10% KORTING-AKTIE ööiiaaziï A. OP T HOOG STOER Ter kennismaking <?/z PARTY- EN VERGADERCENTRUM Uit het gemeentehuis Twens en Paren Standaard/Latin f Tieners Standaard Tieners Latin De nieuwe herfst- en wintercollectie 1992/1993 is binnen. Nieuwe regels woningwet per 1 oktober 1992 ÜZ, ITTEl voor 18,95 Om u hiermee kennis te laten maken houden wij een van woensdag 16 t/m woensdag 23 september a.s. Op 27 en 28 oktober a.s. houden wij onze jaarlijkse MODESHOW in 'Den Boogaard' met spetterende mode en spectaculaire optredens. S' Inlichtingen en/of inschrijvingen bij ST. JANSPUEIN 5 MOERGESTEL TEL. 04243 -1665 ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! BON Deze cursussen worden op maandagavond gegeven (15 lessen van 5 kwartier). Kosten van alle cursussen f 165,- p.p. Telefonisch reserveren: 04243-3762 of 04244-2996 Bitsbox bestaande uit 6 bitjes en magnetische houder in praktisch kunststof doosje. Duits kwaliteitsartikel. van 24,95 Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf 28 september bij: Stoer en Elegant Mode, Raadhuisstraat 1 la Café-Rest. de Brouwer, Rootven 11 Doe-Het-Zelf Centrum Industrieweg 15, Moergestel, Telefoon 04243 - 3615 Maandag gesloten Ver gunnings vrije en meldingsplichtige bouwwerken De komende drie weken zullen wij u uitgebreid informeren over de op handen zijnde herziening van de woningwet per 1 oktober 1992. Deze herziening heeft zowel voor de gemeente als voor haar inwoners ingrijpende gevolgen. De gewijzigde woningwet betekent niet, dat er meer vrijheid komt en dat de over heid haar bemoeienissen met het bouwen zal verminderen. Wel zal men in be paalde gevallen geen vergunning van de gemeente meer nodig hebben. Het blijft echter zinvol om met de gemeente contact op te nemen als u bouwplannen heeft. Hoe lang duurt de behandeling? Het bouw- en woningtoezicht Vergunningsvrije bouwwerken Vanaf 20 september starten de volgende lessen: Voor degene die voor het eerst naar dansles gaat vanaf 14 jaar (15 lessen van 5 kwartier) Als je vorig jaar op de beginnerscursus hebt gezeten is dit een prima vervolg (15 lessen van 1 uur). De Tienercursussen zijn op zondagmiddag. Drie verschillende soorten bouwwerken Procedure MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 SEPTEMBERJ92 PAGINA 14 DAwSrES 1. 2. Naam Straat Woonplaats Telefoon t/m 10 regels f 7,50 t/m 6 regels f5,- Als een eerste toetsing aan de hand van het bestemmingsplan, het Bouwbesluit en de bouw verordening heeft plaatsgevonden, zal worden aangegeven welke stukken u nog moet indienen om tot een formele afwikkeling te komen. De welstandscommissie moet uw plannen goedge keurd hebben. Als de vereiste gegevens zijn in gediend, wordt de officiële procedure afge wikkeld. Het bouw- en woningtoezicht beoordeelt dan uw definitieve bouwplan aan de hand van met name de technische voorschriften zoals ondermeer brandveiligheid, verblijfsruimten en constructies. Na deze beoordeling neemt het college van bur gemeester en wethouders de uiteindelijke beslis sing tot het al of niet verlenen van de gevraagde bouwvergunning Bij het bouw- en woningtoezicht moet u in ieder geval doorgeven wanneer u met de werkzaamhe den begint, wanneer de fundering wordt gestort en wanneer het bouwwerk gereed is. Uiteraard is het altijd mogelijk dat tussentijds meer aanvul lende informatie verstrekt moet worden. Het bouw- en woningtoezicht controleert of u aan alle gestelde eisen voldoet: of u bijvoorbeeld de benodigde berekeningen en tekeningen van beton- en staalconstructies voor de aanvang van de werkzaamheden aan het toezicht hebt over legd. Met de ambtenaren van het bouw- en wo ningtoezicht kunt u nadere afspraken maken over de gang van zaken tijdens de uitvoering van de bouwwerkzaamheden In artikel 43 van de Woningwet staan bouwwer ken omschreven, waarvoor de burgers in feite een eigen verantwoordelijkheid dragen. Valt het op te richten bouwwerk onder deze categorie, dan heeft u geen ’toestemming’ van de gemeente no