2.95 1.95 0.75 l 4 Wintersporters en winterzonaanbidders opgelet!!! Alleen op de vrijdagmiddagmarkt bij J. Smulders a- r Sandra Reemer presenteert jubileumuitgave Liliane Fonds Ned. Ver. Slechthorenden Bestuursvergadering Stichting Openbare Bibliotheek Moergestel Opbrengst collecte kankerbestrijding Collecte Nierstichting Stichting Kinder opvang Humanitas Stichting P.E.T. Udenhout presenteert TV. Rabobank. Aangenaam, Prei Conference handperen Beste aardappelen 12 ¥2 jaar hulp aan kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden Buro ’76 tussen 17.00 en 19.00 uur niet bereikbaar... Bij de Rabobank gaat u goed voorbereid op vakantie. De nieuwe winterreisprogramma’s liggen immers voor u klaar. Gratis, net als de nieuwe Rabobank Wintervakantie Wijzer en ons unieke Rabobank Vakantie Magazine. Bovendien ontvangen wintersporters dit seizoen bij boeking een gratis coupon voor een proefles of vrij skiën op de Skiberg Beekse Bergen. En bij Sport- en Gezondheidscentrum ’Physique’ kunt u gratis een ski- aerobic introduktieles volgen. Winterzonvakantiegangers verwennen wij met een proefcoupon voor 1 x gratis bruinen op de zonnebank van Sport- en Gezondheids- centrum ’Physique’. Graag tot ziens voor informatie en reservering bij de RABOBANK, t Deze aktie is geldig voor boekingen met vertrekdatum vanaf 01.11.92 t/m 10.04.93. Gastouderopvang 4-Handig piano/spinet concert. Hand/pers- sinaasappelen QE ƒ8 *6 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1992 PAGINA 7 J I r A A t I i J ■—o». w kilo 2 kilo 5 kilo Ons redaktie-adres Oisterwijkseweg 43 is niet te bereiken tussen 17.00 en 19.00 uur. Dringende boodschappen kunt u inspreken op de telefoonbeantwoorder. De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden Afdeling Tilburg en Omstreken komt bijeen op: donderdag 17 september aanstaande om 20.00 uur. Nu de zomervakantie voorbij is beginnen we het nieuwe verenigingsjaar met een ’Video-Film- avond’. Iedereen is van harte welkom, zowel leden als niet-leden. De video-film is te volgen via de ringleiding. Wilt u iets meer weten over onze vereniging, dan kunt u terecht bij een der aanwezige bestuursle den. Een informatiepakket over onze afdeling kunt u aanvragen bij bestuurslid John Smits. Plaats: Rode Kruisgeouw, Leonard van Ve- chelstraat 2, Tilburg. Voor nadere informatie: tel. 04242-17447 (na 18.00 uur) of 04117-2304. Op donderdag 24 september vergadert het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheek Moergestel. Tijd: 20.00 uur, plaats: Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37. Agenda: 1. Opening 2. Notulen 17 juni 1992 3. Ingekomen stukken 4. Mededelingen van de bibliotheek 5. Nieuwe bestuursleden 6. Financieel Verslag 1991 7. Statuten 8. Criteria bij de collectievorming 9. W.v.t.t.k. 10. Rondvraag en sluiting. De vergadering is openbaar. De jaarlijkse collecte van de Nederlandse Kan- kerbestrijding/Koningin Wilhelmina Fonds heeft in ons dorp opgebracht: 5104,30. De organisatoren van de collecte bedanken ieder een voor zijn of haar bijdrage. Speciale dank gaat naar de collectanten, die on danks het zeer slechte weer en de korte periode van een week, zich geweldig hebben ingezet. Het comité. Nu de meeste vakanties alweer achter de rug zijn begint ook weer gewoon het dagelijkse leven. Dus ook de collectes zijn weer op gang gekomen. Dit geldt ook voor de collecte van de Nierstich ting. Deze collecte zal worden gehouden in de week van 20 tot 26 september aanstaande. Ook bij u zal er een collectant(e) aan huis komen. Wij als Nierstichting hopen dat voor deze mensen de deuren niet gesloten blijven, en hopen op een gulle gift. Gaarne willen we de collectant(en) heel veel suc ces toewensen en hopen op een goed resultaat. Nogmaals bij voorbaat veel dank voor uw ge waardeerde hulp. Nierstichting Nederland, afdeling Moergestel, A. Hoffmans. Maandag 14 september vierde de Stichting Li liane Fonds haar D'/z-jarig jubileum. Het Lili ane Fonds geeft directe, kleinschalige en per soonsgerichte hulp aan kinderen met een han dicap in ontwikkelingslanden. Tijdens de jubi- leumbijeenkomt overhandigde Sandra Reemer, ambassadrice van het Liliane Fonds, het eer ste exemplaar van een jubileumboekje aan me vrouw Ria Lubbers-Hoogeweegen, echtgeno te van de minister-president. Iedere dag ontvangt het Liliane Fonds talrijke en interessante brieven uit de Derde Wereld. Con- tactpersonsen uit 65 ontwikkelingslanden schrij ven over het leven van kinderen en jongeren met een handicap. De correspondentie is vaak een bron van inspiratie en signaal van vriendschap. Het jubileumboekje wordt uitgegeven in het ka der van de jubileumaktie ’In vriendschap verbon den’, die er op gericht is nieuwe vrienden te vin den