MTV/Scouting bingo donderdag 15 oktober Victor Boeren verkoopt niet, hij adviseert. TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Notaris J.L. Vergouwen te Hilvarenbeek Winkeliers opgelet! 69 081 Bezoekerscentrum Oisterwijk er uitzending van f 1. Ook nu weer een prijzenbedrai doe mee! Samenwerking tussen Zonnebloem en bibliotheek Vrij te aanvaarden na betaling van de koop- en onraadspenningen. Betaling van de kooppenningen uiterlijk 30 november a.s. Bezichtiging dinsdagen 6 en 13 oktober en donderdag 8 en 15 oktober a.s., telkens des namiddags van 2 tot 4 uur. Op de veiling zijn van toepassing de Algemene Veilingvoorwaarden 1992 van de Koninklijke Notariële Broederschap. Bieders dienen zich te kunnen legitimeren en dienen een bewijs van kredietwaardigheid te kunnen overleggen bij gebreke van dien hun bod kan worden genegeerd. Inzet maandag 12 oktober en Toeslag dinsdag 20 oktober a.s. beide malen des avonds 8 uur precies in café 't Draaiboompje, Hild 1Moergestel. Nadere informaties ten kantore van notaris J.L. Vergouwen, telefoon 04255-3267. Voorverkoop van bingo-kaarten (f 2,50 per stuk) vanaf heden bij: SLAGERIJ J. VAN ZON-REYRINK, Rootven 74; PRYMA DENISSEN, Rootven 38; SPARMARKT H. TROMP, Rootven 41; BAKKERIJ H. VERKOOIJEN, Rootven 23 SLIJTERIJ ’IN DEN KORENMAAIER’, Schoolstraat 18 de woonboerderij met bijgebouwen, ondergrond, erf en tuin, staande en gelegen te Moergestel, Oirschotseweg 9 kadastraal bekend gemeente Moergestel, sektie B nummer 2539, groot 25.93 are. l zal ten verzoeke van de erven van wijlen Mevrouw A.C. Mutsaars in het OPENBAAR VERKOPEN: Donderdag 15 oktober om 19.00 uur de eerste van vier televisie bingo- uitzendingen die MTV maakt in samenwerking met Scouting Moergestel. Zuster Huberta van het Antoniushuis viert vandaag, woensdag 7 oktober, haar 60-jarig diamanten professiefeest. Zij woont daarvan 56 jaar in Moergestel. Deze heuglijke dag zal samen met de zusters gevierd worden in besloten kring. Kindemevendienst Zoogdier- en paddestoelen wandelingen Protestantse Gemeente Oisterwijk PAGINA 2 'I •TiTi ALLEEN BISSCHOP ZWI JSENSTRAAT TILBURG, TELEFOON 013-421666, ST1JLMEUBELEN INTERIEURADVIEZEN WOONACCESSOIRES WONINGTEXTIEL Eigen parkeerterrein to. showroom i 1 1 1 I 1 i c l i c L 2 Er is ons ter ore gekomen dat de winkeliers benaderd worden met de vraag of zij een ad vertentie willen plaatsen in het E.H.B.O.- blad. Wij vragen u met klem hier niet op in te gaan, omdat het hier om personen gaat die het op uw geld voorzien hebben. De ad vertentie wordt vervolgens niet geplaatst. Zoals u in ’Moergestel-Nieuws’ van deze week kunt lezen houdt de Moergestelse E.H.B.O. slechts één keer per jaar een huis- aan-huis collecte. Deze collecte, die wordt gehouden in de periode van 5 tot en met 10 oktober komt geheel ten goede aan de plaat selijke E.H.B.O. Wij hopen u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd. E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel, Moergestel Bij Victor Boeren is het geen 'inpakken en wegwezen'. Bepaalt niet. Bij Victor Boeren is het praten over sfeervol en stijlvol wonen. Waarbij een gedegen advies een onmisbaar ingrediënt is. Kom dat maar eens Nederlands - FOUTLOOS LEREN SCHRIJ VEN! U bent zeker geen uitzondering als u veel dingen die u op (de lagere) school geleerd hebt, weer bent vergeten. Bovendien is onze taal niet zo eenvoudig. Schrijf je ’vind jij’ met een d of dt? Moet de beantwoorde 'brief’ of ’het gebeurt vaak' met een d of dubbel d worden geschre ven? Wat is nu precies een werkwoord, een lid woord of een persoonsvorm? De beginselen van het ontleden zijn belangrijk voor de juiste spelling. Alles wat u moet weten wordt in deze korte cursus op een begrijpelijke manier bijge bracht. Voor jong en oud. Handig voor het schrijven van een (sollicitatie-) brief of voor uw werksituatie: verslagen, telefoon notities maken e.d. leder voor zich heeft z'n eigen reden om met een goed visitekaartje voor de dag te ko men. Dat willen we toch allemaal? Vooroplei ding of niet. Zakenman of huisvrouw, jong of oud. Carrière of geen carrière. Iedereen is wel kom U zult er geen spijt van krijgenOok als ba sis voor het leren van een vreemde taal is deze cursus ideaal! 