Eerste tank uit de grond... Wie zijn wij? Van de politie Hulpcentrale/SOS- dienst viert deze maand het 12 ¥2 jarig bestaan van haar 24-uursbereikbaarheid Kindertheater Kienen bij Audacia 40 Vrouwen 60 Gastouderopvang Stichting Kinderop vang Humanitas Badmintonclub ’De Aanstede’ kan nieuwe leden plaatsen J eugdvakantie week Natuurtheater Oisterwijk Zondag 13 september (14.30 uur) Meisjes van 15 tot 18 jaar Damesvoetbal in Moergestel MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1992 Ook dit winterseizoen houden we bij Audacia weer een achttal kienavonden. Om het u alvast gemakkelijk te maken zijn hier de data: Vrijdag 18 september 1992 Vrijdag 16 oktober 1992 Vrijdag 13 november 1992 Vrijdag 11 december 1992 Vrijdag 8 januari 1993 Vrijdag 12 februari 1993 Vrijdag 19 maart 1993 Vrijdag 16 april 1993 het? De prille liefde van vorige week, ondertus sen toch al weer bijna twintig jaar getrouwd: Hans en Cis van Brunschot, De Hoefkens 13. De vingerwijzing dat hij 'nogal eens in beeld was’ zette velen op het goede spoor... Door de vindingrijkheid en het doorzettingsver mogen van allen lukt het de regenboogkrokodil te kunnen verwelkomen, alhoewel sommigen zich zorgen maken over zijn betrouwbaarheid en sterke tanden. ’Regenboogje’ is een groot sukses! Terwijl de dieren' net wakker worden na de eer ste dag met enorm veel bezoekers, dient een nieuw probleem zich aan: Regenboogje is ver dwenen evenals Kruimeldief, de miereneter. Iedereen is erg bezorgd en een zoektocht wordt op touw gezet. Wat zal er toch gebeurd zijn? Of alles toch nog goed komt in de dierentuin, houden we nog even geheim. Maar dat het slot verrassend is, kunnen we wel vast verklappen. Zondag 13 september om 14.30 uur in het Na tuurtheater van Oisterwijk. Entree 5,- p.p. De VIDO (vrouwen in de overgangsjaren) heeft op 15 september van 14.30 uur tot 15.30 uur een inloop-middag die vrijblijvend toegangelijk is. Tijdens deze inloop bestaat de mogelijkheid u in te schrijven voor de gespreksgroep die medio ok tober gaat starten. Deze middag wordt gehouden in het wijkgebouw Loven-Besterd, Koestraat 164, ingang Park de Horion - zaal 2. Tilburg. Info: 013-554312, 013-681105. Bij de familie van de Ven aan de Bosstraat ging verleden week officieel de aktie ’Tankslag’ van start, ’n Aktie die tot doel heeft het onschadelijk maken van HBO-opslagtanks welke zowel bij particu lieren als bedrijven nog in de grond zitten. Onder het toeziend oog van ’n aantal vertegenwoordi gers van de gemeente werd door de Firma Spierings uit Hilvarenbeek de eerste tank ’gelicht’... De KNVB, afdeling Noord-Brabant, heeft Moergestel uitgekozen voor het houden van se lectiewedstrijden om te komen tot een Brabant se selectie. Dit vindt plaats op de velden van Au dacia op dinsdag 15 september, aanvang 18.30 uur. De Hulpcentrale is in 1968 gestart als bemidde laar tussen vrijwilligers en mensen die praktische hulp zochten. In 1979 kwam de centrale tot de conclusie dat ook buiten kantoortijden steeds meer mensen zich met allerlei vragen tot de in stelling trachtten te wenden. Dit was de aanlei ding om in 1980 de 24-uursbereikbaarheid van de instelling te realiseren. Een terechte keuze naar bleek: meteen in het eerste jaar van haar bestaan zochten reeds 3000 mensen contact met de SOS- dienst. In de begintijd lag het accent van het werk van de Hulpcentrale