b. Vs lepdÜfe *- s CDA-achterban Feestweekend 10-jarig bestaan V oorlichtingsmiddag Luister. lees... en... schrijf! Lightbergh-nieuws 13e Beekse Marathon, zondag 20 september 1992 te Hilvarenbeek Vernieling VRIJDAG 18 SEPTEMBER: ZONDAG 20 SEPTEMBER: Criminaliteit Stichting Raad Welzijn Ouderen Moergestel Wij gaan weer naar school Hoe kun je meedoen? Verkeer ZATERDAG 19 SEPTEMBER: Diefstal -r Roodhuisstraat 17 Moergestel tel 04243-1287 NA 4 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1992 PAGINA 5 werd op het Rootven een auto vernield. De auto In de nacht van afgelopen zaterdag op zondag stond ongeveer ter hoogte van de Pryma. Duide lijk is, dat men op verschillende plaatsen over de auto heen gelopen is. De eigenaar zit dan ook met een behoorlijke schadepost. Zondag 20 september aanstaande wordt door S.V. Hilko uit Hilvarenbeek de 13e Beekse Ma rathon georganiseerd. De winnaars van de vorige edities van de Beek se Marathon zijn in de loopwereld zeker geen on bekenden onder andere Frans Deenen, Ad de Bruin, Ad van Heyning, Michel van de Luyt- gaarde en Matty de Vugt die tevens ook de tot nu toe snelste tijd op zijn naam heeft staan in 2.24.30 uur. 20.30 tot 01.00 uur: Disco on Stage Voor alle kinderen die de basisschool verlaten hebben met hun vrienden en vriendinnen. Ook alle ouders en oudere leden zijn hierbij van harte welkom. 12.00 tot plm. 17.00 uur: Frühschoppen. Het Egerlander Showorkest ’De Parelmuzikanten’ uit Oisterwijk zal het sluitstuk vormen van de feestelijkheden. Onderstaand geven we nog even de belangrijkste gegevens van de 13e beekse Marathon: Start en Finish: In het centrum van Hilvaren beek, recht tegenover de kerk, op het Vrijthof Afstanden: Buiten de hele Marathon 42,195 kilometer heeft men nog de keuze uit: 1/4 mara thon 9,2 kilometer 1/2 marathon 21,4 kilometer Starttijd: alle afstanden om 11.30 uur. Op de late zondagavond werd vorige week bij het sportcentrum in de Postelstraat een fiets ont vreemd. De benadeelde zag zijn fiets even later afgesloten en wel op het St. Jansplein staan. Na dat hij zijn fiets even in de gaten had gehouden, kon de dief, een 17-jarige Tüburger, worden aan gehouden. In Oisterwijk werd op bijna dezelfde wijze een fietsendiefstal opgelost. De benadeelde kwam een week na de diefstal van haar fiets een man te gen die op haar vervoermiddel rondreed. De man werd aangehouden. Het bleek een 32-jarige Oisterwijker te zijn. De 34-jarige man uit Tilburg, waarover wij in on ze berichten van 14 dagen geleden spraken, is in middels opnieuw aangehouden. Hij verblijft on dertussen na onderzoek en verhoor, in het huis van bewaring te Breda. Thema: Inbraakpreventie/criminaliteitsbestrijding Op donderdag 17 september 1992 zal in ’Den Boogaard’ (Postelzaal) een voorlichtingsmiddag gehouden worden. Aanvang 14.00 uur. Deze middag is de eerste van het seizoen en gratis toegankelijk voor alle Ouderen vanaf 55 jaar. De bovengenoemde thema’s zijn tegenwoordig helaas zeer aktueel en worden verzorgd door de politie van Oisterwijk. Wij verwachten dat vele Ouderen op deze mid dag aanwezig zullen zijn. Namens de Aktiviteitenkommissie. De vakanties zijn weer voorbij. De scholen zijn inmiddels weer ruim een week geleden begon nen. Voor een aantal kinderen is er niet veel ver anderd ten opzichte van het vorige schooljaar. Voor een groot aantal is er wel wat veranderd. Men gaat voor het eerst naar school, men gaat voor het eerst met de fiets of men gaat op een an dere plaats naar school. Als ouder kunt u een flin ke bijdrage leveren aan de veiligheid van uw kind op de weg daar naar toe, door: - de route van en naar school grondig met uw kind te verkennen en het te wijzen op de ’ge vaarlijke punten’. Bespreek samen wat de beste oplossing is bij een bepaald verkeers probleem. - zorg dat de fiets van uw kind goed in orde is. - als u uw kind naar school brengt, heb dan ook oog voor andere kinderen, die het zonder be geleiding moeten doen. Provinciale verhalenwedstrijd Kinderboeken week 1992 Ben je tussen de 8 en 12 jaar oud en hou je van lezen en schrijven? Doe dan mee aan de provinciale verhalen wedstrijd, die georganiseerd wordt door Omroep Brabant, in samenwerking met de bibliotheken en bibliobussen van Noord-Brabant. De wedstrijd heeft te maken met het thema van de Kinderboekenweek ’Land in Zicht! Kinder boeken en zeereizen’. Rond dit thema schreef kinderboekenschrijver Paul van Loon een kort verhaal met een open ein de, waarop jij een vervolg mag schrijven! - LUISTER naar Omroep Brabant als Paul van Loon zijn verhaal voorleest. Het verhaal is tot 27 september in diverse actualiteitenprogramma’s te beluisteren. - LEES het verhaal van Paul van Loon zelf nog eens door. Dit kun je doen door in de bibliotheek tussen 5 en 26 september het deelnameformulier