Reconstructie Rootven in volle gang Bakkerij Kouwenberg in het nieuw Weekend in teken van touwtrekken SPM-achterban Complete, warme en sfeervolle mode voor de herfst Opleiding chauffeur beroepsgoederen- vervoer voor vrouwen a.s. Zaterdag en zondag aan de Heuvelstraat Stratenloop tijdens Komtoer van Moergestel Artiesten Setterlady en Setterlaine najaar 1992 Bezoekerscentrum Oisterwijk Paddestoelenwandeling Zoogdierenwandeling Natuurbelevingstocht voor kinderen Zondag 27 september 10 Km wedstrijdloop Estafette 4 x 1500 meter Zondag Kindertractatie PAGINA 11 IO Steeds meer vrouwen zijn op zoek naar een be taalde baan. Er is keus uit zeer veel beroepen, het beroep als vrachtwagenchauffeur is er een van. Voor vrouwen die houden van autorijden, vrij heid en het ontmoeten van veel mensen, start vanaf november een opleiding chauffeur beroeps- goederenvervoer. Zaterdagavond is er ’n avondvullend optreden van het orkest ’The Spikes’ waarna in de loop van de avond niemand minder dan Corry Ko rtings haar opwachting zal maken. De avond wordt verder afgewisseld met disco van de Radio Fantasy Drive-In-Show. Het weekend staat trouwens ieder jaar in het te ken van ’n aantal artiesten die zaterdag en zon dag naar Moergestel komen. Donderdag 17 september houdt de achterban van de SPM weer haar bijeenkomst om 20.30 uur bij De Veerkes. U hoeft geen lid te zijn om deze bij te wonen. Dus hebt u interesse, kom dan langs. De raadsagenda van september komt o.a. ter sprake. neterie najaarsmode. De dessins zijn bijzonder fraai en de vesten kunt u zeker ook als jasjes dragen. MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1992 Voordat deze opleiding van start gaat, verzorgt Vrouw Werk een voortraject van 4 weken ge durende 3 dagdelen per week. Deze weken staan in het teken van oriëntatie op de verschillende mogelijkheden binnen dit beroep. Het leer-werk-project chauffeur beroepsgoede- renvervoer is een samenwerkingsverband van de Gemeenschappelijke Personeelsdienst Wegver voer (GPdWegvervoer), Arbeidsvoorziening en Bureau Vrouw Werk Midden-Brabant. Vrouwen die interesse hebben kunnen contact opnemen met Vrouw Werk Midden-Brabant: tel. 013-424913. Zondag 20 september is er een paddestoelenwan deling o.l.v. K.N.N.V. afd. Tilburg. Vertrek om 11.00 uur vanaf het Bezoekerscen trum Oisterwijk van Natuurmonumenten. De Oisterwijkse bossen hebben een prachtige paddestoelenflora, eekhoorntjesbrood, zwavel- koppen, grote sponszwam is een aantal soorten die er te vinden zijn. Graag van tevoren aanmelden: telefoon 04242-19209. De tijdsduur is van 11.00 tot 14.00 uur. Voor leden van Natuurmonumenten kost de ex cursie 2,- per persoon. Niet-leden betalen 3,-. Voor kinderen t/m 12 jaar 1,-. Op 24 september is er een zoogdierenwandeling o.l.v. de vereniging voor Zoogdierkunde en Zoogdierenbescherming. Vertrek vanaf het Bezoekerscentrum Oisterwijk om 20.00 uur. Zoogdieren: hoe zit het er mee in de Oisterwijk se bossen? We hopen tijdens deze wandeling een antwoord te geven op die vraag. Belangstellenden kunnen zich van tevoren aan melden: tel. 04242-19209. De tijdsduur is van 11.00 tot 14.00 uur. Voor leden van Natuurmonumenten kost de ex cursie 2,- per persoon. Niet-leden betalen 3,-. Voor kinderen t/m 12 jaar 1,-. 