op het opbouwen van de orga nisatie en het inwerken van vrijwilligers - de cen tralisten - om de 24-uursbereikbaarheid mogelijk te maken. Een Informatiebureau werd in het le ven geroepen, ter ondersteuning van de hulpver lening en om informatie op maatschappelijk ge bied te verschaffen. Tevens werd veel aandacht geschonken aan sa menwerking met andere instellingen. Zo is de Hulpcentrale kontaktpunt geworden voor de 24-uursbereikbaarheid van Maatschappelijk werk en verzorgt zij voor een aantal instellingen piketdiensten. Daarnaast neemt de centrale deel aan diverse net werken in Tilburg, waaronder het Samenwer kingsverband Sexueel Geweld en het project So ciale Thuiszorg. Zo heeft de Hulpcentrale/SOS-dienst door de grote inzet van vrijwilligers en beroepskrachten een eigen plaats gekregen in de Tilburgse samen leving. Door de jaren heen blijft het aantal mensen dat voor hulp de centrale belt nog steeds stijgen. In middels worden per jaar ruim 6400 gesprekken gevoerd. Eenzaamheid en isolement zijn de voor naamste redenen die aanleiding geven tot het bel len van de Hulpcentrale. Onmacht of onmoge lijkheid van de bellers om in hun eigen omgeving terecht te kunnen, leiden tot een dankbaar ge bruik van het luisterend oor dat de centralisten bieden, al of niet gevolgd door een advies of ver wijzing. In de afgelopen 12 jaar zijn vele gesprekken ge voerd. Met name over de moeilijkheden die men sen in hun leven tegenkomen, over zaken die hen bezighouden en hen pijn doen. Telefonisch of persoonlijk op de Hulpcentrale wordt vaak de eerste stap gezet tot het doorbreken van isole ment in gesprek met elkaar, van mens tot mens. Iedereen die naar de Hulpcentrale belt kan ver zekerd zijn van anomiteit. Ook de centralisten willen volgens de vaste stelregel van de centrale anoniem blijven. Het zijn de centralisten die, vrijwillig en met gro te inzet het mogelijk maken dat eenieder, op elk moment dat nodig is, op de Hulpcentrale terecht kan. Voor een gesprek, voor bemiddeling bij praktische burenhulp of voor informatie. Geen wonder dat bij de viering van het 12% jarig be staan van de instelling juist de centralisten cen traal staan. Een aantal van het viert zelfs het per soonlijk 12% jarig jubileum als vrijwilliger bij de Hulpcentrale. ’De Krokodillenjager’ In een verwaarloosde dierentuin verzorgt tante Jo alleen de vele aanwezige dieren. Gelukkig krijgt ze hulp van de dieren zelf, want buiten de ope ningstijden van de dierentuin lopen de dieren vrij een vreedzaam rond, en zo kunnen ze haar een handje helpen. Bovendien brengt een jongen uit de buurt, Benjamin genaamd, al zijn vrije tijd door in de dierentuin om Tante Jo te helpen. Nu al 7 weken lang iedere dag, want Benjamin heeft vakantie! Toch maken Roy, de leeuw, en Tante Jo zich zorgen. Het voortbestaan van de dierentuin wordt bedreigd: de bezoekers laten het afweten, Tante Jo wordt al een jaartje ouder én er is geen direkteur. De weinige bezoekers die dagelijks komen, een oppas met 2 vervelende kinderen, brengen - bui ten de problemen die ze veroorzaken - te weinig geld in het laatje en van het zakgeld van Benja min kan slechts een bot voor Stoffel, de hond, ge kocht worden. Alle dieren proberen een oplossing te bedenken. Dan dient zich plotseling iemand aan: een groot- wild-jager. Als publiekstrekker biedt hij de zeer bijzondere, maar