Ife Zuster Joke gaat Moergestel verlaten Priesterfeest Dom. Jac. van Elderen Parochie komt met brochure Cursus Frans in ’D’n Donk’ vanaf eind september Inlichtingen: 04243 - 2942 Aphrodite E Wijzer in KETELAARS B R I N 1 Lï WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1992 - 17e Jaargang - Nr. 729 TIVOLISTRAAT 75 TELEFOON 013-434907 TILBURG Begin september kunt U een bro chure van de parochie St. Jans Onthoofding bij U in de bus ver wachten. Met het uitbrengen van deze brochure heeft de parochie vergadering een tweeledig doel op het oog. Allereerst willen we U nog eens duidelijk informeren hoe een en ander in de parochie geregeld is. Voor sommigen misschien niet meer zo nodig omdat zij zeer vertrouwd en bekend zijn met het parochieleven, maar voor anderen is het mogelijk toch bruikbare en nuttige informatie. Op zondag 20 september a.s. viert Dom. Jac. van Elderen, regulier Ka nunnik van St. Jan van Lateranen, hier in onze Moergestelse parochie en gemeenschap zijn veertigjarig priesterfeest. Omroep Brabant Streekspel: Tweede plaats Moergestel Schoolstraat 5 j Moergestel n 2 2 «8 Tel. 04243- 1474?£l Huidverzorgingsinstituut n s B e 3 L. Moergestel K3 Daarnaast is de brochure bedoeld om mensen te interesseren voor het parochiewerk. Want zoals U in de folder kunt lezen is de parochie in Moer gestel een levendig geheel waar vele werkgroepen aktief zijn. En dat willen we heel graag zo hou den. Vandaar dat er een beroep op U wordt gedaan om eens serieus na te denken of U wellicht wat uurtjes per week of per maand zou willen beste den aan dit soort werk. En denk dan vooral niet te vlug ’Ik ben maar een leek en dat kan ik niet’. We hopen op U te kunnen rekenen. 5066 AP Moergestel Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave en redaktieBuro 76. Oisterwijkseweg 43. 5066 XC Moergestel, Tel. 04243-2268 Inleveren kopij' uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond gestel kon er onder andere de stem van Corry Konings tegenover zetten; de naam van de Luyksgestelse, in Vlaardingen geboren schrijver Arie van der Lugt; en zelfs de juiste frequentie van een Hilversumse zender, zoals te zien op bor den langs de Brabantse snelwegen. Maar genoeg was dat dus bij lange na niet... Toch een verbetering ten opzichte van vorig jaar. Toen eindigde Moergestel als laatste in de fina le, nu dus tweede. In die finale van verleden jaar had ook St. Michielsgestel het hoofd moeten bui gen voor Bladel, dit jaar niet van de partij. Wel licht kan Moergestel een volgend jaar de positieve trend voortzetten en eindelijk Streekspel-kam- pioen van Brabant worden. Teamcaptam/corres- pondent zal Piet van Hazendonk dan zijn, die Tom Tacken bij Omroep Brabant is opgevolgd. Die laatste wil de volgende mensen bedanken. Natuurlijk het team van dit jaar: Cis Coenen, Le on Loosveld, Jacques Stroucken en Wil Oerle- mans. En verder: de tientallen meegereisde sup porters, Bernard Smits en zijn team van de Bie- nekebolders, en - last but not lestes - Dinges, die Moergestel wel naar de overwinning had willen blazen, maar nu eenmaal ook geen bovenmense lijke krachten in huis heeft. In het genoemde comité hebben zitting: Sjef Meeuwis, Toon van Gils, Ireen Stieger, Noud Smits en Albert van Laarhoven. Volgende week komen wij nog uitgebreid op de viering van het veertigjarig priesterfeest van Pa ter van Elderen terug. Een tweede plaats. Meer zat er echt niet in voor het Moergestelse team tijdens de finale van het Omroep Brabant Streekspel, afgelopen zondag. St. Michielsgestel (Noord-Oost-Bra- bant) werd overtuigend eerste, met een totaal score van twintig punten. Op een straatlengte afstand eindigde Moergestel (Midden-Brabant) op acht punten, gevolgd door Maarheeze (Zuid-Oost-Brabant) en Oosterhout (West-Bra- bant). Wat de volwassenen niet voor elkaar kregen, luk te wel het kinderteam van Moergestel. De tien jongens en meisjes van de Openbare Basisschool de Bienekebolders haalden een eerste plaats, en zorgden daarmee voor de helft van het totaal aan tal punten dat Moergestel haalde: vier. Helaas, dat was bij lange na niet genoeg om de voor sprong