Vit het gemeentehuis d BEKENDMAKING M.O.V.-cursus J J GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL Zilveren oorkonde voor Slagerij van Zon Nadat ’n tijdje geleden Slagerij J. van Zon- Reyrink door middel van zoon Richard al succes vol was door het winnen van het gouden sla gersmes op de slagersvakschool heeft men afge lopen week weer een succes weten te boeken. Sociaal Fonds ook voor cursusgelden en jeugdcontributies BEKENDMAKING GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN Nieuwe regels woningwet per 1 oktober 1992 r I Kommissievergaderingen Openbare besluitenlijst van de vergadering van het college van Burgemeester en Wethouders Gebruik van een bouwwerk Milieu en bouwmaterialen Asbest V eiligheidsmaatregelen De positie van de huurders Informatie Kom Moergestel I, partiële herziening en correctieve herziening Spreekuur Diverse aspecten van het (ver)bouwen Bouwleges Reclames MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1992 PAGINA 9 MA 8 732-3 Sociale Zaken en Welzijn (Jeanny van Oirschot). 732-1 732-2 1 1 Algemeen bestuurlijke zaken: 28 september om 20.30 uur Sociaal/Economische Zaken en Welzijn; 29 september om 19.30 uur Openbare Werken, Natuur en Milieu: 1 oktober om 9.30 uur Financiën en Belastingen: 1 oktober om 20.30 uur. f f f f f Moergestel, 30 september 1992. de burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. 930,00 860,00 796,00 Moergestel, 29 september 1992. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert In de vergaderingen van het college van Burge meester en Wethouders van 22 september 1992 zijn onder andere de volgende besluiten geno men: Verleende bouwvergunningen Er is een bouwvergunning geweigerd Algemene plaatselijke verordening/bijzon- dere wetten Een verzoek tot het houden van een kledingin- zamelingsaktie wordt afgewezen. Nadere regelen 1992 behorende bij de bouw verordening en aanwijzing toezichthoudende per sonen bouw- en woningtoezicht worden vast gesteld. Hinderwet Vergunning ingevolge de Hinderwet wordt ver leend aan: - W. Op ’t Hoog, Heirbaan 2, tot het wijzigen van een champignonkwekerij Welzijn Binnenkort komen zeven huurwoningen vrij: - een woning wordt bestemd voor de opvang van voormalige Joegoslaven; - de zes andere woningen worden na ontvangst van de huuropzegging toegewezen aan Moer- gestelse woningzoekenden. Een subsidie wordt toegekend aan Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking. Op de jaarlijks door de SVO (Slagers Vak Onder neming) en BCS (Bond Christelijke Slagers) te organiseren zultkeuring werd de door Richard in gezonden (en in eigen slagerij vervaardigde) zult bekroond met ’n tweede prijs. De prijs ging ver gezeld van ’n zilveren oorkonde die afgelopen woensdagavond werd uitgereikt. f 1.400,00 f 200,00 f 1.600,00 f 1.587,00 f 200,00 f 1.787,00 f 1.756,00 f 200,00 f 1.956,00 f 1.722,00 f 200,00 f 1.922,00 f 1.776,00 f 200,00 f 1.976,00 f 1.377,00 f 200,00 f 1.577,00 t 1.200,00 f 200,00 f 1.400,00 f 1.043,00 f 200,00 f 1.243,00 915,00 f 200,00 f 1.115,00 816,00 f 200,00 f 1.016,00 730,00 f 200,00 f 660,00 f 200,00 f 596,00 f 200,00 f Het nieuwe seizoen voor cursussen en bij sportverenigingen is weer gestart. Het gemeentebestuur vindt het belangrijk dat velen zich kunnen ontspannen en verdiepen. Om de drempels zo laag mogelijk te houden verstrekt de gemeente uit het Sociaal Fonds subsidies voor cur susgelden en jeugdcontributies. Hiervoor komen in aanmerking personen met een inkomen gelijk aan of iets hoger dan het mini mumloon. Het cursusgeld of de contributie moet hoger zijn dan f 60,- en de (gezins)inkomsten mogen per maand zogenaamde reclame-verordening is daarbij van toepassing. