MTV-bingo gaat in oktober weer van start I Brood- en Banketbakkerij Kouwenberg fis I TAXI VAN DE LOO TEL. 04243-2077 Serie van vier uitzendingen i.s.m. Scouting f Dankbetuiging Dien van Korven- van Dijk Liberaal Café in Moergestel Oö 00 I A 3. Adrie en Els Kouwenberg en kinderen 5017 AD Tilburg, Hoevenseweg 55 Voor de vele felicitaties, bloemen en kadoos, die wij ontvingen ter gelegenheid van de opening van onze nieuwe winkel, zeggen wij u héél, héél hartelijk dank! Bent u in de buurt, kom gerust eens 'n kijkje nemen. U bent van harte welkom! Kindemevendienst Verkoop 1 1 I I 1 I Donderdag 15 oktober a.s. gaat om 19.00 uur weer ’n nieuwe serie MTV- bingo-uitzendingen van start. Dit keer staan de uitzendingen in het teken van de Scouting Moergestel. De volgende uitzendingen vinden plaats op donderdag 12 november, donderdag 4 februari en donderdag 4 maart. Protestantse Gemeente Oisterwijk Jongerenviering Joegoslavische vluchtelingen Drukke maanden ontweken Prijzen Trekkingen PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 23 SEPTEMBER 19- A j Moergestel, september 1992 ALLÉÉN BISSCHOP ZWIJSENSTRAAT Op zondag 27 september is er in de mis van half 12 kinderennevendienst voor groep 4. Deze nevendienst zal worden verzorgd door Pe tra van Nuenen en Lian Hoeven. Naast het feit dat leden van Scouting Moergestel weer aan de deur komen om de loten te verko pen, is er ook weer de mogelijkheid op diverse plaatsen in ons dorp om aan kaarten te komen. Voorverkoopadressen (kaarten zijn vanaf a.s. maandag te koop) zijn: Slagerij J. van Zon- Reyrink, Rootven 74; Pryma Denissen, Rootven 38; SparMart H. Tromp, Rootven 41; Bakkerij Verkooijen, Rootven 23 en Slijterij Tn den Ko renmaaier’, Schoolstraat 18. I 1 2 S I l l 2 I 1 5 t I t I S 1 1 1 f I Langs deze weg willen wij ieder- een«edanken voor het medeleven en betoonde belangstelling bij het overlijden van ons moeder en oma Een speciaal woord van dank aan pastor H. van den Broek, dokter P. Terwindt, directie en personeel van ’De Reusel hof’, het bejaarden koor voor de mooie gezangen tij dens de H. Mis, familie, kennissen, buurt- en oud-buurtbewoners. Uw medeleven en aanwezigheid waren voor ons een grote steun. Kinderen en kleinkinderen van Korven STULMEUBELEN - INTERIEURADVIEZEN - WOONACCESSOIRES - WONINGTEXTIEL TILBURG - TELEFOON 013-421666 - EIGEN PARKEERTERREIN T.O. SHOWROOM Binnen de WD, afdeling Oisterwijk en Moer gestel, is het al jarenlang een goed gebruik een zestal keren per jaar een zogenaamd ’Liberaal Ca fé’ te organiseren. Zo’n ’Liberaal Café’ kan ge zien worden als een informele bijeenkomst voor gezellige mensen die politiek geïnteresseerd zijn. Op donderdag 8 oktober wordt voor het eerst zo’n liberaal café in Moergestel gehouden. Op die avond zal wethouder Gerlach een korte toelich ting geven op de gemeentebegroting voor 1993. Iedereen die belangstelling heeft voor de plaatse lijke politiek en graag kennis wil maken met de ideeën en standpunten van de WD over Moer- gestelse zaken willen wij hierbij gaarne uitnodi gen. U bent van harte welkom. Noteert u dus alvast in uw agenda: Donderdag 8 oktober 1992, vanaf 21.00 uur in Herberg ’De Veerkes’, St. Jansplein 3. Bestuur en