BEKENDMAKING GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL ij BEKENDMAKING TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGEL BEKENDMAKING TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGEL Nieuwe regels woningwet per 1 oktober 1992 De bouwverordening Vergunningsplichtige bouwwerken Tot nog toe was voor de meeste bouwactiviteiten een bouwvergunning vereist. Het nieuwe systeem, dat per 1 oktober van kracht wordt, brengt een driedeling aan in de verschillende categorien bouwwerken en geeft daarvoor nieuwe procedures. In de wet worden drie soorten onderschei den, te weten: vergunningsvrije, meldingsplichtige en vergunningsplich tige bouwwerken. Over deze laatste categorie gaat dit artikel. Vergunningsplichtige bouwwerken Het bouwbesluit De welstandscriteria Het bestemmingsplan. De monumentenverordening. Andere wetten en verordeningen. Openbaar register. Volgende week. 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1992 PAGINA 11 10 vergunning tijdig bezwaren heeft ingebracht; 731-3 731-1 Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat, in verband met de op 26 septem ber 1992 te organiseren Copy Co Hart van Brabantloop 1992, de volgende tijdelijke verkeersmaat regel is getroffen; van 15.00 uur tot 17.00 uur: afsluiting van De Aanstede ter hoogte van Sportzaal De Vonder. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat, in verband met de op 27 septem ber a.s. te organiseren Komtoer, de volgende tijdelijke verkeersmaatregel van 07.00 uur tot 19.00 uur is getroffen; Afsluiting van de volgende straten: - Rootven, tussen Kloosterlaan en huisnummer 17; - Krijtestraat, tussen het Rootven en de Burg. Maeijerstraat; - Burg. Maeijerstraat; - Past, van den Boogaardstraat; - Past, van Doorenstraat; - Past. Janssenstraat; - Pr. Margrietstraat. Moergestel, 23 september 1992. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A A M. van Zundert Moergestel, 23 september 1992. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Voorstel tot afdoening van de aan de ge meenteraad gerichte verzoeken om informa tie krachtens de Wet openbaarheid van Be stuur. 6. Voorstel tot het benoemen van een lid van het algemeen bestuur van de Bestuursacade- mie Zuid-Nederland 7. Voorstel inzake de nota gemeentlijk eman cipatiebeleid Algemeen Deel en de deelnoti- ties Algemeen Bestuur, Verkeer en Vervoer alsmede Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting. 8. Voorstel met betrekking tot wijziging van de ’SMB-regeling’ inzake de planning van Vol wasseneneducatie 9. Voorstel tot afwikkeling financiën Stichting het Katholiek Schoolbestuur. 10. Voorstel tot het goedkeuren van de jaarreke ning 1991 en het maken van bezwaar tegen de begroting 1993 van de Str^ekmuziek- school Oisterwijk en omstreken. 11Voorstel tot toevoeging van nieuwe bijlagen A en B aan de ’Bezoldigingsverordening 1981’ in verband met de salarismaatregelen per 1 april 1991 en 1992, plus januari 1993. 12. Voorstel tot vaststelling van het bestem mingsplan Reuseldal, Herziening IV (uit breiding van camping De Bosfazant). 13. Voorstel met betrekking tot de oorgenomen deelname van de gemeente M< ergestel aan de opstelling van een zogenaan de paraplu- nota voor het buitengebied v: n een 6-tal Midden-Brabantse gemeenten (proefregio nieuw beleid bestemmingsplannen buiten gebied). 14. Voorstel tot aanwijzing welstan commissie van onafhankelike deskundiger. a’s bedoeld in artikel 42 lid 2 en 48 lid 1 van 1: woning wet (Stb 1991, 439). 15. Voorstel tot behandeling bezwaarschrift van de heer Op ’t Hoog, Schoolstraat 51. 16. Sluiting De nieuwe bouwverordening gaat de volgende soort bepalingen bevat ten: 1. Administratieve bepalingen. Meldingen en bouwaanvragen moeten schriftelijk worden ingediend. In de bouwverordening is omschreven aan welke eisen de tekeningen moe ten voldoen. Het is verstandig om eerst contact met het bouw- en woningtoezicht op te nemen voordat u tekeningen laat maken; 2. Welstandsbepalingen. In de bouwverordeing is aangegeven aan welke criteria een bouwplan uit esthetisch oogpunt moet voldoen. 3. Milieubepalingen. In de bouwverordening is een verbod opgenomen om te bouwen op verontreinigde grond. De aan vrager van een bouwvergunning moet dit aan de hand van een onderzoek aantonen. Ook hiervoor moet u tijdig contact opnemen met het bouw- en woningtoezicht. In bepaalde gevallen kan de ge meente vrijstelling verlenen van het bodemon derzoek Bijvoorbeeld als er al voldoende gege vens bij de gemeente beschikbaar zijn. Verder zijn er bepalingen opgenomen met be trekking tot het gescheiden inzamelen en afvoe ren van bouw- en sloopafval en het afscheiden van chemisch afval. 