’Oistelvoirtjes’ tien jaar jong Wie zijn wij? Druk feestweekend zondag afgesloten Opbrengst eerste collecte Prinses Beatrix fonds Volkstuinders ’Het Reuseldal’ Opleiding tot vakvrouw in de drukwerkindustrie Regionale Kringloop Bedrijven zoeken kandidaten voor de jaarlijkse milieuprijs Aromatherapie: oplossing voor huidproblemen Duathlon Oisterwijk ’n Honderdtal ballonnen gaven zaterdagmiddag op het terrein aan het Mispelbos een extra feestelijk en kleurrijk tintje aan de viering van het 10-jarig bestaan van Buurtvereniging ’De Oistelvoirtjes’. Het feest werd zondag afgesloten met een middagje ’Frühshoppen’ in de feesttent. Maandenlang Kenmerken Informatie PAGINA 5 U Het Bestuur Fietsen 1 ronde Daar we te weinig collectanten hadden, hebben we maar een gedeelte van Moergestel kunnen col lecteren. Maar niet te min was de opbrengst 812,65. Zij die nog willen storten: giro 969. Alle collectanten bedankt voor de inzet! Het comité. men met de Annie van Dieren school, v napark 55 te Tilburg, tel. 013-362695. ik voor u een persoonlijke creme, reiniging, masker e.d Dit alles op basis van 100% zuivere natuurproducten, zonder toevoegingen. Bel even: 04243-26 88 Krijtenbogtstraat 2b, 5066 BJ Moergestel Wij willen U herinneren aan de belangrijke ver gadering van onze vereniging, welke plaats vindt op 1 oktober aanstaande om 20.00 uur in café het Centrum. Vergeet u deze datum niet, het is van zeer groot belang, dat U op deze vergadering aan wezig bent. Leeftijd 8 t/m 10 jaar 11 t/m 14 jaar 40 t/m 50 jaar vanaf 51 jaar Broer en zus. Wie zijn het? Met enig denkwerk wisten de meeste lezers toch de ontdekken dat we vorige week de kinderen van Jan van Beers in deze rubriek hadden. Inderdaad, het waren Annie, Joke, Ada, Will en Noud van Beers. &oriiU, 'finwrirnb dQfduwru MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1992 o.a. gespecialiseerd in: acne/-littekens eczeem/psoriasis overbeharing pigmentvlekken couperose Al maandenlang was er door het bestuur samen met enkele commissies gewerkt aan het totale feestprogramma dat liefst drie dagen in beslag nam. Vrijdagavond was er, speciaal voor de jeugd van Oistelvoirt, een disco-avond die redelijk werd bezocht. Zaterdagmorgen was er ’n klieder- en knutse- lochtend in de feesttent die voor de gelegenheid door Van Dijk Marktkramen was geplaatst op ’n weiland achter de Kriekenakker. ’s-Middags kwam de jeugd (en met hen vele ouders) hier weer bij elkaar voor ’n optreden van de Clown Addie. Na deze middagvoorstelling gingen de kinderen, voorafgegaan door burgemeester ter Veer, in op tocht naar het Mispelbos waar na aftellen door de burgemeester de ruim honderd ballonnen het luchtruim kozen (of tijdens de voettocht al ’per ongeluk’ de vrijheid hadden gezocht). ’s-Avonds dan de grote feestavond voor de leden van de vereniging zelf. De tent liep in de loop van de avond goed vol en men kon er dansen op mu ziek van het orkest ’New Sound’. In het verde re verloop van de avond was er dan nog een schit terend optreden van de bekende ’Zwoelie Troe- lies’. Het tijdstip van sluiting is ons niet precies be kend geworden... Zondagmiddag om 12.00 uur begon dan het slot van het feestweekend met het ’Frühshoppen’. De muziek werd hier verzorgd door ’De Parel- muzikanten’ uit Oisterwijk. Al hadden de organisatoren hier en daar wat meer publiek verwacht, (men had de pech dat het in Moergestel gonsde van aktiviteiten het afgelopen weekend) ontevreden was men toch niet. ’n Extra stimulans dus om te beginnen aan het derde lustrum van deze nog jonge vereniging. Begin november start de Annie van Dieren school in samenwerking met het Grafisch Ly ceum Eindhoven een opleiding Offset Drukken. De opleiding heeft de ondersteuning van de Werkgeversorganisatie KNOV en de werkne mersorganisatie Druk en Papier. De opleiding is bedoeld voor herintredende vrou wen vanaf 25 jaar met LBO/MAVO-nivo met be langstelling voor de grafische industrie en offset drukken in het bijzonder. Het is een part-time opleiding van 4 dagen per week. De lessen worden zowel op de lokatie van de Annie van Dieren school te Tilburg als het Grafisch Lyceum Eindhoven