2.80 1.50 1.15 Slagerij Ketelaars BV De ambachtelijke slager! 2.95 cursus Cursus dansen/ballet Herhaalde oproep voor geïnteresseerden voor de E.H.B.O.- 40 jaar Unie KBO De Zuid Nederlandse Operette Spelers gaan op herhaling Jan Janssen veertig jaar lid Audacia LET OP! Bezoekerscentrum Oisterwijk ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! BON Gebraden gehakt Malse biefstuk Blinde vinken Ronder rookvlees WO gram Radio Televisie Sprookjeskunst in bezoekerscen trum Oisterwijk Openingstijden Afscheidswedstrijd Iedere woensdag 500 gram gehakt 500 gram braadworst samen 6.98 Kerkstraat 10-Moergestel-Telefoon 04243-1262 Worstebrood MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1992 PAGINA 3 Naam Straat Woonplaats Telefoon WO gram per stuk Heel veel groetjes, J.H.M. van Eyck, directeur. Op 25 oktober 11.00 uur zendt de KRO op TV 1 rechtstreeks de jubileumviering uit vanuit de St. Jansbasiliek te Oosterhout. Op alle vrijdagen van oktober besteedt het pro gramma ’Postbus 900’ op Radio Twee aandacht aan het thema ’Generaties samen op weg’. Van 8.50 - 9.00 uur wordt het thema ingeleid. Daar na kunt u telefonisch reageren. Van 10.50 -11.00 uur volgen de telefonische reacties. Op dinsdagmorgen 20 oktober is het programma ’De dingen die gebeuren’ op Radio Een gewijd aan de KBO-studiedag ’Keuzen in de laatste le vensfase, solidair-zijn met stervenden’. organiseerd tussen Audacia 10 en Spoordonkse Boys veteranen. Hij heeft zich beijverd om pro minente gastspelers naar Moergestel te krijgen, waarvan de komst van Arnold en Gerrie Mühren zeker is en Wim van Hanegem zijn toezegging waar wil maken. De wedstrijd vindt plaats op vrijdag 9 oktober. Aan vang 19.15 uur. De kreet om hulp komt altijd onverwacht, maar u kunt zorgen dat u erop voorbereid bent. Daar voor zijn geen lange of zware studies nodig. U leert in een cursus, hoe door eenvoudige hande lingen: - De ademhaling van een bewusteloze veilig kunt stellen; - ernstige bloedingen moet stelpen; - hoe te handelen bij verbrandingen; - mond-op-mond-beademing toe te passen. Natuurlijk zijn er nog veel meer voorbeelden te bedenken. Als u een E.H.B.O.-cursus heeft ge volgd, dan zult u zich veel zekerder voelen en op een goede en verantwoorde wijze hulp kunnen verlenen. In oktober 1992 gaat een nieuwe E.H.B.O.-cur sus van start. Deze wordt gegeven door onze arts docent dokter P. Terwindt en kaderinstructeur W. van Rooy. De lessen worden gegeven op don derdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de aula van ’Nieuwenhof op het terrein van huize Sta nislaus. In januari 1993 zal het examen afgenomen wor den. De kosten bedragen 135,-, lesboeken en examengeld inbegrepen. Denkt u, dit is zeker iets voor mij en u bent 16 jaar of ouder dan kunt u zich tot uiterlijk 10 oktober aanstaande opge ven bij mevr. G. van Gisbergen, Raamackerstraat 18, telefoon 3329. Indien u zich schriftelijk aan meldt gelieve uw naam, adres, geboortedatum en telefoonnummer te vermelden. Graag tot ziens, E.H.B.O.-vereniging St. Christoffel Moergestel Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt u gebruik maken van onderstaande bon (gewoon stukje papier mag ook). Wilt u de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt u f 2,50 extra. De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) In de maand oktober bestaat de Unie KBO (Ka tholieke Bonden van Ouderen) veertig jaar. The ma van dit jubileum is ’Generaties samen op weg’. De KRO zendt in oktober een aantal televisie- en radio-uitzendingen over de KBO en het thema uit: Vrijdag 2 oktober zendt de KRO om 22.59 uur op TV1 de documentaire uit ’t Is grijs en werkt’; een leven in beeld van een aantal KBO-leden, af gewisseld door beelden van de KBO. Dat een samenwerking van drie koren zo’n gro te belangstelling zou hebben was voor ons een verrassing. En dat dit vroeg om een herhaling werd ons snel duidelijk. Dat er deze herhaling komt en dat alle koren deze samenwerking nog maals aangaan is uniek. Na de succesvolle uitvoering van de Zuid Neder landse Operette Spelers op 3 april jongstleden in de Schouwburg te Tilburg van de ’Trial by Ju ry’, wordt deze produktie nog twee maal her haald. Dit zal zijn op: - Zaterdag 10 oktober aanstaande aan vang 20.00 uur; - Zondag 11 oktober aanstaande aanvang 14.00 uur. In ’Den Boogaard’, St. Jansplein 5 te Moer- gestel De Schouwburgzaal was werkelijk te klein om al le muziekliefhebbers een goede plaats te kunnen bieden en vandaar deze herhaling. Voor hen die in de Schouwburg er niet bij kon den zijn, nog even in het kort wat U op deze avond kunt verwachten. Voor de pauze zult de leden van de ZNOS een se lectie horen zingen uit hun eigen