4. Sloopvoorschriften. Voor het slopen van bouwwerken heeft u even eens een vergunning nodig als daarbij meer dan 10 m3 (de gangbare containermaat) sloopafval vrij komt. De gemeente kan nadere voorwaarden opnemen in verband met de veiligheid en het af voeren van sloopmaterialen. Chemisch afval moet worden gescheiden van ander afval. 5. Bouwveiligheidsplan. In bepaalde gevallen moet een bouwveilig- heidsplan worden overlegd. Het gaat hier om de veiligheid van omwonenden, voorbijgangers en naastgelegen gebouwen. Voor bouwwerken die niet vallen onder ’vergun- ningsvrij’ of ’meldingsplichtig’ is een bouwver gunning vereist. Het betreft de grotere bouw plannen. In dit geval is het raadzaam om tijdig overleg te plegen met het bouw- en woningtoe zicht. Het heeft immers weinig zin om tekenin gen te laten maken als bijvoorbeeld het bestem mingsplan het door u gewenste bouwwerk niet toestaat. Wanneer dit laatste het geval is, kan worden bekeken op welke wijze eventueel toch medewerking kan worden verleend. De gemeen te vindt het belangrijk, dat het vooroverleg goed wordt gestructureerd en dat de bouwaanvragers goed worden begeleid. Op deze manier kunnen problemen achteraf worden voorkomen en kun nen op het juiste moment de juiste stappen wor den gezet. Het is daarom verstandig om allereerst informatie in te winnen over de bouwmoglijkheden. Vervol gens kunt u met die informatie aan het werk gaan. De gemeente kan u tijdig wijzen op zaken waar u rekening mee heeft te houden en u op het juiste spoor zetten. Vergunningsplichtige bouwwerken worden door het bouw- en woningtoezicht getoetst aan: - het bouwbesluit; - de bouwverordening; - de welstandscriteria; - het bestemmingsplan; - de monumenten verordening. Het bouwbesluit omvat alle technische voor schriften voor het bouwen en voor de staat van bestaande bouwwerken. In alle gemeenten gel den dezelfde voorschriften. Zij zijn zoveel moge lijk geformuleerd als ’prestatie-eisen’. Zo zijn er maten en getallen opgenomen die zijn toegespitst op een bepaalde eigenschap van een bouw constructie. De grenswaarde die moet worden gehaald kan gemakkelijk worden gemeten of be rekend. Daardoor weten zowel de burger als het bouwbedrijfsleven aan welke technische presta tie (eisen) het bouwwerk moet voldoen. Om vernieuwingen in de bouw niet in de weg te staan is het mogelijk, dat de bouwer technische oplossingen aandraagt die gelijkwaardig zijn an de gestelde prestatie-eisen. Wordt daarmee vol daan aan de zogenaamde NEN-normen, de kwalitiets- en aansluitvoorwaarden van distribu tiebedrijven, dan wordt ervan uitgegaan, dat aan de voorschriften van het Bouwbesluit is voldaan. Het Bouwbesluit gaat voorts uit van minimum voorschriften, waarin een gangbaar niveau tot uitdrukking komt. Alleen de voorschriften voor de toegankelijkheid van gebouwen en geluidiso latie gaan wat verder. Het staat de bouwer vrij om tot een hoger niveau te komen. Het minimale moet dus en het meerdere mag. In principe is het verboden om produkten te ge bruiken die niet zijn voorzien van het EG- merkteken. Bouwprodukten die dat merkteken dragen zijn produkten waarmee veilige en ener giezuinige bouwwerken kunnen worden ge bouwd en die geen nadelige invloed hebben op de gezondheid. Evenals bij de meldingsplichtige bouwwerken wordt het bouwplan, voordat het verder wordt behandeld, eerst ter advisering voorgelegd aan de welstandscommissie. Deze commissie vergadert iedere week over schetsontwerpen die bij de ge meente worden ingediend. Voor een welstands- beoordeling moeten de volgende stukken in tweevoud bij het bouw- en woningtoezicht wor den ingediend: - een plattegrond; - schetstekeningen met gevel-aanzichten; - een situatietekening; - foto’s van de omgeving; - een opgave van toe te passen materialen en kleuren. U kunt het schetsplan het beste door een archi tect of een ander deskundig ontwerper laten ont wikkelen. Hij is de vakman en de welstandcom missie kan zijn werk goed en snel beoordelen. Zodra het schetsplan is goedgekeurd zal de ge meente u hiervan in kennis stellen en krijgt u na der bericht over de verder te volgen procedure. Een bestemmingsplan bevat een aantal voor schriften (met een bestemmingsplankaart ter il lustratie) voor bepaalde gebieden in de gemeen te, waaraan bouwwerken moeten voldoen. Te vens bevat een bestemmingsplan voorschriften met betrekking tot het gebruik van zowel de gronden als de bouwwerken die daarop staan. Bouwwerken moeten in principe in het bestem mingsplan passen. Een dergelijk plan kan dan ook een belemmering vormen voor een te bou wen bouwwerk. In de monumenten verordening is bepaald, dat veranderingen aan bouwwerken die op de lande lijke en/of gemeentelijke monumentenlijst staan, getoetst moeten