Zoekertjes. Vloerbedekking heet bij ons Vloerbelegging. Jack van de Wouw Hanneke Wolfs JANTJE JANSSEN WI Vrijdagavond 9 oktober Sjefke Schilders KVO Moergestel 68S0 Dö 00 Afscheidswedstrijd TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Bingo met V.O.G.G. ’t Is grijs en ’t werkt’; Drumfanfare Moergestel heeft het showseizoen afgesloten 'omroep brabarrt H en U KOMT TOCH OOK? S.V. Audacia 10 - Spoordonkse Boys Veteranen Hoe Zoekertjes insturen? Wegens omstandigheden is Dierenspeciaalzaak van de Wouw op woensdag 7 en donderdag 8 oktober DE GEHELE DAG GESLOTEN! Marktkramenverhuur C. VAN DIJK Nieuwe correspondent Omroep Brabant in Moergestel Documentaire over oud en ouder worden Over dopen gesproken Gezinsviering Protestantse Gemeente Oisterwijk PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1992T-» Aanvang 19.15 uur postbus 108 - 5600 ac eindhoven ALLÉÉN ÉISSCHOF Z W 11ENtTRA AT Graag willen wij u uitnodigen voor onze receptie van 18.00 tot 19.30 uur in Café-Restaurant 'De Brouwer', Rootven 11, Moergestel. Vanaf 20.45 uur discomuziek van trouwen op woensdag 7 oktober 1992 om 13.00 uur in het gemeentehuis te Moergestel en om 13.30 uur in de kerk van St. Jans Onthoofding te Moergestel. Beste leden, door omstandigheden is onze jaar vergadering een dag vervroegd en verplaatst naar 5 oktober houdt er rekening mee! Met vriendelijke groet namens bestuur KVO. Gewoon: de tekst op een vel papier (of op de bon in de krant), 5,— erbij en in de bus stoppen bij ons redaktieadres, dat is alles! Zoekertjes worden alléén geplaatst indien ze bij opgave zijn voldaan! Rootven 60, Moergestel, Tel. 04243-2414 Partytenten voor elke gelegenheid... Nu uitbreiding capaciteit feesttenten tot maar liefst 3200 personen! De V.O.G.G. afdeling Oisterwijk en omstreken organiseert ook dit najaar weer een gezellige BINGO-avond en wel op woensdag 7 oktober om 20.00 uur in Den Boogaard. De V.O.G.G. is een vereninging die de belangen behartigt van ouders en verwanten van geestelijk gehandicapten. Er zijn weer mooie maar vooral praktische prijzen te winnen, waaronder een hoofdprijs van 250,-. U bent van harte welkom. Zevenentwintigste zondag door het jaar Preek: Pastor H. van den Broek 3 - 10 oktober 1992 ZATERDAG 19.00 uur: Hoogmis. Mgd Sjef de Laat e.v. Anna van Esch; Adrianus Burgers e.v. Wilhelmina van de Pas; Mgd Catharina Helmer- Rijnen; Mgd Jan van Krieken e.v. Betsy Klerks; Jac van Riel e.v. Johanna van de Wiel; Jgt Wim Op’t Hoog en Adrianus Op’t Hoog; Overl. fam. van Casteren-Rijnen en Op’t Hoog-van Gaste ren; overl. fam. Hooimaaiers; Gerardus Antonis e.v. Maria van Hoof. ZONDAG 10.00 uur: Mgd Maria van Dijk-van Overdijk; Louis van Gils e.v. Adriana Ketelaars; Engelbertus Ketelaars; Frans en Bertha van de Bosch-Dekkers; Jgt Francisca van Krieken- Smetsers; Jgt Maria van den Bosch; Jgt Christi- anus Denissen; Overl. ouders Comelis en Elisa beth Jansen-van Lievenoogen. 11.30 uur: Gezinsviering met doop van Jan Ke telaars en Antonie Smits. Cornelia van Over- dijk-Kemps en zoon Piet; Mgd Marinus Bierkens e.v. Riek van Gestel; Mgd Huberdina van Rijzingen-van Krieken; Jgt Jo de Kort e.v. Alei- da Hoffmans; Overl. ouders Walschots-Vugts; Bizondere intentie. DINSDAG: Noud van de Laak e.v. Jo van den Branden; Bernard Oerlemans e.v. Theodora van Pelt; Wim de Kort e.v. An Hoffmans; Overl. ouders van Haaren-de Bakker en zoon Jos; Jgt Antonins de Laat en Maria van Heerbeek; Cla- sina Mutsaars en Johannes Bruurs; Overl. ouders Wolfs-Nooijens; Adriana Mutsaars; Jgt Clasina Smits-Mutsaars. DONDERDAG: Overl. ouders Vermeer-Kete- laars; Mgd Piet Kiernans e.v. Annie de Laat; Mgd Wilhelmina Roozen; Martinus van den Boogaart; Petra de Brouwer- Smetsers; Comelis Vriens en Cornelia Denissen. Woensdag 13.30 uur: Huwelijk Jack van de Wouw en Hanneke Wolfs (K Ned. AM). Vrijdag 11.00 uur: Huwelijk Robert van Houtem en Herrie Rijnen. Omroep Brabant heeft met ingang van septem ber een nieuwe correspondent voor de gemeen te Moergestel benoemd. Het gaat om de 57-jarige heer Piet van Hazendonk, Vooskerbos 34, 5066 EK Moergestel (tel. 04243-3594). De heer Van Hazendonk is de opvolger van