1 Veel bochten in loodzware Komtoer iè Jeugdloop Komtoer succes! Zeer geslaagd feest-weekend Buurtvereniging ’de Oistelvoirtjes’ Loopgroep ’Physique’ doet mee aan de Hart van Brabantloop r-J? Wedstrijd- en estafetteloop Ml MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1( PAGINA 5 Rico Salvetti QAnvf/n^nfe. d Q^AcmaikfAafïie. Wie is deze sportieve jongeling? 30 Jaar ge- Na 10 maanden voorbereidingen op de viering van het 10 jarig bestaan van de buurtvereniging waren het voor de organisatoren toch nog span nende tijden. Het was de eerste keer dat festivi teiten in deze omvang en in en rondom een feest tent georganiseerd zouden worden. leden zeer gewaardeerd le elftal-speler bij Audacia. Tegenwoordig meer actief op brui loften en partijen... Niet bepaald makkelijk was de opgave van vorige week. Het waren Jo en Henk Jansen die destijds woonden aan de Tilburgseweg. Marij IJsseldijk-Wagemans HUIDVERZORGINGSSPECIALISTE o.a. gespecialiseerd in: acne/-littekens eczeem/psoriasis overbeharing pigmentvlekken couperose Aan de hand van een huiddiagnose meng ik voor u een persoonlijke creme, reiniging, masker e.d. Dit alles op basis van 100% zuivere natuurproducten, zonder toevoegingen. Bel even: 04243 - 26 88 Krijtenbogtstraat 2b, 5066 BJ Moergestel Op een zonovergoten parcours startten zondag ochtend om 9.00 uur zo’n 50 jeugdlopers en loopsters die, afhankelijk van hun leeftijd, 1,2, 3, 4 of 5 km liepen. De basisscholen van Moergestel waren goed ver tegenwoordigd en zelfs uit Hilvarenbeek en Oisterwijk kwamen jeugdige atleten. De uitslag naar leeftijd: Bovendien moet je dan nog hopen op een beetje redelijk weer. Maar ondanks dat er uiteraard tij dens de festiviteiten nog de nodige mouwen op gestroopt moesten worden, bleek de aanvanke lijke vrees al snel om te slaan in optimisme. Bovendien waren de weergoden goed gezind. Op vrijdagavond een disco-avond voor de jeugd vanaf 13 jaar met hun (school) vriend(en) en/of vriendinnen. Ruim 150 kinderen leefden zich uit op uitsteken de muziek. Ook de lichtshow mocht er zijn. Zaterdag stond tot circa 17.30 uur in het teken van de kinderspelen, ’s Morgens vermaakten de allerkleinsten zich met tekenen, kleuren, kliede ren en knutselen, daarbij geholpen door enkele moeders uit de wijk, ’s Middags was voor de kin deren van groep 1 tot en met 8 een groot spellen- circuit uitgezet. Om 16.00 uur verscheen kindervriend en clown Addie ten tonele. Hij was in staat om geduren de ruim 1 uur, 150 kinderen te boeien. Vervolgens werden door burgemeester J. ter Veer de prijzen uitgereikt van een tekenwedstrijd in diverse leeftijdscategoriën. Als slot van de kinderaktiviteiten gingen kinde ren met hun ouders in een lange stoet van de feesttent naar het Mispelbos. Daar werd door burgemeester ter Veer het startsein gegeven voor een ballonnenwedstrijd, hetgeen een zeer kleu rig schouwspel was. ’s Avonds feestavond voor de leden en genodig den. De feesttent was met circa 300 mensen goed gevuld. De sfeer zat er direkt goed in, mede ook door het fantastische orkest. Absoluut hoogte punt was een 3 kwartier durend optreden van De Zwoelie Troelies. Een extra toegift van deze 3 da mes was het resultaat van een oorverdovend applaus. Zondagmiddag was ingeruimd voor het Früh- shoppen. Tot 14.30 uur werd er flink meege deind op de beierse muziek. Daarna werd er nog menig uurtje nagekaart, terwijl de kinderen zich buiten konden vermaken op onder andere een luchtkussen. Rond 17.30 uur werd door bestuur en kommis sies, geassisteerd door enkele vrijwilligers, be gonnen met het op- en ontruimen van de feesttent. De reakties van de aanwezigen waren eenslui dend: Een fantastisch weekend zonder één wan klank en zeker voor herhaling vatbaar. Bestuur en kommissies kunnen zich geen beter kornpli- ment wensen. Veel succes met de buurtvereniging en op naar de 20. Zoals elk jaar kwamen er bij de wedstrijdloop over 10 km weer regionale toppers aan de