I I I I s i 1 Pater van Elderen viert 40-jarig priesterfeest OPEN DAG Schapen Service - Moergestel 19 september 1992 Oirschotseweg (t.o. 't Draaiboompje) Aanvang 10.00 uur SE 10 JAAR OISTELVOIRTJES KETELAARS E N B R I I I I I I I I Aphrodite a Schoolstraat5 Cursus Frans in ’D’n Donk’ vanaf eind september Inlichtingen: 04243 - 2942 5 Met plechtige H. Mis en receptie zondag a.s. w De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen F Brillen Contactlenzen IEDEREEN IS VAN HARTE WELKOM!!!^/ Alles overdekt. Toegang gratis! \iice i Zondag 20 september 12.00 uur: FRÜHSCHOPPEN met 'De Parelmuzikanten' in de feesttent aan de Kriekenakker WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1992 - 17e Jaargang - Nr. 730 N 4 Moergesteld MJ Tel. 04243-1474 7 Op zondag 20 september a.s. viert Dom. Jac. (Koos) van Elderen, regu lier Kanunnik van St. Jan van Latheranen, zijn veertigjarig priesterfeest in onze parochiegemeenschap. Om 11.30 uur zal pater van Elderen een Plechtige Hoogmis opdragen met assistentie van de pastores H. en J. van den Broek. Na deze H. Mis wordt hem in ’Den Boogaard’ een receptie aangeboden. Het feest Huidverzorgingsinstituut Lsj l-^ï L^i l^ïlT Oudste priesterorde Gewoon ’Koos’... De Lind 35a. Oisterwijk, Tel. 04242-84899 Levenswerk Heemkunde Mgr. Ernst van Breda Mari Oerlemans, Oirschotseweg 93, 5066 CH Moergestel, Tel. 04243 - 3893 12 M.O. IO TILBURG TELEFOON 013 - 434907 TIVOLISTRAAT 75 0 leen schapenhouder missen! □it mai U KUNT UW SCHRIKDRAAD-APPARAAT MEE BRENGEN EN WIJ METEN HET GRATIS DOOR. Moergestel Koos van Elderen ging op 12-jarige leeftijd naar het Klein- Seminarie van de Orde der Reguliere Kanunniken van St. Jan van Latheranen in Ger- pines (Franstalig België). Hij ging hier naar toe op aanraden van rector Coppens van het St. Sta- nislausklooster (zelf trouwens Norbertijn). Tij dens die opleidingsjaren moest hij voor oorlogs geweld uitwijken naar Frankrijk en weer later naar het Limburgse Cadier en Keer. Daar kreeg hij les van o.a. Pater van den Berg (Oisterwijk- seweg) en Pater Hertzig. Na aan het eind van de oorlog nog ’n jaar Rode Kruis-werk (gewonden- Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel. Tel 04243-2268 Inleveren kopij uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond Na zijn priesterwijding gaat Koos zelf les geven op het Klein-Seminarie te Sluis. Vervolgens komt hij terecht in het jeugdwerk op Zeeuws- Zoals in de aanhef reeds vermeld wordt zondag 20 september het 40- jarig priesterjubileum in Moergestel gevierd met een Plechtige Hoogmis om 11.30 uur. Pastor H. van den Broek verzorgt de feestpredi katie. Het parochiekoor ’Cantate Domino’ zal de gezangen verzorgen. Vooraf wordt de priester-jubilaris bij zijn woon huis aan de Stappert 20 door de drie Moergestelse gilden en Drumfanfare ’Moergestel’ afgehaald en begeleid naar de kerk. Na de H. Mis is er een receptie in ’Den Boo gaard’ waar iedereen van harte wordt uitgeno digd om de jubilaris te komen feliciteren. Aan het begin zal burgemeester ter Veer namens de gemeenschap de jubilerende pater toespreken en tijdens de receptie zal het kado namens de gemeenschap worden aangeboden. Harmonie ’Prinses Juliana’ komt tussendoor haar muzi kale gelukwensen aanbieden. Op deze receptie wordt iedereen van harte uit genodigd! Er is een comité gevormd dat het feest ’40 Jaar Pater van Elderen’ begeleidt. Het is ook de bedoeling dat uit naam van de Moergestelse bevolking een cadeau in de vorm van een videorecorder wordt aan geboden. Hiervoor is door het comité bij de Rabo bank een speciale rekening ’Priesterfeest Pater van Elderen’ geopend en het reke- ningnnummer is 13.45.21.072. Giften op deze rekening zijn uiteraard heel welkom. Ook de collecte in de Hoogmis van 11.30 uur is op deze feestdag bestemd voor Pa ter van Elderen. Mensen die wonen in de Stappert, op de Oirschotseweg, in de Raadhuisstraat en in de Kerkstraat, worden verzocht de vlag uit te steken op zondag 20 september a.s. Namens het comité: Sjef Meeuwis, Toon van Gils, Ireen Stieger, Noud Smits, Albert van Laarhoven. Vlaanderen en wordt hij achtereenvolgens kape laan te Bergen op Zoom, Luik en Roosendaal. Het belangrijkste deel van zijn levenswerk ver vulde pater van Elderen als wijkaalmoezenier in de parochie O.L.V. Onbevlekte Ontvangenis te Breda. Van januari 