VELUX Transportbedrijf Bruurs H. Bruurs en Zn. A. Op ’t Hoog eschouwingen Lezing Heemkundekring o CHRISTEN DEMOCRATISCH APPÈL VERVOLG Sfeervol onder dak Heuvelstraat 20, Moergestel, Tel. 04243-1496 Volksgezondheid Sociale Voorzieningen en Maatschappelijke Dienstverlening Voor alle landbouwwerkzaamheden en groenvoorziening. Levering van diverse soorten vaste mest, zand- en grintsoorten. Tevens bestrating en grondverzet. Tot besluit e LOONBEDRIJF Heuvelstraat 20, Moergestel, Tel. 04243-1496 Doe-Het-Zelf Centrum Industrieweg 15, Moergestel Telefoon 04243 - 3615 Maandag gesloten I- Financiering en Algemene dekkingsmiddelen Ruimtelijke Ordening en Huisvesting Nieuwe CD’s in de bibliotheek Voor het plaatsen van containers en voor alle andere transporten <7 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 14 OKTOBER 1992 PAGINA 11 CDA J t> L* 5 1 1 5 1 duidelijk geworden. De besprekingen zijn, in tegenstelling tot wat u eerder verkondigde, wel degelijk kil en af standelijk verlopen. Volgens u zou het bestuur van Audacia de door u geda ne voorstellen met een positief advies voorleggen aan de ledenvergade ring'. Zijn wij hier weer onjuist geïnfor meerd? Waarom heeft u de raad cq. commissie tussentijds niet geïnfor meerd? Het is voor ons nog steeds een raad sel waarom u zich op dit punt zo halstarrig blijft opstellen. Waarom blijft u het voorstel om een taxatierapport uit te brengen, door onafhankelijke deskundigen, negeren? U geeft zelf te kennen dat sport voor een ieder en zeker voor de jeugd toe gankelijk dient te blijven. Als u zich in deze zo op blijft stellen is dit zeker voor een sportvereniging als Audacia geen haalbare kaart meer Voorzitter wij geven u in overweging om zelf, tr-'plekke te bezien hoe de situatie nu daadwerkelijk is. Wellicht draagt dit bij tot een voor beide par tijen reëel privatiseringsvoorstel. Voor zitter het moge duidelijk zijn dat wij van uw kant nadere voorstellen terza ke vèrwachten en dat wij hierover vol ledig geïnformeerd worden. Het CDA heeft destijds in haar verkie zingsprogramma gepleit voor onder steuning van het Jeugd- en Jonge renwerk. Daarnaast is gepleit voor een verantwoorde oplossing van de huisvestingsproblemen Nu zich de mogelijkheid voordoet dat de scouting-groep van Moergestel een lokaal voor een gering bedrag kan aankopen, vinden wij dat het col lege haar medewerking zou moeten verlenen aan een tijdelijke vrijstelling op grond van artikel 17 van de W.R.O.. Door zelfwerkzaamheid heeft deze groep in het verleden aange toond dat realisering van deze huis- vestingsóptie zeker tot de mogelijkhe den behoort. Met medewerking van uw college in deze zullen er in ‘D'n Donk’ meer mo gelijkheden komen voor kinderop vang. Wij achten deze lokatie hier voor zeer geschikt wegens aanwezig heid van een beheerder, de mogelijk heid om buiten te spelen en de huidi ge inrichting en voorzieningen. Wij juichen de realisering van een kleinschalig containerparkje in Moer gestel toe. Een doorn in het oog blijft evenwel de enorme overlast van stank, insekten en ander ongedierte tijdens de zo mermaanden in de bruine GFT-bak- ken. Wij willen dat onderzocht wordt in hoeverre afbreekbare ‘papieren’ vuil niszakken en het wekelijks ophalen van het GFT-afval gedurende 2 of 3 zomermaanden verandering in deze situatie kunnen brengen. Wij vrezen dat door ‘Ecologisch Groenbeheer’ de personeelskosten gigantisch zullen oplopen en pleiten daarom voor een verantwoord com- Het Ministerie van WVC verzoekt ons woonruimte beschikbaar te stellen tbv de opvang van asielzoekers. Momen teel wordt in Moergestel reeds één woning ten behoeve hiervan beschik baar gesteld. Ondanks een krap con tingent en het grote aantal woingzoe- kenden bestaat er van de zijde van de CDA-fraktie geen bezwaar om te gemoet te komen aan het verzoek van het Ministerie van WVC Met betrekking tot ontwikkelingssa menwerking zouden wij graag zien dat het geld niet aan een ‘papierwin kel’, maar