start! Namen als Ad de Bruin en Frans Deenen staan altijd borg voor snelle tijden. Zij maakten van deze wedstrijd een waardige 10.000 meter. De eerste vijf ronden was het slechts gokken voor de teoschouwers wie uitein delijk met de eer ging strijken. De laatste ronde was het alles of niets voor Ad de Bruin en hij sloeg een gat van ongeveer 40 meter dat niet meer te overbruggen bleek voor Frans Deenen. Hier volgt een overzicht van de eerste 15 lopers eer ste 3 veteranen: 1. Ad de Bruin 32.45; 2. Frans Deenen 32.56; 3. M. van Houdenhoven 33.25; 4. Christ Dorelei- ers 33.47; 5. Peters Burgers (Physique) 35.11; 6. Tiny de Laat 35.51; 7. Peter Bressers 35.53 le veteraan; 8. Frans Dieden 36.28; 9. Frank Brou wers 37.35 2e veteraan; 10. Berry Zoontjens 37.55; 11. Wil Geerts 38.24; 12. Gerard Pasmans 38.30; 13. Leon Vugts 38.34; 14. Paul Schouten 40.17; 15. Louis de Jong 40.22; 16. Will Damen 40.30; 17. Mathieu Bruurs (Schaatsclub ’De Vennen’) 40.50 3e veteraan. Dames 10 km: 1. Janny de Laat 42.12; 2. Ria van Lieshout 44.47; 3. Els van de Pas 45.54. Jury van de wielerronde: bedankt voor de as sistentie en tot volgend jaar in een eventueel ge wijzigd tijdschema. Alle meisjes en andere hulp van de loopgroep van Physique: bedankt en tot de volgende loop. O ja! Proficiat nog met je verjaardag, Theo Op ’t Hoog. Categorie 1: 4 en 5 jaar: Meisjes 1 km: 1Janneke van den Hout 4.52; 2. Simone Bloemen 7.17; 3. Sabine Schrauwers 8.22. Jongens 1 km: 1. Nick Lapien 6.12; 2. Paultje de Groot 6.58. Categorie 2: 6, 7 en 8 jaar: Meisjes 2 km: 1. Manon van Velthoven 11.19; 2. Ingrid de Jong 11.20; 3. Nicky de Groot 12.01. Jongens 2 km: 1. Sjoerd Hooghiemstra 10.05; 2. Yore Wesel 10.35; 3. Sander Heslenfeld 10.35.05. Categorie 3: 9, 10 en 11 jaar): Meisjes 3 km: 1. Ellis van Berkel 15.43; 2. Bren da van de Wiel 17.34; 3. Yardena Zuman 17.35. Jongens 3 km: 1Luuk van den Meijdenberg 12.48; 2. Ralf de Wit 12.54; 3. Rob van den Meijdenberg 14.02. Categorie 4: 12, 13, 14, 15 jaar: Meisjes 4 km: 1. Simone Pape 21.14; 2. Lotte Bayens 24.17; 3. Eefje Kaptijn 25.25. Jongens 4 km: 1. Bart Denissen 20.05; 2. Stef fen Dirkx 20.15; 3. Siegfried Willems 20.27. 5-Kilometerloop: Dit was voor de trimlopers. Enkele Moergestelnaren waagden zich hieraan. Jan van de Wiel werd eerste en van de dames werden Suzanne Schonck en Anouk Zeegers te gelijkertijd eerste en tweede (neuslengte voor Su zanne). Kortom een geslaagde jeugdloop met veel deel nemers ondanks het vroege tijdstip. Met dank aan alle hulp van de loopgroep van ’Physique’ die de loop in uitstekende banen hebben geleid. Dankzij het mooie zomerweer kregen de lopers het uitermate zwaar te verduren. De start bij de jurywagen begon met de estafettewedstrijd van het meisjesteam van schaatsclub ’De Vennen’ en het herenteam van ’Physique’. Zij hadden bij ge brek aan tegenstand slechts één doel: het verbe teren van de tijd van vorig jaar. Dat is ze dan ook ruimschoots gelukt. De schaatsmeisjes zetten een tijd neer van 28.39. Prima gedaan Eefje, Elvira, Janneke en Lilian. De heren finishten in 19.37, een verbetering van U/z minuut. Proficiat Rico, Marcel, Richard en Ad! Zaterdagochtend, 26 september, 6.00 uur. Ein delijk is 't dan zover! Na 3 jaar (1 x vergeten, 1 x te laat en weer 1 x vergeten in te schrijven) Een estafette waaraan 90 teams meedoen, en waarbij elk team bestaat uit 10 heren en 5 dames. De loop voert ons door het hart van Brabant, start in Tilburg, Loon op Zand, Udenhout, Hil varenbeek, Oostelbeers, Oirschot, Oisterwijk, Moergestel en weer terug in Tilburg over totaal 105 km. Op diverse plaatsen een herstart zodat ’t deelnemersveld bij elkaar blijft. Na een zeer roerige week van voorbereiden, we konden voor een uitgevallen ploeg invallen en wisten dit pas 1,5 week van tevoren, liep bij mij om 6.00 uur de wekker af. Erg vroeg op je vrije zaterdag, maar ik was gesterkt door de gedach te dat op ’t zelfde moment bij nog een achttal sportfanaten van loopgroep ’Physique’ hetzelfde gebeurde. De start is om 7.30 uur bij de KUB in Tilburg. Voor onze ploeg moeten aanwezig zijn: 2 volgauto’s, 2 fietsers, 4 lopers en 2 loopsters, ’n Beetje gespannen staan we te wachten, op pa pier klopt alles, maar in de praktijk? 