1967 tot eind 1977 was hij hier aktief onder vooral mensen met voorname lijk grote gezinnen, die door een laag inkomen en vaak geringe scholing voortdurend in problemen raakten. Gezondheidsproblemen dwingen hem in 1977 hiermee te stoppen. Tot 1980 blijft hij in Breda wonen en ook nu nog heeft hij er nog steeds kon takten en de toenmalige bewoners trouwens met hem. De Orde van de Reguliere Kanunniken (de eer ste priesterorde in Nederland want ze bestaat al vanaf het jaar 800) kent hier weinig vertegen woordigers meer. Zo’n achttal priesters is er nog slechts aktief. Naast de mannen is er echter ook nog ’n vrouwelijke tak: de Kanunnikanessen en de Orde heeft over de gehele wereld nog wel ’n groot aantal vertegenwoordigers: van België tot Argentinië zelfs. De Orde heeft trouwens nóg ’n opvallend iets: zij zijn de enige priesters van wie de zondagse toog precies overeenstemt met die van de Paus. Wie Koos kent of met hem praat komt er gauw genoeg achter dat men een spontaan mens tegen over zich weet die ook boeiend kan vertellen maar bovenal ’n gewoon mens wil zijn. ’Lie ver geen meneer of pater, maar gewoon Koos...’). Hij laat dat ook graag overkomen op de mensen naar wie hij altijd geïnteresseerd luistert of, zo als de Hilverbode ’n aantal maanden geleden schreef: een preker die de taal spreekt van Jan, de gewone man en die derhalve een moeilijke (evangelie)lezing door een simpel voorbeeld over brengt... ^^azal iivenchy ?!e Missoni Naf- ^ie Ray-Ban Roden- Jpina Alrio Benetton Cazal Christian Dior Dunhiii Ferrari Givenchy Gucci Jaguar Kickers Mis soni Nat-Nat Jean Patou Porsche Ray-Ban Rodenstock Silhouette Alpina Atrio Benetton Bugatti Cartie^^^ Christian Dior Dunhill Ferrari t^^^Lny 3iï;i Jaguar .acoste A-v. N^Jaf Je# atou ï.rsche Ra^TFi^^^nstock 4| 0/^ verzorging) hier in Moergestel gedaan te hebben ging Koos naar het Groot-Seminarie in Bouhay (eveneens België). Op 20 juli 1952 wordt pater van Elderen in de ka thedraal van Luik door Mgr. Kerkhofs tot pries ter gewijd. Nu alweer bijna twee jaar aktief in de parochie gemeenschap te Biest- Houtakker beschouwt men hem daar maar al te graag als hun eigen pastor. Op 1 december 1990 volgde hij er Pastoor Manders op. Hij wist er in die korte tijd zodanig respekt af te dwingen dat de Biestse gemeenschap in juli jl. massaal zijn 40-jarig priesterfeest vier de in de parochie van de kleine kerkgemeen schap. In 1980 komt Koos terug naar Moergestel om er te gaan wonen in De Hoefkens. Zijn gezondheid neemt veel van zijn vrije tijd in beslag geduren de de eerste jaren dat hij hier is. Zijn hobbies, waaronder vooral zijn liefde voor Heemkunde, pakt hij vanaf het moment dat het beter met ’m gaat heel serieus op en afgelopen week nog werd hij ervan verwittigd dat er ’n zgn. ’boomput’ was gevonden bij de fam. van Roes- sel aan de Heuvelstraat. Dan stapt Koos in z’n Volvo en rijdt er naar toe. Na inspektie en inten sief speurwerk rond de vindplek blijkt de put ge dateerd te moeten worden in de periode 900- 1200. Wanneer hij dat vertelt geniet hij... Onlangs bij de officiële datum van zijn 40-jarig priesterfeest is Koos ook schriftelijk gelukge wenst door Mgr. Ernst, bisschop van Breda en persoonlijke vriend van hemt Regelmatig ont moeten ze elkaar bij diverse gelegenheden, en één keer zocht Mgr. Ernst Koos speciaal op in het ziekenhuis te Leiden. Op dit ogenblik is Koos als priester nog steeds aktief. Wekelijks leidt hij de kerkdienst op zon dagmorgen om 10.00 uur in de kerk van Biest- Houtakker. Eén keer per maand draagt hij de H. Mis op voor bejaarden hier in onze parochiekerk en op dit moment vervangt hij de pastor van St. Stanislaus omdat die met vakantie is. Regelma tig krijgt hij ook verzoeken voor vieringen hier en daar. Geweldige Zwoegervrije Stamboek Schapen RASSENDEMONSTRATIE Alles voor de Schapenhouderij tentoongesteld op f 1000 m2 - Komplete tunnelstal en inrichting - Afrasteringen voor schapen, paarden en vee - Permanente en verplaatsbare roosters Demonstraties - Schapen wassen - Klauwbehandelen - Ontwormen - Wolverwerking Een SHEEP SHOP, met nieuwe produkten rechtstreeks uit Engeland! WAX-KLEDING, voor groot en klein! Schapen en Border Collie SOUVENIR-SHOW! Diverse VOORLICHTINGSFILMS Echt schapenvlees proeven, ook dat kan!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1