fractie WD. Wijkouderling voor Moergestel: de heer J.H. Krijger, Wildemanstraat 48, Oisterwijk (tel. 15331). Kerkdienst: Op zondag 27 september begint de dienst in de Kivitslaan om 9.30 uur. Ds. P. van Dijk uit Best gaat in deze dienst voor. De dienst in de Kerkstraat begint om 10.15 uur. In deze dienst gaat ds. W.H. Roobol voor. Agenda: Donderdag 24 september: Gemeente-avond over Zambia Zondag 27 september: Startzondag en bevesti ging ambtsdragers. Op 26 september om 19.00 uur is er weer een jongerenviering. Iedereen is van harte welkom om samen eens stil te staan bij het leven. Het ’dagelijks’ leven. We hebben als thema: ’De andere kant, van ieder land’. De zwerver Op straat stond hij hardop pratend in zichzelf grabbelend in de vuilnisbak op zoek naar voedsel. Mensen passeerden ze keken of glimlachten, sommigen wenden hun gezicht af anderen keken niet op of om. Maar de zwerver keek op en doordacht sprak hij: ’Wat jullie horen is de geest, wat jullie zien, zijn maar lompen. Achttien jaar Weet je, achttien jaar ben ik nu, achttien jaar. De mees ten vinden dit nog jong en ze hebben wel gelijk, maar in die achttien jaar is er toch heel wat gebeurd met me, geen erge dingen of dingen die de krant halen, nee, gewone dingen, heel gewo ne dingen, of. zijn het wel zulke gewone dingen? Is het wel gewoon, dat als een kind huilde, er iemand was die het troostte? Dat als er een kind ziek was, er iemand aan het bedje zat, soms nachten lang? Dat als het uit school kwam, er altijd wel iemand thuis was. Dat het kind dat eigenlijk al geen kind meer was, altijd geld had om uit te gaan? En dat als je dan ’s avonds thuis kwam, of soms ook ’s nachts, er altijd iemand wakker was? Is dat zo gewoon? 26ste week door het jaar Preek: Anton Smits 26 september - 2 oktober ZATERDAG 19.00 UUR: Jongerenviering the ma: De arme kant van ieder land. Pastor Leo Kerssemakers; Pieter Roozen; Jolanda Berkel- mans; Jgt Christina Denissen-van Casteren; Mgd Jacoba Nouwens-Timmermans; Mgd Antonius van de Pol e.v. Adriana Schellekens; Lamberdina van Korven-v. Dijk; Maria van de Ven-Meeuwis; Noud van de Laak e.v. Jo van den Branden. ZONDAG 10.00 UUR: Hoogmis. Jgt Christ Donkers e.v. Gijsberdina Wijgerde; Mgd Lucia van Haaren-Spaninks; Mgd Jozef van de Lan- genberg e.v. Jo Vermeer; Huub van Berkel e.v. Tine de Wert; Mgd Cornells Schoenmakers e.v. Cornelia Op ’t Hoog; Hendrikus van de Wouw e.v. Johanna van Spreeuwel; Gerdina Persoons- van den Berk; Bart Denissen e.v. Jo. van Ker- koerle; Overl. fam. van Laak-Bekkers. 11.30 UUR: Kindemevendienst groep 4. Bij zondere intentie; Martina van Herck-van Kollen burg; Jgt Johannes Beerens e.v. Adriana Wil lems; Kees en Lies Freyse-Antonis. DINSDAG: Mgd Martinus van den Boogaart; Overl ouders de Laat-van der Sande en zoon Jan; Mgd Henk van Hest; Marinus Bierkens e.v. Riek van Gestel; Adriana Mutsaars; Mgd Willem Smits; Gerardus en Francisca Hesselmans-Roo- zen. DONDERDAG: Mgd Johanna van Laarhoven van den Bosch; Adrianus Burgers e.v. Wilhemi- na van de Pas; Jgt Franciscus Vriens; Maria van Dijk-Vermeer. VRIJDAG 10.00 UUR: H. Mis speciaal voor ouderen. Antoon van den Biggelaar e.v. Tonny Schmitz; Martinus van den Boogaart; Antonius