I BEKENDMAKING OOK WIJ HOUDEN OPEN HUIS!!! GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL GEMEENTE MOERGESTEL BEKENDMAKING AAN-HUIS-GEBONDEN BEROEP BEKENDMAKING tijdelijke verkeersmaatregel BEKENDMAKING Si J I Artikelen die deze week niet werden geplaatst zijn doorgeschoven naar volgende week! Nieuwe brochure over asielzoekers in Nederland Zaterdag 19 september van I 1.00 tot 15.00 uur «- :n ft r- ï- ft t. W elstandsbeoordeling Bezwaren van derden Meldingsplichtige bouwwerken Schorsing Vrijstellingsprocedures Snellere procedure Toekomst Vogelvlucht Bestellen Kwaliteit van de bouw Volgende week 4 14 GEME JNTEDAG 730-4 730-2 ne 730-5 730-3 1W ne :er ss. ir- is- de Moergestel, 16 september 1992. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert Asielzoekers zijn niet meer weg te denken uit de Nederlandse samenleving. Daarnaast zijn steeds meer Nederlanders betrokken geraakt bij het wel en wee van asielzoekers. Zo werken er duizenden mensen als vrijwilliger in het asielzoekerscentra of zijn in de gemeente actief voor het vluchtelin genwerk. Het asielbeleid staat dan ook flink in de belangstelling. Op 1 januari jongstleden heeft de regering het be en o- Id 730-1 Moergestel, 16 september 1992. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. iet w- en en )e je- n- ;e- let o- jn n, iet lie in W- :r- ler le- >rt is 11- an de an an :r- o- 'er de :r- en ap an lo ng n- tfe o- de an o- MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1992 6. Zonweringen en rolluiken. Een belangrijk verschil met de vrije bouwwerken is, dat een melding wel moet worden getoetst aan het bestemmingsplan en aan het welstandsbeleid. De wetgever legt overigens geen plicht op om aan de welstand te toetsen, maar laat dit voor deze ca tegorie bouwwerken over aan de gemeente. Vol doet een melding niet aan het bestemmingsplan, dan zal door de gemeente bekeken moeten wor den of vrijstelling kan worden verleend. De welstandscommissie vergadert iedere week over ingediende schetsontwerpen die bij de ge meente worden ingediend. Voordat het bouw plan wordt behandeld, wordt eerst nagegaan of het voldoet aan onder andere het bestemmings plan. Is het bouwplan daarmee in strijd, dan heeft verdere behandeling geen zin. Een reden te meer dus, om dit tijdig te achterhalen. Mede om deze reden is het in veel gevallen dan ook niet aan te bevelen om direct compleet uitgewerkte teke ningen in te dienen. Voor een welstandsbeoorde- ling zijn de volgende stukken in tweevoud nodig: - een plattegrond; - schetstekeningen met gevelaanzichten; - een situatie-tekening; - foto’s van de omgeving; - een opgave van toe te passen materialen en kleuren. U kunt het schetsplan het beste door een archi tect of en ander deskundig ontwerper laten ver zorgen. Hij is de vakman en de welstandscom missie kan zijn werk goed en snel beoordelen. Zodra het schetsontwerp is goedgekeurd zal de gemeente u hiervan in kennis stellen en krijgt u nader bericht over de verder te volgen procedure. Als een melding accoord is bevonden of een bouwvergunning is verleend, zal dat bekend wor den gemaakt in ’Moergestel-Nieuws’ en in het openbaar register. ning of een ander gebouw; 4. Veranderingen van niet-ingrijpende aard aan een bouwwerk zoals een dakraam en inwen dige verbouwingen voor zover geen wijzigin gen worden aangebracht aan de draag constructie en de oppervlakte niet wordt ver groot; 5. Bouwwerken ten behoeve van het wegver keer, telecommunicatie, energievoorziening en straatmeubilair; 6. Tuinmeubilair met een hoogte van maximaal 2 meter; 7. Erf- en tuinafscheidingen tot 2 meter hoogte en als deze voor de voorgevelrooilijn worden geplaatst tot maximaal 1 meter hoogte; 8. Antennes met een hoogte van maximaal 5 me ter, vanaf de voet gemeten. Bovenstaande opsomming is op zichzelf wel dui delijk, maar bepaalde zaken vragen om een na dere uitleg. Het bouw- en woningtoezicht kan u hierbij helpen. Verder moet u er altijd rekening mee houden, dat een bouwwerk niet mag worden gebouwd in strijd met de technische bepalingen van het Bouwbesluit die onder andere betrekking hebben op de veiligheid. Het is de bedoeling om voor bouwwerken van ondergeschikte betekenis een snellere procedu re te volgen, zodat niet voor elk bouwwerk een vergunning nodig is. Deze categorie bouwwerken moet wel aangemeld worden. Deze aanmelding wordt voorgelegd aan burgemeester en wethou ders die vervolgens beslissen of er wel of niet ge bouwd mag worden. Hiermee wordt de procedu re versneld van drie maanden naar één maand. Alhoewel op dit moment nog niet exact bekend is om welke bouwwerken het gaat, zal het hoogst