10 lessen f 150,-1 (Ma. avonden in Tilburg). Tevens wijzen wij u op de cursus Nederlands voor anderstalingen. Begin ners of half gevorderden. Wij werken altijd met kleine groepen Inl. Taleninstituut Bo- gaers: 013-347664. Nog enkele plaatsen. TALENINSTITUUT BOGAERS in Goirle geeft cursussen op alle niveaus in 24 TALEN! Er wordt gewerkt in kleine groepen. De conver- satie-cursussen worden gegeven in Tilburg?, Goirle of Eindhoven. Spoed/ privé-cursussen worden ook steeds meer gevraagd. Om op de behoefte van de mensen in te spelen en wegens ruimtegebrek biedt het taleninstituut aan om zonder extra kosten bij de klant aan huis of aan het bedrijf een cursus te verzorgen, (omge ving Tilburg Eindhoven). Een gouden formu le bedacht om de service te vergroten, die in slaat als een bom. Het instituut blijft zo aan de weg timmeren. Informeer vrijblijvend. Jolanda Bogaers zelf staat u graag te woord en geeft ad vies. Inl. 013-347664. Achtentwintigste zondag door het jaar Preek: Pastor H. van den Broek 10 - 17 oktober 1992 ZATERDAG 19.00 uur: H. Mis met samen zang en orgelspel. Jgt Thomas van den Brink, Maria Raue echtg. en overl. kinderen; Jgt Bar bara Roosen-van Remunt; Mgd Martinus van de Wal e.v. Jacoba Hems; José Op ’t Hoog-Oomen; Huberdina van Rijzingen-van Krieken; Jgt The odora Smits-van de Wiel; Mgd Lamberdina van Korven-van Dijk; Jgt Franciscus en Cornelia Swinkels-Verouden; Jgt Kees van de Loo e.v. Sjaan Swinkels en zoon Geert; Johannes van den Bosch en Maria Ketelaars echtg.; Cornells en Maria van den Branden-Smolders; Cornells en Maria van Elderen-van lersel. ZONDAG 10.00 uur: Hoogmis. Nicolasina Oerlemans-van Belkom; Josef van de Langen- berg e.v. Jo Vermeer; Overl. fam. van Dorst; Francis en Goverdina vriens-Horrevorts; Mgd Louis van Gils e.v. Adriana Ketelaars. 11.30 uur: Kindemevendienst groep 5 en 6. Comelis Kouwenberg e.v. Anna Rijnen; Piet Rommen e.v. Anneke van Beers; Annie Mertens- van de Snepscheut; Overl. ouders Horrevorts- van Dijk; Harrie van Aarle e.v. Zus Roosen; Overl. ouders Vermeer-Ketelaars. DINSDAG: Jgt Johannes Bruurs e.v. Clasina Mutsaars; Mgd Adriana Mutsaars; Gerard van Esch; Adrianus Op ’t Hoog e.v. Anna Bruurs; Piet Ketelaars e.v. Dien van Balsvoort. DONDERDAG: Martinus van den Boogaart; Maria van Dijk-Vermeer; Jan van Krieken e.v. Betsy Klerks. Dinsdag: Werkgroep Ziekenpastoraat Bijbellezen met de Werkgroep Volwassenka- techese Parochiebestuur Zaterdag: Pastorale ontmoetingsdag dekenaal centrum. Lezen is voor iedereen een gezonde ontspanning. Maar naast deze ontspanning geeft lezen nog veel meer voordelen. Met lezen, leer je, je verrijkt je woordenschat, je prikkelt je hersens tot naden ken, het verruimt je belangstelling, het houdt je geestelijke vermogens aktief bezig. Lezen is goed voor iedereen, maar zeker voor hen, die om welke reden dan ook, uitgeschakeld zijn van andere bezigheden. Die aan huis, stoel of bed gekluisterd zijn vanwege ziekte, handicap of ouderdom. Juist voor deze groep mensen wil De Zonne bloem, afdeling Moergestel in samenwerking met de bibliotheek, iets gaan organiseren. Zorg gaan dragen dat ook zij de kans krijgen om boeken te lenen van de bibliotheek, door ze zelf naar deze mensen toe te brengen. Dit alles vraagt naast een goede voorbereiding nogal wat organisatie om dit soepel maar ook ver antwoord te laten verlopen. Voor de start hiervan is het op de eerste plaats be langrijk te weten hoeveel mensen hiervoor be langstelling hebben. Als u, door welke oorzaken dan ook, niet of nau welijks of met veel moeite naar de bibliotheek gaat, geef u dan op, dan wil De Zonnebloem dit graag voor u doen! Ook voor degenen die vroe ger misschien maar weinig gelezen hebben wil len we graag uitnodigen om toch weer te gaan le zen. Want wees ervan overtuigd dat lezen voor u heel veel kan betekenen. Zoals bij alle aktiviteiten van De Zonnebloem be hoeft u uiteraard geen lid te zijn van De Zonne bloem, wel van de bibliotheek. Deze kosten zijn echter vrij laag, je kunt er amper een boek voor kopen. Hebt u interesse of wilt u hierover meer weten bel dan naar Jo Beerens, tel 2376 of Corry van de Loo, tel 1492. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 10 oktober: E. van Delft, telefoon 04243-1424 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 10 oktober: W. Schopman, Groenstraat 75, telefoon 04242 - 88805 zondag 11 oktober: J. Vermuë, Wildemanstraat 64, telefoon 04242 - 82210 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Politie: telefoon 04242 -19111 Bezoekadres: Burg. Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. Openingstijden: gedurende de week en de weekenden de gehele dag en nacht. Voor het ophalen van goederen of documenten e.d. bij voorkeur tussen 09.00 en 21.00 uur. Indien gesloten wordt u telefonisch doorge schakeld naar de meldkamer. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donder dag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruis vereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr Beatrixstraat 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dringende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijfformu lier en 'n uitgebreid pakket met info over zwan- gerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M.C. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di.en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruisge bouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31 Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Eric Bertels. Spreekuur op ma., di., do. en vr. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 3649 dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Sect.: Stokske 4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel, Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: ma t/m vr 19.00-19.30 en na tel. afspraak. Tel. spreekuur dagelijks 8.00-9.00. Spoedgevallen: dag en nacht tel. bereikbaar. Oud papier 14 okt.: route west: v. Rijckevorsel- laan, Hoefkens, Prinsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. Op zondag 11 oktober is er in de mis van half 12 kindemevendienst voor groep 5 en 6. Deze nevendienst zal worden verzorgd door Le- ny van de Loo en Jan Geert. Natuurmonumenten organiseert in oktober van uit haar bezoekerscentrum te Oisterwijk een vier tal interessante wandelingen. Voor alle excursies geldt dat aanmelding vooraf noodzakelijk is: tel. 04242-19209. Aan deelnemers wordt een gerin ge bijdrage gevraagd. 8 Oktober, 20.00 uur: zoogdierenwandeling. In de avond, samen met gidsen van de Vereniging voor Zoogdierkunde en Zoogdierbescherming, op pad om te kijken naar zoogdieren in de Oister- wijkse bossen. Ook zal aandacht worden besteed aan de vele sporen die zoogdieren achterlaten. 11 Oktober, 11.00 uur: paddestoelenwandeling. Vorig jaar hebben de deelnemers, samen met de gidsen van de KNNV, afdeling Tilburg, zo’n 50 soorten paddestoelen aangetroffen. Ook dit keer zal weer gezocht worden naar onder meer kerke- zwam, heksenboter en doolhofzwam. 14 Oktober en 21 oktober, beide keren om 14.00 uur: paddoestoelenwandeling voor kinderen. Eerst samen met een gids een wandeling maken om paddestoelen te zoeken: niet alleen die van ’rood met witte stippen’; er zijn er nog veel meer. Na de wandeling is er in het bezoekerscentrum een leuke klus om te doen. Openingstijden Het bezoekerscentrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 - 17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toegang is gratis. Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Kerkdienst: Op zondag 11 oktober begint de dienst in de Kerkstraat om 10.15 uur. Ds. W. Roobol gaat in deze dienst, waarin de can tori j meewerkt, voor. Er zal Avondmaal gevierd worden. Agenda: 7 oktober: 20 groep om 20.00 uur op de pasto rie; 9 oktober: 10 jaar Voorhof in de Voorhof om 20.00 uur; 13 oktober: Kerkeraad in de Voorhof om 20.00 uur (afscheid en welkom ambtsdragers). f A» MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 7 OKTOBER 1992

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 2