiniging, vapazone en masker). Voor meer informatie of afspraak: Schoonheidssalon ’Trés Bien’, St. Jansplein 3a, Moergestel, tel. 04243-3709. alléén geplaatst bij kontante betaling! ENGELS voor beginners in Goirle op o.a. don derdagmiddag van 14.00tot 15.15 uur ineen klei ne groep! Aanvang 15 okt. Bel snel! Taleninstituut Bogaers. 013-347664. Wilt u een fiets of bromfiets kopen? Dan eerst bij Schepens Tweewielers binnenlopen! De zaak met de vele aanbiedingen en z’n nét iets betere service! Alles oké? Nij De Brouwer, vrijdag 16 oktober om 21.00 uur: Karaoke! SPAANS conversatiegroepje voor gevorder den. Samen boekjes lezen en literatuur bespreken! Start wo.avond 14 okt. in Goirle. Ook nog plaats bij de beginners op do.avond! Inl. Taleninstituut Bo gaers, Molenstraat 16, Goirle: 013 -347664. Tot ziens! Vakbekwame schilder kan nog binnen- en bui tenwerk gebruiken. Tel. 013-440571 (na 18.00 uur 422427). PORTUGEES voor beginners op maandag avond (19.30-21.00 uur) in Tilburg. Aanvang 5 okt. a.s. Nog enkele plaatsen vrij! Inl. 013-347664. 30 Lessen van anderhalf uur a f 17,50. Degelijk schoorsteen vegen; riool ontstop pen met hogedruk en alle voorkomende werk zaamheden: 'De Klusjesman’, Langvennen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 04242-83937. Vrijdagavond niks te doen? Kom dan bij De Brou wer je lievelingsliedje doen! MODERN STANDAARD ARABISCH voorbe- ginners in Goirle. Aanvang di. avond 20 okt. (21.00-22.30 uur). Inl. Taleninstituut Bogaers: 013- 347664, Molenstraat 16, Goirle. Uw tweewielerreparaties gratis opgehaald en thuisgebracht. Bel: SchepensTweewielers, Kerk straat 21Oisterwijk, tel. 04242-17326. Snijbloemen te koop, o.a. chrysanten 3 bossen voor f 6,-; ook potchrysanten en potasters. Burgers, Heuvelstraat 8, tel. 04243-1422. NIEUW-GRIEKS voor beginners in Tilburg. Aanvang woensdagavond 7 okt. (21.00-22.30 uur) in een kleine groep Inl Taleninstituut Bogaers 013-347664. Tot ziens! FRANS conversatie in een kleine groep. Dag- en avondcursussen voor diverse niveau's. Ook voor de absolute beginner. Prijs f 12,50 per les van 5 kwar tier. Inl. 013-347664. Te koop: chrysanten, div. kleuren en soorten vanaf f 2,50 per bos. E. Mutsaers, Oirschotseweg 48, tel. 2341 Jubileum of verjaardag? 'n Kadobon de beste keus! Winkeliersvereniging Moergestel J Verkrijgbaar bij de Rabobank. It-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 15