van de Pol e.v. Adriana Schellekens; Lamberdina van Korven-van Dijk; Clasina Helmer-Rijnen. ZATERDAG 12.00 UUR: Huwelijk Martijn Drabbel en Simone Somers. Dinsdag: Werkgroep Liturgie. Woensdag: Werkgroep Jongerenliturgie. De particuliere opvang van gezinnen door ge zinnen wordt gecoördineerd door de Vereni ging Vluchtelingenwerk Nederland. Het is wenselijk over de op vang van gezinnen con tact op te nemen met de plaatselijke werk groep van Vluchtenlingenwerk Nederland of met het landelijk bureau in Amsterdam (tel. 020-6881311). Een nieuw initiatief is de tijdelijke opvang van kinderen uit het oorlogsgebied, zoals het gecoör dineerd wordt door de stichting Mensen in Nood. Doel is om kinderen voor enkele maanden in Nederland op adem te laten komen, waarna ze uitgerast en aangesterkt weer naar hun ouders te rugkeren. Gezinnen die tijdelijk een kind in huis willen nemen, kunnen zich melden via telefoon nummer 073-123178. Gaan er 13 of 14 meubelzaken in een do zijn? Wij kunnen ons voorstellen dat u dooi de bomen het bos niet meer ziet. Graag geven wij tl een goede tip; als u kwaliteit, stijl en exclu siviteit zoekt dan moet u eens naar Victor Boeren in Tilburg gaan. Weekenddienst artsen: Alléén voor spoedgevallen: Weekend 26 september: E. van Delft, telefoon 04243-1424 Weekenddiensten in Oisterwijk gelden van zaterdag 7.30 tot zondag 7.30 uur en van zondag 7.30 tot maandag 7.30 uur zaterdag 26 september: E. Bicker, Groenstraat 75, telefoon 04242 - 88805 zondag 27 september: E. Soffers, Beerze 1telefoon 04242 - 86230 Pastorie Moergestel, tel. 04243-1340 Weekenddienst pastorieën: Bel 2320: Klooster St. Stanislaus Politie: telefoon 04242 -19111 Bezoekadres: Burg. Verwielstraat 59, 5061 GC Oisterwijk. Openingstijden: gedurende de week en de weekenden de gehele dag en nacht Voor het ophalen van goederen of documenten e.d. bij voorkeur tussen 09.00 en 21.00 uur. Indien gesloten wordt u telefonisch doorge schakeld naar de meldkamer. Huisartsenlaboratorium Midden-Brabant voor bloedafname e.d. t.b.v. huisarts, verlos kundige of specialist: elke dinsdag en donder dag van 9-10 u. in het gebouw van de Kruis vereniging, Pr. Beatrixstraat 27. Ponsplaatje ziekenhuis meebrengen. In Oisterwijk (gebouw Kruisver. Lindenpark- laan 16: elke werkdag van 9-11 uur). Kruisvereniging, Pr. Beatrixstraat 27, tel. 1594 Wijkverpleegkundigen: spreekuur: ma. t/m vr. van 13.30-14.00 u. Buiten spreekuur is de kruisvereniging voor dingende hulpvragen 24 uur per dag bereikbaar tel. 013-635530. Aanmelding voor kraamzorg, bij voorkeur vóór de 4e maand van de zwangerschap, kan telefonisch bij de kruisvereniging tel.nr. 013-635708 (dagel. tijdens kantooruren). Na aanmelding ontvangt u een inschrijfformu lier en ’n uitgebreid pakket met info over zwan gerschap, bevalling en kraamzorg. Diëtiste M C. van der Mee, tel. 04242-19018. Bij voorkeur bellen tussen 18.00 en 19.00 u. Openbare Bibliotheek, tel. 04243-2243. Openingstijden: ma. en vr. 15-20 u.; di en do. 15-17.30 u.; wo. 14.30-17.30 u; leeszaal: di. en do. 10-12.30 u. Spreekuur verloskundige: op woensdagoch tend (om de 14 dg.) in het Wit-Gele Kruisge bouw: Mevr. B. Jabroer, Beukendreef 31 Oisterwijk, tel. 