die de volwassenen van St. Michielsgestel hadden genomen, ongedaan te maken. Maar van de veertig Brabantse gemeenten die elf zondagen lang aan het Streekspel hebben deelgenomen, was het Moergestelse kinderteam dus wel het al lerbeste! Ook in de voorronde immers waren ze voor Moergestel eerste geëindigd. Zonder die fantastische score van toen, had Moergestel niet eens aan de finale mee mogen doen! De jeugd met toekomst zit dus niet in Oosterhout, niet in Maarheeze, niet in St. Michielsgestel maar in: Moergestel... Maar dan die intellectuelen uit St. Michielsgestel. Wat wisten ze veel, wat waren ze snel. Met het zelfde gemak waarmee Moergestel afgelopen donderdag in een tussenronde Goirle had terug gewezen - elf punten voor Moergestel, twee voor Goirle - het het team uit Noord-Oost-Brabant de andere equipes achter zich. De andere Gestelna- ren herkenden de stem van John Leddy en NCB- voorman Latijnhouwers; wisten de naam op te noemen van een of andere Brabantse baron die tijdens zijn al lang vervlogen leven vast en zeker nog nooit op de Zelt of ’t Stokske geweekt is; wisten dat het Magdalena- of spijkerkapelletje in Gemert staat; ach, ze wisten veel te veel. Moer- x g 2 fc F UI UI ZS 1 Ui O S UljJ I Op genoemde zondag zal pater van Elderen om 11.30 uur een plechtige Hoogmis opdragen met assistentie van onze pastor H. van den Broek en pastor J. van den Broek. Onze pastor zal ook de feestpredikatie houden. Het parochiekoor en de gemeenschap in de kerk zullen samen de zang verzorgen. Vooraf wordt de priester-jubilaris bij zijn woon huis aan de Stappert nr. 20 in Oistelvoirt door de Gilden St. Sebastiaan en Barbara, St. Joris en St. Catharina en Drumfanfare ’Moergestel’ afge haald en begeleid naar de kerk. Na de H. Mis is er voor pater van Elderen een receptie in ’Den Boogaard’, waar iedereen de jubilaris kan komen feliciteren. Harmonie ’Prinses Juliana’ komt dan ook haar muzikale gelukwensen aanbieden. Aan het begin van de receptie zal onze burge meester namens de Moergestelse gemeen schap de feestvierende pater toespreken. Er is een comité ’Priesterfeest Pater van Elderen’ gevormd, dat namens parochie, gemeenschap en buurt dit feest begeleidt. Het is ook de bedoeling dat uit naam van de Moergestelse bevolking een cadeau in de vorm van een videorecorder wordt aangeboden. Hiervoor is door het comité bij dc Rabobank al hier een speciale rekning ’Priesterfeest Pater van Elderen’ geopend en het rekeningnummer is 13.45.21.072. Giften op deze rekening zijn uiteraard heel wel kom. ook de collecte in de Hoogmis van 11.30 uur is op de feestdag bestemd voor Pater van Elderen. Graag rekenen wij er op dat iedereen zijn steen tje wil bijdragen. Ook de diverse verenigingen, waaraan Moer gestel zo rijk is, worden uitgenodigd op de recep tie blijk van hun belangstelling te geven. Pater Jac. van Elderen (rechts op de foto) bij de overhandiging van het kado bij gelegenheid van zijn 25-jarig priesterfeest in 1977. De buurt zal bij het woonhuis en bij de kerk een passende versiering aanbrengen. Zeker de mensen, die wonen in de Stappert, op de Oirschotseweg, in de Raadhuisstraat en in de Kerkstraat, worden verzocht te vlaggen op zondag 20 september a.s. Na bijna achttien jaren op de pastorie werkzaam te zijn geweest heeft Zuster Joke afgelopen zondag na de H. Mis van 11.30 uur voorgoed afscheid genomen van Moergestel. ’n Afscheid dat haar zeer aan het hart ging, maar vanwege haar gezondheid was er geen andere keus. Dat Zuster Joke in de achterliggende periode veel mensen heeft ontmoet en leren kennen (en dus ook vele vrienden heeft gemaakt) was zondagmorgen duidelijk toen iedereen die maar wilde afscheid van haar kon nemen in het parochiecentrum. Werkelijk ’n lange rij mensen ging haar graag de hand drukken om haar te bedanken en alle goeds toe te wensen voor de toekomst. ’Moergestel-Nieuws’ (die weet dat zij ’n trouw lezeres is en blijft van ons weekblad) wil daarvan langs deze weg nogmaals gebruik maken. Bedankt zuster Joke... Het ga u goed... ui 21SX 2/K O asg o U£ s z 0 at o CL 12

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 1