op te halen. - SCHRIJF zelf een vervolg op het verhaal van Paul van Loon. Lever dit voor 27 september in bij de bibliotheek. De prijsuitreiking is op zon dag 18 oktober in het Land van Ooit te Drunen. Deze prijsuitreiking is van 12.00 - 13.00 uur op Omroep-Brabant te beluisteren tijdens een spe ciaal Kinderboekenweek-radioprogramma. Mis schien komt jouw verhaal wel op de radio! Dus... doe mee! Luister... Lees... en... Schrijf! Alle leden en belangstellenden worden hierbij van harte uitgenodigd op de achterbanbijeen- komst. Deze wordt gehouden op dinsdag 22 september in de Bovenzaal van de Boerenbond. Aanvang 20.30 uur. Raadsfraktie CDA: M. van Velthoven, A. van de Meijdenberg, B. Denissen, K. Kouwenberg, W. Mees. Op vrijdag 18 september gaat het nieuwe kursus- seizoen van start met een lezing over voeding door Mia van Boxtel. Mia is kooklerares en is gespecialiseerd in vegetarisch koken. Zij is de schrijfster van diverse kookboeken en start op 28 september met een nieuwe kookkursus op de Lightbergh. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 19 en zondag 20 september geeft Ester van de Velden een Weekend Trance Dance. Trance betekent dat je aandacht op één ding ge richt is. Door trancedans wordt je aandacht he lemaal gericht op het ritme van je lichaam en dat werkt helend. Door middel van losmakingsoefe- ningen laat je je beslommeringen van alle dag achter je. Je maakt je lekker los, ademt goed door. Je komt in het hier en nu. Danservaring is voor dit weekend niet noodzakelijk, iedereen kan het. Aanvang zaterdag 10 uur. Inlichtingen van 9-12 uur: 04117-2455. In de nacht van 11 september reed een 52-jarige automobilist uit Asten op Rijksweg 58 te Moer gestel in de sloot. Bij controle bleek dat de man juist iets te veel gedronken had. Hij kreeg een zo genaamde transaktie van 250,- aangeboden, die hij meteen voldeed. 10.00 tot 12.00 uur: Klieder- en Knutselochtend Voor de kleintjes van 2 tot 4 jaar die zich hiervoor hebben opgegeven. 13.30 tot 16.00 uur: Spelletjescircuit Voor de grotere kinderen van groep 1 t/m 8. Ook zij hebben zich hiervoor al opgegeven. 16.00 tot 17.00 uwr: Addie de clown Voor ALLE kinderen uit de wijk. Ook als je je nergens voor hebt opgegeven mag je toch komen. 17.00 uur: Ballonnenwedstrijd Voor de jeugd van 0 tot 12 jaar wordt deze feestdag afgesloten met een grandioze ballonnen wedstrijd welke geopend zal worden door onze burgemeester, de heer J. ter Veer. We gaan dan van de tent in een optocht naar het Mispelbos. 20.30 tot plm. 01.00 uur: Feestavond Voor alle ouderen is het feest met het amusementsorkest ’New Sound’ uit Waalwijk. Om 22.00 uur ook een optreden van de in Moergestel zeer bekende en gewaardeerde ’Zwoe- lie Troelies’. Parcours: 4 grote ronden, geheel over verharde ondergrond uitgezet in de omgeving van Hilva renbeek, waarbij men na elke ronde de start de start en finish op het Vrijthof passeert. Om de 5 kilometer is er een verzorgingspost waarbij men tegelijkertijd op de hoogte wordt gebracht van de dan gelopen tijd. Prijzen: Iedere deelnemer ontvangt een herinne ring. Voor degenen die de hele Marathon voltooi en is er een speciaal voor deze Marathon ontwor pen herinnering. Tevens zijn er op alle afstanden bekers beschikbaar zowel voor dames, heren en veteranen. Op de 1/4 marathon zijn er voor de jeugd tot 12 en tot 15 jaar bekers beschikbaar. Inschrijving: Op de dag zelf op het Vrijthof vanaf 9.30 uur. Inlichtingen: Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Mevr.J. van Trier, tel. 04255- 3025 of B. van Nuenen, tel. 04255-3202. Op woensdag 9 juli werd het kastje voor filmrol letjes open gebroken aan het drogisterij-pand op het Rootven te Moergestel. Hierbij werden twee zakjes met filmrolletjes ontvreemd. De laatste tijd wordt regelmatifg aangifte gedaan van zakkenrollerij. Afgelopen zaterdagmorgen waren er verschillende slachtoffers op het stati on te Oisterwijk. Een wel héél geraffineerd geval deed zich voor in de supermarkt aan de Gemullehoekenweg te Oisterwijk. Daar had een vrouw haar portemon nee in de tas zitten die zij aan haar winkelwagen tje had hangen. Een man met een klein kind deed net of het kind met de voet verstrikt zat in de tas. Nadat hij het kind ’los had geprustst’ bleek la ter wal de portemonnee van het slachtoffer uit haar tas te zijn ontvreemd. u Weer een familieportret deze week. Bekende gezichten uit Moergestel? Zou wel eens kunnen.. De foto van de drie broers van vorige week riep nogal wat vragen op. Het waren Rinus, Toon en Jan Denissen die destijds woonden aan de Tïlburgseweg. Rinus (Pryma Denissen, Root ven) woont nog in Moergestel, de andere twee al ’n tijdlang niet meer. I pullover Vicky 159,- I pullover Mireille 139,- I pullover Emma 119,-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5