7.15 Uur: iedereen is aanwezig, behalve Seia Linssen. De eerste etappe is een damesetappe en Seia loopt voor Physique. Zou ze zich verslapen hebben? Maar nee hoor, 5 minuten voor het startschot komt ze aanlopen, ze had voor het verkeerde ge bouw staan wachten. 't Startschot is gevallen en ze zijn weg. 90 Atle tes en Physique loopt onder nummer 30. Mee doen is voor ons belangrijker dan een goede klas sering, maar als we als 30e kunnen eindigen dan.De eerste wissel verloopt prima, de fietsers zijn een geweldige steun en zelfs Jaap de Groot begint in te zien dat het niet nodig is dat hij als een gek alle etappes moet afrijden om te kontro- leren of alles goed verloopt. De 2e aangename verrassing deze ochtend: Omnium Sport van Jan Bertens heeft voor elke deelnemer van Physique een bidon met daarin Born, een sportdrank die erg lekker blijkt te zijn, en gezien ’t mooie weer later op de dag van onschatbare waarde. ’t Gaat te ver om alle tijden van lopers en loop sters te vermelden maar ’t is zeker dat iedereen zeer gemotiveerd aan de start kwam en zeer vol daan over de streep. Ook dient vermeld te wor den dat er verscheidene P.R.’s zijn gelopen en dat we op een zeer verdienstelijke 24e plaats zijn geëindigd. 3 Mensen zou ik toch willen vernoemen, nog maals zonder afbreuk te doen aan de prestaties van de anderen. Richard Bruurs, die ’t presteerde om 30 mensen in te halen over een afstand van 5,5 km, en die nu de betekenis van ,’t licht ging uit’ in figuur lijke zin voor altijd in z’n geheugen heeft staan. Richard liep een 8e plaats. Mieke de Groot, die op de laatste etappe van het Longa-terrein naar de KUB, waarbij voor elke ploeg een heer en een dame uitkwam, op een voortreffelijke 18e plaats binnenliep, echter op deze etappe flinke tegenwerking ondervond van Moeder Natuur, een sanitaire noodstop in hart je Tilburg, wat echter naar wij reeds vernomen hebben uit de schónste stad van ’t laand, de ko mende week een nieuwe stroom leden oplevert voor Physique. Marcel Bruurs, ook gestart op de laatste etappe. Voor de Road Runners uit Tilburg liepen hier 2 gastlopers uit Zambia. Marcel kwam op deze etappe op een 9e plaats binnen, uit een veld van 90 lopers, waarbij zoals gezegd een groot aantal toppers uit binnen- en buitenland. Een prima prestatie. De Physique Hart van Brabant loop-ploeg be stond uit: Seia Linssen, Jan Denissen, Richard Bruurs, Mientje Baayens, Piet van de Schoot, Jan de Jong, Mathieu Bruurs, Leo Boogaers, Ria Colsen, Bert Kaptijn, Rico Salvetti, Corrie Tim mer, Ad Oerlemans, Mieke de Groot en Marcel Bruurs. Begeleiders: Wim Rijnen, Dhr. Oerle mans sr., Det Boogaers en Jaap de Groot. Spon sors: Sportschool Physique en Omnium Sport. Supporters: bedankt en we hebben al ingeschre ven voor het volgende jaar. Het door de renovatie van het Rootven sterk gewijzigde parcours van de Moergestelse Komtoer werd niet door alle renners in dank afgenomen. Nog maar amper o.a. was de wedstrijd voor de amateurs gestart, of ’n groot gedeelte van het rennersveld was er al ’afgepierd’. Vooral het gedeelte Burg. Mae- yerstraat, Past, van Doorenstraat, Past. Janssenstraat vergde nogal wat van de deelnemende coureurs. Toch werd het ’n gezellige Komtoer, natuurlijk mede dankzij het uitstekende weer waardoor vele bewoners langs het parcours de tuinstoelen langs de kant van de weg hadden gezet om onder het genot van ’n heerlijk glaasje gerstenat te genieten van de loop- en wielerwedstrijden. In de diverse categorieën kende deze Komtoer weer uitstekende winnaars die aan de finish werden gehuldigd door ronde-miss Mariska van Rooy.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5