worden door de monumenten commissie. Afhankelijk van de beoordeling door deze commissie zal een gevraagde bouwvergun ning al of niet worden verleend. Zoals eerder in dit artikel aangegeven, moet een melding van een bouwaanvraag worden getoetst aan de planologische voorschriften (bestem mingsplan) en de welstandscriteria. Daarmee bent u er echter nog niet. Het kan zijn, dat u nog andere vergunningen of toestemmin gen nodig heeft. Het bouw- en woningtoezicht kan u hierover nader informeren. Voor de behan deling van een bouwaanvraag is het in ieder ge val van belang om te weten of er ook een milieu vergunning nodig is. De behandeling van de bou waanvraag wordt volgens de nieuwe regelgeving aangehouden tot het moment dat duidelijkheid bestaat over het al of niet verlenen van een ver eiste milieuvergunning. In de praktijk is het daarom het verstandigst om eerst overleg te voe ren. Als voor de bouw of verbouwing subsidie kan worden toegekend, is het van belang om dit eerst bij de gemeente na te gaan. U mag namelijk pas met de bouw of verbouw beginnen als de defini tieve subsidiebeschikking is afgegeven. In de Herziene Woningwet is de bepaling opge nomen, dat u bij de indiening van de formele aanvraag om bouwvergunning moet vermelden wie het bouwwerk gaat bouwen. Verder moet u aangeven, of u het bouwwerk al of niet be drijfsmatig of in eigen beheer uitvoert. Deze ge gevens zijn noodzakelijk en hebben te maken met de zogenaamde sluikbouw. Als een aannemer de bouw uitvoert, moet bovendien een fotocopie van zijn bewijs van inschrijving bij de Kamer van Koophandel worden overlegd. Is op het moment van het indienen van de aanvraag nog niet be kend welke aannemer het werk gaat maken, dan kunt u dat nog twee dagen voor de aanvang van de bouw doorgeven bij het bouw- en woning toezicht. In het Openbaar Register houdt de gemeente aantekening van bovengenoemde gegevens. Daarnaast worden alle meldingen, bouwaanvra gen en bouwvergunningen in dat register opge nomen. Iedere burger kan dat register raadple gen en op die manier nagaan waar zich bouwac tiviteiten in de gemeente afspelen. Volgende week zal door ons worden ingegaan op diverse voor u van belang zijnde aspecten van het bouwen en verbouwen. Op donderdag 24 september is er weer gemeen teraadsvergadering om 19.30 uur in het gemeen tehuis. De agenda: 1. Opening 2. Trekking van het stemmingsnummer. 3. Vaststelling van de notulen van de openba re vergadering van 23 juli 1992. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij hebben besloten hinderwetver gunning te verlenen aan W.P.M. op 't Hoog, Heirbaar 2 te Moergestel, voor een champignonkweke- rij, gelegen aan de Heirbaan 2. \^ij hebben de gevraagde vergunning verleend onder het stellen van de voor dergelijke inirchtingen gebruikelijke voorwaarden, om gevaar, schade of hinder vpor de omgeving te ondervangen. De beschikking en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 1 maand ter ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage, tijdens kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tijdens genoemde termijn liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Biblio theek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Beroep tegen de beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseur; c. degene die tegen de aanvrage om vergunning tijdig bezwaren heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijze niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet binnen 1 maand na dagtekening van deze bekendmaking worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een ver zoek doen om schorsing van de beschikking danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet worden gericht tot de Voorzitter van genoemde afdeling. Moergestel, 23 september 1992. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. De volgende straten zijn hierdoor niet bereikbaar (uitgezonderd voor voetgangers): - Pr. Christinastraat; - Pr. Irenestraat; - Pr. Beatrixstraat; - Korenstraat, tussen huisnummers 12 en 42; - Schout van de Wouwstraat; - Burg. Bardoelstraat; - Pater Helmerplein; - Burg, van Heeswijkstraat. Parkeerverbod in verband met de omleidingsroute: - Schoolstraat; - Kerkstraat. Omleidingen: 1Van Oisterwijk en Tilburg richting Oirschot: - voor snelverkeer via de Akkerweg en Rijksweg 58 naar Oirschot; - voor langzaam verkeer via Kloosterlaan naar Oirschotseweg. 2. Van Oirschot naar Tilburg en Oisterwijk: - voor snelverkeer via Kerkstraat, Schoolstraat en Akkerweg; - voor langzaam verkeer via Kloosterlaan naar Akkerweg. 3. Voor de lijndienstbus B.B.A.: - via de Akkerweg, Schoolstraat en de Kerkstraat v.v. 731-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 11