Transportbedrijf Bruurs H. Bruurs en Zn. zcouting AUTOMOBIELBEDRIJF l Wie»ju wij? HET JEUGDPLAN VAN z» 9 Audacia-nieuws Hengelconcours Familie Nouwens 7 September starten alle lessen van Physique Alle jeugdlessen zijn proeflessen, KOM GRATIS UITPROBEREN!!! PAGINA 5 /e EN GEZONDHEIDSCENTRUM I i) officieel sub-dealer voor Moergestel, Oisterwijk e.o. O Heuvelstraat 20, Moergestel, Tel. 04243-1496 ZWEMLESSEN BALLET Nieuw: JAZZBALLET JEUGDFITNESS TAE KWON DO DONKERS Volkswagen Groep Schoolstraat 60, Moergestel Telefoon 04243 -1110 Voor alle landbouwwerkzaamheden en groenvoorziening. Levering van diverse soorten vaste mest, zand- en grintsoorten. Tevens bestrating en grondverzet. Maandag 7 september proeflessen Ballet, Jeugdjazz Dinsdag 8 september proefles Vrijdag 11 september proefles Tae Kwon Do Jeugdfitness LOONBEDRIJF Heuvelstraat 20, Moergestel, Tel. 04243-1496 voor kinderen vanaf 4 jaar, in verwarmd privé-bad in Moergestel, starten weer op 9 september (u krijgt bericht!) Voorbereidend kinderdans/ballet voor meisjes van 4 en 5 jaar direct na school op maandag van 15.30-16.15 uur; GROEP II: meisjes van 6,7 en 8 jaar van 16.15-17.00 uur; GROEP III: de gevorderden van 17.00-17.50 uur, meisjes van 9 jaar en ouder. Lessen worden gegeven door Maaike Zaal, afgestu deerd Conservatorium Tilburg. voor meisjes vanaf 12 jaar. Een nieuwe dansvorm op eigentijdse muziek!!! op MAANDAG van 18.00-18.50 uur!!! een gevarieerde conditietraining voor de jeugd met jouw muziek. Pittiger dan op school, maar wel gezelliger! Op VRIJDAGMIDDAG van 17.45-18.45 uur. een attraktieve zelfverdedigingssport, ook voor meisjes! gegeven door vice-wereldkampioen Anita van de Pas We hebben nog nooit blessures gehad tijdens deze les sen, dus ouders die hier sceptisch tegenover staan moe ten komen kijken tijdens de proefles van 8 september. Tijd: 17.30-18.30 uur op DINSDAGMIDDAG. Leeftijd: jongens en meisjes vanaf 7 jaar. AUDACIA PUPILLEN Bevemieuws Adres: Postelstraat 17, Moergestel Tel. 04243 - 2672; privé: 04243 - 3459 Audacia wint bekerduel! MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1992 Voor het plaatsen van containers en voor alle andere transporten W. Spaninks, H. Smetsers. 11.30 14.30 Met vriendelijke groeten, De beverleiding 12.00 10.00 10.00 10.00 10.00 12.00 12.00 Tja... We zijn weer terug met onze rubriek en komen meteen met ’n prille liefde van weleer... ondertussen al heel lang getrouwd. De persoon links op de foto kent u ongetwij feld want hij is nogal eens in beeld Competitie: RKDVC 2 - Audacia 2 V riendschappelijk: Best Vooruit 5 - Audacia 3 Audacia 4 - Best Vooruit 6 Audacia 2 - Best Vooruit 74712.00 Best Vooruit 8 - Audacia 8 Audacia 6 - Best Vooruit 9 Best Vooruit 10 - Audacia 7 Best Vooruit 11 - Audacia 9 Audacia 10 - Best Vooruit 13 Programma zaterdag 5 september: Audacia Dl gaat op toernooi bij Beerse Boys. In het vorige stukje bevemieuws heeft u kunnen lezen hoe de bevers de vrijdagavond van het be verweekend doorbrachten. In dit stukje zullen we iets meer over de zaterdag vertellen. Op zaterdagmorgen rond 6.00 uur waren alle be vers klaarwakker, maar pas rond 8.00 uur verlie ten zij de slaapzaal. Ondertussen hadden zij zich vermaakt met allerlei spelen zoals een kussenge vecht. Bij het ontbijt kregen de bevers geheel in het teken van de boerderij een hardgekookt eit je en een beker melk. Rond 10.00 uur begonnen we aan een lange wandeltocht langs enkele boer derijen. De tocht liep via het zandpad langs de rijksweg naar de Hild. Hier mochten de bevers een kijkje nemen op een boerderij. De bevers kregen een rondleiding en de boer vertelde aller lei interessante dingen, waarvan de bevers weer wat hebben opgestoken. Op de volgende boerde rij die de bevers bezochten, waren een heleboel kippen, ganzen en andere vogels. Het leukste van deze boerderij