verzorgd. Voor ver voer wordt gezorgd. In het lesprogramma zijn per week minimaal 2 praktijkdagen in een bedrijf opgenomen. De opleiding wordt afgesloten met het officieel erkend diploma Grafisch Vakvrouw. Aan het eind van ieder kalenderjaar geeft de Stichting Regionale Kringloopbedrijven een mi lieuprijs aan een persoon, organisatie of instelling die zich op een buitengewone manier heeft inge zet voor het milieu. Hiervoor kunnen personen en organisaties in aanmerking komen die wonen of gevestigd zijn in de provincie Brabant. De Regionale Kringloop Bedrijven hebben deze prijs ingesteld omdat zij hiermee haar waardering willen tonen voor de betrokkenheid en inzet van individuen en groepen ten aanzien van het mi lieu. Men hoopt dat dit ook andere burgers zal stimuleren om bewuster met afval en milieu om te gaan. Het afgelopen jaar hebben de Regionale Kring loop Bedrijven, die aanvankelijk alleen actief wa ren in de regio Tilburg, hun activiteiten uitge breid over de hele provincie. Zij geven advies er onderzoeken mogelijkheden om te kunnen ko men tot een optimale scheiding van afval. Zij doen dit vanuit een jarenlange ervaring die zij op gedaan hebben bij door hun opgezette kringloop bedrijven. De meest bekende daarvan is het Kringloop Bedrijf Goirle, wat tot een van de grootste van Nederland gerekend kan worden. Iedere persoon, organisatie of instelling in Bra bant kan genomineerd worden of zichzelf no mineren. Van belang is wel dat er het afgelopen jaar con crete plannen gemaakt zijn of dat er veranderin gen doorgevoerd zijn die zodanig afvalbeper kend zijn dat ze het milieu dienen. Als U denkt een onderneming te kennen die voor de milieuprijs in aanmerking zou kunnen komen dan kan hiervoor een aanmeldingsformulier aan gevraagd worden bij mevrouw Geerts van de Re gionale Kringloop Bedrijven, Nieuwkerksedijk 21, 5051 HS in Goirle, telefoon 013-341287. ’Ieder huidprobleem is te behandelen’. Dat beweert Marij IJsseldijk- Wagemans aan de Krijten bogtstraat 2B, sinds februari 1992 bezig met ’n huidverzorgingsinstituut op bovengenoemd adres. ’Bij een schoonheidssalon denk je allereerst aan huidverzorging en er mooi uitzien, de natuur een handje helpen’. Maar Marij doet meer: zij laat de natuur zelf het werk doen. Ze ’leest’ de huid en stelt vast wat de oorzaak van het huidprobleem is en daarna stelt ze met aromatische oliën een per soonlijke therapie op: natuurzuivere behandelingen met de daarbij behorende producten zonder toe voegingen dus zonder bijwerkingen en speciaal voor iedere cliënt gemengd. De methode waarmee Marij werkt vergt een gedegen kennis van zowel huidproblemen (zoals acné, droge huid, psoriasis eczeem e.d.) als de oorzaak ervan. Haar medische achtergrond (oorspronke lijk O.K.-werk en later bij o.a. huidspecialisten) komt haar daarbij uitstekend van pas. Het gebruik van aromatische oliën is niet nieuw echter de geneeskrachtige etherische oliën die Ma rij gebruikt onderscheiden zich door hun hoge concentratie, tijdens de behandeling 100% en in pro ducten nog altijd 30% (tegen 2 a 3% bij de meest gangbare). De slogan ’je voelt dat je huid het lek ker vindt’ is hier dan ook meer dan ooit op zijn plaats. Als Marij over deze etherische oliën begint te vertellen wordt ze enthousiast en je merkt dat ze er volledig achter staat. Naast deze aromatherapie kan men bij Marij ook terecht voor n normale schoonheidsbehandeling. Bel haar gerust voor verdere informatie en geheel vrijblijvend: Marij IJsseldijk-Wagemans, tel. 04243-2688. Behandeling is mogelijk na telefonische afspraak. Graag wensen we Marij veel succes in Moergestel. Wijkvereniging ’Pannenschuur’ organiseert op zondag 4 oktober a.s. een Duathlon. Start Lopen 10.00 uur 1 ronde 11.00 uur 2 ronden 2 ronden 13.00 uur 5 ronden 5 ronden 13.00 uur 5 ronden 5 ronden Ronde lopen 1 km., ronde fietsen 6 km. Inschrijven: 4 oktober vanaf 9.00 uur of telefo nisch vooraf bij F. Verhoeven, tel. 04242-16319; P. van Remunt, tel. 04242-16488; L. van de Hout, tel. 04242- 15641. Jeugd: 2,-; volwassenen 5,-. Sportfiets niet verplicht!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5