9.95 1.30 1.10 I J l 1 liever nu een uitstrijkje dan straks ’n koude douche I I I I i I I i i I F ^6.98 Slagerij Ketelaars BV 139,- 98,- De ambachtelijke slager! 295 Onze nieuwe najaarscollectie overgordijnen is binnen in schitterende dessins en kleuren. 119,- Herenpullovers 'Êfl II u Zoekertjes... I I I I I V Haaren Rootven 36 JAN MICHIELS t COMPLETE WONINGINRICHTER Loop eens vrijblijvend binnen om met ons een kijkje te nemen Kindervoorstelling in de Kinderboekenweek LET OP! Jaarlijkse huis-aan-huis collecte E.H.B.O. f Een oproep gekregen? Laat een uitstrijkje maken!!!!! O’Neill sweather collectie Qg I I i I 1 Kerkstraat 18- Oktober 1992 Kinderboekenweek 1992 van 7 tot en met 17 oktober Shoarmavlees Iedere woensdag 500 gram gehakt 500 gram braadworst samen modehuis Marktkramenverhuur C. VAN DIJK Boterhamworst -Telefoon 04117-1217 - Moergestel - Telefoon 04243-1234 W 4T Hoe Zoekertjes insturen? Malse runderlappen of braadvlees I 500 gram LIJSTENMAKERIJ - Ëi --- Worstebrood Q nn'li 6 stuksJ.UU F Ronder rookvlees 100gram 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 7 OKTOBER 1992 PAGINA 3 Maak een afspraak met uw huisarts. J. vanaf in de prijsklassen MIDDEN BRABANT Gemeenschappelijke Gezondheids Dienst Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 Partytenten voor elke gelegenheid... Nu uitbreiding capaciteit feesttenten tot maar liefst 3200 personen! 100 gram r 100 gram in zeer mooie rood-marine groen combinaties Baarmoederhalskankeronderzoek. een kwestie van gezond verstand. Raadhuisstraat 17 Moergestel - tel. 04243-1287 4- Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! Alle correspondentie Postbus 3024 5003 DA Tilburg Voor de jeugd is er een zeer ruime Wij vtrzorgen al uw inlijstwerk! Heusdensebaan 27, Oisterwijk, 04242-84856 Openingstijden^ dl. t/m vr. 13.00 tot 18.00 uur zaterdag 10.00 tot 16.00 uur Jongens en meisjes, het is zover, de kinderboe kenweek staat weer voor de deur. De openbare bibliotheek Moergestel staat in die tijd in het te ken van het thema: ’Land in ziiiicht!kinderboe ken en zeereizen’. Van 7 tot en met 17 oktober zullen er in de bibliotheek dingen gebeuren, waarbij de zee, schepen, boeken en kinderen de hoofdrol spelen. Programma van 7 tot en met 17 oktober: - tentoonstelling van bekroonde boeken. De boeken, die bekroond zijn met de gouden griffel en penseel en de zilveren griffels en pen selen worden tentoongesteld in de bibliotheek. Ook de boeken die door de Nederlandse Kin derjury gekozen zijn, vind je op de tentoonstel- lingstafel. - kleurwedstrijd voor peuters en kleuters. Voor de jongste kinderen ligt een kleurplaat klaar. De ingekleurde platen kunnen tot en met 16 oktober ingeleverd worden in de biblio theek. Voor de mooiste kleurplaat staat een leuk prijsje klaar. - de werkstukken die door jullie op school ge maakt zijn, staan in de bibliotheek. 13 oktober: 9.15 - 10.00 uur: feestelijk kleuterbezoek aan de bibliotheek 10.15 - 11.00 uur: van kleuters van basisschool Hertog Jan. 14 oktober: 13.15 uur: kinderen van de basisscholen Graaf van Ursul en Bienekebolders verzorgen een op treden in de bibliotheek. Iedereen is welkom. 18 oktober: prijsuitreiking van de provinciale verhalenwedstrijd ’Luister..Lees..en..Schrijf!’ in het Land van Ooit te Drunen. Deze prijsuitreiking is van 12.00-13.00 uur op Omroep Brabant te beluisteren tijdens een spe ciaal Kmderboekenweek-radio-programma. Mis schien komt jouw verhaal wel op de radio! Zoals je misschien nog kunt herinneren, was er twee jaar geleden tijdens de Boekenweek (voor volwassenen) een kindervoorstelling. Nu leek het ons een leuk idee om tijdens de Kin derboekenweek een kindervoorstelling te organi seren. We hebben daarom Tineke Schrijver van Poppentheater De Witte Lelie benaderd en die was razend enthousiast en is toen meteen aan de slag gegaan. Het resultaat: Op zoek naar de won- dersteen Dicht bij de zee, met haar bruisende branding, ligt de groene heuvel. Daar heerst een vredige stilte en iedereen geniet er van de rust. Op een dag echter wordt de rust wreed ver stoord. Een sterke storm jaagt de zee op en temidden van woeste golven spoelt een drenkeling aan op het strand. Hij komt helemaal uit Kazamboeko en is na een lange bootreis door de storm van zijn schip ge worpen. Met zijn komst is het met de rust gedaan en de mooie vredige heuvel zal veranderen.. De voorstelling zal gehouden worden op zondag 11 oktober in de Openbare Bibliotheek in Ois terwijk. (LET OP: je kunt dan géén boeken ha len of terugbrengen!) Zaal open: 13.30 uur; aanvang: 14.00 uur; en tree: 2,50. Voorverkoop: vanaf maandag 28 september bij de Openbare Bibliotheek; leeftijd: vanaf 4 jaar. De voorstelling duurt ongeveer een uur. We ge ven jou en je ouders eerst ruim de tijd om op zon dag 11 oktober lekker uit te slapen en daarna kun je gezellig met het hele gezin naar de voorstelling komen! Deze kindervoorstelling is georganiseerd door het jongerencentrum in samenwerking met de Open bare Bibliotheek. I Als u een vrouw bent tussen de 35 en 55 jaar krijgt u eens in de drie jaar een brief met oproep kaart om een uitstrijkje te laten maken. Hierdoor kan baarmoederhalskanker in een vroeg stadium worden opgespoord. De kans op genezing is dan praktisch 100 Als u een brief met oproepkaart krijgt, is het dus belangrijk om een afspraak te maken met uw huisarts. Vervolgens dient u de oproepkaart mee te nemen als u naar de huisarts gaat. Het onderzoek wordt vergoed door het zie kenfonds en vrijwel alle ziektenkostenverze- keraars. Als u vragen heeft over de oproep dan kunt u contact opnemen met de GGD, tel. 643274. Als u vragen heeft over het onderzoek kunt u zicl\ wenden tot uw huisarts. Het doel van de E.H.B.O. zal eenieder duidelijk zijn: het geven van eerste hulp bij ongelukken. Eenvoudige handelingen, zoals bijvoorbeeld het geven van mond-op-mond beademing kan het verschil betekenen tussen leven en dood. De E.H.B.O. speelt ook een belangrijke rol bij veel dorpsaktiviteiten. Denkt u onder andere maar eens aan het voetbaltoernooi, de komtoer, het touwtrekken, de vierdaagse en wat dies meer zij. Een ongeluk zit immers vaak in een klein hoek- je/kuiltje/steentje. Onze leden steken heel wat vrije uurtjes in dit zogeheten ’posten’. Daarnaast verrichten we veel ’onzichtbaar’ werk bijvoor beeld in de vorm van verbandposten, waar u een beroep op kunt doen als u een wond wil laten ver binden. Er zijn een aantal van deze verband posten over het dorp verspreid, dus zit er altijd wel een bij u in de buurt. Waar ze zich precies bevinden kunt u nazoeken op het informatie- kaartje dat u van onze collectant krijgt als hij of zij bij u aan de deur komt voor onze jaarlijkse huis-aan-huis aktie. De aktie wordt gehouden in de week van 5 tot 10 oktober. De opbrengst hiervan komt volledig ten goede aan de plaatse lijke E.H.B.O.-vereniging en wordt onder ande re besteed aan het aanschaffen van verband- en lesmaterialen en het geven van cursussen. U kunt altijd een beroep doen op de E.H.B.O., mogen wij nu een beroep op u doen? Alvast har telijk bedankt. E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel Moergestel Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3