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij het bouw- en woningtoezicht. Als u uw woning of bedrijfsgebouw voor andere doeleinden wil gebruiken, dan moet u dit voor leggen aan de gemeente. Dit geldt voor die geval len, waarbij geen bouwvergunning of melding nodig is. De gemeente zal dan bekijken, of het bestemmingsplan dit veranderde gebruik toelaat. Bij de keuze van bouwmaterialen is het belang rijk om ook stil te staan bij de milieu- en gezond heidsaspecten. Er zijn bouwmaterialen die beter niet gebruikt kunnen worden, ook al kan de ge meente dat niet via de bouwregeling afdwingen. Daarnaast kan meer aandacht besteed worden aan het gescheiden afvoeren van afvalproducten die tijdens de bouw vrijkomen. Vanwege de grote risico’s voor de volksgezond heid zijn er inmiddels op landelijk niveau maat regelen genomen die het gebruik van asbesthou dende producten moet tegengaan. Er geldt op dit moment een verbod voor: - het gebruik van de zogenaamde blauwe asbest; - het in de handel brengen van materialen en producten waaruit gemakkelijk asbestvezels kunnen vrijkomen; - het verspuiten van asbest. Sinds 1 januari 1992 is het zogenaamde ’Asbest besluit’ van kracht. Daarin worden diverse maat regelen verplicht gesteld ter voorkoming en ver mindering van verontreiniging van het milieu door asbest. Daarnaast is er een wijziging van de Warenwet op komst, waardoor de verkoop van asbesthoudende materialen in doe-het-zelf zaken en winkels wordt verboden. Materialen waarin asbest voorkomt moeten zorg vuldig worden verwijderd. Het vrijkomen van as bestvezels levert namelijk gevaar op voor de volksgezondheid. Voordat u met sloopwerkzaamheden begint, moet de ondernemer de aanwezigheid van asbest controleren. Is er asbest aanwezig, dan moeten veiligheidsmaatregelen worden getroffen om de op de bouw of sloop aanwezigen tegen vrijko mende vezels te beschermen. Er moet een zoge naamd veiligheidsplan worden opgesteld en de werkzaamheden moeten onder deskundig toe7 zicht van de Arbeidsinspectie worden uitgevoerd. Het verwijderde asbest moet worden verzameld in afgesloten, niet luchtdoorlatend verpak kingsmateriaal, dat op een duidelijke wijze is voorzien van het etiket ’asbesthoudend afval’. Particulieren kunnen dit afval onder bepaalde voorwaarden bij de stortplaats ’De Spinder’ in leveren. Ook bij onderhoudswerkzaamheden of kleine klussen kunnen asbestvezels vrijkomen. U moet dan denken aan materialen als dakbedekking (golfplaten), vlakke platen voor scheidingswan den, buizen voor ventilatiekanalen en diverse lei dingen. Verder komt asbest voor in vinylvloer- bedekking, verpakkingen, kitten, mortels en pleistermaterialen Door de nieuwe regelgeving kunnen er verschil len in bouwmogelijkheden optreden voor eige naren van woningen en huurders. Een vergun- ningvrij bouwwerk mag door de eigenaar zonder meer worden opgericht, terwijl huurders in dit geval afhankelijk zijn van de inhoud van het huurcontract. In vrijwel alle gevallen zal dan ook toestemming van de eigenaar nodig zijn. De huurder doet er dan ook in ieder geval goed aan om eerst met de verhuurder te overleggen om te bekijken of het huurcontract inderdaad vol doende ruimte biedt voor bepaalde bouwactivi teiten. Voor verdere informatie over de nieuwe regel geving met betrekking tot het bouwen en de vergunningverlening kunt u contact opnemen met het bouw- en woningtoezicht. GEMEENTEHUIS: Raadhuisstraat 21, postadres Postbus 90, 5066 ZH Moergestel, telefoon 04243-1235 (alléén tijdens openingsuren); geopend: 9.00-12.30 uur. OPENBARE WERKEN: Kloosterdreef 2, Moergestel. Telefoon: tijdens