waarschijnlijk op het volgende neerkomen: 1Gebouwen op een zij- of achtererf van een wo ning of ander gebouw ten dienste van een gro ter geheel, zoals een garage, berging of hob by ruimte. Het gaat daarbij in de regel om vrijstaande gebouwen met een maximale in houd van 50 m3, een hoogte van maximaal 2,70 meter en en breedte van 3 meter; 2. Aan- of uitbouwen aan de zij- of achtergeven met dezelfde maatvoeringen als onder 1 aan gegeven; 3. Dakkapellen aan de achterzijde van de wo ningen; 4. Gebouwen voor de openbare nutsvoorziening, openbaar vervoer of wegverkeer met dezelfde maatvoeringen als onder 1 aangegeven; 5. Schotelantennes met een maximale doorsne de van 2 meter en een maximale hoogte van 3 meter; Naast een bezwaarschrift kan ook nog een zoge naamd verzoek om schorsing van het besluit van de gemeente worden ingediend. In dat geval doet u er verstandig aan om met de start van de bouw te wachten tot de rechter het verzoek heeft af gewezen. Wanneer een bouwplan niet aan het geldende bestemmingsplan voldoet, dan wordt onderzocht of het verantwoord is om hiervan vrijstelling te verlenen. Het is ook mogelijk, dat het bouwplan aanleiding is om het bestemmingsplan te herzien. In dat ge val mot een speciale procedure worden gevolgd, waarbij ook andere belanghebbenden worden be trokken. In bepaalde gevallen is het noodzake lijk, dat de provincie (Gedeputeerde Staten) hier bij wordt betrokken. Het volgen van deze proce dure kost enige tijd. Tenslotte bestaat in sommige gevallen de moge lijkheid om een tijdelijke vergunning te verlenen. Het is daarom verstandig om tijdig de mogelijk heden af te tasten. PAGINA 15 leid voor toelating en opvang van asielzoekers aangepast. Dat was nodig want vanwege de stij ging van het aantal asielverzoeken raakten de procedures verstopt: mensen moesten te lang wachten, asielzoekerscentra raakten overvol en de kosten stegen alsmaar. Dit is een van de redenen dat er nu een nieuwe brochure is verschenen over de opvang en toela ting van asielzoekers in Nederland. Deze brochu re met als titel ’Asielzoekers in Nederland’ is een gezamenlijke uitgave van de ministeries van Justitie en WVC. Een van de kernpunten van het nieuwe rege ringsbeleid is dat asielzoekers eerder weten waar zij aan toe zijn. In een snellere en zorgvuldige se lectie bepaalt het ministerie van Justitie wie wel en wie niet voor toelating tot Nederland in aan merking komen. In de brochure leest u verder welke regelingen er aan te pas komen om te zorgen dat er naast een snelle ook een zorgvuldige en individuele beslis sing wordt genomen. De rechter ziet toe op de toepassing van de regels. Asielzoekers die na verloop van tijd te horen krij gen dat op hun verzoek negatief is beslist, zullen, als de rechter daar mee instemt, zo snel mogelijk het land uitgezet worden. Het ministerie van WVC is verantwoordelijk voor de opvang van asielzoekers. Tijdens de wachttijd zorgt dit ministerie voor een eenvoudi ge, maar vooral menswaardige opvang. Deze op vang voldoet aan internationale maatstaven. De asielzoekers krijgen in deze periode activitei ten aangeboden, die hen voorbereiden op hun toekomstige situatie. In deze brochure wordt verder in vogelvlucht aangegeven waar een asielverzoek ingediend kan worden, hoe het verloop van de asielprocedure gecombineerd wordt met de opvang en de orga nisatie van de opvang in de gemeenten. De brochure ’Asielzoekers in Nederland’ kan in ieder geval aangevraagd worden bij uw gemeen te of schriftelijk bij het Ministerie van Justitie, af deling Service-voorlichting, Postbus 20301, 2500 EH Den Haag. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat, in verband met de op 19 en 20 september 1992 te organiseren Touwtrekweekend, de volgende tijdelijke verkeersmaatregel is ge troffen: op zaterdag 19 september 1992 van 20.00 uur tot plm. 01.00 uur en zondag 20 september 1992 van 12.00 uur tot plm. 20.00 uur: parkeerverbod aan be ide zijden van de Heuvelstraat tussen de percelen 12a en 20. Belanghebbende hebben dan de mogelijkheid te gen het besluit van burgemeester en wethouders een bezwaarschrift in te dienen bij hetzelfde col lege. Er vindt dan een heroverweging plaats en alles wordt nog eens zorgvuldig bekeken. U moet er als vergunninghouder rekening mee houden, dat binnen 30 dagen na verzending van de beslis sing een bezwaarschrift kan worden ingediend. Alhoewel u in principe met de bouw mag begin nen, loopt u wel het risico, dat u terug gefloten wordt. Het is dan ook beter de bezwaren termijn af te wachten. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat zij voornemens zijn hinderwetver gunning te verlenen aan: 1J.W. op ’t Hoog, Vinkenberg 6 te Moergestel, voor een varkensfokkerij annex mestopslag, voor de inrichting gelegen aan de Vinkenberg 6; 2. Gebr. van den Bosch, Heizenschedijk 6 te Moergestel, voor een melkrundvee- en jongveehoude- rij en paardenhouderij annex mestopslag, voor de inrichting gelegen aan de Heizenschedijk 6. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunningen te verlenen onder de voor dergelijke inrichtingen ge bruikelijke voorwaarden, om gevaar, schade of hinder buiten de inrichting te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen en de daarbij behorende bescheiden liggen vanaf heden gedurende 14 da gen voor een ieder ter gemeentesekretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage, iedere werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Bovendien liggen bedoelde stukken gedurende deze termijn ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 35 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Gedurende de termijn van 14 dagen kunnen de aanvrager alsmede degene die bezwaar heeft ingé bracht en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest, gemotiveer de bezwaren indienen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. Een bezwaarschrift dient gericht te zijn aan en ingediend te worden bij ons College. Degene die een bezwaarschrift indient kan ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Moergestel, 16 september 1992. Burgemeester en wethouders van Moergestel, de burgemeester, J.B.S. ter Veer, de secretaris, mr. A.A.M. van Zundert. Wat u bouwt of verbouwt moet van goede kwa liteit zijn en voldoen aan de technische eisen van het Bouwbesluit. In eerste instantie is de bouwer hiervoor verantwoordelijk. De gemeente heeft tot taak, de bouwtekeningen, constructies e.d. te toetsen aan het Bouwbesluit. Dit Bouwbesluit is nieuw en vervangt in feite de ’oude’ bouwveror dening. Alle technische eisen op het gebied van (brand)veiligheid, gezondheid, bruikbaarheid en energie-zuiningheid zijn in dat besluit op genomen. Volgende week zal door ons nader worden in gegaan op de vergunningsplichtige bouw werken. De burgemeester van Moergestel maakt bekend dat burgemeester en wethouders van die gemeen te voornemens zijn, met toepassing van het bepaalde in artikel 16 lid C onder 2 van de voorschriften van het bestemmingsplan Buitengebied, vrijstelling te verlenen voor het vestigen van een hondenpen sion in de voormalige stal «an de Waterhoefstraat 1 ten name van de heer C.J.M. Beerens te Moer gestel. Het verzoek ligt vanaf heden gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage op de afdeling Algeme ne en Juridische Zaken van de gemeentesecretarie, Raadhuisstraat 21 te Moergestel. Gedurende deze termijn bestaat voor belanghebbenden de gelegenheid om schriftelijk bezwaren te gen genoemd voornemen in te dienen bij burgemeester en wethouders. Moergestel, 16 september 1992. De burgemeester voornoemd, J.B.S. ter Veer. Burgemeester en wethouders van Moergestel maken bekend dat bij hen is ingekomen een aanvra ge van S M. Offset Drukkerij, Industrieweg 8b te Moergestel, om vergunning ingevolge de Hinderwet voor een drukkerij, zoals op de bij de aanvrage behorende bescheiden is vermeld, voor de inrichting gelegen aan de Industrieweg 8b. De aanvrage en de daarbij behorende bescheiden ligt vanaf heden gedurende 1 maand ter gemeen tesecretarie, afdeling Algemene Zaken, ter inzage tijdens kantooruren van 09.00 uur tot 12.00 uur. Tij dens de termijn waarbinnen gemotiveerde bezwaarschriften kunnen worden ingebracht, te weten vanaf heden gedurende 1 maand, liggen bedoelde stukken eveneens ter inzage in de Openbare Bibliotheek, Schoolstraat 37 te Moergestel, elke vrijdag van 17.00 uur tot 20.00 uur. Tijdens deze bezwarentermijn kunnen de gemotiveerde bezwaarschriften bij ons college worden in gediend. De mogelijkheid bestaat voor de indiener van een bezwaarschrift het schriftelijk verzoek te doen zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een te houden openbare zitting op 6 okto ber 1992 om 10.00 uur, in het gemeentehuis van Moergestel. Alsdan wordt de gelegenheid gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvrage tussen het be voegde gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Volledigheidshalve wordt opgemerkt dat degenen die bezwaren hebben ingebracht op bovenomschre ven wijze, alsmede een ieder die kan aantonen dat hij daartoe redelijkerwijze niet in staat is geweest, in de gelegenheid wordt gesteld om bezwaren tegen het ontwerp van een te nemen beschikking in te dienen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 15