daadwerkelijk aan een be paald projekt wordt besteed. Ook voor de jeugdgroep ”t Kwartier- ke' vragen wij een passende huis vesting. Tot nu toe moeten zij hun on derkomen zoeken in openbare gele genheden (café’s) waardoor de doelstellingen van deze jeugdgroep niet tot hun recht komen. Met de totstandkoming van de nieu we subsidie-verordening, mag voor al op de groep ouderen binnen onze gemeente niet beknot worden. Zij moeten hun aktiviteiten blijvend kun nen ontplooien en hun eigen inbreng kunnen leveren bij het opstellen van regelingen. Wat zijn nu precies de belemmerin gen ten aanzien van de lokaties ‘Ber tens’ en ‘de Bokkenhoek’? Kunt u de toezegging doen dat aanvang 1993 hiervoor concrete voorstellen in de commissie ruimtelijke ordening wor den besproken. Wij zijn bereid om promis tussen enerzijds de milieu aspecten en anderzijds de kosten aspecten. Op het terrein van de riolering zou den wij in 1993 naast de geplande f 50.000,= voor het onderzoek ook een bedrag willen reserveren voor de realisering van de berg- en bezink- bassins zodat een gelijkmatiger ver deling van de lasten plaats vindt en de bouw na afronding van het onder zoek daadwerkelijk kan plaatsvinden om zodoende zeker te zijn van de be perkt beschikbare subsidie van het waterschap. Hoe is de technische toestand van het riolennet? Aangezien hiervoor geen egalisatievoorzieningen aanwe zig zijn, kan dit leiden tot onaangena me financiële verrassingen in de toekomst. Helaas moeten wij constateren dat er achterstanden zijn opgelopen bij de planning en uitvoering van bepaalde milieutaken met een hoge prioriteit, zoals vermeld in het taakstellend uit- voeringsprogramma behorend bij het gemeentelijk milieu beleidsplan. In hoeverre wordt het berm- en sloot- maaisel afgevoerd en is onderzocht of het vanuit milieu oogpunt verant woord is dit maaisel ter plaatse op te slaan of te frezen? Voorts blijven wij uw aandacht vragen voor de hondenpoep- problematiek; het niet controleren van de verorde ningen terzake leidt ons inziens tot grote ergernis bij de burgers. Een VELUX dakvenster is herken baar aan zijn exclusieve ventilatie- klep Deze maakt luchtverversing mogelijk op momenten dat u liever het dakvenster zelf gesloten houdt. De ventilatieklep is bovenaan in de handgreep ingebouwd. Een compleet programma van de originele VELUX accessoires voor de interieurzijde en zonwering voor de buitenzijde is beschikbaar. Tevens inbouw mogelijk. Vraag bij ons de VELUX ideeënbro chure en prijslijst. positief mee te denken over een ver plaatsing van Rabobank en Spar on der bepaalde voorwaarden. Ten aanzien van het buitengebied vragen wij u, vooruitlopend op het desbetreffende bestemmingsplan, beleid voor te bereiden inzake vrijko mende agrarische gebouwen. Reeds in maart heeft de raad een besluit genomen inzake het weren van reclameborden o.a. langs de rijksweg. Waarom is aan dit besluit nog steeds geen uitvoering gege ven? Het aantal woningen dat Moergestel krijgt toegewezen, blijft een treurige geschiedenis. Wanneer kunnen de eerste woningwetwoningen worden verkocht overeenkomstig het vigeren de beleid? Hoe staat het met het huurdersover- leg en privatisering woningbedrijf? Met vriendelijke groeten, namens de CDA-fraktie, Mark van Velthoven, fraktievoorzitter 5- n n s it Tot besluit De CDA-fraktie spreekt zijn erkente lijkheid uit over de inspanningen die het ambtelijk apparaat in 1992 heeft geleverd t.b.v. de Moergestelse sa menleving. Wij hopen op voortzetting hiervan in 1993 Ten slotte, mijnheer de voorzitter, re kenen wij op een open en construc tief begrotingsdebat. il- e n n k d n g ir )t e rt n it >- Jt 3 n i- ;t i i- h 3 I- it a T !t k Het CDA zet grote vraagtekens bij het door uw college voorgestelde reser- ve-beleid. Wij zijn van mening dat de gelden voor de Fondsen grote wer ken t.a.v. de diverse bestemmings plannen thuis horen bij de bedrijfsre- serves en niet overgeheveld kunnen worden naar de besteedbare Alge