kantooruren 04243-1235 na kantooruren: - technische storingen zoals riolering, wegen, centrale antenne-inrichting e.d. 04243-1244 (hebt u bij centrale antenne eigen apparatuur gecontroleerd?) Klein chemisch afval: kunt u wekelijks inleveren op de dienst voor open bare werken op maandag van 10.30-11.30 uur. Grof huisvuil: wordt elke eerste maandag van de maand opgehaald na melding op het gemeentehuis, tel. 04243-1235. WEEKMARKT: elke vrijdagmiddag van 13.30 -17.00 uur. SPREEKUREN KOLLEGE VAN B W: Burgemeester: na afspraak Wethouders P. Gerlach en L. Loosveld: maandagavond van 19.00-20.00 uur. SPREEKUUR WONINGZOEKENDEN: elke eerste maandag van de maand van 19.00-20.00 uur. De burgemeester van Moergestel maakt op grond van het bepaalde in de artikelen 28 lid 6 en 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het volgende bekend. Bij besluit van 2 september 1992 nr. 84348 heeft het College van Gedeputeerde Staten goedkeuring verleend aan het door de gemeenteraad in de vergadering van 30 januari 1992 vastgestelde bestem mingsplan Kom Moergestel I, partiële herziening en correctieve herziening. Het besluit tot goedkeu ring is - met uitzondering van de daarin aangegeven gedeelten - onherroepelijk. Niet onherroepelijk is het bestemmingsplan ter plaatse van de Boerenbond aan de Schoolstraat en artikel 18 van de voorschriften (betreft bestemming bedrijven). Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt samen met het bestemmingsplan met ingang van 1 okto ber 1992 gedurende één maand ter gemeentesekretarie Sector Grondgebiedzaken voor een ieder ter inzage. Zij die zich tijdig met bezwaren tot zowel de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben ge wend en zij die zich tijdig tot Gedeputeerde Staten hebben gewend met bezwaren tegen de wijzigin gen welke bij de vaststelling in het ontwerp zijn aangebracht alsmede de Inspecteur van de Ruimte lijke Ordening kunnen tegen de goedkeuring van de niet onherroepelijke onderdelen van het bestem mingsplan beroep instellen. Het beroep moet binnen de bovengenoemde termijn van ter inzage legging worden gericht aan de Kroon maar worden ingediend bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van Sta te, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage Het is u inmiddels bekend, dat de hoofdingang van de gemeentesecretarie sinds zaterdag 19 sep tember jongsleden officieel is verplaatst De nieu we ingang is te herkennen aan het woord ’Ge meentehuis’ boven de ingangsdeur. Voor het spreekuur van beide wethouders dient u gebruik te maken van de hoofdingang aan de Raadhuisstraat. De wethouders hebben iedere maandagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur zitting. Op maandagavond 5 okober aanstaande wordt ook weer het spreekuur voor woningzoekenden gehouden. Hiertoe is dan tegelijkertijd de nieu we ingang van de gemeentesecretarie aan de Kloosterlaan opengesteld. Dit spreekuur vindt elke eerste maandag van de maand plaats, even eens van 19.00 tot 20.00 uur. M.O. V.-groep Moergestel. (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk). Tot nu toe was voor de meeste bouwactivitei ten een bouwvergunning vereist. Het nieuwe systeem, dat per 1 oktober van kracht wordt, brengt een driedeling aan in de verschillende categorieën bouwwerken en geeft daarvoor nieuwe procedures. In de wet worden drie soorten bouwwerken onderscheiden, te weten: vergunningsvrije, meldingsplichtige en vergun- ningsplichtige bouwwerken. de afgelopen weken heeft u hierover het een en ander kunnen lezen. Ter afsluiting van deze ar tikelenserie informeren wij u deze week over een aantal nog niet besproken aspecten die