dure regenboogkrokodil te koop aan. Het prachteksemplaar is door hem persoonlijk gevangen in Oostmatrazië. Enthou siasme bij iedereen, maar waar halen ze zo snel zoveel geld vandaan én een direkteur om de aan schaf te verwezenlijken? Een goede opvangregeling is heel belangrijk als U wüt gaan werken en kinderen hebt. De gast- ouder-centrale van Humanitas kan U daarbij helpen. Wij bemiddelen tussen gast- en vraagouders. Al Uw wensen en verwachtingen kunt U bij ons kenbaar maken en met die gegevens en nog wat andere gaan wij op zoek naar een goed verant woord gastgezin voor Uw kinderen. Zou u graag gaan werken maar toch thuis willen zijn als Uw kinderen thuis komen, dan is er de mogelijkheid van gastouder zijn. Gastouders moeten bij ons uiteraard wel aan be paalde criteria voldoen. Er komt een gastouder- consulente bij U langs om het een en ander door te spreken en te kijken/toetsen of U voldoet aan de gestelde criteria. Ook gastouders kunnen hun wensen en verwach tingen ten aanzien van de opvang kenbaar maken. Het betreft kinderen in de leeftijd van 0 tot 12 jaar, de opvangtijden kunnen zeer verschillend zijn maar wel in overleg met gast- en vraagou ders. Zou U meer willen weten of hebt U belangstel ling bel dan naar Kindercentrum Okido, tel. 04242-86452 of 04242-88887. Maandag en donderdagmorgen van 9.00 uur tot 11.00 hebben wij telefonisch spreekuur. In de tweede week van september start het nieu we speelseizoen van badmintonclub ’De Aanste de’ in Moergestel. Op maandagavond 7 september 1992 (senioren) en op woensdagavond 9 september 1992 (junio ren) organiseert BC ’De Aanstede’ in Moergestel vrijblijvende kennismakingsavonden voor geïn teresseerden in deze leuke, ontspannende zaal- sport. De senioren (vanaf 18 jaar) spelen elke maandag avond van 21.00-23.00 uur. De junioren (tot 18 jaar) spelen elke woensdagavond van 18.30- 20.00 uur, onder deskundige begeleiding. Het seizoen loopt van september tot eind mei. Bij BC 'De Aanstede’ kunt U recreatief spelen, junioren óók in onderlinge competities. Lokatie: sportzaal De Vonder, De Aanstede 15. Informatie en aanmelding: secretaresse: Rianne van de Wouw, tel. 04243- 3394, Kerckackerstraat 9, Moergestel. Het zit er weer op. Ondanks het slechte weer, maar dankzij de enthousiaste inzet van de leiding en de bereidwillige medewerking van vele men sen, is ook het 25ste jaar van de Jeugvakantie- week weer prima verlopen. Graag willen we de volgende mensen bedanken: alle organisatoren van de afgelopen 25 jaar, C. van Dijk Marktkramen, Basisschool Boszicht, Kanoboerderij Smulders, J. Bertens, Den Boo gaard, Audacia, Fam. Kogels, scouting, gemeen te Moergestel, de marktkooplui en marktmeester Ad Nouwens en Ursula, ’t Draaiboompje, Fam. van Gestel, Theo Rommen, Karei Swanenberg, K. Kouwenberg, Firma Jansen, van Velthoven, Schoenfabriek van Bommel, F. Roozen, ’t Cen trum, De Klaore, Sm Offset, de Rabobank, KPJ, EHBO, Ligtvoet/Nimco, discjockeys Sjef en John, Dinges en D’Ambiejans, de mensen met de letters voor de puzzeltocht en last but not least de leiding en de hulpen. Mocht uw kind iets vergeten zijn, dan kunt u bij Kees van de Loo (Oirschotseweg 21, tel. 1927) informeren of het gevonden is. Leiding, hulpen en al die andere mensen, be dankt voor de medewerking en op naar de vol gende 25 jaar. St. Jeugdvakantiewerk