04242-84037. Spreekuur Alg. Maatsch. Werk: St. Jansplein 9, tel. 1169. Riet Schouten en Eric Bertels. Spreekuur op ma., di., do. en vr. van 9-10 u., andere dagen telefonisch op tel. 1169. Bij spoed buiten kantooruren: THD-Tilburg: 013-433584. Spreekuur Gezinsverzorging: Pr. Beatrixstraat 27, tel. 3649 dinsdagmorgen van 9.00-10.00 uur Zonnebloem afd. Moergestel. Secr.: Stokske 4, tel. 2376. Spreekuren Dierenartsen Moergestel, Heu velstraat 2, tel. 04243-1465. Kleine huisdieren: ma t/m vr 19.00-19.30 en na tel. afspraak. Tel. spreekuur dagelijks 8.00-9.00. Spoedgevallen: dag en nacht tel. bereikbaar. Oud papier 30 sept.: route west: v. Rijckevor- sellaan, Hoefkens, Phnsessenbuurt en de straten aan die kant van Moergestel. De raad door diakonie wil graag de mogelijkhe den doorgeven, die er zijn om hulp te verlenen aan Joegoslavische vluchtelingen. Het zijn gege vens, die zijn verstrekt door de Nederlandse bis schoppen. 1. Nederlandse hulporganisaties, waaronder de katholieke stichting Mensen in Nood, zorgen voor humanitaire hulp aan de slachtoffers van de oorlog in de verschillende gebieden in het voormalige Joegoslavië. Ook wordt hulp ge- Zoals u aan bovengenoemde data ziet worden de drukke maanden december en januari ontweken. Maanden die per traditie al genoeg aanslagen ple gen op de huishoudportemonnee. Ook deze vier trekkingen telkens weer een totaal aan prijzengeld van 1.000,-. De loten kosten f 2,50 per stuk. De hoofdprijs, die weer door de winnaar in de studio tijdens de uitzending opgehaald kan wor den, bedraagt wederom 300,-. Aan het eind van de uitzending komen ook weer de waardebonnen op de lotnummers. Op dit ogenblik is men druk doende de program ma’s voor te bereiden en mensen te zoeken die de trekkingen verrichten (elke uitzending ’n ander persoon). Zeker is al wel dat één van de uitzendingen (óf de eerste óf de laatste) pastor de Bont naar Moer gestel komt om de trekking te verrichten. Pastor de Bont was één van de mede-oprichters van Scouting in ons dorp, toen hij hier nog als kape laan werkzaam was. Alleen gevestigd aan de Bissehop Zwijsen- straat en met een dijk van een parkeerterrein voor de deur. Eenmaal daar geweest zult u ook Iteamen: dat is een zaak waar ze ver stand van zaken heb ben. En waar je als klant gewoon koning bent. II bent van harte welkom... geven aan vluchtelingen in kampen in en bui ten het voormalig Joegoslavië. Eén van de be langrijkste hulporganisaties ter plaatse is de katholieke Caritas, die wekelijks honderden tonnen aan hulpgoederen (voedsel, medicij nen) distribueert. Mensen in Nood zal de ko mende tijd doorgaan met hulp via deze orga nisatie. Bijdragen aan dit werk blijven nodig (tel. 073-144544). 2. Centrale op vang van grotere groepen vluch telingen in Nederland in verschillende kazer nes wordt door het Nederlandse Rode Kruis gecoördineerd. Vrijwilligers zijn welkom (tel. 073-3846868). Om meer groepen in Neder land te kunnen opvangen is men op zoek naar andere ruimten, waar vluchtelingen gehuis vest kunnen worden. De Vereniging Vluch telingenwerk Nederland vraagt hiervoor ge schikte plaatsen door te geven (tel. 020-6880000).

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 2