de heer T. Tacken die wegens drukke werkzaamheden na vier jaar zijn correspondentschap heeft moeten neer leggen. De in Tilburg geboren heer Van Hazendonk is gedurende ruim 30 jaar werkzaam geweest bij de RK LTS in Oirschot, waarvan de laatste 15 jaar als direkteur. Na de fusie van het voortgezet on derwijs in Oirschot werd hij benoemd tot alge meen direkteur. Sinds oktober 1991 is de heer Van Hazendonk gepensioneerd. Op 22 april dit jaar werd hij benoemd tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. De heer Van Hazendonk is verder onder meer enkele jaren gemeenteraadslid in Oirschot ge weest, evenals voorzitter van voetbalvereniging Audacia in Moergestel. In laatsgenoemde plaats woont hij inmiddels al meer dan 15 jaar. Bij een aanzienlijk deel van de Moergestelse bevolking is Van Hazendonk bekend door zijn activiteiten voor Audacia, maar ook door het feit dat een groot deel van de bevolking een voortgezette schoolopleiding in Oirschot heeft gevolgd. Omroep Brabant verwacht dat met de benoeming van de heer Van Hazendonk het ’Moergestelse element’ in de nieuws- en actualiteitenprogram ma’s van de regionale omroep de komende jaren gegarandeerd is. De KRO Televisie zal op vrijdag 2 oktober aan staande om 22.59 uur een documentaire uitzen den over de Katholieke Bonden van Ouderen (KBO) op Nederland 1Deze grootste oudere norganisatie in Nederland telt 1.100 plaatselijke afdelingen en 220.000 leden. De KBO-afdelin- gen, verspreid over heel Nederland, roepen ouderen en jongeren op kennis te nemen van de ze documentaire om een beeld te krijgen van de ouderenbeweging in Nederland. Voor veel ouderen is de KBO een gezelligheids club, waar men andere ouderen kan ontmoeten, waar nieuwe contacten gelegd kunnen worden. Ontspanning en contacten leggen en onderhou den, zijn voor ieder mens belangrijk, zeker voor ouderen die veelal de contacten van werk moeten missen en moeten ervaren dat mensen in de eigen omgeving wegvallen. De KBO is echter veel meer dan een gezelligheidsclub. Het is een orga nisatie die opkomt voor de belangen van oude ren. De KBO wil dat ouderen volwaardig kun nen deelnemen aan de samenleving. Daarvoor hebben zij een toereikend inkomen nodig. Velen moeten het echter stellen met een minimaal inkomen. Een goede huisvesting voor ouderen is nodig. Er is in Nederland een groot gebrek aan seniorenwo ningen. En door de toenemende vergrijzing zul len meer ouderen zorg nodig hebben. Uitbrei ding van het zorgaanbod zal in de komende jaren moeten plaatsvinden. Op al deze terreinen behartigt de KBO de belan gen van ouderen: landelijk, provinciaal en plaat selijk. Om een goed beeld te krijgen van de KBO nodi gen de KBO-afdelingen u uit, kennis te nemen van de documentaire van de KRO op vrijdag 2 okober 1992 om 22.59 uur op Nederland 1. En mocht u geïnteresseerd zijn in een lidmaatschap van de KBO of meer informatie over de KBO willen hebben, dan kunt u contact opnemen met: KBO-afdeling Moergestel, Past, van Doorenstr. 10, Moergestel, tel. 04243-2151. Drumfanfare Moergestel sluit telkens haar sei zoen af met een optreden in ’De Efteling’. Deze keer geen eerste plaats, want het junior ’Pasveerkorps’ was ons voor, maar toch een leuke afsluiting van ons seizoen. Nu beginnen alle groepen weer met een nieuw re pertoire en een nieuwe show in te studeren. Nu je weet hoe je rooster van school is en je mis schien op dinsdagavond tijd hebt om voor je ple zier muziek te willen maken of bij de matrozen of majoretten mee wilt showen, kun je bij ons te recht. Als je interesse hebt, kom dan a.s. dinsdag eens kijken op onze repetitieavond. Je kunt dan alle groepen aan het werk zien en eventueel beslissen wat je leuk vindt om te doen. Een instrument krijg je van ons en ook de lessen om erop te kunnen spelen. Je hoeft geen noten te kunnen lezen, dat wordt je allemaal geleerd. Mastoor kun je worden als je 4 jaar bent. De jaarlijkse kontributie bedraagt 50,- inklu- sief uniform, lessen en een eventueel instrument. Al weer drie jaar dopen we in onze parochie meerdere kinderen samen. Telkens drie kinde ren worden op zondagmiddag tijdens een doop viering opgenomen