30 September om 14.00 uur is er een natuurbe levingstocht voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Vertrek vanaf het Bezoekerscentrum Oisterwijk. Deze middag gaan we vooral heel goed luisteren en kijken in het bos. Graag van tevoren aanmelden: telefoon 04242- 19209. Het Bezoekerscentrum is geopend op dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens de He editie van de wielerronde van Moergestel wordt, voor het wielergeweld los barst, eerst een Trimloop georganiseerd. De organisatie mikt hierbij vooral op de jeugd van Moergestel en omstreken, maar ook volwas senen die samen met hun kinderen of alleen tot maximaal 5 km willen lopen. Op een parcours van precies één kilometer kan iedereen kiezen wat hij of zij denkt te kunnen lopen. De afstanden zijn respectievelijk 12, 3,4 of 5 ki lometer. De start is om 9.00 uur aan het Rootven te Moergestel. De inschrijving vindt plaats in de achterzaal van café-restaurant de Brouwer. U kunt hier inschrijven vanaf 8.30 uur. Omkleden en douchen is mogelijk bij Sport- en Gezondheidscentrum Physiqie aan de Postel- straat 17. Iedere loper ontvangt een herinnering en een kaart met de gelopen tijd. De 10 km wedstrijdloop is in Moergestel altijd een sterk bezette wedstrijd. Vorig jaar won het snel klimmende talent Greg van Hest in een tijd van 31.34. Frans Deenen, die zeker aan de start zal verschijnen, werd tweede in een tijd van 31.52. Hij is voor dit jaar zeker weer een van de kanshebbers. De eerste 21 lopers finshten binnen de 37 minu ten! Het gaat hier om een exacte 10.000 meter loop over 6,5 ronden. Zoals gebruikelijk zijn er weer geldprijzen te verdienen voor de eerste vijf lopers en de eerste drie loopsters. De eerste Moergestelnaar kan rekenen op een ’dorpsprijs’. Tegelijk met de start van de 10 km gaat de esta- fettestok 4 x rond door een team van heren of da mes in uniform tenue. Er wordt gestreden om de ’Physique Wissel trofee’. Elke loper legt één ronde van 1500 meter af en wisselt zijn of haar estafettestok in de wisselzone. Zowel voor heren als voor dames voor jeugd- teams, etc. Voor elke categorie zijn prijzen be schikbaar. De inschrijving vindt plaats in de achterzaal van café-restaurant de Brouwer vanaf 11.30 uur. Voor estafetteploegen graag vooraf melden bij Sportschool Physique, tel. 04243-3459 of 2672. Inschrijfgeld: t/m 17 jaar 2,50. Volwassenen Zondag 6 september jl. hield Bakkerij Kouwenberg aan de Hoevenseweg 55 te Tilburg open dag in verband met de afronding van een totale vernieuwing van de winkel. Het was een druk en gezellig komen en gaan van belangstellenden die Adrie en Els Kouwenberg de hand kwamen drukken. De winkel heeft een totale verandering ondergaan. Zo is er bijvoorbeeld een speciale hoek gecreërd waar men heerlijk kan genieten van ’n warm worste- of saucijzebroodje, of ’n broodje gezond of iets dergelijks. Verder treft men er een ruime keuze in overheerlijke bonbons. Bakkerij Kouwenberg is trouwens ook nog steeds de bakker die met zijn specialiteiten drie dagen per week ’toer’ rijdt in Moergestel. Graag feliciteren we Adrie en Els Kouwenberg en wensen hen graag veel sukses voor de toekomst. Zondagmiddag zoals gezegd beginnen om 13.00 uur de wedstrijden touwtrekken met dit jaar een record aantal ploegen dat zal proberen zo lang mogelijk in de strijd te blijven. Na afloop van de wedstrijden draait wederom Radio Fantasy’s Drive-In-Show en later in de middag wordt dan het podium vrijgemaakt voor de truck-rocker Henk Wijngaard. Kinderen die zondagmiddag meekomen kunnen trouwens rekenen op een gratis tractatie van