vonden de bevers de kuikentjes, die ze elk even vast mochten houden. Na het be zoek aan deze boerderij hoefden we nog maar een klein stukje te lopen voordat we bij de picknick waren. Hier mocht elke bever zoveel boterham men eten en ranja drinken als hij/zij wilde. Na dat iedereen zich goed vol had gegeten, gingen we weer verder wandelen naar de dieren in de Zandstraat. Voor het weekend had elke bever brood verzameld voor deze dieren. Hierdoor hadden de bevers voldoende brood om de dieren eens lekker te verwennen. Na het eten geven mochten de bevers zelfs nog een kijkje gaan ne men in de dierenkooi zelf. Nadat iedereen weer een beetje uitgerust was liepen we via de bossen weer terug naar ’t Stokske. Onderweg kwamen we nog twee posten tegen waar de bevers een ba naan kregen en ’n snoepje. Op ’t Stokske kreeg elke bever een lekker ijsje, waarna nog ongeveer een uur in de speeltuin werd gespeeld. Rond 18.00 uur waren we tenslotte weer terug in D’n Donk. Na even uitgerust te hebben begonnen we rond 19.00 uur aan het avondeten dat bestond uit soep met aardappelen, erwtjes en vissticks en als toetje dubbelvla met een snoepje. Na het eten hadden sommige bevers zin gekregen om hutten te gaan bouwen met de matrassen van de leiding. Andere bevers gingen iets knutselen. Rond 20.30 uur kwam Klaas Vaak weer op bezoek. Hij ver telde een mooi verhaal over allerlei dieren. Om dat iedereen toch wel erg vermoeid was was het voor de bevers geen probleem om na dit bezoek snel te gaan slapen. Op 12 september gaan de deuren van Huize Hotsjitonia weer open voor alle bevers. Ook nieu we bevers zijn dan van harte welkom om eens een kijkje te komen nemen. Als je na de vakantie 5 of 6 jaar bent dan kun je je alvast opgeven bij Mo nique Tetteroo, tel. 2644 of bij Suzanne Hel- mons, tel. 2339. Vertrek 13.00 uur. Audacia El gaat op toernooi bij Beerse Boys. Vertrek 13.00 uur. Audacia E2 gaat op toernooi bij Beerse Boys. Vertrek 9.00 uur. Audacia Fl, F2 en F3 zijn deze zaterdag vrij. ’Nou ben ik toch benieuwd, wie ut urste zal ga- on maauwen over zun plaots’ stelde W. Spaninks zich de vraag voor aanvang van het jaarlijkse hen- gelconcoursje door de Familie Nouwens en Co. Een domme vraag eigenlijk als je vooraf weet, dat ook de heer Jo Nouwens meedoet. Terwijl wij als controleurs ons best deden hem de slechtste, oh sorry, de beste, plaats te geven was hij het toch weer die ons alles, behalve het goe de toewenste. Nu zijn wij natuurlijk wel het een en ander ge wend tijdens het grote aantal jaren dat wij reeds met deze serieuze taak bezig zijn, zodat wij de woorden, die van afstand ons ene oor binnen drongen, snel via het andere oor weer lieten verdwijnen. Onze taak was het leiden van dit Grote Hengelsportgebueren op de vijver van Anneke en Noudje Vriens en niets kan ons er dan van weerhouden dit tot een goed einde te brengen. Nu is dat overigens niet zo moeilijk als je ziet hoe deze vijver er bij ligt. Het is zon der meer een prachtig natuurgebiedje, waar je met plezier je werkzaamheden verricht. De fa milie Nouwens is de familie Vriens dan ook ze ker dankbaar dat zij hier elk jaar opnieuw mo gen vertoeven. Negen personen streden met alle middelen om de felbegeerde beker negen personen wilden hem in hun bezit krijgen. Irene ’58 - Audacia2-3 (na verlenging) Zoals gebruikelijk begint een voetbalseizoen met een bekerronde. Dit seizoen zelfs twee. Op zon dag 6 september is de tweede alvorens de com petitie op 13 september start. De gastheren uit Den Hout waren bereid de wed strijd op donderdag 27 augustus te spelen in ver band met het Vrienden-weekend van Audacia. Irene ’58 speelt een klasse lager en het zal de eer ste keer zijn dat Audacia in Den Hout heeft gespeeld. Tegenover het surplus van voetballend vermogen van Audacia stelden zij een hoop op portunisme, wat vaak ontaardde