in de katholieke geloofsge meenschap. Waarom dan ook niet daar dopen waar een grote groep van die gemeenschap aan wezig is, tijdens een Eucharistieviering? We willen voortaan deze mogelijkheid aanreiken aan ouders die hun kindje willen laten dopen. Heeft u hiervoor belangstelling neemt u dan ge rust contact op met de pastor, zodat over datum en de verdere uitwerking afspraken gemaakt kunnen worden. Voor de komende maanden zijn de volgende doopdata voor de gezamenlijke doop op zondag middag om 14.00 uur: 11 oktober, 18 oktober, 8 november, 15 novem ber, 13 december en 20 december. De Werkgroep Doopkatechese Op zondag 4 oktober is er om 11.30 uur een ge zinsviering. Het thema van deze viering is: ’Met Franciscus verbonden met heel de schepping’. We vieren de sterfdag van de H. Franciscus van Assisi. Franciscus voelde zich één met de natuur. De dieren waren zijn vrienden, daarom is 4 ok tober ook tevens Werelddierendag. De natuurelementen: water, licht (vuur), lucht en aarde noemde hij zijn broeder en zuster. Zij verwijzen naar de eenheid met God. Water en licht zijn ook belangrijke symbolen in de kerk. Leven en geest worden er mee uitgedrukt zoals b.v. in het doopsel. Tijdens deze viering zullen 2 kinderen in onze ge loofsgemeenschap worden opgenomen. Het zijn: Jan Ketelaars en Antonie Smits. Als u op zoek bent naar het laagste prijs je voor uw vloerbedekking, dan zit u mis bij Victor Boeren. Wilt u echter iets bijzonders in stijl en kwaliteit, dan wordt het nog eens interessant om naar de Bisschop Zwijsenstraat te komen. U vindt er gegarandeerd een goede vioerbelegging. Wijkouderling Moergestel: J. Krijger, Wilde- manstraat 48, Oisterwijk, tel. 04242-15331. Kerkdienst: op zondag 4 oktober begint de dienst in de Kerkstraat om 10.15 uur. Ds. L. Bötticher uit Tilburg gaat in deze dienst voor. Agenda: Op vrijdag 2 oktober beginnen om 20.00 uur de catechisaties in de Voorhof weer. Naar leeftijd worden twee groepen samengesteld die tegelij kertijd bezig zijn. Op dinsdag 6 oktober komt de liturgiegroep bij een op afd. E2, de kamer van M. van der Touw, kamer 26 van het St. Elisabethziekenhuis. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 3 oktober: P. Terwindt, telefoon 04243-1204 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur. zaterdag 3 oktober: C. van Exsel, Lind 73, telefoon 04242 - 82010 zondag 4 oktober: M. van Grinsven, Vloeiweg 82a, telefoon 04242 - 82310 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Politie: telefoon 04242 -19111 Bezoekadres: Burg. Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. Openingstijden: gedurende de week en de weekenden de gehele dag en nacht. Voor het ophalen van goederen of documenten e.d. bij voorkeur tussen 09.00 en 21.00 uur. Indien gesloten wordt u telefonisch doorge schakeld naar de meldkamer. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donder dag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruis vereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijfformu lier en 'n uitgebreid pakket met info over zwan gerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M.C. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243 Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di. en do. 15-17.30 u wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruisge bouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31 Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Eric Bertels Spreekuur op ma., di., do. en vr. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 3649 dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur. Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel, Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: ma t/m vr 19.00-19.30 en na tel. afspraak. Tel spreekuur dagelijks 8.00-9.00. Spoedgevallen: dag en nacht tel. bereikbaar. Oud papier 7 okt.: route oost: Aanstede, Kruysackerbuurt, achter 't gemeente huis, Oistelvoirt en Heivelden. STULMEUBELEN - INTERIEURADVIEZEN - WOONACCESSOIRES - WONINGTEXTIEL TILBURG - TELEFOON 013-421666 - EIGEN PARKEERTERREIN T.O SHOWROOM I| (V- ’«Wil

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 2