operette- repertoire. Aansluitend zullen zij samen met het Alphens mannenkoor een selectie ten gehore brengen uit ’Mikado’ en ’Gondoliers’ beiden van Arthur Sullivan. na de pauze, in het scenische gedeelte zult U naast de ZNOS ook het Tilburgs Operakoor Concordia aan het werk zien in een kleurrijk schouwspel ’Trial by Jury’ van Arthur Sullivan. U zult zien hoe hard er gewerkt is aan de kostuums uit het jaar 1890, die het plaatje van de Engelse rechtzaal kompleet maken. Ook het de cor dat door eigen leden is gemaakt zal weer in zijn totaliteit te zien zijn. Als solisten ziet U wederom aan het werk: Ery Boom, Leon Hoepelman, Berry Reynen, Cees Mast, Ton Bogers, Gerard van Dongen en Sjef Verhoeven. Ook de regie is weer in handen van Jos Spijkers en U zult zien dat er zoveel gebeurt, dat het niet verwonderlijk is, dat vele mensen na de voorstel ling in de Schouwburg zeiden; dit moet je nog een keer zien. De algehele muzikale leiding is in handen van Ad Vergouwen, vaste dirigent van de ZNOS. Kortom: een voorstelling die U niet mag missen. Daar het aantal kaarten beperkt is, doordat de zaal niet dat aantal kan herbergen wat een Schouwburg kan, raden wij U niet aan te wach ten met het kopen van uw kaarten. De entreeprijs per voorstelling is beide keren 15,- per persoon. De kaartverkoop gaat op twee plaatsen vanaf 15 september van start en wacht niet te lang want: vol is vol. Voor de kaartverkoop kunt U terecht bij: Mevr, v.d. Biggelaar, Wilgenstraat 51 te Tilburg tel. 013-430236 of aan de zaal Den Boogaard, St. Jansplein 3 te Moergestel tel. 04243-1665. Wij hopen met deze herhaling vele muzieklief hebbers een groot plezier te doen en rekenen dan ook op een grote belangstelling. Aan alle kinderen van de basisschool Het schooljaar is weer begonnen. Best even wennen, die nieuwe meester en die nieuwe juffrouw. Maar ze zullen vast wel aardig zijn. Maar als je de hele dag hard gewerkt hebt, vind je het misschien wel heel erg leuk om te bewegen, te dansen. Ja misschien vind je bal let wel leuk. Op de Streekmuziekschool Oisterwijk kun je In het bezoekerscentrum van Natuurmonumen ten te Oisterwijk is van 27 september tot 6 no vember 1992 een expositie te bezichtigen van Ka- trien van de Grient. Katrien van de Grient is geboren te Bussum en woont in Oisterwijk. Zij volgde haar opleiding aan kunstacademie Minerva te Groningen. Ze werkt in gemengde technieken op papier en in olieverf op hout. In haar werk komt het illustra tieve sterk naar voren. Het is dan ook gebaseerd op fantasieën, op een sprookjesachtige manier weergegeven. Ook kinderen spreekt dit werk bij zonder aan. Het bezoekerscentrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 - 17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toegang is gratis. Veertigjarige jubilea komen bij verenigingen wel meer voor, doch zelden kan iemand bogen op een dergelijke staat van dienst als ’Jantje’ Janssen. Alleen bestuurslid is hij nooit geweest, maar ver der heeft hij vele activiteiten verricht en verricht ze nu nog. Allereerst natuurlijk als voetballer. Al le elftallen heeft hij doorlopen om uiteindelijk met zijn vijftigste levensjaar het voetballen in ’het tiende’ te beëindigen. Nu is hij leider van het eer ste elftal en is hij nog steeds ’in’ om activteiten te organiseren en onderhoudt hij contacten met de Poolse vrienden uit Poznan. Jarenlang stond een pupillen- of jeugdelftal onder zijn hoede, waarbij zijn vrouw Riet assistentie verleende. Bij bouwactiviteiten stak hij de handen uit de mou wen en voerde de regie. Bij het dreigende verlies van de kantine mobiliseerde hij de krachten om dit af te wenden en door zijn gedachte opzet draait de kantine nog steeds. Voor al deze ver diensten werd Jantje na de ledenvergadering van 21 september in de bloemetjes gezet. Zelfs de KNVB was onder de indruk van zijn verdiensten en reikte hem de zelden verleende bronzen speld aan. Van Audacia kreeg hij een kunstwerk aan geboden van de hand van Hans van Brunschot. In een aquarel was deze er uitstekend in geslaagd in een collage de aktiviteiten van de jubilaris weer te geven. Om het jubileum nog een bijzonder tintje te ge ven heeft ’het tiende’ een afscheidswedstrijd ge- dansen. Heel veel kinderen gaan al trouw elke week naar de balletlessen. Bij een paar groepen kunnen nog enkele kinde ren geplaatst worden. Als je interesse hebt kun je voor 30 september contact opnemen met de administratie van de muziekschool. Je ouders mogen dat natuurlijk ook voor je doen. Nou, misschien komen we elkaar binnenkort op de balletles wel tegen. 100 gram t/m 10 regels f 7,50 t/m 6 regels f5,-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 3