de organisatie. Een overvolle snoepkaart zal ook hen ongetwijfeld een onvergetelijke middag be zorgen. Zaterdagavond vanaf 20.30 uur en zondagmid dag vanaf 13.00 uur bent u van harte welkom op het terrein aan de Heuvelstraat 16. a.s. Zaterdag en zondag is het weer zover! De KPJ afd. Moergestel heeft het terrein nabij Heuvelstraat 16 weer ingericht voor het tradi tionele touwtrekweekend dat zijn hoogtepunt kent met de eigenlijke wedstrijden op zondag vanaf 13.00 uur. De herfst staat voor de deur en daarmee ook het meest opwindende modeseizoen van 1992. Set terlady en Setterlaine gaan die uitdaging graag aan. Rijke stoffen, waaronder wol en wolblends, een perfecte kwaliteit en een ongekend draag- comfort vormen de basis van de najaarscollecties van deze modemerken. Maar er is meer dan dat. Settermode geeft de kleur aan. Zo spelen winterfuchsia, heidekleu- ren, zeekleuren en winterturquoise en bepalen de rol. Settermode is complete mode voor u. Setterlady zet de herfst warm in. Zo is jersey op vallend aanwezig in de collectie. Van oudsher is Setterlady sterk in dit genre. Dit najaar treft u echter verrassende variaties aan. Uiteraard is er uni, maar er zijn ook gedurfde abstracte dessins. De ruit is weer een thema dit najaar. In de uit gebreide rokkencollectie vindt u alles, van mooie klassieke modellen tot fraaie sportieve rokken. Verrassend zijn verder de pantalons. De ski- pantalon trekt hierbij de aandacht, naast de kwa- liteitsbermuda’s van zuiver scheerwol die u in de collectie vindt. De broekrok en gaucho’s blijven uiteraard. De luxe bijpassende blazers en jasjes, zowel in uni als gedessineerd, maken de panta lons en de rokken tot modieuze pakken. De leng te kent vele variaties waaronder het'bekende chanel-model. De blouses en blousons zijn gevarieerder dan ooit. De fantastische nieuwe halsvormen, waar onder royale cols vallen op. Nieuw zijn ook de blousons met schootje. De modellen en de kleu ren zijn geheel afgestemd op de andere onderde len van de collectie. Het japonaanbod heeft een jonge uitstraling. Dat wil niet zeggen dat degenen onder u die een klas sieke stijl dragen niet aan bod komen. De klas sieke japonnen zijn er ook en zij zijn rijk in afwer king, met veel aandacht voor de accessoires. Voor de jongere groep is er opvallend veel gewerkt met wolmengingen en angora. Tuniekpakken tot slot zijn de belofte van het na jaar. Ook hier veel variaties: twee- en driedelig, jong en klassiek. Bonneterie staat internationaal in de belangstel ling. De naj aarscollectie 1992 van Setterlaine laat zien waarom. Nieuwe belijningen, nieuwe mo dellen en vooral de kleuren geven sfeer aan de herfst. Er is een prachtige collectie pullovers met veel wol, wolmengingen, lambswool en angora. De lengte varieert van kort tot tunieklengte. Ook hier gaat veel aandacht uit naar de hals. Zo zijn er hangcols, turtles en natuurlijk ontbreekt de ronde hals niet. De gebreide rok, de legging en de skipantalon ontbreken natuurlijk niet. Er zijn vele kwalitei ten, met lycra, soepele stoffen met een groot draagcomfort. Mooie vesten comnleteren de bon- MBS Wel wat later dan gepland (de werkzaamheden waren in feite al in volle gang) vond afgelopen maan dagmiddag het officiële startsein plaats voor de reconstructie van het Rootven. Volgende week ko men we, met foto’s, op dit gebeuren wat meer uitgebreid terug.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 11