die het werk willen steunen. In deze 104 pa gina’s tellende uitgave vindt de lezer een selectie van brieven van contactpersonen uit de ontwik kelingslanden, artikelen van verslaggevers die ter plaatse waren en stukjes uit de Nieuwsbrieven van het Liliane Fonds. Het boekje is geïllustreerd met 40 foto’s en pentekeningen. ep1 ’rijs Inl. Bel De Stichting Liliane Fonds werd op 14 maart 1980 opgericht om kinderen met een handicap in ontwikkelingslanden de helpende hand te bie den. Via contactpersonen ter plaatse wordt op een kleinschalige en persoonsgerichte manier di rect hulp geboden. Meer dan 45.000 kinderen met een handicap in 65 ontwikkelingslanden werden tot nu toe op weg geholpen. In 1990 ont ving het Liliane Fonds een speciale onderschei ding van de Verenigde Naties voor de recht streekse en doeltreffende werkwijze. Als voorbeeld uit het boekje een stukje uit een verhaal van zuster Paulette in Togo. Zij beschrijft de reis die ze met een groep gehandicapte kinde ren maakt op weg naar de hoofdstad Lomé om daar de kinderen te laten behandelen. Zij schrijft het volgende: ’We hebben de 500 kilometer in ruk afgelegd met alleen een pauze van een mi nuut of vijf in een stadje om brood en bananen voor iedereen te kopen om onderweg op te eten. En dan nog een keer een kwartier voor de chauf feuren zijn leerling om het ramadan-gebed te kunnen bidden. Zij zijn namelijk moslims. Ik had een fles water meegenomen voor elk kind en we hebben tijdens die pauzes ’bijgetankt’. On derweg hebben de kinderen zich voorbeeldig ge dragen. Met het zoontje van de gezondheidswer ker, Kayilowa Até, heb ik veel plezier gehad. Hij heeft het geluk dat hij naar school kan gaan en heeft voor ons getolkt. Op een gegeven moment kwamen we langs een spoorbaan en toen zag hij voor het eerst van zijn leven een trein. Het was een enorme ontdekking en hij vroeg verrukt waarom al die bussen aan elkaar vastzaten. Hij ontdekte de kilometerpaaltjes en las hardop de naam van de steden en het aantal kilometers tot Lomé, zodat iedereen zag dat we steeds dichter bij kwamen en hoop kreeg. In Lomé ontdekten ze de zee, met grote ogen keken ze naar dat gro te stuk water waar geen eind aan kwam. Tot zover het verhaal van zuster Paulette. Het ju bileumboekje is verkrijgbaar bij het Liliane Fonds door een briefkaart te sturen aan het Li liane Fonds, St. Catharinastraat 1, Postbus 75, 5250 AB, Vlijmen. Bij de mededelingen zet u: ‘Bestelling boekje in vriendschap verbonden’. Het boekje kost 12,50 (inclusief verzend kosten). Bij levering wordt een rekening bijgeslo ten. Het boekje is ook bij de boekhandel verkrijg baar ISBN-nummer: 90-801801-1-1). Gastouderopvang is een voor Nederland nog jon ge vorm van kinderopvang. Dit is een voorzie ning ’op maat’. De gastouderopvang van Humanitas bemiddelt tussen gastouders (ouders of verzorgers die een gastkindje in hun eigen huiselijke omgeving wil len opvangen) en vraagouders (ouders die opvang zoeken voor hun kinderen). Door middel van een zorgvuldige selectie proberen wij een passend gastgezin te zoeken voor de aangemelde kinde ren. Uiteraard houden wij zoveel mogelijk reke ning met de wensen en verwachtingen van de vraagouders ten aanzien van het gastgezin. Deze vorm van opvang is puur maatwerk en daardoor zeer flexibel. Vraag- en gastouder spre ken met elkaar af wanneer een kind gebracht en gehaald wordt. Dit kan op zeer verschillende tijden of dagen plaatsvinden. Het betreft kinderen in de leeftijd van 0 tot 12 jaar. De gastouder ontvangt voor de geboden opvang een vergoeding en kan op bege leiding van de gastouderconsulente rekenen. Ook kan kunnen de ouders met vragen of wat dan ook altijd een beroep op de gastoudercentrale blijven doen. Mocht U belangstelling hebben voor deze vorm van opvang of wüt U nog meer informatie bel dan naar: Okido, Hoogstraat 24, 5061 EV Oisterwijk. Gastouderconsulente Lisette Rooymans, tel. 04242-86452. Op zondag 20 september aanstaande om 12.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis te Udenhout opent Muzepet het seizoen met een quatre-mains op piano en spinet gespeeld door Henny en Nico Blom, uit Gorinchem. Beide broers zijn aktieve musisi, onder andere als koordirigent. Bovendien is Henny stadsbeiaar dier in Gorinchem, en Nico is organist in de Ge reformeerde en Lutherse kerk aldaar. Ondanks het geringe aanbod van quartre-mains muziek zijn zij er toch in geslaagd een gevarieerd programma samen te stellen met werken uit vrij wel elke periode uit de muziekliteratuur. Alles bij elkaar belooft het een zeer bijzonder concert te worden dat U vast niet mag missen. Entree en koffie is grade maarwij gaan met de PET rond. 25 stuksmWJ

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 7