voor u eveneens van belang kunnen zijn. Als een melding van een bouwactiviteit of een aanvraag om bouwvergunning is afgedaan, dan krijgt u bericht over de verschuldigde bouwleges. Deze leges worden gekoppeld aan de bouwkosten en zijn bedoeld als een vergoeding voor de ver richte diensten. In de zogenaamde legesverorde- ning zijn de te hanteren tarieven vastgelegd. Op dit moment zijn de nieuwe tarieven, gebaseerd op het Bouwbesluit, nog niet bekend. Wanneer een bouwplan alleen kan worden gerea liseerd als de provincie een zogenaamde ’verkla ring van geen bezwaar’ afgeeft, dan komt er een extra bedrag aan kosten voor u bij. Het gaat in dit geval om de toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (vrijstelling van een geldend bestemmingsplan) en/of de anticipatie- regeling uit de Woningwet. De gemeente betaalt in dit geval aan de provincie de ’provinciale le ges’ voor deze procedure en brengt dit bedrag vervolgens bij de aanvrager van de bouwvergun ning in rekening. Voor het plaatsen van zowel permanente als tij delijke reclame-borden is vergunning nodig. De Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat bij hen is ingekomen een aanvra ge van M. Pijnenburg, Oirschotseweg 64 te Moergestel, om een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning als bedoeld in artikel 6a van de Hinderwet voor een edelpelsdierenfokkerij annex mestopslag, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, voor de inrichting gele gen aan de Reedijk 1. De aanvrage en de daarbij behorende bescheiden ligt vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage tijdens kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tij dens de termijn waarbinnen gemotiveerde bezwaarschriften kunnen worden ingebracht, te weten vanaf heden gedurende 1 maand, liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Tijdens deze bezwarentermijn kunnen de gemotiveerde bezwaarschriften bij ons College worden in gediend. De mogelijkheid bestaat voor de indiener van een bezwaarschrift het schriftelijk verzoek te doen zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een te houden openbare zitting op 20 okto ber 1992, om 09.00 uur, in het gemeentehuis van Moergestel. Alsdan wordt de gelegenheid gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvrage tussen het bevoegde gezag, de aanvrager en de ove rige aanwezigen. Volledigheidshalve wordt opgermerkt dat degene die bezwaren hebben ingebracht op bovenomschre ven wijze, alsmede een ieder die kan aantonen dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest, in de gelegenheid wordt gesteld om bezwaren tegen het ontwerp van een te nemen beschikking in te dienen. Op 5 oktober aanstaande zal onder leiding van de heer Jaap Rijk van het Missiecentrum Tilburg, een inleidende bijeenkomst worden gehouden aangaande de M.O.V.-cursus: ’Bouwen aan mensen’. De cursus is bedoeld voor mensen met belangstelling voor en/of betrokkenheid met de Derde Wereld. Er zal nader worden ingegaan op onze verantwoordelijkheden met betrekking tot de Derde Wereld en onze bewustwording van hun problematiek. De bijeenkomst is in het pa rochiecentrum en begint om 19.00 uur. Deelna me is gratis. 22 jaar 21 jaar 20 jaar 19 jaar 18 jaar 17 jaar 16 jaar 15 jaar Als u denkt in aanmerking te komen en de subisidie wenst haal dan een aanvraagformulier bij bureau Sociale Zaken en Welzijn (Jeanny van Oirschot). Ook kunt u bij haar terecht met vragen over het Sociaal Fonds. niet meer bedragen dan het minimumloon f 200,-. De netto inkomensnormen voor de subsidie zijn: 23 jaar en ouder belastinggroep 1 2 3 4 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 9