WAARDEBON I KORTING Boetiek Bonita FRANK VOGELS Bezwaar tegen begroting Stre ekmuziekschool Oisterwijk en omstreken I presenteert Cursus Frans in ’D’n Donk’ vanaf eind september Inlichtingen: 04243 - 2942 B Aphrodite Profiteer van deze unieke aktie! dan ligt er nu een unieke kans!!! KETELAARS B R I N Donderdag 15 oktober a.s. om 20.30 uur C-» i Rijwielhandel Frank Vogels in Zaal7 Draaiboompje’ Wervelende Modeshow herfst/winter '921'93 voor dames en heren S] SI WD-nieuws: a op: onderdelen reparatie en accessoires Raadsvergadering van 24 september 1992 Voetballiefhebbers dit mag u niet missen! f m.m.v. schoenen: Ligtvoet Nimco; kapsels: ’Le Changement’; sportkleding: Omnium Sport: make-up: ’Aphrodite’; bloemen/decor: Wim Willems; styling/choreografieMirian Theuns. Kaarten af 10,- incl. consumptie verkrijgbaar bij: Rootven 9, 5066 AT Moergestel, Tel. 04243-3664 Tevens kaarten verkrijgbaar bij Ligtvoet Nimco en Omnium Sport WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1992 - 17e Jaargang - Nr. 732 RIJWIELHANDEL Rootven 66, Moergestel, Telefoon 04243 -1435 Dinsdagmiddag gesloten Onze werkplaats is dagelijks geopend tot 20.00 uur; behalve dinsdag en zaterdag. ^EREN De laatste jaren wordt de gemeente Moergestel (en ook de andere deel nemende gemeenten) steeds geconfronteerd met hogere bijdragen in het exploitatietekort van de Streekmuziekschool. Nu de jaarrekening 1991 is verschenen blijkt dat Moergestel achtenzestigduizend gulden moet bij dragen, terwijl er vijfenvijftigduizend was geraamd. Vrouwenoverleg Moergestel Tilburgseweg en molen ’De Bosfazant’ Paraplunota Huidverzorgingsinstituut Als u juist van plan was (of u was er gewoon aan toe) om een nieuwe binnen- of buiten band te kopen, of dacht u erover om bijvoorbeeld een fietscomputer aan te schaffen (zo maar of in verband met bijv, uw verjaardag), of wilt u uw fiets eens aan een grondige inspec tie laten onderwerpen om hem vervolgens vakkundig door ons te laten repareren... Om te profiteren van deze aktie dient u wel de hierbij afgedrukte waardebon in te leveren. Trouwens... wij hebben ook aantrekkelijke aanbiedingen in bijv, regenkleding, racekleding en kinderregenjasjes 4A12 AvdW IO TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013 - 434907 TILBURG (niet op fietsen) 15% 3 Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76. Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur, advertenties tot en met zondagavond Tot ziens op donderdag 8 oktober 1992, vanaf 21.00 uur in Herberg ’De Veerkes’, St. Jansplein Namens bestuur en fractie WD. TI Deze aanbieding geldt alléén bij inlevering van deze bon Deze aktie is geldig t/m 1 november 1992. Op donderdag 8 oktober houdt de WD, afdeling Oisterwijk en Moergestel, een zogeheten ’Libe raal Café’ in Moergestel. Wethouder Gerlach zal op deze avond een korte toelichting geven op de begroting voor 1993. Iedereen is hierbij van harte welkom. dus niet een plan voor het gehele gebied. De ge meenten blijven autonoom in vaststelling van hun bestemmingsplannen. De intentie van de volledige raad is uiteraard wel zoveel mogelijk re kening te houden met de aanbevelingen. Zij prijst zich gélukkig met deelname in een aange wezen gebied. De raad heeft op 18 juli 1991 het Vrouwenover leg Moergestel ingesteld. De bedoeling is om in nauwe samenwerking met dit Vrouwenoverleg een emancipatienotitie op te stellen. Gekozen is door het Vrouwenoverleg voor het vervaardigen van deelnotities, waarvan er enkele aan de orde kwamen in de raad. Zij was vol lof over de kwa liteit van het gebodene. Met de aanbevelingen, die geen of nauwelijks geld kosten zal reeds nu rekening worden gehouden. Pas als de werk zaamheden zijn afgerond en er een inzicht bestaat in eventuele financiële consequenties zullen pri oriteiten worden vastgesteld. Mevrouw Denissen (CDA) vroeg uitbreiding van het Vrouwenover leg met een vertegenwoordiging uit de groep van ouderen. Dit wordt ingewilligd. De deelnotities (Algemeen Deel, Algemeen Bestuur, Verkeer en Vervoer, Ruimtelijke Ordening en Volkshuisves ting) zijn op het gemeentehuis ter inzage. Door het CDA zijn vragen gesteld over de re constructie Rootven-Tilburgseweg (geluidsover last) en over de restauratie van de molen. Tegenstrijdige berichten over met name de mo len (wel of niet binnen het budget, de lange duur van de restauratie, hoe het werk erbij ligt) schept een waas van onduidelijkheid en komt de geloof waardigheid niet ten goede. Het college heeft een maand de tijd om volledige duidelijkheid te ver schaffen. Het zit eigenlijk in de gemeenschappelijke rege ling ingebakken dat er sprake is van een open- eindfinanciering. Steeds worden argumenten aangedragen voor de begrotingsoverschrijdingen (oninbare lesgelden, wisseling van voorzitter, wisseling van directeur), waarmee de raad echter slecht uit de voeten kan. Alvorens in 1994 een nieuw convenant aan de orde komt maakt de raad voor 1993 bezwaar tegen de begroting teneinde druk te kunnen uitoefenen op het in de hand houden van de kosten. Daartoe werd unaniem besloten. De al enkele jaren gedoogde situatie inzake uit breiding van de camping ’De Bosfazant’ werd door de raad middels bestemmingsplanherzie- ning gelegaliseerd. Alleen de SPM wenste aante kening tegen te zijn. Zij zag bever een jaar uitstel, vooral in verband met een ander agendapunt over deelname van de gemeente aan de opstelling van een zogenaamde paraplunota voor het buitenge bied van een 6-tal Midden-Brabantse gemeenten. De andere partijen in de raad zagen hierin geen bezwaren zodat het voorstel tot bestemmings- planherziening. Bij wijze van experiment zijn een tiental gebieden in Nederland geselecteerd voor een actieplan ‘Ac tualisering van bestemmingsplannen buitenge bied’. Eén aspect dat daarbij de nodige aandacht zal krijgen is de bijzondere relatie welke er met name in het buitengebied bestaat tussen het ruimtelijk en het milieubeleid. Moergestel valt in zo’n gebied samen met Hilvarenbeek, Diessen, Oost-, West- en Middelbeers, Hooge en Lage Mierde en Reusel. De nota verschijnt binnen een jaar na fiatering van alle deelnemers. Het zal aan bevelingen doen om de bestemmingsplannen buitengebied op elkaar af te stemmen. Het wordt Schoolstraat 5 3ÊS Moergestel‘4-jg%jai Tel. 04243 - 1474 Zoals u elders in dit blad kunt lezen, speelt Jantje Janssen op vrijdag 9 oktober om 19.15 uur op het Audacia-terrein zijn laatste wedstrijd. Niet zomaar een wedstrijd, want Audacia 10 zal versterkt worden met drie oud-intemationaal be kende voetballers, namelijk Gerrie en Arnold Mühren en Willem van Hanegem. Na afloop nog gezellig samenzijn in de kantine met medewerking van discomuziek gedraaid door Sjefke Schilders. U komt toch ook?

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1