Moergestel, Kees, André, Geesje, Will, Maureen, Ellen, Theo. PAGINA 5 Uit heel Brabant zijn de jeugdige speelsters uit genodigd. In totaal nemen hieraan 31 meisjes deel, allen getalenteerd, want anders werden zij hiervoor niet uitgenodigd. Toeschouwers zijn van harte welkom. Deze keer hebben we het over inbraken in wo ningen. Het blijkt dat gedurende de maanden januari tot juli van dit jaar het aantal woninginbraken en po gingen daartoe is gestegen. In aantallen uitgedrukt: In Oisterwijk 63 inbraken en in Moergestel 30. In 1991 waren deze cijfers voor het gehele jaar: 65 respectievelijk 28. En uit hetgeen tot heden toe weer is voorgeval len mogen we konkluderen dat deze stijging zich voort zal zetten over het tweede halfjaar van 1992. Een duidelijke oorzaak hiervoor is niet aan te ge ven. Het blijkt dat er ook geen ’topmaanden’ als zodanig zijn aan te wijzen. Ook kan niet gezegd worden dat er sprake is van een of enkele dadergroepen. Daarvoor is de ver scheidenheid te groot. In het kader van dit cijfermateriaal is er door u natuurlijk in preventieve zin een hoop te doen. We willen het niet hebben over sloten of andere bouwkundige maatregelen, maar over uw ge woontes. Het gaat vaak over eenvoudige maatregelen, die dikwijls over het hoofd worden gezien. - Bewaar waardevolle spullen zoals sieraden nooit allemaal bij elkaar op één bepaalde plaats. Verdeel ze zoveel mogelijk over diverse plaat sen. Een inbreker heeft dan veel meer tijd no dig om ze te vinden. - Gaat u weg of naar bed, doe de deuren dan op het hachtsloit. De sleutel haalt u uit het slot en berg deze op. Maar dan wel op een bepaalde vaste plaats (natuurlijk uit het zicht). Mocht er iets gebueren, dan weten u en uw huisgenoten waar ze snel te vinden zijn. U dient trouwens altijd attent op uw sleutels te zijn, want anders heeft beveiligen geen zin. - Denk ook aan de plaats waar u uw kostbaarhe den zet. Het liefst niet op een van buitenaf té duidelijk zichtbare plaats. Bijv, het standby- lichtje van uw TV of video is door de dief zeer snel gezien. - Als u op vakantie gaat, maak dan goede afspra ken met uw buren o( kennissen. Vul tevens een vakantie-afwezigheidsmelding in en geef deze op het politieburo af. - Als u weg bent, laat dan het huis er niet onbe woond uitzien. Dit kunt u verhelpen door: a. het licht zodanig te laten branden dat het lijkt alsof u thuis bent; b. de gordijnen niet dagen achtereen gesloten te houden; c. de brievenbus niet uit te laten puilen; d. de tuin niet laten verwilderen (gras laten maaien); e. de planten gewoon voor de raam te laten staan; - De sleutels nimmer op het slot laten steken. Ook niet zomaar in de schuur leggen of op de deurpost of onder de deurmat. De dief kent ook deze plaatsen! - Een briefje voor de deur of raam omtrent uw afwezigheid of bestelling is een uitnodiging voor de dief. Dit geldt tevens voor het touwtje uit de brie venbus. - Ook als u slechts even weg bent: laat geen deur of raam openstaan. Denk ook aan de boven lichten of balkondeuren. Doe ook ladders of ander gereedschap achter slot en grendel. Dan kan de dief ze ook niet gebruiken. Dit zijn slechts enkele eenvoudige tips die inbra ken helpen tegen te gaan. Graag maken ook wij gebruik van uw oplettend heid, want: preventie is niet alleen een zaak van de politie, maar ook van u!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5