dig. Het bestemmingsplan is niet van toepassing en ook een beoordeling door de welstandscom missie is niet nodig. Het betreft de volgende bouwwerken en -werkzaamheden: 1. Werkzaamheden behorende tot het gewone onderhoud; Bouwwerken op een zij- of achtererf met een hoogte van maximaal 1 meter en een bruto- oppervlakte van maximaal 2 m2; bijvoorbeeld hondenhokken, etc.; 3. Overkappingen met een open constructie, zo als een carport, pergola etc. met een maximale oppervlakte van 20 m2 en een hoogte van maximaal 2,70 meter op het erf van een wo- Uw 'Zoekertjes' kunt u uitsluitend tegen kontante betaling opgeven bij ons redaktie-adres: Oisterwijkseweg 43, Moergestel. Ook kunt u gebruik maken van onderstaande bon (gewoon stukje papier mag ook). Wilt u de bon duidelijk invullen? Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nr. betaalt u f 2,50 extra De opgave moet uiterlijk de zondagavond vóór plaatsing in ons bezit zijn. (Bon geld in envelop in de bus stoppen s.v.p.l) waaraan dat moet voldoen, moet in.een vroeg tijdig stadium worden uitgevoerd. Het bouw en woningtoezicht kan u hier meer over ver tellen. Na het vooroverleg en de behandeling van het principe- of ontwerpplan, kan de formele pro cedure worden gestart. De beslissingstermijn bedraagt drie maanden. Deze termijn kan, onder goedkeuring van de gemeenteraad, met drie maanden worden verdaagd. Binnen die termijn moet u de definitieve beslissing in huis hebben. Tot 1 oktober 1992 is voor de meeste bouwacti viteiten een bouwvergunning vereist. Het nieu we systeem brengt een driedeling aan in de ver schillende bouwwerken en geeft daarvoor nieu we procedures. In de wet worden de volgende bouwwerken on derscheiden: 1. Vergunningsvrije bouwwerken; 2. Meldingsplichtige bouwwerken; 3. Verguiiningsplichtige bouwwerken. Zoals hiervoor aangegeven onderscheidt de nieu we wet dus drie verschillende categorieën van bouwwerken. Hiervoor gelden ook verschillen de procedures, te weten: Vergunningsvrije bouwwerken Hiervoor geldt geen procedure. Wel adviseren wij u om vooraf bij de gemeente hierover, als is het maar voor de zekerheid, informatie in te winnen. U moet, ondanks het feit dat er soms geen for mele toestemming van de gemeente nodig is, rekening houden met eventuele andere rege lingen. Maar ook afspraken die u eventueel met anderen heeft gemaakt zoals overeen komsten en erfdienstbaarheden. De gemeente kan voorts nog nuttige tips ge ven over de uitvoering van het bouwwerk. Deze tips kunnen ook betrekking hebben op het uiterlijk (de welstand) van bouwwerken. U bent hier uiteraard geheel vrij in, maar het kan toch nuttig zijn om hierover overleg te voeren. Overleg met de buren is onder alle omstandig heden aan te bevelen. Temeer omdat ook klei ne bouwwerken een belangrijke invloed kun nen hebben op de omgeving. 2. Meldingsplichtige bouwwerken U informeert eerst bij het bouw- en woning toezicht of het door u te realiseren bouwwerk binnen deze categorie valt. Vervolgens laat u een ontwerptekening maken die wordt voor gelegd aan de welstandscommissie. Daarna kunnen de voor de beoordeling van de mel ding noodzakelijke stukken worden inge diend. De formele procedure begint dan te lo pen, waarna de gemeente binnen een maand na ontvangst een besluit moet nemen. Zij kan ook meedelen, dat eerst een vrijstellingspro- cedure moet worden gevolgd. Zodra het besluit genomen is, danwel de genoemde vrijstelling onherroepelijk is, kunt u aan de slag. 3. Vergunningsplichtige bouwwerken Voor deze categorie bouwwerken geldt een soortgelijke procedure als hiervoor omschre ven. Het vooroverleg hierbij is nog belangrij- ker dan bij meldingsplichtige bouwwerken. De aanvrager moet, naast alle andere eisen, ook nog aantonen dat niet op verontreinigde grond wordt gebouwd. Hiervoor moet een on derzoeksrapport worden overlegd. In bepaal de gevallen kan hiervan vrijstelling worden verleend. Het bodemonderzoek en de eisen

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 14