mene reserves. Derhalve resteert slechts een vrij besteedbare Algemene reserve van f 237.000, Daarom is het niet mo gelijk de geplande investering inzake huisvestiging scholen en onderhoud sporthal in zijn geheel hieruit te reser veren; temeer daar zich in 1993 on voorziene risico's kunnen voordoen zoals schadeclaim van DSW, rioleringsproblematiek, R.B.A. vesti ging Oisterwijk, regeling geldelijke steun gehandicapten, Gemeentelijke Basisadministratie (G.B.A.), operatio nalisering rampenplan enz. Hierdoor zal men onherroepelijk een beroep moeten doen op de niet vrij besteedbare reserves, waardoor een begrotingstekort ontstaat wegens het wegvallen van de rente-baten. Het door uw college voorgestelde be drag van f 50 000, in 1993 voor de gehele rioleringsproblematiek is ir reëel. Door de investeringsbedragen pas in latere jaren fors op te schroe ven en tegelijkertijd ook tot een hoge re kostendekkingspercentage over te gaan, vindt er in de toekomst (1994 en later) een niet te aanvaarden ver hoging van de rioolrechten plaats voor de burgers. In hoeverre heeft u de mogelijkheden onderzocht om over te gaan tot in voering van de hondenbelasting en toeristenbelasting. Het is voor het CDA een volstrekt on verteerbare zaak dat alleen al door verhoging van de rioolrechten, afvalstoffenheffing en de O.G.B. een lastenverzwaring van 11,3% voor de burgers wordt veroorzaakt. Wij willen riogmaals stellen dat we de ze forse lastenstijging een treurige zaak vinden, zeker gezien in het licht van de buitensporige uitgaven aan het Rootven. Zoals de zaak er nu voor staat gaan wij dan ook niet ac- coord met de door u voorgestelde O.G.B. verhoging van 3 °/o Door een andere prioriteitsstelling in uw investe ringsplan (o.a. achterwege laten aan koop politiebureau) hoeft deze kostenstijging niet aan de burger te worden doorberekend. Wij krijgen de indruk dat men de bur gers eerst confronteert met een forse trendmatige lastenstijging en vervol gens er toe overgaat om de financiële positie van de gemeente Moergestel redelijk tot goed te noemen De heemkundekring De Kleine Meijerij omvat de gemeenten Esch, Helvoirt, Haaren, Oister wijk, Moergestel, Berkel-Enschot en Uden- hout. Uit de voorgenomen beleidsontwik keling blijkt dat plannen die op de be groting 1992 waren aangekondigd, nu weer doorgeschoven zijn naar 1993. Geen wonder dat de portefeuil lehouder in de commissie ruimtelijke ordening geen gebruik maakt van het instituut mededelingen en voort gangscontrole! Hij zal spreken over de gemeenschappelijke ge bruikte gronden in de Kempen, die werden aan geduid met verschillende woorden: vroonte, ge- meynt en aard. Daarnaast waren er nog de zoge naamde ’heivelden’. Dat was niet hetzelfde als de grote heivelden die tot de vroonte, gemeynt of aard behoorden. De heer Leenders gaat in op de betekenis van bo vengenoemde termen en bekijkt of ze wellicht ook verschillende zaken aanduidden. Hij wijst op de verschillende ontwikkeling van de rechtsver houdingen ten aanzien van de gemeenschappelijk gebruikte gronden in het westen en oosten van de Kempen. Tevens wordt ingegaan op de uitgifte van gemeynten door de hertog in vooral de 14e eeuw. De lezing wordt toegelicht met dia’s en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. De heemkundekring De Kleine Meijerij heeft een bijeenkomst op dinsdag 20 oktober 1992 in Hotel ’t Centrum in Udenhout. De heer K. Leenders uit Den Haag zal dan spreken over ’Van Gemeynten en Vroonten’. De bibliotheek Moergestel heeft de volgende nieuwe CD’s aangeschaft: - Roxette: Tourism - Toto: Kingdom of desire - Vaya con dios: Time flies - Sinnead O’Connor: Am I not your girl - Extreme: III sides to every story - ABBA: Gold - Tom Waits: Bone Machine - Peter Gabriel: Us - Robert Cray: I was warned - Brian May: Back to the light Je kunt deze nieuwe CD’s vinden in de vakjes NIEUW in de cd-kast. Tot ziens in de bibliotheek.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 11