in te hard voet bal, waartegen de scheidsrechter te lankmoedig optrad. Audacia kon niet beschikken over de steunpi laren Hans Fey en Peter van Kerkoerle, die ge veld zijn door blessures, opgelopen in de trai ning voor het nieuwe seizoen. Niki Op ’t Hoog was de vervanger van Hans Fey en Jan Wal- hout was een nieuw gezicht bij Audacia. De uit bater van ’Picobello’ aan de Oisterwijkseweg stelt zijn voetbalcapaciteiten ten dienste van Moergestel en manifesteerde zich als een ’lasti ge’ spits. Maar wat hem niet lukte op slag van rust, lukte Comé Zoontjens in de dertiende mi nuut van de tweede helft wei, namelijk het be nutten van een strafschop: 0-1. Toch leek het opportunisme van Irene te gaan lo nen want binnen vijf minuten nam zij een 2-1 voorsprong. In de eenendertigste minuut kon na een korte corner vrij aangelegd worden voor een diagonaal schot en drie minuten later sneden zij door een Audacia-verdediging, waarbij tot twee maal toe gelegenheid werd geboden voor het ma ken van een treffer. Waar niemand meer in ge loofde gebeurde toch in de laatste seconde van de blessuretijd. De uitstekende Ralf Kreijweld kwam zijn aanval te hulp door een voorzet onbe rispelijk naar de grond toe in te koppen. Verlen ging dus. Het was uiteindelijk de tegenstander die Audacia aan de overwinning hielp. In de zes de minuut van de eerste verlenging werd een voorzet ongelukkig door een verdediger in eigen doel gewerkt. Audacia kon deze stand consolide ren en speelt nu een uitwedstrijd tegen de win naar van het duel DWC (Dongen) en SAB (Bre da). Programma zondag 6 september 1992: Beker: Winnaar DWC/SAB - Audacia Fransje, in het ziekenhuis behandeld aan zijn voetjes, was nog half invalide en kreeg de eerste ofwel beste plaats toegewezen. De zenuwen speelden hem echter parten, zodat hij niet verder kwam dan een derde plaats met 7 stuks en 131 cm. Toch proficiat hiermee, Frans. Vierde werd, hoe is het toch mogelijk met die slechte plaats, Jo Nouwens, met 5 stuks en 92 cm. Een prestatie van formaat. Jo, profiiat! Jan Habraken, in het geheel niet geholpen door zijn schoonzoon, werd vijfde met 3 stuks en 67 cm. Een zesde plaats voor Pieter van den Berg met 3 stuks en 55 cm zullen we maar gauw ver geten. Ver, ver beneden zijn stand. Trouwens ook Jantje Janssen met zijn zevende plaats via 2 stuks en 42 cm is niet iets om over naar huis te schrijven. Een negende plaats overigens was er niet. Jo Per- soons en Wim Nouwens presteerden het om he lemaal niets, dus écht niets, te vangen. Ad Nou wens bedacht hen beiden met de achtste plaats. En nou de nummers één en twee! Tinus Schil ders, al zeker van zijn zaak bij een vangst van 10 stuks, begon wat te spelen en te experimen teren. Zo ving hij o.a. een vis in zijn vin, in plaats van, zoals gebruikelijk, in zijn bek. Ad Nouwens, op dat moment in tweede positie, zag dit alles aan en dacht ’Wocht mar menne- ke’. Rustig doorvissend en zich niet storend aan zijn spelende zwager, haalde hij de eindstreep met 16 stuks en 276 cm, terwijl Ti nus met 12 stuks en 215 cm genoegen moest ne men met de tweede plaats. Boontje komt om zijn loontje. Ad en Tinus: van harte proficiat! Wat zich na afloop van dit concours afspeelde in de diverse café’s laat zich natuurlijk moeilijk ra den. Feit is echter wel dat vele liters licht- alcoholische dranken de diverse kelen behoorlijk smeerden, zodat Jo Persoons ’s-nachts niet meer wist of hij zich in de hemel, in de hel of op aar de bevond en de koffiekan van Pieter van den Berg in optocht naar de residentie van Jantje Janssen werd gedragen waar, naar men hoopte, voldoende eieren aanwezig zouden zijn om de grootste honger te stillen. Al met al wederom een geslaagd evenement, waaraan wij met plezier onze medewerking heb ben verleend.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1992 | | pagina 5